Reklama

.

.

pátek 4. března 2016

OSN vyzvala Ukrajinu, aby byli zatčeni účastníci blokády Krymu

4. 3. 2016     zdroj
Správa vysokého komisaře OSN pro lidská práva vyzvala Kyjev, aby bylo vyšetřeno sdělení o porušování lidských práv, která byla spáchána v době tak zvané blokády Krymu. Informovala o tom 3. března agentura TASS s odkazem na 13. zprávu OSN o situaci v oblasti práv a svobod na Ukrajině, zveřejněnou v Ženevě.


Ukrajinské vládě je doporučeno, aby "prošetřila sdělení o porušování lidských práv v době "občanské blokády" a aby "byli zatčeni ti, kteří je spáchali". Ve zprávě je uvedeno, že "občanská blokáda" Krymu byla poznamenána řadou porušení lidských práv, prováděli je aktivisté, kteří "nezákonně plnili funkce bezpečnostních orgánů".

Správa vysokého komisaře OSN pro lidská práva také Kyjev vyzvala, aby "zajistil bezpečnost občanů a svrchovanost práva v jižních částech Chersonské oblasti". V dokumentu je zdůrazněno, že během "občanské blokády" vzniklo napětí mezi obyvateli regionu a organizátory akcie. "Místní obyvatelé [jižních částí Chersonské oblasti] vytvořili skupiny "sebeobrany" jako odpověď na četné útoky na fyzické osoby a vlastnictví, které provedli aktivisté, kteří organizovali blokádu", je poznamenáno ve zprávě.

Poškození vedení elektrické energie, jež v listopadu způsobilo zastavení přívodu elektřiny na Krym, je v dokumentu nazváno aktem sabotáže. "Je rozšířen názor, že za tím stáli proukrajinští aktivisté a krymští Tataři, které prováděli "občanskou blokádu". Doposud nebyl nikdo z těch, kteří spáchali tento čin, zjištěn a zadržen", zdůrazňuje Správa vysokého komisaře OSN pro lidská práva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Je to dobrý signál, že svetové organizácie už nechcú ustupovať diktátu fašistov z USA a Ukrajiny a začínajú pomenovavať jasné veci pravými menami.Možno sa dočkáme aj zobudenia sa zodpovedných organizácií,ktoré zatajujú skutočností okolo zostrelenia lietadla nad Ukrajinou a priznajú, že lietadlo zostrelili Ukrajinci.To sa však stane až vtedy, keď sa USA a EÚ budú chcieť zbaviť fašistov z Ukrajiny, aby sami sa zbavili podozrení z podpory fašizmu.

  OdpovědětVymazat
 2. DOPIS OD NADI SAVCHENKO.
  POSLEDNI SLOVO - Já jen doufám že nedojde k nejhoršímu!!!!
  Ja neuznavam žádnou vinu ani rozsudek ani ruský soud . V případě odsouzení - odvolání nebude. Chci, aby celý civilizovaný demokratický svět pochopil, že je to země třetího světa s totalitním režimem a diktátorem - tyranem , který plive na lidská práva a mezinárodní právo.
  Absurdní je, když ti, kdo unese lidí - vystaví jich mučení , a pak předstíra, že mají právo jich soudit . O jakem spravedlivem procesu tam může být řeč ? V Rusku , soud není ! Tam je fraška loutek Kremlu a myslím, že je naprosto zbytečné , trávit čas svého života , a podílet se na tom!
  Proto odvolání nebude , a bude následující : za rozsudkem budu pokračovat hladovku dalších deset dní , dokud rozsudek nabude pravomoc ,bez ohledu na překlad do ukrajinštiny, protože překladem oni umi zatahovat čas. O deset dní později , prohlašuji suchou hladovku a pak v Rusku není nic víc než deset dnů , aby mě vratili zpět na Ukrajinu , odkud jsem byla unesena! A je mi jedno, jak budou se ospravedlnovat . Slyšela jsem o docela dobrou schopnosti Petra Poroshenka v diplomacii . No, doufám , že jeho diplomatické schopnosti stači aby se domluvil s jednim idiotem v Rusku. Koneckonců , slíbil mé matce, že na oslavách prvomájových v roce 2015 budu doma .
  A pokud budou se za mně domluvat, život me bude opouštet, a stejně me Rusko vrati v Ukrajinu , živou či mrtvou! Ale vrati!
  Těchto deset dní vedle vězenske brány ve dne i v noci bude stat moje sestra a bude čekat - vyjdu ja nebo vynesou mě .
  Pokud ji odsoudite - na jeji místo přijde ma matka , je jí 77 let . Vy i jí odsoudite? Pak se na jeji místo postavi ma kamaradka , můj příteli,a následne ukrajinec za ukrajincem ! A pamatujte - všech nezavřete! A když tady budou stat mé krajané , poctivé a slušné Rusy ze sousedních domů , začnou přinašet horký čaj , sendviče a přikrývky, proto že každý z nich chápe, že ve stejne poloze může být dítě každeho s nich ,v tomto vězení národů s názvem Russia !
  Takhle startuje Maidan ! A vy to potřebujete? ! Vy se toho bojíte jako ohně! Takže pro Kreml je lepší , aby mě vratil zpátky na Ukrajinu co nejdříve a žívou!
  A všemu světu s demokratickýmy hodnotami je lépe pochopit poučení z historie a připomenout si, že Evropa byla tolerantní s Hitlerem , Amerika nebyla dost rozhodujici a to vedlo ke druhé svetove valce. Putin - je tyran s komplexem Napoleona a Hitlera dohromady . Medvěd humánní jazyk nerozumí , chápe pouze jazyk síly. Proto , pokud nestaneme rozhodnější a včas nedefinujeme priority , brzy budeme mít třetí světovou válku .
  Ted už jako politik vim, že nikdy nepodam ruku Rusku na politické scéně . To není z ruky podavat ruku těm, ktere vas drži v poutech, a vaš narod v řetězcích . Ale nad každým politickym rozhodnutím , budu vždycky premyšlet , co to přinese obyčejnemu lidu jak v Ukrajine tak i v Rusku. Protože navzdory všemu , v Rusku stále existuje mnoho poctivých , slušných , dobrych a nešťastnych lidí .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třetí světová válka? Ta bude, ale určitě ne kvůli nějaké idiotské pilotce. Ten dopis by se měl zveřejnit. Ale jako výstraha všem užitečným idiotům, ve službách mocných. Bez oněch idiotů by totiž nebylo ani mocných a všehoschopných.

