Reklama

úterý 15. března 2016

Pozvánka na pietní shromáždění 24.3.2016 před velvyslanectvím Republiky Srbsko

Václav Dvořák
15. 3. 2016    Kosovo on line

Každý rok se scházíme před budovou Velvyslanectví srbské republiky v Praze v Mostecké ulici, abychom si společně připomněli oběti bombardovací agrese armád NATO proti "malé" Jugoslávii - proti Černé Hoře a Srbsku. Od března do června 1999 letouny NATO bez mandátu OSN napadaly nejen vojenské, ale i civilní cíle, zabíjely nevinné civilisty - starce, ženy a děti.


Ničily infrastrukturu země, továrny, televizní stanice a vysílače, silnice, železnice, mosty, sídliště. Zemi zamořily vystřílenou municí s ochuzeným uranem. Při bombardování byly použity i zakázané zbraně - např. kazetové bomby. Letectvo NATO se tak připojilo k gangsterské UČK, na stranu genocidních vrahů, etnických čističů, narkomafie a obchodníků s lidskými orgány.

Celá agrese byla dokonána okupací jihosrbské provincie Kosovo a Metochije. Bylo vyhnáno téměř všechno nealbánské obyvatelstvo - Srbové, Aškaliové, Romové, Egypčané, Chorvaté, Turci, Čerkezové a další. Jejich domy byly vypleněny, vyrabovány a spáleny. Nemovitý majetek je dodnes albánskými uchvatiteli uzurpován, vyhnaní lidé se na své majetky nemohou vrátit a práva se na dnešním Kosovu nedoberete.


Správa mise OSN UNMIK ani správa mise Evropské unie EULEX nepřinesla na Kosov a Metochiji žádný pokrok. Právní stát je na Kosovu jimi jen neúspěšně simulován. Okupační armády NATO a jejich satelitů působící na Kosovu nezabránily organizovaným vraždám Srbů, kteří na Kosovu zůstali či se pokusili na něj vrátit. Vesnice navrátilců jsou pod denodenním kriminálním tlakem albánských sousedů a gangů. Místní policie a soudy ani policie a soudy mise EULEX prakticky nereagují.

Vrcholem agresivního chování zemí NATO na Balkánu bylo vyhlášení tzv. samostatnosti a zřízení kvazistátu - "Republiky Kosovo" v roce 2008. V každém státě existují mafie, ale jen na Balkánu díky 'péči' USA a dalších zemí NATO byl pro mafii vytvořen celý stát.

My, Přátelé Srbů na Kosovu toto vše odsuzujeme a stavíme se proti. Přijďte i vy 24.3.2016 do Mostecké ulice, před budovu č.15, v které sídlí Velvyslanectví Republiky Srbsko. Tady před vchodem do velvyslanectví vyjádříme svůj postoj. Vzpomeneme na oběti agrese, na zabité civilisty, na mrtvé děti. Vezmeme si s sebou svíčky, které na místě zapálíme jako vzpomínku a symbol vzdoru. Začínáme ve 20:00 hod., kdy před sedmnácti lety na Srbsko začaly dopadat první bomby.

Je na čase otevřít vážnou diskusi o našem dalším setrvávání v agresivní alianci zvané NATO! Copak chceme být součástí nebezpečného paktu, který všude po světě rozsévá smrt, chaos, napětí a terorismus?!
Mgr. Václav Dvořák
 
předseda občanského sdružení 
Přátelé Srbů na Kosovu7 komentářů :

 1. Všichni víme , jaká zvěrstva produkují Ušáci a jen přihlížíme k postupnému zotročování.

  OdpovědětSmazat
 2. Dnes hovořil Zaorálek ,vše převracel a lhal.A kavárna je původcem a nositelem marazmu u nás.Co chceme s touto lůzou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli tu trapnou loutku a napodobeninu politika, která je, prosím, českým ministrem?

   Smazat
 3. Humanita a dodržování mezinárodních konvencí po (jakém, kterém, čím) vzoru?

  OdpovědětSmazat
 4. Jsme členy zločinecké organizace NATO, která vraždí nevinné lidi po celém světě, všude tam, kde zločinci z USA potřebují prosadit svoje velmocenské zájmy. Měli bychom se hluboce stydět a prosit za odpouštění za všechny povražděné letadly NATO v Jugoslavii, Libyi, Afganistánu, Iráku. Měli by jsme se stydět, NATO prostřednictvím letadel Turecka bombarduje Kurdy na Iráckém území, že spojenec NATO okupuje člena EU, Kypr, který bez mandátu OSN okupuje a zabíjí lidi v Iráku. Měli bychom se stydět, že NATO prostřednictvím Turecka zabíjí americkými zbraněmi své vlastní občany na území Turecka. Měli by jsme se hluboce stydět, že náš spojenec v NATO, USA vězní bez řádného soudu lidi na vojenské základně USA Guantanámo na Kubě.Měli bychom se stydět, že náš spojenec USA v NATO porušuje na svém území lidská práva tím že policie střílí občany černé pleti, že 50 milionů občanů USA žije díky potravinovým lístkům. Měli bychom se stydět, že naši spojenci v NATO zorganizovali puč na Ukrajině a schvalují upalování lidí v Oděse a střílení lidí na náměstí v Kyjevě. Měli by jsme se hluboce, hluboce stydět....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, máte pravdu. Všichni obyvatelé ČR nesou svůj díl zodpovědnosti za zvěrstva páchaná NATO v bývalé Jugoslávii, protože ČR je členem NATO. Nikdo z nás se ze svého podílu viny nemůže vyvázat. Je to jako stín, jako karma, která na nás všechny doléhá. Bohužel jsme se rozhodli vstoupit pod "ochranná křídla" myšlenkového systému, který naši dávní předkové označovali jako Temnotu. Žijeme v systému, který lež vydává za pravdu a pravdu všemožnými prostředky zamlčuje. Jenže Temnota má své slabé stránky a je si svých slabých stránek vědoma. Děsí se, že by se Slované opět mohli dát dohromady, proto Temnota vytváří stále více úsilí k rozeštvávání Slovanů a vytváření lží o nebezpečnosti slovanského ducha. Proč se Temnota snaží působit všemožně zejména na mladé lidi, aby je prostřednictvím popové kultury, drog, sportovního sexu, energetických nápojů, genetický upravených potravin, tzv. technologických vychytávek a jiných vymožeností tzv. demokratického světa přeměnila k obrazu svému? Chce, aby z mladých lidí vyrostla generace, které již slovanský duch nebude říkat vůbec nic. Generace, která pod křídly NATO bude ničit poslední baštu Slovanů, Rusko! Bratři, je na čase opustit židovsko-křesťanské pojetí našich (slovanských) dějin a znovu se vrátit k víře našich předků, která vzešla ze Světla a byla Světlem. Nechť žijí Slované, nechť žije védická kultura našich předků!

   Smazat
 5. Ta moravská svině Zaorálek bude vždy jenom papouš-
  kovat kecy z USA ambasády.Kdo mohl jeho či debilní-
  ho Sobotku vůbec volit?Ta zrzavá ožralá opice pře-
  ce souhlasila s bombardováním Bělehradu.Také je ve
  Washingtonu oslavován.Volby dopadly podle přání to-
  ho Šaškira z USA ambasády.Zase prodejní Čecháci to
  zařídili.Tak se nedivte rétorice Zaorálka.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.