Reklama

.

.

pátek 11. března 2016

P.C. Roberts: Žijí Američané ve falešné realitě, stvořené zkonstruovanými událostmi?


11. 3. 2016    PaulCraigRoberts
Většina lidí, která je dodneška schopna myslet, se už vzdala vší důvěry v to, co nazýváme mainstreamová média. O jejich důvěryhodnost je totiž obraly presstitutky. Vzpomeňme na Sadámovy zbraně hromadného ničení, na iránské nukleární zbraně, na Asadovy chemické zbraně a na Rusko, vrhající se jako šelma na Ukrajinu. Mainstreamová média zničila svou hodnověrnost tím, že přijala za své to, co o domnělých „teroristických událostech“, jakými byly např. 11. září či bombový útok při bostonském maratónu, prohlásily vládní úřady. Bez ohledu na zcela jasné nsrovnalosti v těchto prohlášeních, bez ohledu na jejich rozpory a policejní přehmaty, jež se už na první pohled zdály být příliš nepravděpodobné na to, aby se jim dalo věřit, zůstala mainstreamová média pravdě vládních úřadů věrna. Nekladla žádné otázky a o pravdě odmítla pátrat. Jen jako fakta předala lidem to, co jim vládní úřady sdělily.

Znakem totalitního nebo autoritářského státu je, že média se vzdávají povinnosti pátrat po pravdě a pak tuto pravdu lidem sdělovat, a místo toho přijmou roli pouhých propagandistů. Všechna západní média pracují v tomto „propagačním módu“ už poměrně dlouho, a v USA byla transformace žurnalistů na propagandisty završena až koncentrací dříve nezávislých médií do šesti megakorporací, které jsou – což je pro věc charakteristické – všechny řízeny nikoliv novináři.

Důsledkem toho všeho je, že přemýšliví a inteligentní lidé se ve svém pídění po pravdě namísto k mainstramu obracejí stále více k médiím alternativním.

Nejživějším příkladem pro tento vývoj je 11. září. Obrovský počet odborníků všech oborů už na padrť rozbil jeho oficiálně vyprávněný příběh, který na svou obhajobu neuvedl vůbec nic. Avšak bez ohledu na to i bez ohledu na nejprůkaznější svědectví a fakta, která uctívači pravdy o 11. září 2001dodneška shromáždili a oficiální příbeh tak až do kořene vyvrátili, stále se od nás žádá, abychom uvěřili tomu, že hrstka Saudů, technologicky vybavených jen noži na otvírání krabic, a též bez podpory jakékoli zpravodajské služby, dokázala přechytračit tak mohutnou kontrolní a dohledovou technologii, vyvořenou organizacemi DARPA a NSA, a uštědřila tak supervelmoci ránu, jaká nemá v historii lidstva obdoby. A nejen to. Supervelmoc se po té ráně jen otřepala, aniž by prezident USA, americký Kongres a “mainstreamová média” vyžadovala od kohokoli jakékoliy převzetí odpovědnosti za tak šílenou státní blamáž. Namísto tedy toho, aby Bílý dům vyšetřování takovéhoto okázalého neúspěchu inicoval a vedl – stal se pravý opak. Po více než rok se Bílý dům co nejdivočeji šetření předmětné události bránil, a souhlas se zřízením vyšetřovací komise k případu vydal teprve až po energických žádostech postižených a hlavně neúplatných rodin.

Komise pochopitelně nic nevyšetřovala, jen zasedla a zapsala to, co jí vláda řekla. Poté pak předseda a místopředseda komise sepsali knihu, ve které prozradili, že komise byla oficiálními představiteli soustavně obelhávana, a že byla de fakto ustavena jen proto, “aby nic nevyřešila.”

Bez ohledu na to však presstitutky jak na kolovrátku opakují stále tutéž oficiální propagandu, a lehkověrných a naivních Američanů je, bohužel, stále dost na to, aby skuteční strůjci 11. září nebyli k zodpovědnosti na soudní stolici povoláni.