   Vymazat
  2. Bylo by asi užitečné, kdyby popsala jak to bylo, místo těch známých frází. To asi napsal sám Roshen nebo Yack.

   Vymazat
  3. Musím se smát. V dopise je tolikrát zmíněno slovo demokracie. Ví vůbec ona pilotka, co se na Majdanu odehrálo? Ví, co se stalo v Oděse? Ví, že je Ukrajina jedinou zemí v Evropě, kde můžou náckové svobodně hajlovat v ulicích ? Ví, že je Ukrajina jedinou evropskou zemí, která má zástupce těchto hajlujících nácků v parlamentu? Role užitečných idiotů jsou tragické i komické současně. U nás máme také "mučednici". A jmenuje se Vitásková.

   Vymazat
  4. Súhlasím s Vami priatelia. Anonymný 3:35 starý Pepek Veškrna nám odviedol na NR kopec užitočnej práce užitočného idiota, keď nám sprostredkoval dopis ďalšieho užitočného idiota. Užitoční idioti všetkých krajín spojili sa pred sttašlivou hrozbou z východu, tak ako správni boľševici Kedysi pred svojou hrozbou zo záchodu. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  5. Citali ste slovo psychopata...

   Vymazat
  6. Citali ste slovo psychopata...

   Vymazat
  7. Pro 3:13: Ten dopis je jenom dalsi dukaz toho jak se uSSacti posluhovaci a kolabornati DOOPRAVDY(!) domnivaji ze maji pro uSSa nejakou CENU! Takova blahova fantasmagorie! Ta kriminalnicka je jeste uzitecna na zverejnovani takovychle pitomosti, ale i to bude jednou minulost. Pak po ni ani pes nestekne - ukol splnila dokud mela moznost - pak jde na odpis. Ve svem nestesti ma snad jeste stesti v tom ze je v podstate bezvyznamna - takovej porosenko nebo jazenuk pujdou za saddamem, noriegou a usamou - jsou to hold ponekud vyznamnejsi loutky.

   Vymazat
  8. no jo, holt bude holka krmena análem. Mozek se jí tam už přestěhoval, tak bude mít zdroj živin hned vedle.
   J

   Vymazat
  9. Anonymní4. března 2016 3:13
   To by mně který mrťafa ho kde našel?

   Vymazat
  10. Zabíjala si, musíš znášať trest, jej vyjadrenie ma neprekvapuje, aké vedenie, takí ľudia

   Vymazat
  11. Pro Vladimír Hričák.
   Ono to nejde jen všechno svádět na MP a Vitásková neřekla všechno.Celá ta úprava plateb na jističe vznikla z jiného důvodu.Mělo to hlavně podchytit majitelé menších FE.Oni potřebují ten jistič 3x25A,jak pro sebe,ale hlavně,když dodávají do sítě a tady je ten problém,že pro sebe,mají malý odběr kw od ČEZu,ale síť využívají na100%.Bohužel, odběratelé,šetřílci by na to doplatili nejvíc.

   Vymazat
  12. Srdceryvné kecy ti holka nepomůžou. Mohla bys místo toho napsat, jak to ve skutečnosti všechno bylo. A proč se ženské chce zabíjet, snad ne jenom proto, že fandí majdnutým náckům?. Pokud ano, tož za chyby se platí - dříve, nebo později. Kdyby nebylo Putina, Krym by byl krvavý, jako Ukrajina.

