Reklama

úterý 15. března 2016

Otevřený dopis ministrovi zahraničních věci ČR L. Zaorálkovi


Jiří Baťa
15. 3. 2016
Dobrý den, pane ministře Lubomíre Zaorálku,
dříve, než budete na politickém kolbišti a před českou veřejností věrolomně a tvrdě obhajovat ukrajinskou „majdanovskou“ hrdinku (suku) Naděždu Savčenko, leteckou navigátorku fašistického batalionu „AJDAR“, podle vašeho názoru nevině a nespravedlivě zadrženou a obviněnou z účasti a nabádání k vraždě ruských novinářů VGRK na Donbasse, dnes zadrženou, vězněnou a souzenou v Rusku, dovolte mi připomenout obligátní konstatování, že každá mince má dvě strany.

 
Ta jedna, Vaše strana této mince, je jen trapné, pokrytecké a falešné tvrzení, podlézání Vašim eurounijním, ale hlavně americkým lídrům protiruské propagandy, začaté sestřelením letadla nad Ukrajinou a konče současnou obhajobou majdanské vražedkyně. Ta druhá strana mince, pane ministře, jsou fakta a důkazy, které však zřejmě mají pro Vás cenu pokáleného toaletního papíru. Jak Vám ale také komunistický poslanec Zdeněk Ondráček připomenul,  Vaše shánění či zjišťování „seriozních“ informací prostřednictvím ČT je stejné, jako je získat někde na tržišti, nebo způsobem JPP (jedna paní povídala).
     Nepochybuji, že toho mnoho pravdivého o  činnosti N. Savčenko nevíte a  nejste dostatečně seznámen s „hrdinskou“, přesněji fašisticko-nacistickou činností této ženy, zvráceného člověka a vyvrhele lidské společnosti, pro Vás ovšem „oběti“ ruských protidemokratických,  proti lidských a proti právních postupů a jednání. Ale i kdyby tomu tak bylo nevěřím, že vzhledem k Vaší závislosti na západním diktátu (USA) byste byl  jste schopen tyto skutečnosti čestně akceptovat a chápat jako  činnost, která je v příkrém rozporu s mezinárodními úmluvami o zacházení s vojenskými zajatci, Listinou lidských práv, v rozporu se samotnou lidskostí a životní existencí a že N. Savčenko zasluhuje exemplární potrestání. Na druhé straně však nelze nepřipomenout, že činnost Naděždy Savčenko byla prováděna s chorobnou nenávistí k Rusku a ruskému člověku, když přistupovala k jejich zajetí jako k lidem necivilizovaným, méněcenným, podřadným, snad vůbec nezasluhující žít. Předpokládám, že až takto jste osobnost Naděždy Savčenko nepojímal, vlastně se o ni ani  nezajímal. A v tom je tragedie Vašeho jednání.
     Pane ministře zahraničních věcí, pro Váš nezájem se blíže zabývat osobou a její činností, která se stala předmětem  soudního jednání v Moskvě, které sleduje veřejnost celého světa, činností, kterou jste ochoten loajálně hájit ze samotného principu, že jde o dvě znesvářené strany, tedy  ukrajinskou majdanovskou „hrdinku“ a ukrajinskou vládu a ukrajinské politiky, kteří  Ruskou federaci považují za „super“ nepřítele Ukrajiny č. 1, dovolím si Vám připomenout  některé důvody, pro které je N. Savčenko v Moskvě také souzena.
     Kauza „Savčenko“ se vyvolává řadu nejen ohlasů, ale také jiných informací, svědectví faktů a důkazů, které vnášejí mnohem více světla do „hrdinského“ jednání N. Savčenko, než kterými jste ohlupován Vy. Například bývalý starosta Užgorodu Sergej Ratušňak na svých FB stránkách napsal či popsal, jak N. Savčenko, navzdory tomu, že byla profesně v ukrajinské armádě zařazena jako letecká navigátorka, „vyslýchala“ ruské zajatce. S. Ratušňak nemluví o klasických výsleších, ale o trýznění, nelidském mučení zajatců. K tomu říká: „ Osobně jsem mluvil s učitelem a farářem, kteří zcela náhodou přežili fyzické mučení a zvěrstva, které vedla nová „hrdinka Majdanu“ Naděžda Savčenko. Říkali, že N. Savčenko normálně zajatce svázané na rukou i na nohou mučila, týrala, bila železnou tyčí po genitáliích, zhasínala nedopalky cigaret o živé oči zajatců a pod. Stále křičela a vybízela další, aby je bili, tělesné orgány že prodají jako těch před nimi, nebo ať je roztřílejí na „sračku“!
    O stejných zkušenostech již dříve mluvil představitel Svato-Nikolského chrámu Vladimir Mareckij, osvobozený z ukrajinského zajetí. Říká: „Mluvit o tom, že nás bili, to je naprosto nicotné. Oni nás totiž mučili a ubíjeli k smrti, lámali nám kosti, mlátili nás nejen rakama a kopali do nás nohama, ale mučili nás všemožnými způsoby,“ vzpomíná V. Mareckij. Říká také, že zvláště se vyjímala osobní krutost Naděždy Savčenko, kterou tak aktivně obhajují a chrání kyjevský vláda a také Vy, pane ministře Zaorálku.  Omámená svou slávou osobně mučila zajatce, při čemž pronášela různé hrubé a urážlivé slova na účet nacionální příslušnosti zajatců. Kromě této „bohulibé“ činnosti se také zabývala prodejem tělesných orgánů zabitých zajatců, s čímž ne vždy také souhlasili další příslušníci batalionu AJDAR. Ta potom doporučovala je rozstřílet, aby zbytečně nevyhazovali peníze na jejich transport do SBU (Bezpečnostní Služba Ukrajiny). Podobné zkušenosti má i opolčenský bojovník Satnislav Stankevič, který díky náhodě přežil, ale udatnými „ajdarovci“  byl navždy poznamenán vypálením jejich svastiky na jeho těle.
     Pane ministře, to není zdaleka vše, co se týká zvěrstv, kterých se aktivně zúčastňovala „ubohá“ poslankyně Verchovnoj rady (ukrajinského parlamentu) Naděžda Savčenko v době své služby v ukrajinské armádě. Ptám se pane ministře, je na místě nazývat tuto ženu Hrdinkou Ukrajiny, ženou, která se neštítila vyslýchat, mučit a zabíjet vojenské zajatce? Chcete snad tvrdit, že soud, který s ní v Moskvě probíhá je nespravedlivý, že je obviňována z činnosti, kterou nespáchala, že je to vlastně mučednice, která je Ruskem neprávem držena a souzena? Pokud ano, tak z ní mučednici a Hrdinku Ukrajiny dělají lidé jako Vy a Vám podobní pane ministře, aniž byste respektovali skutečnosti, které tato žena spáchala na ruských občanech. N. Savčenko je stejná „hrdinka“ za lidská práva jako hrdinné Pussy Riot, pane ministře.
   Jinak Vás chápu a rozumím Vám, pane ministře, že nemůžete jinak, protože v opačném případě byste zřejmě už dávno na postu ministra skončil i s některými dalšími Vašimi spolustraníky, třeba panem Sobotkou. Víte,  jedno ruské přísloví říká, že : „Pravdě rot nezakrojiš“, neboli „Pravdě ústa nezavřeš“. S těmito a podobnými hesly se oháněli i odpůrci komunistického režimu, takže  tato slova by Vám měla být varováním a poučením. O tom, že s Vámi nesouhlasí většina občanů ČR, Vám snad ani nemusím připomínat. Ale zajímá Vás to vůbec? Zřejmě ne, jinak byste bral na zřetel názory těch, kteří Vás do politiky zvolili. Což je ovšem již jiná kapitola, která s N. Savčenko souvisí jen okrajově.
S pozdravem 
Jiří  B a ť a , důchodce
Dne 15. března 2016 
(PS:  nelze popřít, že tento památný den má s činností N. Savčenko hodně společného).

