Reklama

.

.

středa 9. března 2016

Předvolební kampaň v USA a Federální rezervy

Valentin Katasonov
9. 3. 2016   Zvědavec

Boj o prezidentské křeslo v USA houstne. V předvolebních vystoupeních kandidátů se objevují nová žhavá témata a je těžké si představit ostřejší téma, než americké Federální rezervy. Nyní se kandidáti na prezidenta dostali i k němu. Iniciátorem žhavé diskuse o Federálních rezervách se stal, samozřejmě, Donald Trump, který již nejednou dokázal, že pro něj žádná zakázaná témata neexistují.

Trump se ještě před zahájením volební kampaně vyjádřil na adresu Fedu kriticky a dokonce tvrdě. Již v říjnu 2015 Trump uvedl, že Fed musí zvýšit sazby, které se v té době nacházely na úrovni 0-0,25%. Varoval před nebezpečnými následky liberálního kurzu Fedu pro ekonomiku, jehož důsledky vyžere již nový americký prezident. V rozhovoru pro Bloomberg Trump kritizoval šéfku Fedu, Janet Yellen, a řekl, že zachovává sazby na nízké úrovni, aby podpořila hlavní kandidátku Demokratické strany Hillary Clinton.

Vážně se Donald Trump pustil do Federálních rezerv až nedávno. 23. února 2016 tento miliardář oficiálně vyzval k celkovému auditu amerických Federálních rezerv. Bez okolků řekl, že pokud se objeví v Bílém domě, tak jednou z jeho prvních iniciativ bude provedení tohoto auditu.

Abychom pochopili rozsah této hrozby, poznamenám, že Fed, založený v r. 1913, neprošel téměř sto let ani jedním auditem. Jediný audit, a to částečný, byl proveden v r. 2011. Hlavním iniciátorem tohoto auditu byl republikán Ron Paul, který za svoji dlouhou dobu v kongresu nemilosrdně kritizoval Fed a rovněž požadoval jeho uzavření.

Tento částečný audit odhalil hrubé přestupky. Především se vyjasnilo, že Fed v době finanční krize 2007-2009 rozdával úvěry bankám (téměř bezúročné) v obrovské výši 16,1 bilionů dolarů. Na seznamu příjemců úvěrů byly všechny banky Wall Street, přičemž několik z nich dostalo úvěry převyšující bilion dolarů. Zde jsou hlavní „příjemci“ úvěrové štědrosti Fedu (v mld dolarů): Citi – 2,500; Morgan Stanley – 2,040; Merryl Lynch – 1,949; Bank of America – 1,344. Překvapivé je, že mezi příjemci bylo mnoho zahraničních bank. A to především banky londýnské City a kontinentální Evropy. Patřily k nim Barclays, Royal Bank of Scotland, Deutsche Bank, USB atd. To je již hrubé porušení amerických zákonů, které zakazují Federálním rezervám poskytovat úvěry nerezidentským bankám bez souhlasu kongresu. V r. 2011 uveřejněný seznam příjemců úvěrů Fedu mnozí oprávněně označují za seznam hlavních akcionářů Federálních rezerv.

Částečný audit Fedu, provedený v r. 2011, nejen odhalil porušování zákona, ale dal zrodu přání provést hloubkový audit. Již několikrát se v americkém kongresu připravoval návrh zákona o úplném auditu Fedu, ale pokaždé se pro jeho úspěšné schválení nedostávalo hlasů.

Parlament 20. listopadu 2015 opět podpořil návrh zákona o auditu Fedu (v poměru hlasů 241:185), ale 12. ledna 2016 zamítli návrh zákona v senátu.

Trump hlasování v horní komoře pečlivě sledoval a okamžitě zareagoval. Problém je v tom, že republikánům, kteří hlasovali pro zákon, chyběli dva jejich hlasy. Jeden člen Republikánské strany hlasoval „proti“ a jeden se hlasování zdržel. Tím druhým byl Ted Cruz – hlavní Trumpův soupeř v republikánských primárkách. Cruz je již dávno podezřelý ze vztahů s wallstreetskou bankou Goldman Sachs. Trump na Twitteru poznamenal, že jeho soupeř vynechal důležité hlasování záměrně.

Předsedkyně Fedu Janet Yellen neustále brojí proti pokusům provést audit jí řízené organizace. Podle názoru této dámy je audit přímým pokusem narušit nezávislost Federálních rezerv, což je údajně v rozporu s přikázáními ekonomie.

Zajímavý postoj k tomuto problému mají demokraté. Hillary Clinton se tématu Federálních rezerv pečlivě vyhýbá. Nicméně dokonce i ona musí brát v úvahu složitou situaci ekonomiky země a v oblasti týkající se reformy amerického bankovního systému musí něco předložit. Již v první fázi volební kampaně se chopila tématu, které v amerických médiích nazývají „rozdělení bank“. Jde o to, že největší banky Wall Street nejsou dostatečně připravené na druhou vlnu finanční krize, kvůli nedostatečné kapitalizaci. Heslo „příliš velké na krach“ používané ve vztahu k bankám Wall Street již nemusí fungovat. Stát nebude mít dostatečné prostředky na záchranu potápějícího se Titaniku bankovního byznysu.