Kompetentní historikové dobře vědí, že akce pod falešnou vlajkou se provádějí proto, aby se mohly uskutečnit velké kampaně, které by se bez těchto akcí uskutečnit nedaly. A tak 11. září poskytlo neokonzervativcům, kteří řídili vládu G.W. Bushe, možnost vytvořit nový Pearl Harbor, který – jak oni sami řekli – byl nutnou podmínkou k vojenské invazi do muslimských zemí. K invazi se skutečně světodějnými důsledky, vrcholícími dnes stěhováním národů Středního východu a severní Afriky do Evropy. A bombový bostonský maratón zase umožnil, aby se nově ustavující se policejní stát dostal do potřebného záběhu. Kompletně uzavřít jedno velkoměsto, uvést do bojové pohotovosti 10 000 vojáků, kteří pak prohledávali město dům od domu a s napřaženými puškami vyháněli obyvatele z jejích domovů, to byla bezprecedentní operace, úředně ospravedlňovaná jako prý nutná k tomu, aby byl dopaden jeden zraněný 19 letý mladík, který sehrál v komedii svou roli jako její jediná oběť i jako prostředek k odvedení pozornosti.

Všichni ti, kteří dnes bijí na poplach proti zatím vítěznému tažení lži, platí za své varování vysokou cenu. Mnozí jsou ve vězení a Obama uvěznil takovýchto odpíračů nových pořádků ze všech prezidentů nejvíc. A ve chvíli, kdy se tito lidé z vězení vracejí, přichází státu vhod následující otázka: “Kdo by, prosím vás, věřil kriminálníkovi?”

Avšak přes to všechno mnozí např. o 11. září promluvili. Přes sto lidí z řad policistů, hasičů a domovního personálu dosvědčili, že slyšeli řadu detonací ve dvojčatech obchodního centra. Jeho údržbáři zas nahlásili, že slyšeli četné výbuchy v podzemí obou budov “ještě před tím, než do nich narazila letadla.” Žádná z těchto svědectví však nedokázala uplatnit jakýkoli vliv ani na úřady, ani na presstitutky.

2 300 architektů a inženýrů sestavilo žádost o provedení skutečného vyšetření celého případu, ale místo něj se coby “spiklenečtí teoretikové” dočkali propuštění ze svých zaměstnání. Mezinárodní panel vědců vydal svědectví, že v suti všech zničených budov Světového obchodního centra byl nalezen vyhořelý i nevyhořelý nanotermit. nazývaný též supertermit, a to v tak vysokém množství, že jej muselo být do budov centra ještě před útokem letadel navozeno několik desítek tun. Jde o pyrotechnickou směs, složenou z velmi malých částic hliníku a oxidu železa, schopnou vyvolat při hoření teplotu vysoko nad bodem tání železa, a proto vhodnou k řezání kovových materiálů – odtud tedy mnohé stopy roztaveného železa, které byly v sutinách budov nalezeny, a se kterými si ze začátku ani odborníci nevěděli rady. Později ovšem, už o vědomost o existenci nanotermitu v sutinách obohacení, nabídli vzorky suti s předmětnou pyrotechnickou směsí k přezkoumání vládním úřadům i státním vědeckým ústavům – ale nikdo se jich ani nedokl.

Důvod je jasný. Financování vědy je dnes vysoce závislé na federální vládě a na soukromých společnostech, které s vládou uzavírají smlouvy. A vědci samozřejmě dobře rozumí tomu, že spustit znovu řeč o 11. září by pro jejich vědeckou kariéru znamenal konec.

A tak nás má vláda takové, jaké nás chce mít. Bezmocné, anebo neiformované. Mnozí Američané jsou totiž sdostatek negramotní na to, aby nerozpoznali pád budovy zřícené v důsledku řízené demolice přesně do svého půdorysu, (jak se stalo), anebo v důsledku asymetrického poškození mimo svůj půdorys,(jak se nestalo). A mainstreamoví novináři se zas v dnešní době nemohou na nic ptát a nic vyšetřovat, pokud chtějí mít v práci své jisté.

A tak bylo pátrání po pravdě zapuzeno do víceméně podzemního internetu, kde se na něj z výšin maintreamu pohlíží asi tak, jak hradní páni kdysi pohlíželi na žití plebsu v podhradí. Bylo označeno za “divoké spiklenectví”, aby se tak po pansku prostě vyřídilo a dehonestovalo.