   Vymazat
  13. 1.Ona vůbec není žádná "pilotka"..to že jednou v životě seděla v letadle z ní pilota nedělá.
   Ona ta kača je dělostřelecká "návodčí"a navedla ty minomety na ty novináře a dle mého ji měli sejmout namístě.Tyhle nechutný tahanice jsou zbytečný..Byl by to jen další kříž k těm ostatním cca 25 tisícům ukrajinských hlupáků,kteří svojí krví platí restauraci Chazarského kaganátu.
   2.Až pustí všechny,co zadržuje sionistická klika v kyJewu,k čemuž se zavázala v Minsku 2,pak teprve ta samolibá,hysterická píča bude mít šanci na propuštění a s vyprovozením na cestu pořádným kopancem....

   Musí lézt hodně na nervy ta ukropská,fašistická zblblice,ale jedno je jistý,že podle těch fotek ze zadržení,jí ten ruskej kriminál prospěl,už dokonce začíná vypadat,jako ženská....

   Vymazat
  14. Bejt jí,tak bych kruťasa Putina vůbec nesrovnával s Hitlerovic Dolfkem,mohli by se její kamarádi z Azova Pravého sektoru urazit,nasrat se a místo stání té štafety s popíjením čaje před krimem (nikoli poloostr.), by jí mohli nakopat prdel....

   Vymazat
  15. Má pravdu. Ona nepatří do vězení, patří do blázince.

   Vymazat
 3. To mě jenom utvrzuje ,že je to úplně blbá fanatička. Ruský majdan kvůli ní ? No to je ale blábol. Asi netuší co se na velikoj ukrijíně děje.Kdyby za tím vším nebyl vagon mrtvých tak by to bylo snad i k smíchu. Bredy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak. Už zo samého nestranného hľadiska sa jedná od anonyma3:13, o zúfalý PROPagandistický blábol. Zúfalý čin zúfalých ľudí, ktorí ešte za vojny v Juhoslávii, v Líbii, Iráku a Sýrii blábolili o tom že vojna ktorú vedú ozbrojené zložky štátu vynucujúce dodržiavanie zákona ústavy ich krajín voči umiernenej opozícii sú neprípustné a mali by sa vraj trestať ako vojnové zločiny. A teraz sem ten chudách strčí dopis jednej chudáčky, na ktorú bola vznesená v Russku obžaloba za páchanie vojnových zločinov, vraždy, teror proti civilným spoluobčanom a umiernenej protiKyjevskej opozícii na východe Ukrajiny. Bolo by to fakt na smiech, keby pri tom neumierali nevinní ľudia. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  2. Ak by fungovala ta demokracia na ktoru sa odvolava,tak by bola sudena v Hagu ako vojnový zločinec.

   Vymazat
 4. Ale tato koza opravdu na ne ozbrojené novináře stŕilela mají to i na videu ! Navíc sama se zůcastnila mučeni civilistů a byla jedna z nejhorších samému faráři paliva prsty o on později proti ni i vypovídal aspousta lidi uzavřených ve sklepych ! Život za život !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta svině vygumovaná se nakazila nemocí šílenejch krav....zřejmě od tý pomatený vražedkyně Tymošenkový!

   Vymazat
 5. Co s takovou čubkou? Žádná lítost. Má co si zasloužila. Teď ať zmizí někde v gulagu na Sibiři aby dobře vychladla. Měli bychom jí poslat společnost. Třeba Parkanovou, Jaqes-Brčálovou, Nagyovou-Nečasovou a další. Myslím, že by se jich ještě pár našlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 10:18 - já bych tam přidala Štětináče, Mitrofanoffa, Klvaňu, Švarcíka... ..atd...jejda, to by se zaplnil celý jeden gulag. A byl by klid. Dagmar

   Vymazat
  2. Pro Dagmar.
   To jste mě napověděla něco.
   Pořád tito vyřvávají,voliči Zemana,nepoučitelní,špatní,lůza a pod.Nejraději prý je vyměnit a ono by stačilo,těchto několik osob poslat do USA a byl by klid.

   Vymazat
  3. Všeználek ala Chujmer promluvil.

   Vymazat
 6. Škoda že soud v Hagu chrání fašisty , muslimy a prozápadní tzv. revolucionáře . Jinak by ji mohly vydat . Musí být potrestáni vrahové a ničitelé východní Ukrajiny .

  OdpovědětVymazat
 7. Jedno je potřeba zdůraznit o politicích EU,naprosto vygumovaný.
  Když nás měli přijmout do EU,museli jsme splnit mnoho přístupových kriterii.
  Ukrajině je vstup do EU vnucován násilím,proč.

  OdpovědětVymazat
 8. Ukrajina je beranidlo do Ruska . Proto ho s fleku bere nato i eu s fašisty , oligarchy , kurvama , zkorumpovaným vedením až do posledního celníka . Prič z eu ! Fridom :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Ze čtvrté říše je třeba urychleně vypadnout.Když to
  vedení partají a poté i státu odmítá,měli by členo-
  vé partají z nich vystoupit.Takto se přes proklamo-
  vaný odpor stávají stejnými vlastizrádci,jako jejich
  političtí šéfovbé.Mají stejnou vinu,jako oni.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat