Reklama

sobota 26. března 2016

Pravda Viktora Orbána: Náhubek zůstane vždy náhubkem

István Léko
26. 3. 2016     Česká pozice
Maďarský premiér v odvážném projevu prohlásil, že Maďaři nedopustí, aby jim někdo říkal, s kým mají žít, odmítají nucené kvóty a nemíní ustupovat vydírání ani zastrašování. Cílem osídlování je dle Viktora Orbána překreslení náboženské, kulturní a etnické mapy Evropy. Dnes, 168 let od vypuknutí bojů za svobodu evropských národů, Evropa – náš společný domov – není svobodná, nýbrž zvadlá, slabá a malátná jako květina, která je požírána zubem neznámého hmyzu, prohlásil Viktor Orbán v úterý 15. března ve svém mimořádně odvážném projevu u příležitosti oslav národního svátku.

Maďarský premiér sice řečnil v Budapešti, ale velkou část svého projevu adresoval některým politikům v Bruselu, které čekalo další jednání o uprchlické krizi s Tureckem. A proč není Evropa svobodná? Je prý zakázáno říkat pravdu.

„Je zakázáno říkat, že Evropu ohrožuje stěhování národů, že přistěhovalectví s sebou na kontinent přináší kriminalitu a teror, a je také zakázáno říkat, že ‚to není náhoda‘, nýbrž ‚promyšlená, řízená akce‘,“ řekl premiér a dodal, že „náhubek, i kdyby byl utkán z hedvábí, zůstane vždy náhubkem“.
Nejprve zbrzdit Brusel

V Bruselu se podle Orbába dnes všemožně pracuje na tom, jak „sem cizince co nejrychleji dopravit a usadit je mezi námi“. „Nedovolíme, aby nám někdo říkal, koho si máme pustit do své vlasti a do svých domovů,“ prohlásil. Při zastavení stěhování národů je třeba nejprve zbrzdit Brusel, který staví sám sebe nad zákony. Podle Orbána „smečky nenapravitelných bojovníků za lidská práva“ pociťují nepřekonatelnou touhu nás poučovat a obviňovat. Projev byl silně antikomunistický a deklaroval pevné spojenectví s Polskem.
Při zastavení stěhování národů je třeba nejprve zbrzdit Brusel, který staví sám sebe nad zákony. Podle Orbána „smečky nenapravitelných bojovníků za lidská práva“ pociťují nepřekonatelnou touhu nás poučovat a obviňovat.

„Stejně jako v průběhu naší tisícileté společné historie stojíme i nyní při vás v boji, který vedete za svobodu a nezávislost své vlasti. Spolu s vámi Bruselu vzkazujeme: Větší respekt vůči Polsku!“ nechal se slyšet premiér s tím, že nastal čas na shromažďování spojenců proti zničení Evropy bez ohledu na stranickou příslušnost. Jeden z transparentů, donesený polskými sympatizanty, v angličtině hlásal: „Přátelé, ubraňte svou křesťanskou ústavu před ateistickou EU.“

„Toho, kdo u nás jako nový člen rodiny, spojenec nebo příchozí, kterému jde o život, poprosil, zda může vstoupit, jsme k nám vpustili a našel u nás novou vlast,“ zdůraznil. Naopak podle něho vždy narazil na odpor ten, kdo přišel s cílem zemi předělávat nebo jej provázelo násilí.
Vzdorocísař z periferie EU

„Nedopustíme, aby nám Brusel vnutil plody své kosmopolitní přistěhovalecké politiky. Nebudeme importovat kriminalitu, terorismus, homofobii a antisemitismus podpalující synagogy. Nebudou tu městské části, v nichž neplatí zákon, nebudou tu nepokoje a přistěhovalecké bouře. Nebudou tu bandy, které mají spadeno na naše ženy a dcery,“ prohlásil Orbán, který se v uplynulých měsících dostal do role jakéhosi malého vzdorocísaře z periferie EU, vystupuje jako nejsilnější východoevropský antipól uprchlické politiky Angely Merkelové.
Orbán se v uplynulých měsících dostal do role jakéhosi malého vzdorocísaře z periferie EU a vystupuje jako nejsilnější východoevropský antipól uprchlické politiky Angely Merkelové

Orbán prohlásil, že Maďaři nedopustí, aby jim někdo říkal, s kým mají žít, odmítají nucené kvóty a nemíní ustupovat vydírání ani zastrašování. Cílem osídlování je podle premiéra překreslení náboženské, kulturní a etnické mapy Evropy, potažmo „likvidace národních států, představujících poslední překážku internacionály“.

Má ovšem za to, že „trámy Evropy, jež staví na potlačování pravdy, praskají a skřípou“, národy kontinentu „dřímající v blahobytu se pomalu probouzejí“, protože snad pochopily, že ve hře je jejich budoucnost. Tohle řekl Orbán. Jenže stejně nebo podobně přemýšlí o migrační krizi řada dalších politiků.

30 komentářů :

 1. Orbán podepsal smlouvu s Tureckem,nebo ne?
  Špičky EU si dovolí jen to co jim dovolí předsedové vlád států EU.
  To náš Sobotka je v tomto případě horlivější než Merkelová.

  OdpovědětSmazat
 2. Ten má prostě "koule"
  Jiří

  OdpovědětSmazat
 3. Premiér Orbán jedná v zájmu svého národa, oproti tomu, náš Otík a jeho banda, pilně kolaborují a vystupují proti zájmu většiny českého národa.Socani budou voliči řádně ohodnoceni při parlamentních volbách, pokud však nenastane rychlejší spád událostí.Belgie-semeniště termitů, potažmo zvrácená kolébka nefunkční EU-Brůsel, si nyní plnými doušky vychutnává multikulturalismus v takové míře, že tam již probíhá pouliční válka.Takové obohacení touto mírumilovnou středověkou kulturou je na tak vysoké úrovni-dle jejich představ, že toto chtějí vnutit všem státům Evropy, dnes ještě proradnému spolku, říkající si hrdě EU!Věřím, že EU vbrzku rozloží neschopní či všehoschopní politici, chování Řecka, které je svým jednáním a přístupem, na úrovni rozvojové země v Africe, kladné referendum ve VB, imigranti, migranti a útoky kalašnikovců, kteří považují nevěřící za zrůdný odpad, hoden k likvidaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co na to Mogheriniová?Stále brečí.....a stále kvoká!

   Smazat
  2. Pro 10.32

   ������

   Smazat
  3. Tak znovu , smajlíky to nebere ....

   :-) :-) :-)

   Hanka

   Smazat
 4. Kdykoli Turci napadli Uhry, stříleli z Francouzských kanónů a Francie napadla ze západu Rakousko.
  Země R-U nemají koloniální minulost, ale společně se mohamedánům bránily a ubránily. Tak jako naši pradědové stáli v boji bok po boku, musíme i my.
  Dědictví, za která naši předci pokládali své životy, jsme povinni neztenčené předat potomkům.
  Abychom my, matky, nemusely psát omluvné dopisy svým dcerám, jak to udělala jedna matka v Německu. Naše děti mají právo se samostatně pohybovat, chodit do školy i na hřiště tak, jak jsme chodili i my. Nemůžeme je všude vodit nebo vozit do 18 let, aby, až si udělají řidičáky, přesedli do vlastních aut.
  Je načase vyhnat mladé muže z tepla domovů a od počítačů, aby byli schopni svou vlast bránit se zbraní v ruce.
  Sobotka by měl přestat osočovat nejschopnějšího ministra polistopadových vlád a dát mu prostor na vybudování dostatečných finančních rezerv na obranu státu - na to z Bruselu opravdu nedostaneme ani EURO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to se ho je treba zeptat,kde se stratili ty desetitisice samopalu 58 a desitky milionu naboju!)))

   Smazat
  2. Ty náboje a samopaly šly do Turecka, prý Kurdům, ale jelikož se Turek paktuje s Ukrajinou (nedávno turecká loď narazila spíše úmyslně do stavěného mostu na Krymu) ty zbraně přes Ukroše jdou z určitostí migrantům do EU.
   Někdo chce otevřenou válku stůj co stůj a budeto vyhovovat více stranám - Turkům, Anglánům, Američanům i šmejdům z Perského zálivu.

   Smazat
  3. Pro (10:33)
   Ohledně koloniální minulosti zemí R-U je záhodno si nastudovat něco z dějepisu a zeměpisu. Habsburkové - což je rod, snad je Vám to známo, který vládl mj. bezmála tři století i v Čechách coby součásti Rakouska, resp. R-U, byli velkými kolonizátory. Nejen španělská větev, ale i rakouská. Zatímco Anglie (Británie), Francie, Nizozemsko, Španělsko či Portugalsko neměly kam do sousedství expandovat, Rakousko expandovalo zejména na Balkán - viz správa a později anexe Bosny a Hercegoviny. Také převzalo moc od španělské větve nad Belgií, atakovalo Polsko, Rusko, Itálii (proti komu mj. bojoval G. Garibaldi?), Osmanskou říši. Mimo území sousedů došlo na Zemi Františka Josefa či na Mexiko a dosazení Maxmiliána I.
   Rakousko, resp. R-U bylo dobyvačný stát, označení "žalář národů" muselo mít nějaký reálný podklad, byť se nyní rojí dějepisopravci, kteří to zlehčují, omlouvají, "vysvětlují", popírají. Maďarizace Slovenska je snadno doložitelná.
   Není dobré zapomínat na byť jen školský dějepis (alespoň předlistopadový) a podléhat omlouvačné manipulaci. Stačí jen vzpomenout na Josefa Švejka, který spáchal v pražských ulicích dojemnou scénu, když vezen paní Müllerovou na vozíku volal: "Na Bělehrad!"
   KR

