Reklama

pátek 25. března 2016

Opoždění hrdinové boje proti komunismu

Jiří Paroubek  
24.3.2016   Vaše věc

Blíží se návštěva čínského prezidenta a šéfa čínských komunistů Si Ťin-pchinga. Při poslední návštěvě čínského prezidenta ve Velké Británii obě strany hovořily o strategickém partnerství, byly podepsány kontrakty za ohromné peníze (40 miliard liber) a čínský prezident několik dní přebýval přímo v domě britské královny, v Buckinghamském paláci. Nevzpomínám si, že by nějaký významnější britský politik vedl protičinské řeči.


Podobné formální pocty jako v Británii se čínskému nejvyššímu představiteli dostává také při návštěvě Washingtonu, Paříže či Berlína. Nikdo z představitelů těchto zemí nepřehání lekce z lidských práv, nemluví za každou cenu o Tibetu či Tchaj-wanu. Ostatně, česká zahraniční politika po celou dobu existence ČR, po rozpadu Československa, uznává zásadu jednotné Číny.

V období, kdy jsem byl českým premiérem, jsem v červnu 2005 navštívil Čínskou lidovou republiku na oficiální státní návštěvě a jednal jsem s nejvyššími čínskými představiteli – prezidentem a šéfem komunistické strany, s předsedou čínské vlády, s předsedou parlamentu a dalšími představiteli. Počátkem prosince 2005 se v Praze na oficiální státní návštěvě objevil předseda čínské vlády a byla podepsána celá řada dohod o ekonomické spolupráci. Čína měla zájem o strategické partnerství s ČR. Tento její zájem pohříchu skončil či byl skončen nástupem pravicových vlád v září 2006. Česká republika promeškala ohromnou příležitost, které se chopili jiní. Ve středoevropském prostoru krom Německa také Polsko a Maďarsko.

Nevzpomínám si, že by mou cestu do Číny v červnu 2005 provázely protesty demonstrantů. Nebo že by se v tisku, kromě obligátního fantazírování o lidských právech, objevovaly nějaké odsudky. S exprezidentem V. Havlem jsem v té době konzultoval všechny své záměry v oblasti zahraniční politiky. A pokud jde o rozvoj vzájemně výhodných vztahů s ČLR, neslyšel jsem od něj ani jedno negativní slovo. Také návštěvu čínského premiéra v prosinci 2005, kromě protestů členů čínské sekty Fa-lun-kung, neprovázely žádné protesty.

Současné duševní ejakulace některých pravicových politiků na adresu Číny jsou poněkud zpozdilou reakcí na komunistický režim u nás. Čeští pravicoví politici mají potřebu vymezovat se proti komunismu, a přitom státně-kapitalistický systém, který existuje v Číně, přestavuje mnohem liberálnější, chcete-li tvrdě kapitalistické, prostředí, nežli je u nás.

Odvaha Bursíků, Schwarzenbergů, Kalousků a jim podobných, bojovat s komunismem čínským, je tedy poněkud opozdilá. Většina současných bojovníků proti komunismu v éře komunistického režimu žádnou zvláštní statečnost neprojevila. Bursík, ani Kalousek a další.

Koneckonců ani před necelými 11 lety tito pánové neprotestovali, když se v Praze dělo prakticky totéž. Druhý nejvyšší představitel čínské exekutivy byl v Praze a žádné antikomunistické orgie či zpochybňování principu politiky jedné Číny se nekonalo. Ani fantazírování o Tibetu jako o samostatné provincii. To je stejně absurdní, jako kdyby k nám dnes čínský prezident přijel s požadavkem, abychom poskytli rozsáhlou autonomii či samostatnost například moravským Slovákům anebo Hané.

