Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Polemika o tváři úpadku ČSSD


Luděk Prokop
27. 3. 2016
Vážený Lubomíre Mane, dovoluji si dodatek k Vašemu článku, „Tváří úpadku ČSSD je tvář Zaorálkova“, přestože nemíním, ani nemohu a nechci vyvracet jeho obsah. Tvář Zaorálka je a vždy bude taková, jaká je tvář ČSSD. Nikdy naopak. Úpadek ČSSD spočívá v tom, že před volbami lapají a chytají se přání svých voličů, slíbí, že je hodlají plnit a pak otočí a věrolomně ty sliby zradí.


Sliby ohledně církevních restitucí a následná koalice s lidovci, předem vylučující jakoukoli možnost plnění předvolebních restitučních slibů, je toho velice názorným dokladem. Úpadek ČSSD se teprve dostaví. A sice z toho důvodu, že potentáti z vrcholového vedení ČSSD, ve své bohorovnosti a zaslepenosti podporovanými členskou základnou a dosavadní voličskou setrvačností, se nejenže nenamáhají sondovat, (zjišťovat) názorové smýšlení svých voličů, (tedy pokud není krátce před volbami), hlavně však a především proto, že pravidelně a zatvrzele jednají a konají v příkrém rozporu a přímo proti - většinovému smýšlení svých voličů. Netvrdím, že i proti smýšlení řadových straníků. Není známo nic o tom, že by členská základna ČSSD se rozpadala, takže lze pouze s údivem sledovat, že stále ještě dost lidí za věrolomnou politikou ČSSD, jsoucí v protikladu s názory voličů této strany, oficiálně stojí a podporují její politiku svým členstvím.

Konkrétněji k té socdemácké politice. Postoje a sočení vrcholového vedení ČSSD vůči přímo zvolenému prezidentovi, mnohdy nejapné napadání prezidenta pod jakoukoli záminkou. A sice bez ohledu na fakt, že mnoho voličů prezidenta bývalo zároveň i voličstvo ČSSD, což lze považovat za ignorantství hrubého zrna. Dalším takovým ukazatelem je příznivý postoj ČSSD vůči ukrajinskému fašismu, ne-li přímo podpora ukrajinských fašistů, viz podpora bezvýsledných sankcí proti Rusku, bez ohledu na možné poškození naší ekonomiky. Ba co více, dokonce Zaorálkovsky - Hujerovské, nicméně nevyslyšené (jinak řečeno z ostudy kabát), návrhy na rozšíření sankcí, při již tradičním ignorování skandálních okolností souvisejících s případem „pilotky“, příslušnice dobrovolnického, nechvalně proslulého fašistického praporu Ajdar.

Poslední tečkou za úpadkem ČSSD, by mohlo být tragikomické, trapné lavírování plytkých, bezzásadových postojů kolem imigrantské invaze. Nic si nenamlouvejme ale od ČSSD, se Sobotkou a Dienstbierem, v této brzy zničující záležitosti, nelze očekávat nic dobrého, ani povzbudivého či nadějného. Závěrem již jen tolik. Zaorálkovu tvář lze považovat za výstavní tvář ČSSD. Tváří úpadku ČSSD je však více, jenom namátkou lze zmínit Sobotku a Dienstbiera. V první řadě je to však její politika podlézavosti k potentátům EU, řízeným z USA a ženoucím Evropu do záhuby.

40 komentářů :

 1. Komunisti, pokud byste se nějakým omylem přírody měli dostat do vlády tak nezapomínejte, že jediným vašim možným koaličním partnerem je právě ČSSD. Tak si ve vlastním zájmu raději neserte do huby, soudruzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:47- bože, jak hluboko jsem klesla(ČSSD), když mně obhajuje troll, který nenávidí komunisty.

   Vymazat
  2. Bohumínský trollík pacholík.

