Reklama

středa 16. března 2016

Pod Gorlovkou se vzbouřili ukrajinští vojáci a udělali ze svých velitelů rukojmí

16.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil mbi
Jak oznámil internetový portál Rusvesna.su s odkazem na náměstka ministra obrany Doněcké lidové republiky Eduarda Basurina, u Gorlovky se vzbouřili vojáci ukrajinské armády s tím, že nechtějí dál bojovat. Své velitele vzali do zajetí jako rukojmí.

Vojáci dislokovaní v katastru obce Rozovka požadovali od svých velitelů, aby je odvedli ze zóny ATO (tzv. antiteroristické operace), do které se dostali po rotaci oddílů v rámci brigády. Údajně vyhrožovali, že v opačném případě použijí střelné zbraně.

„Naše rozvědka zjistila, že vojáci 3. výsadkového praporu 79. výsadkové brigády (ukrajinské armády) vzali do zajetí a použili jako rukojmí velitelský sbor praporu, rozmístěného v prostoru obce Rozovka,“ oznámil Basurin.

Podle jeho slov byli vojáci odzbrojeni a v současné době jsou jednak vyslýcháni ukrajinskými bezpečnostními orgány a jednak jsou v péči psychologů.

Zdroj: Politikus.ru

10 komentářů :

 1. No to udělali chybu, asi jim půjde o životy, minimálně dlouhodobě o svobodu. Každopádně to něco vypovídá o udatné ukrajinské armádě, která do měsíce porazí Rusko :OD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já měl za to že ukrajinská armáda vypustí zlatem krytou hřivnu - chtěl jsem jen indikovat že na to použijí to zlato co jim amíci ukradli hned 3 dny po majdanu ---

   No jo co se dělat .....

   Smazat
  2. Něco se nepovedlo. Když si představíte, že skoro dva roky ukrajinská armáda bojuje s pětinou ruské armády(200 000 vojáků), prohlásil to pan Porošenko, tak tato vzpoura je jen vyjímečná!!!

   :-D

   Smazat
 2. Je tam "na palicu" na té Ukrajině ...
  V péči psychlogů se ocitli ti zdraví.
  Zatímco ti, kteří se tam dočista zbláznili, jsou ve vládě.
  Ti, kteří za své zločiny zasluhují provaz či doživotí budou zítra zavírat ty, kteří se chovají jako lidé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znáte tu českou pohádku, kde se zpívá:
   https://www.youtube.com/watch?v=mfYX1VIPPYM
   radson.

   Smazat
  2. Přesně tak !!!
   Viz ta pidlovoká úchylka,co se za ní tak pere ten deviantní filosof Zaorálek,zatím v marné snaze rozšířit protiruské sankce rozšiřuje jen rektum chazarským chuntistům a zapšklému Štětináči,předsedovi čz-fankubu řezníků z Ajdaru....

   Smazat
  3. Souhlas . V péči psychologů pod vedením Dr. Chocholouška měl skončit někdo jiný .

   Smazat
 3. V sektoru čr zákaz prodeje střeliva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..co tím chtěl autor říct???

   Smazat
  2. Jen to, že chtějí za každou cenu, abychom se nemohli bránit.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.