28 komentářů :

 1. "Velikonoční výzdoba" Evropské víří diskuse blbců napříč Prahou i celou ČR. Věděli jste, že podobně vypadaly také ulice v Londýně při návštěvě čínského prezidenta vloni na podzim?
  Zajímavostí je také fakt, že České republice věnuje čínský prezident stejně času, jako našemu většímu západnímu sousedovi - Německu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať se kdo chce staví na hlavu, pro tak zaprděnou, světově naprosto bezvýznamnou republičku, jako je ta naše, je návštěva nejvyššího Číňana
   velká pocta. Važme si toho, když nás navštíví někdo, kdo by si o nás mohl tak akorát otřít boty.Pryč jsou ty doby kdy značka Made in Czechoslovakia v Číně něco znamenala.

   Vymazat
 2. Dnešní boj proti komunismu není boj protože vám nehrozí nic!!vůbec nic,proto je všude plno antikomunistů,kteří před listopadem 1989 drželi hubu a krok,nebo jako Kalousek byli členy Národní fronty(komunisti ovládaná organizace)Dnes vás zavřou a vyhodí z práce za antiHavlismus,antiIslámismus a podporu křesťanských hodnot(npř.buzny jsou uchylové)

  OdpovědětVymazat
 3. Tajná válka Atlantidy - Тайная война Атлантиды .

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

  OdpovědětVymazat
 4. S obsahem článku souhlas, jen je legrační zřejmě nechtěné doznání J.Paroubka, že všechny kroky v oblasti zahr. politiky konzultoval s tehdy již exprezidentem Havlem. Tj. řečeno na rovinu: J.Paroubek si chodil k US agentovi Havlovi pro pokyny a dobrozdání co smí a nesmí v oblasti zahr. politiky ČR dělat.

  OdpovědětVymazat
 5. Je to fakt hnus co tyto kreatury Bursíkové a spol. předvádějí . Vědí , že jim za to nehrozí žádný postih tak si hrají na hrdiny . Ovšem protestovat proti fašistům na Ukrajině , to si nedovolí . To už je něco jiného .Čapíro by se mohl naštvat .

  OdpovědětVymazat
 6. Co je to globalizace – podleThomase Barnetta. Thomas Barnett,
  poradce bývalého amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda,
  který již v roce 2002 oficiálně sdělil toto: „Konečným cílem
  globalizace je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být
  dosaženo smíšením ras s cílem vzniku světlé hnědé rasy v Evropě.
  Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5milionu přistěhovalců z
  třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace sprůměrným IQ
  90, tedy lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale
  dost inteligentní, aby pracovali.“ Dosažení cíle „jediného
  státu“ má být realizováno čtyřmi kroky: 1. krok: Neomezený
  proud imigrantů za účelem rozpadu usazených národů a zničení
  jejich kultur. Žádný stát nesmí bránit přílivu uprchlíků.
  Speciálně se má zdesateronásobit příliv uprchlíků do Evropy.
  Národně orientovaní politici musí být umlčeni a musí zmizet ze
  scény. 2. krok: Neomezený tok ropy, plynu a jiných
  surovin. Národy nesmí disponovat nerostným bohatstvím. Veškeré
  zdroje budou privatizovány a internacionalizovány. 3. krok: Ničím
  neomezené finanční toky do USA Žádná vláda nesmí bránit
  svobodnému pohybu kapitálu a nesmí bránit odcházení zisků ze
  země. Státy se musí dostat do vzájemné závislosti, aby nemohly
  existovat samy o sobě. Státy, které se tomu budou bránit, budou
  nahrazeny loutkovými režimy. Nepřátelé této globalizace budou
  zničeni. Thomas Barnett suše konstatuje: „Kritiky
  zabijeme“. 4. krok: Žádný stát se nesmí postavit proti tzv.
  „mírovému nasazení“ americké armády - americké soukromé
  militaristické agentury nastoupí na regionální
  „trhy“. Úkolem amerických vlád je trvale udržovat tzv.
  „válku proti terorismu“ a nikdy neopustit země, kam již jednou
  vkročila noha amerického vojáka. Strategický cíl je dán jasně:
  Zničení všech protivníků globalizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím nižším průměrným IQ u míšenců je ale vedle. Již otázka samotného měření IQ je otevřená. Navíc není relevantně prokázáno, že rozložení průměrného IQ je rasově závislé a u lidské populace je spíše rovnoměrné. Je zajímavé, že právě v Africe vznikl čistokrevný Homo sapiens sapiens a právě putováním do Evropy a Asie se míchal s Homo sapiens neandertalis majícím menší mozkovnu a tudíž i mozek. Pak lze zjistit u Evropanů podíl neandertálské DNA extremně až 9% zatím co u Africké je kolem nuly.
   Pravým důvodem proč se o tom teď vlastně mluví je, v souladu s heslem „ Divide et impera „ , rozhádat a plně ovládnout novou Evropu. Míra