   Vymazat
 2. Už jsem to tu psal, ČSSD je naprosto odtržena od nejen svých voličů, ale od celého národa, tudíž je naprosto nevolitelná, právě tak jako všechny parlamentní strany kromě Okamury. Volit kohokoliv jiného, zejména stranu, která nepřipustí invazi islámských hord, je životním zájmem všech občanů. Nemůže to být nikdy už horší, než když u koryta a rozhodování zůstanou ti, co nám to tady přímo v minulosti rozkradli a nebo alespoň dopustili, aby bylo všechno rozkradeno. Teď se nás chystají za osobní výhody zamořit Islámem a tím pádem zlikvidovat naši kulturu, torzo posledních sociálních výdobytků a navíc ohrozit naše zdraví a životy. NEVOLTE JE !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:43 naprostý souhlas.Na Okamuru nechal udělat Kalousek puč a vlastní poslanci ho podrazili a on s dvěma věrnýma táhne prapor svého programu dál.Je to první český poslanec který se pět minut po zvolení na svůj program nevysral.Jediný český poslanec který po dvou letech v parlamentu se drží na 100%svých předvolebních slibů.

   Vymazat
  2. Bohužel v Česku je mnoho blbců , kteří budou kretény socany volit stále .

   Vymazat
  3. Již od dob,
   kdy u nich exceloval ten, který to myslel upřímně,
   jsem o této straně ztratil sebemenší iluze.

   I v dalších letech se mi jen potvrdilo to,že ČSSD drží nad vodou ta více,než třetina prostoduchých voličů.
   Dobře vám tak, ovčané.

   Vymazat
 3. Je důležité, aby mocenské složky našeho státu, tedy armáda, policie a tajné služby, chránily naše občany, kteří je ze svých daní platí a ne, že budou naopak před rozhořčenými občany chránit vlastizrádné politiky. Proto nevolte strany a politiky, kteří tuto ochranu díky své protilidové politice potřebují, což jsou již nyní všechny parlamentní strany mimo Okamury.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud pochopíte, že Sobotka, Zaorálek a Dienstbier, že oni dobře ví, že topí ČSSD v bahně, a že po nich se ČSSD stane stranou poloviční, oni jen mají zadáno splnit určitý "špinavý" ůkol, za což mají také něco slíbeno, nebo že by to dělali jen se snahou ublížit své staně a českému národu? Dovolím si dokonce říci, že ten úkol jim udělila americká ambasáda v Praze, budiž, řídí je CIA. Divím se jen těm ostatním čekatelům na funkce z ČSSD, kde se v nich bere to přesvědění, že právě na ně ta místa v parlamentu po Sobotkovi, Dienstbierovi, Marksové a Zaorálkovi v parlamentu zbydou. Co chci říci, že v normální straně už by bylo zaděláno na pořádnou vzpouru, ale ČSSD je natolik prorostlá kariérismem a lobbismem, že tyto sebezáchovné mechanismy již nefungují. K rozumu jim musí pomoci lidé na ulicích, takže do demonstrací a řvát po demisi této zrádné vlády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nestane se jen stranou poloviční, ale stranou na politickém smetišti. Problém pro ni je, že ani případná budoucí finta s přejmenováním a případným vystavením nových tváří na politické scéně, je nemůže zachránit. Jednak je zatím v minulých vládách drželo imaginární přesvědčení voličů, že jde přeci jen o prolidovou zaběhnutou stranu, což nyní všichni již prozřeli, že tomu tak není, a výměna "kádrů" také nepřipadá v úvahu, protože ty zabydlené mafiánské a zkorumpované struktury se od koryt sami neodstaví. Takže zbytky skalní voličské základny ČSSD budou brzy jen čumět, jak se jejich strana propadá do bezvýznamnosti.

   Vymazat
 5. Čechům vadí že na Slovensku se žáci a studenti učí zkreslesleně o Tisovi a fašizmu . Na ukrajině je to samé o Benderovi a spol , ale to už vám nevadí . Opět dvojí metr jako v Jugoslávii . Smrt fašismu . Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně vadí, když někdo, snažíce se moralizovat, kreténsky zobecňuje. Jsem Čech, kolem sebe mám lidi, z nichž je většina Čechů všwm vadí jakékoli zkreslování nacismu a fašismu. Smrt fašismu. Hlouposti ne, smrt ti nepřeji.

   Vymazat
  2. a kto to povedal že skreslene ? - češi ??? - tí o slovenskej histórii nevedia nič, len to čo im natáral Gottwald a Novotný - takže prosím si uvedomte, že na Slovensku boli ľudáci, fašisti v Maďarasku.Poľsku a Taliansku, nacisti v Nemecku a magori a zapredanci v Česku - a bez škrupúľ vyzbrojili Wermacht a tešili ste sa že udávate každého - starajte sa o svojich zradcov a podvodníkov hlavne medzi "komunistami" a porevolučnými z r. 1989 podliakmi - Hafl-om počnúc a Klausom končiac

   Vymazat
  3. Ono Československo bylo rozdělené 2x a tou samou zemí. Nevím kterým Čechům vadí Hlinka, Tiso....je to historie a ta by se měla studovat.
   Navíc je Slovensko samostatné a Češi nebyli proti, V.K měl vše naplánované, V.H dělal bubu a přitom se už třepal na prezidentské křeslo v ČR.

   Vymazat
 6. S církevními restitucemi je to asi tak, pane Prokope. ČSSD poslední volby sice vyhrála, ale ne s takovým výsledkem, aby se nemusela spojovat s někým do koalice. A ten někdo je, bohužel, i KDU. Nechci se Sobotky zastávat, ale tahle koalice vydrží přesně tak dlouho, dokud nechá Sobotka u ledu církevní restituce a Babišovo čapí hnízdo.( Což asi nebude dlouho trvat).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Místo černoprdelnických lidovců mohli jít do koalic s Okamurou a jeho poslanci a požádat o podporu komunisty. Ti by je v mnohém z progeamu podpořili. Ale na to jsou socani moc americkými loutkami. U nás dojde k rozvalu politické scény stejně jako na Slovensku. Marek

   Vymazat
  2. Ale hovno, nemuseli se s nikým spojovat. Mohli říct, že do vlády nejdou, protože by museli zradit své voliče. To by ale nesmělo jít o koryta, o "přeměrovávání toků peněz do správných kapes", o Sobotky, zaorálky, Dientsbiery,..... . To by jim muselo jít o voliče, o svůj program. Socdemáýci jsou historicky žluťáci.

   Vymazat
  3. V podstatě pravda, ale bezvýchodnost situace byla ovšem ta, že co by tam nalezlo pak, by bylo úplně stejné, ne-li horší. Dneska si už nikdo na "tvář" nehraje, jde jen o moc a z toho vyplývající osobní výhody.

   Vymazat
  4. 7:05 ANO, pokud se třásla na vládnutí a post premiéra za jakoukoli cenu. Dlužno připomenout propad preferencí, ryze zásluhou negativních postojů vůči přímo volenému prezidentovi. Plus kamufláž s pučem k odvrácení hrozby z převzetí odpovědnosti za propad.ČSSD se určitě s lidovci spojovat NEMUSELA. Že musela je neuvěřitelně slizký blábol pro mladé socdemácké kariéristy, kteří se nikdy žádných toužených postů, nikdy nedočkají, až to ve své zabedněnosti pochopí, kvapem prchnou lhát do jiné strany. Tohle by si Okamura měl ohlídat, zatím se mu v tomto punktu nedaří. I tak má můj hlas.

   Vymazat
  5. Bělobrádek přece hned po volbách odfičel do USA na 14 dnů, takže proto se KDU spojila s ČSSD, soudruzi z JůeSeJ potřebovali kontrolu.

   Vymazat
  6. šmarjá ... ČSSD, stejně jako ostatní strany .. mají ideje jen jako vy trenky, any nebylo videt co jsou zač.

   KDOSI do ČSSD napral spoustu peněz, a když vyhráli volby, začalo splácení. Proto žádné stop restitucím, proto žádní komunisti ani Okamura, kteří by ohrozili podnikatelské záměry sponzorů, proto žádný Rusko a proto žádný ohled na názory lidí.
   Rozdíl mezi TOP a ČSSD je asi jako mezi Kauflandem a Tescem. Vypadají jinak jen navenek. Kdo volí politiky pro jejich sliby, ten .. no .. si pak užije realitu.

   VOlby nejsou svobodné, nemohl jsem v nich volit třeba Romana Smetanu (kdyby chtěl kandidovat) protože si ve volbách můžeme vybrat jen z předem připravených ksichtů.