23 komentářů :

 1. Zaorálek klesl na úroveň hlásiče A.Schapiro. Vždycky dostane ranní svodku, co má zase zablábolit.
  Včera Savčenko, dnes vynašel příčinu emigrace do Evropy. Zaorálku, rychle rezignuj a někam se zašij na teplé místečko. Určitě se ti to podaří, beztak o tom denně sníš! -A takový dobytek je placen ze státních peněz.

  OdpovědětSmazat
 2. Listina zkladních práv a svobod,
  Čl. 23 [Právo na odpor]
  Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

  OdpovědětSmazat
 3. Přímo se mi hnusí "taktiky a praktiky" kterou používají vládnoucí činitelé jedné zámořské země. To ale neznamená, že tento článek beru jako "bernou minci".
  Prosím tedy doložit odkazy na zdroje k tomuto "článku". Čím více, tím lépe. Závěr si udělám sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuď lenivý, zadaj si do vyhľadávača meno tej beštie a prejdi si materiály.

   Smazat
  2. Nebuď lenivý, zadaj si do vyhľadávača meno tej beštie a prejdi si materiály.

   Smazat
 4. pane Zaorálku,jste hlupák a vědomě lžete a obhajujete nacistickou chátru a lůzu.Znáte pojem vlastizrada???A to jak jste odhalil,že za migrační krizí stojí Rusko,to je na nobelovu cenu za mír,ty slinto....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí být hlupák a o zločinech Savčenkové moc dobře ví. Jenže jako každý těžký psychopat dokáže myslet jen na svůj vlastní prospěch a lidé (třeba ti mučení zajatci) jsou pro něj pouhou matérií k uskutečnění jeho cílů. Psychopatům totiž chybí jisté mozkové struktury, takže si ani nemohou položit otázku, zda něco někomu neubližuje.
   Proto se taky otevřený dopis mine účinkem; psychopat ho vůbec nepochopí, jen si z něj vezme jediné - že autor dopisu je jeho nepřítel, kterého je nutno zlikvidovat.

