Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Osvobození Palmýry bylo srovnáno s bitvou u Kurska


28. 3. 2016    zdroj
Ekolog, poslanec Státní dumy za frakci LDPR a také člen výboru Státní dumy pro obranu Maxim Šingarkin nazval osvobození syrského města Palmýra od teroristů DAEŠ zásadním zlomem ve válce. Informovala o tom 27. března agentura LifeNews.


"Není to jen strategické vítězství (...). Pro syrský národ to je svého druhu Stalingrad, bitva u Kurska", domnívá se Šingarkin. Podle politika jsou skupiny DAEŠ "v podstatě dezorganizovány, nejsou schopny metodicky čelit, proto byla Palmýra syrskými vojáky dobyta.

Poslanec podotknul, že poslední aktivity syrské armády získávají podporu obyvatelstva, "bojové útvary jsou doplňovány dobrovolníky, tím syrským národem, který unavilo žít v okupaci". Také soudí, že osvobození Palmýry napomohlo "rozdělení DAEŠ (v Rusku zakázané organizace) na samostatné, nepropojené skupiny". Příprava k ofenzivě trvala čtyři měsíce, podporu syrskému generálnímu štábu poskytovali ruští specialisté, dodal Šingarkin.

Člen výboru pro mezinárodní záležitosti Rady federace Igor Morozov se zase domnívá, že po osvobození Palmýry se ukázalo, že DAEŠ "jako kvazistát se nekonal, podstupuje jednu porážku za druhou". "Když je všechno zničeno, všichni ustupují v chaotickém režimu. Jsme před závěrečnou fází vojenské operace", sdělil Ruské zpravodajské agentuře.

Morozov přitom předpokládá, že jednání v Ženevě pro urovnání konfliktu v Sýrii získají nový impuls. Soudí, že "vítězství syrských vojsk v Palmýře je hlavním významným indikátorem pro novou obnovenou Sýrii, připravenou a schopnou podstoupit změny".

27. března byla Palmýra osvobozena bojovníky syrské armády a oddíly lidové domobrany. Armáda získala úplnou kontrolu nad starověkou částí města i nad obytnými čtvrtěmi.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Úspěch to je bezesporu, vojenští odborníci odhadovali dobytí Palmýry na začátek příštího roku ještě před několika dny.

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkná práce,díky za článek .)!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Kam půjdou ti machometánští bojovníci, až ztratí celou Syrii? Doveze nám je Sobotka sem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, sem. A aby k tomu mohlo dojít, bude tvrdě potírat jakékoliv protesty. V sobotu to Chovanec předvedl, když zabásl Bartoše, jako ukázku. Teď už je to jen na nás, jestli budeme jen žvanit a naříkat.
   http://zvedavec.org/prispevky/2016/03/6833-chci-hlavu-chovance.htm

   Vymazat
  2. Kam by asi ti islamisti utekli jinam nežli do Turecka nebo na nové základny USA v Sýrii a Iráku.
   Vždyt ta řeznická verbež je vycvičená a řízená přímo americkými vojáky a CIA .Velice aktivní je ale i Izrael.

   Vymazat
 4. S bitvou u Kurska? Take tam zahynyly tisice Rusu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste začal nějak brzo s tou pomlázkou. 8 hodin a už pod obraz

   Vymazat
  2. 8:05
   Ne. U kurska nepadl ani jeden Rus. Kursk osvobodili američani. Kursk totiž leži vedle New York Harlem.

   Vymazat
 5. Výborná práce, každý normální člověk tleská, jen kretenoidní debílek Vyskočilů prská :)

  Ono to je taky jediné co může dělat.

  Nám ostatním, kteří je máme s kým slavit, Veselé Velikonoce a lidi pracujte na tom ať máme velikonoce i za rok či za 10 let!!!!

  Slunce ☀ v duši ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Stalingrad, Kursk, je to porovnatelné?
  -Stalingrad byl morálním vítězstvím, kdy Rudá armáda převzala iniciativu a ukázala, že nepřítel nebyl neporazitelný.
  -Kursk byl materiálním vítězstvím, nepřítel se pak nezmohl na žádné větší vítězství a v podstatě jen ustupoval. Navíc ke konci bitvy u Kurska byly jednotky nepřítele rychle přesouvány na jih Itálie.

  Je to srovnatelné? Ale každopádně syrská armáda má můj obdiv, jak se držela i když jí nebylo lehko.

  Lze předpokládat, že tahle válka a tahle operace se zapíše významně do dějin?

  OdpovědětVymazat
 7. Tak doufejme, že v Sýrii už konečně zavládne mír. Moc bych jim to přál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petře Nováku vy jste sranda chlap.V Sýrii nikdy mír nebude a ani nebyl.Je mě 50roků a co si pamatuji,tak v této části Asie se vždy bojovalo a to od dob bible.To je takovej národní sport,

   Vymazat
  2. Anonymnímu (28. března 2016 12:37):
   Ač padesátník, mnoho moudrosti jste patrně nepobral.
   To, co s jakýmsi pohrdavým nádechem říkáte o Sýrii, by se přece dalo říci i o Evropě, která v relativním klidu žila od r. 45 do 90tých let. A přesto to období všichni považujeme za dobu klidu a míru (to když pominu tresčí války mezi UK a NOR či intervence motivované bratrskými pomocemi).
   Sýrie, než ji svými podvratnými operacemi začali zločinně ničit US huni s jejich evropskými či tamními regionálními poskoky, panoval klid porovnatelně stabilnější než-li byl v okolních zemích. A to se také příznivě projevovalo na prosperitě té země.
   Trvalo to však jen do doby, kdy Assad si dovolil nemyslitelné, a sice neprojevil dostatek "vstřícnosti" k US geopolitickým plánům.
   Pak bylo vymalováno a v zemi "se" rozhořely politické a poté i otevřené boje jedněch proti druhým. Ta válka skončí okamžikem, kdy USA (a spol.) přestanou podporovat své nájemní zmetky (náboženské či politické) anebo kdy budou i s nimi ze Sýrie vytlačeni.