   To je jako jit do hospoy a říkat: zde můžu jíst, na co mám chuť. Jo, ale musej to mít v jídelníčku, že ?

   Takže kecy, co ČSSD mohla nebo nemohla .. jsou jen kecy. ČSSD dělá, co jí sponzoři (majitelé) nařídí, a za odměnu pár nej"schopnějších" dostane lízat smetanu. To je dnešná politika.

   Proto jim Babiš smrdí, protože ohrožuje ten dobře fungující zasmrádlý rybníček, kde jsou všichni spokojeni.

   Vymazat
 7. ČSSD má svou tvář stále stejnou a to už od I. republiky. Její politické postupy jsou od té doby neměnné. Něco, tenkrát hlavně dělníkům, naslibují a pak neplní.
  Můj děda, který neměl rád komunisty,
  tvrdil, že na ně tenkrát bylo větší spolehnutí než na socdemáky. Ještě zažil jejich obnovu a říkal, to si s nima užijete...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V celé historii sociální demokracie je jedno neměnné - vždy zradila své voliče, obyčejné lidi a hlavně dělníky.

   Vymazat
  2. Jo ríká se, že komunisté jsou předvoj dělníků a Socdemáci jsou jejich předkožkou. Když jde do tuhého, stáhne se ..

   Koloděj

   Vymazat
 8. Ono už nejde o levici nebo pravici, ani o stále lavírující ČSSD, ale o přežití naší kultůry. Současní politikové, svou podporou řízené islamizace, jednají proti nám. Podporujme tedy už jen vlastenecké strany bez ohledu na cinklé průzkumy jejich volitelnosti. Také vidíme, že ani početná členská základna, jako u ČSSD, není zárukou chování podle přání voličů. Takže, do koše s nimi. TES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, je to poslední možnost. Jít všichni k volbám a zvolit pouze kteroukoli vlasteneckou stranu. I když nejsou teď ještě parlamentní volby, ukázat už nyní v nejbližších volbách, že takhle tedy ČSSD NE.
   Poslední možnost jak se pokusit dotlačit stranickou základnu téhle licoměrné strany, aby provedla očistný puč a zbavila se těch kolaborantů ve vládě. Ale jak někdo již napsal výše, ta strana je už v takovém rozkladu a tak zkorumpovaná, že nějaké rekonstrukci nevěřím. Osud národa je jim u zádele. Jejich arogance a pocit současné moci je už tak veliký, že se nebojí ani hněvu lidu a případných budoucích soudních procesů s nimi. Být na jejich místě, tak bych se tedy bál.

   Vymazat
  2. ČSSD je úplně prohnilá a zamřelá starna, kdo v ní zůstal, je prospěchář. Myslící čestný člověk z ní musel/a dávno utéci.
   Volme tedy Okamuru. Okamuro, dělej sakra mítinky na náměstích, do TV se nedostaneš. Musíš k lidu.Internet nenahradí osobní amgažmá. Potřebuješ pořádné poradce, hlásím se.