   Smazat
 5. Mám vrytý v paměti obrázek z Maďarska z 80 tých let, konkretně z Budapešti:
  Každé ráno kolem půl osmé se na malém náměstíčku scházeli 7-14 letí školáci před vyučováním. KAŽDÝ nově příchozí se osobně a jednotlivě přivítal s těmi, kteří už byli na místě. Podání ruky a "polibek" na tváře. Takový obrázek byl v Maďarsku zcela běžný! V naší republice jsem toto NIKDY A NIKDE neviděl.Jen doufám, že se ten zvyk maďarů díky politice EU nezmění a že si Orbán svou vlast rozvracet nenechá! Ať to je ve jménu ČEHOKOLIV!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas,
   mentalita Maďarů je s tou českou nesrovnatelná.
   Konkrétně:

   Národní hrdost.
   Já mám zase v paměti vyprávění mého tehdejšího vedoucího, a to bylo před cca. 40 lety, když poprvé navštívil Maďarsko a mj. řekl:

   "Víš, Maďaři jsou velmi hrdí na svou minulost, na své tradice, podívej se, jak se v 56.roce postavili proti Rusákům..." atd.

   Prostě: nenechají si kecat do svých životů.

   A Orbán, to na rozdíl od toho přizdisráče Sobotky,
   plně potvrzuje.

   Smazat
  2. Možná jsme se vřele neobjímali, ale Češi a Moraváci si umí v nouzi pomoci, anonymně, bezištně, spontánně. Jen to nevidíme ve sdělovacích prostředcích. Nemluvím za Prahu, tam je to možná jiné.

   Smazat
  3. Ta mentalita je nám Čechoslovákům vnucována, podprahově je nám říkáno, že si neumíme vládnout.
   Polákům to nikdo neříká, přitom byli zadlužení za komoušů, třeli bídu a šmelili. Dostali darem z USA prominutí polovinu dluhů, dodnes neplatí jejich zemědělci daně, to samé platí i pro živnostníky. Trvám si na tom, že se naši vlezprdelisti před i po vstupu do EU zavázali zlikvidovat nejen naše hospodářství, ale i hrdost národa. Stačí co dnes pindají TOPáci, kulturní referenti a podobná svoloč.
   Hitler potřeboval zlikvidovat Československo, tak ustanovil Slovenský štát.
   To samé jen jiným způsobem se stalo po revoluci, okamžitě jak se to hodilo byly vyvolány nacionalistické vášně a bez referenda nás rozdělili. Na oko ronili krokodýli slzy.
   Měli jsme štěstí, že nás potřebují už 77 let jako pracovní otroky, jinak by jsme dopadli jako Balkán.

   Smazat
 6. Orban je klasik tak jako Zeman.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si MUDr.David

   přečte několik tvých příspěvků, milý Vlasťo,
   tak si jen doplní své znalosti o psychických
   poruchách...
   Jen tak dále !

   A jsi stejný Anonym, jako ostatní, akorát pod jménem Vlastimil...

   Smazat
 7. Vlastně tak jako většina z nás tady .... kromě GOIMŮ-ANONYMŮ-SRÁČŮ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbán je racionální muž. Ne konspirační, paranoidně schizofrenní pošuk jako ty.

   Btw, co je furt s tím Dvouhlavým zlatým orlem a zlatým yuanem? Neměl už dolar zkolabovat, pošuku?

   Smazat
  2. 13:42- žasnu nad Vaší shodou s Vlastimilem v hodnocení Orbána, potažmo Zemana a nás, děkujeme.

   Smazat
 8. Turci nikdy nebyli a nikdy nebudou naši spojenci. Turecko slouží USA jako zbraň proti Rusku a proto USA nedovolí evropským politikům říct pravdu co si myslí o Turecku. Turecko nikdy a s nikým nedodrželo žádné dohody a nedrží je ani nyní. Turecko zabíjí ve velkém své občany a pod diktátem USA Evropa uzavírá s Tureckem dohody a platí Turecku astronomické částky. Takto Evropa vyhodí 6 miliard Euro a smlouvy stejně nebudou dodržené. Za 6 miliard by mohla Evropa vybudovat a zajistit ochranu hranic pomocí pohraniční stráže. Proč to Evropa nedělá a Merkelová chce mít za spojence Turecko, které stejně nic nedodrží?

  OdpovědětSmazat
 9. Cílem osídlování je podle premiéra překreslení náboženské, kulturní a etnické mapy Evropy, potažmo „likvidace národních států, představujících poslední překážku internacionály“.
  Konečně již i někdo z vrcholných politiků vyřknul, že se jedná o plán. Takže nejde o nevyzpytatelný důsledek ničení středního východu, neboť i to, je součástí onoho plánu. Ten plán není náš, občanů evropských států, proto máme plné právo a vzhledem k našim potomkům i povinnost se mu bránit.
  Nějaké hraní na city Evropanů, ukazování roztomilých arabátek v televizi, je pouze lstivá součást tohoto plánu.
  Musíme se tomu bránit i vojenskou silou. Pokud nás NATO odmítá bránit, musíme naše „kontingenty“ stáhnout z Afriky i středního východu a využívat je zde, na svou obranu. Nejlépe současně s partnery z V4. V4 pro nás musí být důležitější, než EU, pokud bychom byli nuceni se takto rozhodovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říkám už poněkolikáté, že obranně-útočné NATO v čele s Bombamou, nesloužří k obraně jednotlivých států, ale hlavně k vyhrožování, ukázky síly, výhradně k provokaci, zastrašování údajně agresívního Ruska i jako mopslík pro cizí americké zájmy-viz. "mírové" mise na Blízkém východě a v Africe, zejména zemí, kde byl Západem nastolený chaos k rozvracování režimů a vykrádání nerostného bohatství.USSA mají veliký zájem přijít k lizu a těžit téměř nevyčerpatelné nerostné bohatství na ruském území!!!K tomuto konání potřebují tento pakt s hodnými a poslušnýmui evropskými koloniemi, kalašnikovci, napadenou Evropu.

   Smazat
 10. I Maďaři měli svého socdem Otíka, premiera Gyurcsanyho, který dělal obří dluhy a hopsal podle Bruselu, ale již ho nemají a nastoupil frajer. Je to o voličích, proč by měli mít hlupáci vlastí zem?!

  OdpovědětSmazat
 11. Jsme jako ten malý chlapec v Nekonečném příběhu, který nejdříve nechápe že děj knihy kterou čte se týká přímo jeho a že jen na něm záleží jak se zachová. Nakonec pochopil a vše dopadlo dobře. Copak my pochopíme něco, nebo se propadneme do muslimské nicoty? Bohužel o nás je známo, že by jeden druhého nejraději utopil ve lžičce vody a že se Češi semknou až když už je hodně zle. Nebude už ale pozdě? Neptej se komu zvoní hrana, zvoní tobě! Mimochodem velmi zde chybí činnost kulturní fronty. Dříve tu byli uznávaní spisovatelé, básníci, režiséři kteří burcovali národ nebáli se a upozorňovali na nebezpečí. Dneska asi bohužel spí, nebo je nezajímá jak dopadnou jejich děti a vnuci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych tu kulturní frontu nepodceňoval. Donutil se s tou Sněhurkou už hezky zapojil:-) P.K.

   Smazat
  2. 17:36- v době vlády peněz, nehledejte národní kulturní frontu "nahoře". Tvůrci "hodnot" mají děti, vnoučata a musí je též umístit do hlavního proudu. Proč by kultura tedy nekolaborovala. Národní hodnoty v dnešní době hledejme v historii nebo se ohlédněme o patra níže. Nejsem věřící ale protože jsou velikonoce, použiji(nepřesně) citát z bible. "Poslední půjdou první......atd". V národní tradici je čas na změnu, která bude jistá, tak jako zítřejší změna času na letní. Probudíme se tedy "k našemu jaru" o hodinu dříve! Není to dobrá zpráva?

   Smazat
  3. Co ale chcete od umělců, kteří zrazují už nyní a nestydí se ani útočit na děti, jako trapný Donutil, nebo jidáš Zdeněk Svěrák.

   Smazat
 12. VIVAT ZENAM, ORBÁN, PUTIN !
  Je nutné pracovat na vytvoření minimálně V4 posílit VÝCHOD, naši kulturu, historii a vlastenectví !
  Mirek

  OdpovědětSmazat
 13. Je úžasné,že se najde v Evropě státník,který má mozek na správném místě.Při všedních depresivních a bezmocných nálad,je to pozitivní dopink jak neztrácet naději a bránit svou vlastní identitu.Je jen škoda,že se to nedá říci o naší protektorátní zaprodané vládě.

  OdpovědětSmazat
 14. Orbán od začátku měl pravdu když stavěl ploty proti migrantům Brusel nadával pak začal panikařit a dnes šílí ! Vy že Maďarsko cele stojí za Orbánem a že se mu nepodaří vnutit žádné migranty ! Po volbách se přidalo i Polsko ajejich vláda po atentátu v Bruselu odmítla přijmout kohokoliv do Polska ! Takže Brusel jsi je může naložit do krabiček jako sardynky ane chat jsi je uležet nebo poslat na zpět do Afriky !!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.