Reklama

čtvrtek 24. března 2016

Palmýra před osvobozením, sil je dostatek (video)


24.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil Geo
Syrská armáda a její spojenci pokračují za podpory ruského letectva v osvobozování historického města Palmýra.Syrské armádě a provládním silám se v minulých hodinách podařilo dostat pod kontrolu takzvaný Palmýrský triangl a usnadnit si tak vstup do města z jihu. Dostaly se tak nejblíže k samotné Palmýře od ústupu z města 21. května loňského roku.

Podle informace portálu Rusvesna.su byly z rozhodnutí syrského vojenského velení do okolí Palmýry k stávajícímjednotkám přesunuty rovněž úderné oddíly Golanského pluku a brigády Pouštní sokoli. Celkový početní stav syrských a spojeneckých sil u Palmýry tak činí více než 6 tisíc mužů.

Proti teroristům z Islámského státu stojí nejen početná pěchota, ale i mohutná síla bojové techniky – jak ukazuje následující video z posledních bojů o Palmýru. Na záběrech jsou patrné na syrském bojišti dosud nevídané tanky T-72B s reaktivním pancéřováním Kontakt-5 (pravděpodobně obr. 1989 g) a jen vzácně zabírané francouzské lehké útočné vrtulníky Aérospatiale Gazelle s protitankovými střelami HOT...

4 komentáře :

 1. To tu bude Pepek zase kňučet...

  OdpovědětSmazat
 2. Jen skoda, ze syrsti soudruzi u toho museli vyvrazdit tolik zen a deti a ze muselo diky Rusum uteci tolik uprchliku do Evropy.
  Ale coz - kdyz se kaci les, padaji trisky. A rodina syrskeho diktatora si zasluhuje stastny zivot v prepychu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale dobře že kňučí, je vidět, že ho porážky teroristů bolí...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.