   Vymazat
 9. Právě teď jsem poslal otevřený dopis panu Zaorálkovi tohoto znění:
  Pane ministře Zaorálku. Jako bývalý člen ČSSD, jsem měl bezprostřední možnost sledovat Váš polistopadový politický vzestup. Podle mých znalostí nejste vůbec kompetentní pro současnou politiku, protože jste celoživotně vzdělán pouze jako ideolog. Dokonce v perverzní ideologii „marksismu“, což je podstatně něco jiného než marxismus, čili učení odvozené od skutečného díla Karla Marxe. Rovněž Vaše profesní činnost po dokončení studia nebyla ničím jiným, než ideologickou tlachárnou. Vaše reálná politická činnost až do dnešních dnů naznačuje, že jste se ani později politicky nedovzdělával, takže Vaše současné chování, jednání a samozřejmě argumentace, zůstává v ideologické rovině, pouze se změnilo její „znaménko“. Jestliže jste nekompetentní jako politik, pak jako ministr zahraničí jste dokonce nebezpečím pro naši zem a jen doba ukáže, zda se již dneska náhodou nedopouštíte trestných činů, protože politicky negativních činů, přesněji proti zájmům většiny obyvatel naší vlasti, se už prokazatelně dopouštíte naprosto určitě.
  Tolik na úvod k mému posouzení jednoho z Vašich posledních činů ve funkci, ke které jste se ve své straně prořečnil díky její naprosto neúnosné personální politice.
  Nebývale mne zaujalo Vaše „fandění“, protože to jinak ani nazvat nejde, vojenské osobě cizího státu, Nadje Savčenko. Vaše aktivita v její prospěch je na politika, nadtož ministra zahraničí cizí země nejen podivná, ale dokonce podezřelá. Nejděsivější ideologickou zaslepeností v této kauza je fakt, že jste se snížil ke spojování jejího případu se sankcemi vůči Rusku. Nic totiž nedosvědčuje Vaši nekompetentnost na zmíněnou funkci lépe. Když nic jiného, tak se dopouštíte minimálně poškozování hospodářství naší země, která prokazatelně na sankcích vůči Rusku je ztratná, na což doplácí všichni obyvatelé ČR. Takže nejenže nehájíte jejich zájmy, ale Vy je osobně svou aktivitou poškozujete.
  Podstata politické zvrácenosti Vašeho jednání spočívá v tom, že jste se prakticky snažil sabotovat zjišťování pravdy o činnosti Savčenko. Ještě hrozivější pro celý současný, demokratický režim je pak skutečnost, že nadřazujete politickou sféru nad nezávislé soudnictví. A doslova trestuhodné je, že prospěch jednotlivce, navíc abnormálně nevěrohodného, stavíte výše, než zájmy, ba až potřeby, větší části obyvatel naší země. Že tím z funkce ministra zahraničí reálně provádíte nenávistnou politiku k jiné zemi, je už naprosto mimo rozumnou diskusi o Vaší osobě, neboť takto se nikdy nechová, ba ani nesmí chovat žádný diplomat.
  Pokud jsem se měl možnost s obžalobou seznámit, tak odpovědně tvrdím, že za normálních bojů, jaké probíhaly kupříkladu za poslední světové války, by byla Savčenko přímo na svém stanovišti zastřelena a dneska by o ní nikdo ani nevěděl. Byla ale pouze zajata, takže soud oprávněně zkoumal, zda zavinila, či se alespoň podílela, na smrti novinářů, čili civilistů, kteří mají jako vojenští zpravodajové všude v bojích statut chráněných osob. Což je trestný čin. Když jste Vy žádal nekompromisně její propuštění, dokonce drze ještě před vynesením soudního verdiktu, pak jste se dopstil rovněž trestného činu, uvědomujete si to vůbec?!
  Bráníte výkonu spravedlnosti, poškozujete občany své země, jako ministr zahraničí se dokonce chováte nepřátelsky k jiné zemi a já se proto, jako jeden z poškozených Vaším konáním, logicky ptám, proč to děláte? V čím zájmu fakticky vykonáváte svou funkci!
  Patřím k občanům, kteří po Vašem chování ve funkci ministra zahraničí jsou přesvědčeni, že pokud se Vás ČSSD nezbaví, tak je v dalším pro ně nevolitelná. A tímto Vám oznamuji, že své přesvědčení budu šířit a bude-li potřebné, budu je i argumentačně vylepšovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty si sám demagog, ty "perverzní ideologie/. Mrkni za hranice své chaloupky. Marxismus posunul lidstvo a je tak celosvětově uznávaným učením. Ve své době nesmírně pokrokovým. Jak vidno, měl bys vylepšit nejdříve své znalosti, jinak to vylepšování argumentace bude stát za hovno a akorát ze sbe děláš šaška.

   Vymazat
  2. Dobrý dopis, ale vzhledem k tomu, že jsme v přímém přenosu sledovali proměnu Pavla v Šavla, čili bojovného odpůrce amerického radaru ve vítače amerických jednotek, tak se ho to vůbec nedotkne. Tam jsou ve hře velké prachy, nebo výhled na velkou kariéru. Zapomíná ovšem Šavel/Pavel že panská láska po zajících skáče a těch, co budou žadonit o koryto, bude po dalších volbách a dalších malérech s migranty tolik, že na nějakého marxleninského ideologa místo zcela určitě nezbyde.