   Vymazat
  2. Naopak, neandrtálci měli větší mozek.

   Vymazat
  3. Průměrné IQ - z definice IQ - je 100. Zdá se tudíž, že zmíněný stratég ho má buď podprůměrné, nebo není informován, nebo to poněkud pomotal
   KR

   Vymazat
 7. Co se týče těch zastydlých antikomunistů, tak nejvíce mně pobavilo když jakýsi polský didident (již nevím který) odpověděl na výzvu těchto antikomunistických bijců v Polsku. "Nebyl jsem s vámi zbabělý tenkrát a proto nemusím být s vámi statečný dnes. Tím je řečeno absolutně vše.

  OdpovědětVymazat
 8. Mýlíte se všici. Kdo si nezadal s komunisty, si dnes nemusí hoit triko jako tihle "podvanáctéhodiněantikomunisté". Mnozí byli agenty StB, mnozí udávali občanským výborům, mnozí v rámci kandidátky NF kandidovali za prorežimní strany, mnozí udávali své kolegy jen jako pomstu za svou neschopnost, možnost postoupení. O to větší "bijci" komunistů to musí být dnes. V 50' letech to čistilo fakulty od vojáků bojujících na Západě, hlasovalo to pro co nejtvrdší trest pro Dr. Horákovou a dneska, dneska zase lezou někomu do zadku. Oni se protě bez cizí prdele neobjedou. Dobytek jeden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesmíš tolik číst mfDnes !
   Co obnášela tak zvaná "TOTALITA" ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.


   Vymazat
  2. Co obnášela tak zvaná "TOTALITA" ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.


   Vymazat
  3. Co obnášela tak zvaná "TOTALITA" ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.


   Vymazat
  4. S každou z těch vět by se dalo polemizovat, ale s vámi to vidím jako ztrátu času. Jen podotýkám, že za Hitlera také všichni měli práci, v ulicích bylo bezpečno etc. Oba režimy byly totalitní a to prostě neokecáte.

   Vymazat
  5. Pane 22:12 - to všechno, co popisuje 19:26 se drtivé většině lidí líbilo a líbí. Nelíbila se jim "vláda jedné strany", která se etablovala po okupaci sovět.armádou. Kdyby lidé věděli, kam Havel Klaus a jejich kamarily zavedou naši společnost, věřím tomu, že by klíči nezvonili. Kapitalismus prokazuje, že je slepou uličkou lidstva a je čas hledat alternativu k dnešnímu režimu - samozřejmě ne pod vedením "jedné strany" nebo "jednoho vůdce". Marek

   Vymazat
  6. Marku,
   jste na omylu.Kdyby se většině lidí stýskalo po komunistech, měli 20 let na to aby si je svobodně, a to zdůrazňuji, zvolit ve volbách. Současných cca 10% volebních preferencí komunistů ukazuje spíš na to že vaše stesky jsou jen zbožným přání,

   Vymazat
  7. Po komunistech se nikomu nestýská. Stýská se jim po životních jistotách a lidských vztazích, které tu byly a nejsou. Stýská se polidské vzájemnosti, po společesnké a sociální soudržnosti, která dnes není. stýská se po povolání-poslání a ne po loktařském hamižném odrovnávání svých bližních. Nevím, jestli to při své mainstramem vypláchnuté duši pochopíte. Ale za pokus mi ot stojí. Marek