   Vymazat
  3. Co se týká věku tak je mi podobně let. A asi jste zapomněli na války v Kosovu, bombardování Srbska, Kyperské dobrodružství s Tureckem, atd. Co se týká Sýrie, tak tam bylo dost dlouhé období míru. Jediný problém je to, že některé státy nechtějí, aby v této části světa byl mír. Zbrojaři neumí jinou výrobu než pro zabíjení. A to je asi celý ten problém. A pak je zde ještě několik lidí, kteří chtějí mít větší moc než kdokoli jiný a také chtějí být nejbohatší na celé zemi bez ohledu na mrtvé.

   Vymazat
  4. Pane Opluštil,Syrii zničil předevšim Asad,když bombardoval vlastní obyvatele chemickým svinstvem a vám to asi nevadí.Asad byl obviněn OSN za válečné zločiny proti lidskosti.Pane Novák,hlavnim zbrojařem Asada je a bylo Rusko.Syrie je od roku 1963 rozvrácená stranou BAAS a spojitost s mírem bych tam nehledal.Pánové dále můžete číst na Wikipedia

   Vymazat
  5. Pane...? Tak jste se ani nepodepsal, tak nevím, jak vás oslovovat. No nevadí. Co se týká zbrojařiny, tak jí nemusím, ale nedomníváte se doufám, že Rusko je špatné jako dodavatel zbraní a USA a jiní zase dobří, že? To bych nechtěl. Co se týká Asada, tak jsme nikde neviděl rozsudek nezávislého soudu, že by otravoval vlastní lidi, jen jsme viděl zprávu o tom, že plyn použila ta umírněná opozice. Nevím jestli je Sýrie rozvrácená stranou BAAS (což je strana socialistická, proto se do ní pouštějí ti ze západu), ale v době její vlády tam byl relativní klid, co se týká Wikipedie, tak tu nepovažuji za relevatntní zdroj informací.

   Vymazat
 8. Pro anonymní 8,05
  V porovnání bitvy o Palmýru s Kurskem asi nešlo o to kolik lidí v bitvě padlo, ale spíše o zásadní změnu v v bojové aktivitě zúčasněných stran. Rudá Armáda se do Stalingradu jen bránila. Po něm se bránila i útočila. Po Kursku přešla bojová iniciativa na stranu RA, ale hlavně, otázka již nestála - kdo vyhraje, ale kdy to bude.
  S Palmýrou je to skutečně podobné. Otázka teď zní - kdy to bude.

  OdpovědětVymazat
 9. Klobuk dole pred syrskou army,bola že to propagandisticka masáž na ČT TV ked začala občianska vojna v Syrii že z Assadovej army hufne dezertuju velitelia i vojaci. ČT TV v orgastickom nadšení řvala o rozpade Assadovej army a nastolení USSA i NATO démon kracie v Sýrii. Franc.prez.Holland a další poskokovia NATO, tiež Obama sa objímali s dezertérmi zo sýrskej army a do sveta hulakali že toto sú tí spasitelia Sýrie a že Assad už skolaboval. Keby predstavitelia krajín NATO,USA,Saud.Arábie ,Kataru,Turecka nepodporovali IS dávno by Assad porazil tieto krvelačné bandy.Tak ešte raz klobuk dole pred Assad army že porážaju IS v Syrii na všetkých frontách. Klobuk dole pred všivavým spravodjstvom ČT TV ktora je z tohoto velmi sklamaná a nemôže freneticky oznámit víťazstvo USA,NATO démon kracie tzv.umiernenej tiež vraždiacej opozície made in USA i NATO v Syrii.*Hlavne že USA i NATO sa podarilo rozvrátit Syriu odkial prchaju utečenci do EU spolu s buducimi terrorist zabijakmi vernými IS.

  OdpovědětVymazat
 10. pro 16:45 asi nemá cenu vám odpovídat, ale úřece. Asadovi nikdy nebylo prokázáno použití chemických zbraní, stejně jako nikdy nebylo prokázáno Husajnovi že vlastní zbraně hromadného ničení. A co se týký těch chemických zbraní, tak ty používá Erdogan proti Kurdů, už hodně let. A to západním " Demokraciím" zřejmě vůbec nevadí. A to, že z prosperující Sýrie, bohaté Lýbie, z Iráku, kde se snažil Husajn držet muslimáky pod krkem, tak za to může právě tahla naše "demokracie" v čele s největší demokratůrou z USA. Dagmar

  OdpovědětVymazat
 11. Dagmar, je to tak, tím exkrementem se nemá cenu zabývat. Každý normální člověk, který se o politiku zajímá ví, jak se věci mají. Kdo se chodí ( tudíž se o politiku zajímá) a píše takové kraviny je placený Jidáš. Nevšímat si, nereagovat, to je jediná pomoc.

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
 12. Zadejte do vyhledávače ,,Asad,, wikipedia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi nechodil do školy, že se odvoláváš na Wikipedia? Kdykoli jsem se do nich podíval, vždy se jednalo o tendenční popisy dle přání USA a Západní ideologie jako celku. Pravdu se tam, chlapče, nedočteš. To jsi ještě nepochopil?

   Vymazat
 13. ve Vikipedii najdete i takové perličky, že druhá světová válka začala napadením Polska Německými a Slovenskými vojsky. Moc jsme se nasmál.

  OdpovědětVymazat