   Smazat
 5. Osobně jsem mluvil s několika aktivisty na Majdanu v Kievě v roce 2014, kde mi děkovali za "naše" Blackwaters, kteří poté pomáhali Porošenkovi po jeho zvolení. Protože bylo právě před prezidentskými volbami na Ukrajině, ptal jsem se aktivistů, co udělají s proruskými aktivisty na východě. Řekli mi přesně to, co následně dělala Savčenková - postřílet je, umučit nebo vyhnat. Když jsem se jich ptal, kolik asi takových aktivistů je na východě, tak odpověděli, že asi 20% (ze 6 milionů lidí). :-(
  A Zaorálek takovým Savčenkovým, Porošenkům a Ljaškům vědomě pomáhá (a zná jejich fašistické pozadí a kořeny, které vyjádřili například zákazem ruštiny nebo přejmenováním ulice s ruským velvyslanectvím na "Vulitsa Stepana Bandery") http://www.pravoslavie.ru/english/91212.htm PK2

  OdpovědětSmazat
 6. Chlapci i děvčaty z té "pravé Ukrajiny" se vzhlédli v CIA, která různé po východní Evropě mučila vězně.
  To pan Zaorálek již zapoměl.
  Ale již se připravuje ubytovat ze svého ajdarovce -
  bandity, kteří budou hledat záchranu u svých obdivovatelů v ČR.
  Buďme k němu ohleduplní!
  On je ryzost sám o sobě!

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Baťa .... Dík, jen tak do toho....

  Co myslíte že Zaorálek dělal v Kyjevě na jaře 2014.... objímal se s nacisty..... Zeman by měl končně propustit vládu co sympatizuje s nacisty a teroristy....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Zeman by měl končně propustit vládu co sympatizuje s nacisty a teroristy...." - zvlastni predstava o fungovani parlamentni demokracie :-D lol

   Smazat
  2. Co se tlemíte, osobo ...

   http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/zeman-jako-prezident-mam-moznost-odvolat-premiera-bez-podminek-954060

   Smazat
 8. Je potřeba vzepřít se USA. Jak je známo USA už více jak 200 let terorizují a ničí svět, o čem je dokument:http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880, který naprosto nezpochybnitelně dokumentuje zločinnou úlohu USA v lidských dějinách. Je potřeba intenzivně agitovat proti nadvládě a zločinům USA nikoliv mírumilovného Ruska. Sláva Putinovi.

  OdpovědětSmazat
 9. Zrůda ano zrůdy jsou kolektiv čssd.Ale pohleďme na stranu ods.Byla by schopná řešit tyto otázky se ctí.NEBYLA.Je to jedna verbež .Jsme v chomoutu mamonu a doláčů,které se tisknou a tisknou.

  OdpovědětSmazat
 10. Nada je hrdinka

  #freeSavchenko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan , Zaorálek si může podat ruce se Štětinou jsou to fašisti ! Myslím , že to nejsou hlupáci , ale mluví tak , jak jim kdosi káže ! Jak se někdo může takto obnažovat ? Je mi z něho na blití - nám nadává do xenofobů , nácků , za to ,že nechceme islám a sám se veřejně zastává nacistky a vražedkyně ! Tím potvrzuje svoje sympatie k fašistům ! Fuj - to máme vládu !

   Smazat
 11. Zaorálek začíná být směšná figurka tohoto státu.

  OdpovědětSmazat
 12. A co takhle dát té babizně ochutnat její vlastní medecínu? Nenapadlo to někoho?

  OdpovědětSmazat
 13. Také víme,jak podobně Roithová bojovala za propuštění Timošenkové.Také víme,jak byl Zaorálek snaživí,převést zraněné z Majdanu do Prahy,jak poznamenává Anonymní 16:21 Blackwaters,oni to byly naši podporovatelé Majdanu zraněni a aby se na to nepřišlo veřejně,tak rychle přepravit speciálem.

  OdpovědětSmazat
 14. Bloggere,jste hajzl.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 15. Napište Zaorálkovi, že je prase: zaoralek@psp.cz
  Savčenkovou pověsit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lubomír Zadolárek je nacista a sympatizant banderovských vrahů nejen českého národa, který přesídlením Arabů a černochů podporuje naši likvidaci, na tento protektorátní čssd kolaborant má miliardy, zatímco návrat volyňských Čechů odmítá.

   Smazat
 16. Lubomír Zaorálek je to nejhorší z Hujera. Tvor beze cti a beze studu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.