Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Portál pro domácí džihádisty v Bosně!

M. Filipović 
6. 3. 2016 Kosovoonline

V Bosně a Hercegovině (BaH) posiluje propaganda Islámského státu prostřednictvím portálu "Vijesti umeta". Nabízí i videozprávy z bojišť Islámského státu. Michajlica říká: Cílem je vytváření teroristických buněk v Bosně a Hercegovině. Islamistický portál připojil i magazín "Spravedlivý teror"
.

Propaganda teroristická organizace Islámský stát posiluje v BaH! Domácím vyznavačům radikální islámské ideologie je nyní na portálu "Vijesti umeta" přístupný samostatný kanál, "Našir bosenski", na kterém mohou denně přijímat zprávy, informace, audio a video zprávy z bojišť Islámského státu.

Bezpečnostní experti nemají pochybnosti o tom, že tento kanál Islámského státu je používán pro nábor nových radikálních islamistů, a že na tomto místě mohou získávat konkrétní pokyny pro teroristický útok v Bosně a Hercegovině.

"Vijesti umeta" poskytují přesné pokyny pro návštěvníky z Bosny a Hercegoviny, jak se přihlásit k tomuto kanálu, jak vytvořit uživatelské jméno, a které speciální aplikace jsou k tomu vhodné.

Odborník v oblasti boje proti terorismu Dževad Galijašević řekl listu "Novosti", že teroristická propaganda a činnost Islámského státu v Bosně a Hercegovině jsou stále intenzivnější.

Otevření speciálního kanálu pro uživatele z Bosny a Hercegoviny umožní přímou komunikaci lídrů Islámského státu s mladými následovníky v zemi. To by mohlo vést k masivnímu náboru "horkých hlav" a dokonce i k jejich podněcování ke spáchání nových teroristických útoků,“ - Galijašević varoval s tím, že bezpečnostní služby Bosny a Hercegoviny mají naplánovaný boje proti radikálním islamistům.

Kromě portálu "Vijesti umeta" pro uživatele z Bosny a Hercegoviny bylo připraveno i nejnovější číslo časopisu vydávaného Islámským státem pod titulem "Pravedni teror“ (Spravedlivý teror).

V obšírném úvodníku mohou čtenáři z Bosny a Hercegoviny získat informace o teroristickém útoku v San Bernardino v Kalifornii z prosince loňského roku, kdy muslimský manželský pár při útoku zabil 14 a 22 zranil lidí.

Na straně 56 tohoto časopisu jsou chváleny popravy a sebevražedné útoky a dokonce se oznamují i budoucí cíle po celém světě. Děti a týnejdžry Islámského státu tu nazývají „obráncemi víry“ a těmi, které je třeba chránit.

Předseda bezpečnostního výboru Národního shromáždění Republiky srbské (v BaH) Milanko Michajlica řekl, že takové aktivity na portálu "Vijesti umeta" vytvářejí podmínky pro nábor a indoktrinaci.

Cílem je vytvořit teroristické buňky v Bosně, ale také podpořit nábor mladých mužů pro zahraniční bojiště,“ - říká Michajlica.

Policie

Policie Republiky srbské již dlouho sleduje publikování na portálu "Vijesti umeta", ale nemůže reagovat, protože lidé, kteří publikují takový obsah z velké části sídlí mimo území republiky.

Jedná se o stránky, které jsou umístěny především na severoamerických serverech. Nemáme možnost je zablokovat ani zastavit jejich činnost, ale sledujeme je a analyzujeme veškerou jejich činnost na internetu,“ - řekl Dragan Lukać, ministr vnitra ve vládě RS.


Zneužívání internetu

Galijašević říká: " 'Vijesti umeta' jsou velmi aktivní na internetu, mají svůj vlastní kanál na "YouTube", na "Twitteru" a na dalších sociálních sítích, ale také mají více portálů v několika dalších zemích a na dalších serverech."