   Vymazat
  3. Místo zbude, ale možná v nějakém jiném zařízení :-)
   U Šavla nejde totiž jen o peníze, ale je podle mne i vydíraný (na každého "prokádrovaného" existuje v jednom baráku na Malé Straně zaručeně vhodná složka u které se neví, kdy může spatřit světlo světa a každý se, co smrdí delší dobu v nejvyšší politice 100% namočil), tolik strachu v jeho ksichtě jako má on už jsem dlouho u nikoho neviděl. Proto asi neleze už ani moc před TV kamery. Na rozdíl například od Kalouse, který nás bude brzy strašit i ve spaní:-). Je známo, že alkohol potlačuje pud sebezáchovy a naopak narůstá ego, není se pak čemu divit.

   Vymazat
  4. Diskutující (9.40) by si měl všimnout, že pan Hošek zdůrazňuje rozdíl mezi marxismem a tím, co z něj ideologové udělali - proto
   i graficky vyjádřil formou „marksismu“.
   Zdena Radičová

   Vymazat
  5. Ten dopis sedí, včetně té zmínky o studiu zkomoleného "marksismu". Potěšil jsi Stando.

   Vymazat
 10. Jj - omlouvám se.

  OdpovědětVymazat
 11. Dostali jsme se do situace, kdy nám nevyhovuje žádná politická strana proto, že po volbách stejně nesplní to, co nám voličům před volbami slibovala. Kdo ještě neztratil chuť a někdy se podívá na ČT24 na tu " šaškárnu " ze Sněmovny, tak tu chuť okamžitě ztratí. Koho a hlavně proč jsme tam ty " maňásky " volili. Sněmovna je absolutně k ničemu, zrušme jí stejně jako politické strany. Pouze " vyžírají " státní kasu a žádnou práci pro nás neodvádí. Nechme Senát, těch 81 volených zástupců na počet 10 milionů obyvatel je víc než dostačující. Viz příklad Japonska. Volme pouze osobnosti, které nebudou jako politické strany podléhat " nátlaku " svých chlebodárců s jejíž pomocí a penězi se dostali do Sněmovny s úkolem, prosazovat jeho zájmy a tak mu pomoci k dalším penězům. Proto, jestli se něco v naší vrcholné politice nezmění, volím Okamuru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezmění se nic a volbou Okamury nelze nic zkazit. Taky jej budu volit bez ohledu na cinknuté průzkumy.

   Vymazat
 12. Otevřený dopis Stanislava Hoška si zaslouží samostatné vystavení, pak by si jej Zadorálek možná přečetl. Nicméně je napsán nepřiměřeně slušně. Orálek si žádnou slušnost nezaslouží. Jednou bude trpce litovat, že nynější protilidové konání po obratu z ohnivého lidového rétora z
  něj učinilo nechvalně proslulou hujerovskou osobu.

  OdpovědětVymazat
 13. Co se týče hanobených vlajek a proč nikdo nic neví, je to jasné. Kdo tady organizoval demonstraci proti Zemanovi se stejnými, anglicky psanými transparenty a stejnými červenými kartami. Dokonce velvyslanec USA si dovolil otevřeně vystoupit v ČT 24 a otevřeně zaútočit na našeho prezidenta Zemana. No a máte odpověď, kdo to opět organizuje, platí a jaký bude výsledek vyšetřování, kdo to spáchal. Pražská kavárna, řízená velvyslanectvím USA má takovou moc, že tzv. nezávislý soud se dokonce odmítl zabývat krádeží prezidentské vlajky ze střechy hradu skupinou Stohoven ( proč asi dnešní disidenti si dávají sprosté názvy nevím ) protože podle tohoto soudu přeci o nic nejde, pokud se to děje proti prezidentovi, kterého si zvolil lid této země, kterým jak pražská kavárna tak nezávislé soudy, tak těžce pohrdají!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Ještě jim ukážeme zrádcům a zlodějům!!Dostanou co proto!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Za 25 destrukce není řešení.Všude kolem nás je vidět práce Pentagonparty.

  OdpovědětVymazat