   Vymazat
  8. Marku,
   Nemějte laskavě péči, čím je vyplachován můj mozek a pokud se mnou hodláte diskutovat, tak si podobné poznámky ušetřete. Raději mi sdělte na základě čeho jste zjistil, po čem většina příslušníků našeho národa touží. Dělal jste si snad nějaký representativní průzkum ? Nebo se opíráte o výsledky průzkumu někoho jiného ? V tom případě bych prosil o odkaz. Spíše se mě zdá, že to jsou jen vaše soukromé dojmy a zbožná přání. Nevím kolik toho opravdu pamatujete, ale po plyšáku se zde etablovalo nemálo politických subjektů, kteřé přímo chtěli navázat na rok 68 a pokračovat v tzv. socialismu s lidskou tváří. Evidentně nebyl o tento směr mezi voliči takový zájem aby se tyto strany udržely v politice.
   Jiří

   Vymazat
 9. Hloupost čecháčka nezná mezí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:19 Oni jsou čechák? Certifikát vydal kdo? Na kolik to přišlo?

   Vymazat
 10. Čina bude pro Česko ekonomiku vítaná a také ji posílí ! Ale je učit se Čínsky a Japonsky mají lepší budoucnost nežli Angličtina nebo Němčina !

  OdpovědětVymazat
 11. Asi se zřejmě využije strach z toho,že jakmile se vpustí na evropský trh čínské ocelářství, tak to naše zanikne.Ale to nesmíme nadávat na Čínu, ale na ty, kteří taková pravidla schvalují- tzn naše politiky, je to stejné, jako s těmi umazanci co sem lezou- oni si náš hněv nezaslouží. To naši politici, ti kteří mají spravovat věci veřejné selhávají- Jinak Marku, souhlas s vašimi komentáři výše.A podepisuji se rovněž pod dlouhý komentář o výhodách a nevýhodách před rokem 1989.

  OdpovědětVymazat
 12. Taknějak mě vadí jak naše media když mluví o Číně užívaji téměř 100% přídomek komunistická Čína. Nepostřehl jsem ale, že nedávají přídomek Kapitalistická USA či podobně. Vašek

  OdpovědětVymazat
 13. 1. Dá se předpokládat, že vláda každého státu má nějaký škraloup hodný kritiky. U států jako Čína, USA, Rusko, Saúdská Arábie, Velká Británie, Francie, SRN, KLDR, Japonsko atd. jsou tyto škraloupy větší;
  2. Pokud tedy někdo kritizuje Čínu, resp. její vládu, měl by v patřiné míře kritizovat i vlády dalších států;
  3. Jestliže někteří politici před svými příznivci a domácími či nečínskými (neamerickými, neruskými atd.) posluchači Čínu (USA, RF,...) kritizují, ale před představiteli Číny (USA, RF,...) mlčí, tak to cosi vypovídá o jejich charakteru a skutečné politice, závažnost jejich charakterové vady narůstá s tím, jak selektivně směřují svoji kritičnost či nekritičnost vůči jednotlivým státům;
  4a. Poškodí-li někdo vlajky ČLR, vyvstává podezření, že dotyčný naskočil na slovní vějičku politiků z bodu 3., a svým činem je papežtější než papež, a tak se dá označit za idiota. Pro politiky z bodu 3. užitečným, pro ostatní lidi neužitečným;
  4b. Pokud by dotyčný občas trefil i vlajku ČR a při návštěvě potentátů z jiných profláknutých států i jejich zástavu, bylo to už něco jiného - poněkud nešťastný způsob kritiky snad zhruba dle stejného metru;
  5. Nepředpokládám, že bod 4b by původce dnešního poškození vlajek ČLR někdy naplnil.
  Je proto s podivem, jak trpaslík vysoko vyhodí vajíčko s barvou.
  KR

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.