Vybral a přeložil Lubomír Man

20 komentářů :

 1. Jako pokaždé, těžko pravdu vyvracet. 2 letadla - 3 věže. Zdemolované věže letadly. Cestovní pasy odolávající obrovskému žáru. To všechno spíš nasvědčuje sondování, zda se ujme i ta největší hovadina. Zda lidé uvěří agresivitě Ruska i po obklíčení základnami Zločinných NATO. A oni uvěří - píšou to v novinách. Už zbývá jenom rozpoutat atomovou válku s Ruskem, prý válku za svobodu. Čí svobodu, Rusů??? Tu naši už přeci máme. L.P.

  OdpovědětVymazat
 2. 16:06
  děkuji-už lépe není možno napsat ja-9669

  OdpovědětVymazat
 3. Zdá se , že na poli odpovědí dochází k změně.Velká část populace myslí a má respekt před slovem válka.Kdo tuto fázi připravuje už většina také ví.Je to pokrok.I zde hovoří slušně a vysvětlují

  OdpovědětVymazat
 4. Ačkoliv sebranka ze všech koutů světa,která tvoří
  obyvatelstvo USA,by měla být v čele inteligenční-
  ho procesu,opak je pravdou.Bezmyšlenkovitě přijí-
  mají jakoukoliv lež.Teprve v případě,že se to tý-
  ká jich samotných,začínají používat mozek.Ovšem
  mám podezření,že je tlačí spíš touha po odškodně-
  nínež pravda jako taková.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Je to tragedie nejen USA ale celeho sveta, ze miliony lidi jsou bezmocne proti gangsterum, kteri se dostali k moci pres spinave miliardy tech, co je pak ukoluji.Vypada to tak, ze obyvatelstvo USA pres vysokou zivotni uroven jednak nezajima politika a maji nedostatecne znalosti o zemich, kde jejich vlady terorizuji jejich obyvatele.Je tragedii, ze talentovani jedinci navrhuji stale nove supertechnicke zbrane,ktere maji zabijet obcany jinych zemi.
  Je to i tragedie Ceska a jinych malych zemi, ze sice odsuzuji takova jednani, ale nedonuti sve vlady, aby se ukazaly zda jim jde o spokojeny svet anebo svet hrozici zkaze

  OdpovědětVymazat
 6. Napsal jsem na americké velvyslanectví, ještě neodpověděli!!! :-)))

  Tituly nepoužívám, pokud nekomunikuji s naším nejvěrnějším přítelem - s USA!!!

  Zástupci USA.

  Zdravím vás, musím vám napsat, jak jsem vděčen tomu, že existujete, že váš velvyslanec je pan Schapiro.
  JSME mu vděčni za to, že radí našemu prezidentovi co smí a co nesmí!!! Pan Zeman je NESVÉPRÁVNÝ, tudíž mu musíte radit!!!!
  Jsme rádi, že pan velvyslanec následuje řady svých předchůdců, jako byli pánové:

  Konstantin von Neurath

  Reinhard Heydrich

  Kurt Dalafge

  Wilhelm Frick
  Jsme NESVÉPRÁVNÝ národ, tudíž nám musíte radit. Ani jsme nedokázali doletět na Měsíc, to vy. Ve spolupráci s VÁLEČNÝM ZLOČINCEM Wernerem von Braunem!!!
  Obdivujeme vaše činy, jako GENOCIDA Indiánů, anexe poloviny Mexika, anexe Havaje. Stejně tak obdivujeme vaše "mírové mise", třeba ve Vietnamu, Panamě, Grenadě, Nikaragui,Jugoslávii Korey, Afganistánu, Iráku atd. Válčíte v průměru každý rok a půl!!!!!!
  Využijte vaše zkušenosti a přepadněte Rusko!!!! Je to stát agresivní!!! Na zbrojení vydává 15 % toho co USA,

  má tři základny mimo své území, je to JASNÝ AGRESOR!!!!!!!
  USA je vzor demokracie a mírumilovnosti!!!!
  Proč si o USA většina Světa myslí, že jsou to ZLOČINCI, to nevím!!!
  Musíte udělat osvětovou kampaň!!!
  S USA NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!!!!!  Váš obdivovatel Mgr.Bc. Jiří Brom

  OdpovědětVymazat
 7. Úvodní článek i předchozí příspěvky vyčerpaly vše, co si myslím a tudíž nemám co dodat. Snad kromě zinscenování a podpory fašistického puče na Ukrajině a sestřelení dálkového letounu MH17. T

  OdpovědětVymazat
 8. USA - Náš vzor!!

  Jiří Brom

  OdpovědětVymazat
 9. Vysvětlil jim vůbec někdo, že Země je kulatá a že se otáčí kolem slunce.

  OdpovědětVymazat
 10. Skoda ze ten paranoidni blb nevysvetlil, jak to probehlo ve skutecnosti.
  Konspiracni teoretici nemaji pro sva idiotska tvrzeni jediny dukaz a meli by se lecit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, Pepku, to přejde. Ten článek je pro ty, kdo rozumí psanému textu. Zase si zameč a vyskoč. Loser!

   Vymazat
  2. vis jaky je rozdil mezi konspiracni teorii a realitou??? pouze nekolik let!!!

   Vymazat
  3. 1:00 dukazy suuu jen jim nechces verit!!!

   Vymazat
  4. Ako to prebehlo v skutočnosti bolo vysvetlené x-krát technikmi, vedcami aj projektantami, ale to by si musel vedieť čítať a pracovať s internetom. Nič pre dementných blbečkov.

   Vymazat
  5. jana, neboj sa oni vedia citat, len su zatvrzele ovce, ktore papaju len to, co jim baca da!!!

   Vymazat
 11. Na internete sa objavili aj zaujimave tvrdenia s dokazmi o riadenom JADROVOM vybuchu dvojiciek. Znie vierohodne.

  OdpovědětVymazat
 12. Další rozdíl mezi konspirační teorií a,, realitou": ,,realitě" nikdo nevěří. Takže by bylo asi lépe, ji vůbec neuvádět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omilaji ty lzi tak dlouho dokola, az jim stado podleha a veri!!!hhh

   Vymazat
 13. Myšlenkové vzorce sralbotků, zaorálků, kalousků, merkelových, junckerů, bushů, obamů a jejich loutkovodiřů jsou stejné jako měli Stalin, Gottwald, Brežněv, Husák, Biľak a pod. Místo toho, aby jednotlivou chybu, omyl či vadu (uznali a) napravili, tak ji zakrývají prostředky z jiných oblastí. Postupně se tak neřešená vada rozlézá do celé struktury a zasahuje všechny vazby. Místo toho, aby tedy politici provozovali systém sice viditelně opravovaný, ale uvnitř pevný a odolávající atakům vývoje, opečovávají systém plný vad, který se sice neustále natírán, aby vypadal dobře, ale uvnitř celý koroduje, hnije. Pak jednoho dne při nějaké nehodě, závadě, omylu, chybě se zhroutí celý místo toho, aby stačilo vyměnit vadný díl a celek uchovat.
  Nedůvěryhodnost, která jde ve stopách selhání, chyb, výmluv, krádeží, lží, zvůle, podvodů, zločinů, již nezasahuje jen politiky a podnikavce, jako je běžné, ale značnou část podnikatelské komunity, zvláště finanční, takže se pochybuje o životnosti kapitalismu, nedůvěra prostoupila mediální mainstream, značnou část zdravotnictví, škoství, soudů, policie, prokuratury, kultury, sportu. Závadovost systému a režimu už není vnímána jako výjimečné, jednotlivé případy, ale jako obecná, charakteristická vlastnost. Selhávání registrují už nejen programově protisystémové síly, ale i valná část se systémem konformních skupin, nedůvěra se šíří, ale rozhodující část loutkovodičů a loutek tohoto systému (dělá, že) to nevidí a nic pro záchranu sebe s svého systému nečiní. Navíc i napadají ty své souvěrce, kterým (jako třeba Andreji Babišovi) už došlo, že to tak věčně nejde a systém musí nejkřiklavější vady odstranit, aby přežil. A tak udržují v mainstreamu báchorky a lži, zamlčují fakta, mlčí o tzv. konspiračních teoriích, a tak jen posilují nedůvěru vůči sobě a - kvůli rozsahu a hloubce lží - i vůči systému samotnému.
  Slepého lze přesvědčit, zaslepence nikoli, tudíž - kdo chce kam, pomozme mu tam.
  Zatím ale není zformována síla, která by ze zhrouceného systému společnost vyvedla, protože ještě není tak zle, aby nemohlo být hůř, a vytvoření reálné alternativy brání ani ne tak intelektuální nepřipravenost, jako osobní zájmy a ambice kritiků (což se odráží právě i ve zmíněné intelektuální neschopnosti odlišovat podstatné a jevové, příčiny a následky atd.).
  KR

  OdpovědětVymazat