Když bychom zhasli jeden, objevil by se hned jejich další portál. Teroristé jsou počítačově gramotní a jsou schopni zneužívat možnosti Internetu,“ - řekl.


Zdroj: Večernje novisti  překlad vd

12 komentářů :

 1. Dokud nepadne USA jsou možnosti proti "Džihádistům" omezené, protože je to jejich neregulérní armáda, kterou si chrání. Jinak by to technicky nebyl žádný problém, stačilo by nahlásit a blokovat obsah a jít po zřizovatelých (pokuty za umožnění, zavírat tvůrce).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buďme tedy rádi, že existuje Yellowstone. :-)))))

   Je tady jistá naděje!! :-)))))))

   Vymazat
 2. Je to jen východní křídlo budoucího Islámského státu. Západní část je již zformována(Francie). Křídla jsou obsazena, předpolí středu také, hurá na ně, Alláh akbar!

  OdpovědětVymazat
 3. doktor : plány islamistů zhatí, naši vepři boubelatí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:21-doktor, v to doufám, jsou pevná hráz v mé lednici.

   Vymazat
 4. Profesor-vše bylo připravováno dlouho.
  200 válek za 200 let .Sociální sítě .Krvavé filmy,počítačové hry a střílečky pro mladé a nejmenší, nemoce ,údajné léky ,vše má návaznosti.Válečné filmy ,hlavní nepřítel Rusko.Kavárna a miláček lidu kníže.

  OdpovědětVymazat
 5. Makedonie bude pouštět do Evropy jen migranty z Aleppa - tak a tady to máme...

  Rusove jasně řekli že z Aleppa utíkají džihadisté zamaskovaní mezi civilisty do Turecka ....

  Tzn: jenom teroristé z Aleppa budou vpuštěni do Evropy .... Německo je bude směřovat do Čech ....
  Čas pověsit Sobotku za koule a začít chránit hranice

  OdpovědětVymazat
 6. No už je každému jasné k čemu sloužilo rozbití prosperující, multikulturní Jugoslavie???

  Kdpoakže to vytvořil v Evropě první dva muslimské státy Bosnu a Kosovo???

  Nebyli jsme to náhodou my NATO???

  OdpovědětVymazat
 7. Nedivte se, EU už překročila další Overtonovo okno! Čekáná nás uzákonění pedofilie, dětské eutanazie a i kanibalství bude povoleno...

  OdpovědětVymazat
 8. Je to zoufalé..
  Již před léty jsme diskutovali s mými srbskýmí přàtely o islámskèm nebezpečí.Ke své hanbě mohu uvést,že jsem tenkrát všechny výpovědi považovala v mladické blbosti za přehnané anebo alespoň trochu zdramatizované....a pak plynul čas ......nechci vše vypisovat/známe zde průběh všichni...
  stalo se mnohé,určité osoby už chybí do počtu a nejsou mezi námi,
  určité zmizely do jiných zemí, rozprášeni životem na místa nových cílů...
  dnes se omlouvám všem ještě zbylým kamarádům za moje naivní průpovídky nepodložené zkušeností,jakou už měli tenkràt
  oni a co všechno věděli a tušili!!!!
  Kdybych to tak mohla vrátit!Moji kamarádi!
  vlaštovka

  OdpovědětVymazat
 9. Setkal jsem se u benzinky s člověkem, s kterým jsem se dal do řeči. Došlo i na hovor o migraci.
  Ten člověk mě tvrdil, že jenom ve sklepích muslimské modlitebny v Brně je údajně uskladněno
  150 brokovnic, 60 samopalů a 10 RPG s příslušnou municí.
  Myslím si, že kecal, ale možné je všechno.
  Trep.

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím Jituš ! Nějak mi uniká proč mladý kluci bez rodin a hlavně se Syrie leze do Evropy ??? Neměli by je tam vůbec pouštět ale vracet na podporu ohrožené vlasti poslat je všechny do války s Isis ! A ne jsi honit šunky v Německu když je jejich zem ohrožena !

  OdpovědětVymazat