Hillary navrhuje provést rozdělení gigantů Wall Street. Pokud ke dnu nepůjde gigant, ale středně velká banka, sníží to riziko „dominového efektu“ a kolapsu celého amerického bankovního systému. Celkově vypadá předvolební platforma Hillary Clinton v otázkách finančně-bankovního bloku ještě vybledleji, než tomu bylo v případě Baracka Obamy v době voleb 2008, i když tehdy se Amerika nacházela v nejhlubší finanční krizi. Později, když se Obama dostal do Bílého domu, inicioval přijetí tak zvaného Dodd-Frankova zákona (celý název „Zákon o reformě Wall Street a ochraně spotřebitelů“), který předjímal jistá kosmetická vylepšení amerického bankovního systému, ale nebránil chamtivým bankám Wall Street budovat nové dluhové pyramidy a nafukovat nové finanční bubliny. Při všem tom vnějším radikalismu Barack Obama dokonce i na vrcholu finanční krize o provedení auditu Fedu ani neceknul. V Demokratické straně existuje v tomto ohledu evidentně tvrdé tabu.

Přesto se mezi demokraty vyskytuje člověk, který toto tabu porušuje. Jde o Bernie Sanderse. Když byl senátorem, tak spolu s republikánem Ronem Paulem, poslancem parlamentu, v r. 2010 prosazoval zákon o částečném auditu Fedu. Během posledního hlasování o návrhu zákona o úplném auditu letos v lednu byl rovněž pozoruhodně aktivní. A co víc, navrhl provést v zákonu úpravu, podle které se audit amerického Fedu musí stát trvalým, prováděným každý rok.

V současných volbách se neočekávaně populárním stal dokument s názvem „Sto námitek vůči Fedu“ (dalším názvem je „Sto argumentů ve prospěch provedení auditu Federálních rezerv“). Americká média poznamenávají, že tento lakonický, avšak velmi obsažný dokument je široce používán jak stoupenci Trumpa, tak Sanderse. Někteří novináři přirovnávají tento dokument k 95 tezím Martina Luthera, ve kterých pranýřoval papežský stolec. Autorem dokumentu je známý novinář Michael Snyder.

Jako ukázku ožehavosti problému uvedeme prvních deset námitek vůči Fedu z této stovky:

1. Uvykli jsme si myslet, že máme vládu „zastupující lid, řízenou lidem a pracující pro lid“, ale pravdou je, že skupina osob, zabývající se centrálním plánováním, není volena nikým a nikomu se nezodpovídá, a má takový vliv na naši ekonomiku, jako nikdo jiný v naší společnosti.

2. Federální rezervy jsou skutečně nezávislé na vládě. Federální rezervy fakticky přesvědčivě dokázaly u federálního soudu, že nejsou agenturou federální vlády, a proto nespadají do působnosti zákona o svobodném přístupu k informacím.

3. Federální rezervy otevřeně přiznávají, že 12 regionálních bank Fedu je organizováno „do značné míry jako soukromé korporace“.

4. Regionální banky Fedu vydávají akcie pro členské banky a ty je pak vlastní.

5. 100% držitelů akcií Federálních rezerv tvoří soukromé banky. Americká vláda má nula akcií.

6. Federální rezervy nejsou agenturou federální vlády, ale byla jim udělena práva regulovat naše banky a finanční instituce. Tak to být nesmí.

7. Podle paragrafu 1 článku 8 americké ústavy má pravomoc „razit měnu, regulovat hodnotu cizích měn, stanovovat normy vah a měr“ pouze americký kongres. Takže na jakém základě to pak činí Federální rezervy?

8. Když se podíváte na americký dolar, tak je na něm napsáno: Federal Reserve note. Ve světě financí se výrazem „note“ označuje dluhový instrument.

9. V r. 1963 prezident John F. Kennedy vydal prezidentský dekret 11110, který nařizoval americkému ministerstvu financí vydávat United States notes, vydávané přímo americkou vládou, a nikoliv Federálními rezervami. Brzy poté byl Kennedy zavražděn.

10. Mnohé z amerických státovek, nezatížených dluhem, vydaných za prezidenta Kennedyho, jsou ještě v oběhu.

A závěrečné body obžaloby Fedu zní:
95. Dlužník je sluhou věřitele a Federální rezervy přeměnily nás všechny v dluhové otroky.

96. Dluh je formou sociální kontroly a globální elita používá tento dluh k tomu, aby ovládala všechny ostatní. Před 40 lety činil celkový objem dluhu v našem systému (celý státní dluh, celý dluh firem, celý dluh spotřebitelů atd.) 3 biliony dolarů. Dnes se celkový dluh blíží 60 bilionům dolarů.

97. Pokud se nestane nic dramatického, tak naše děti a vnuci budou po celý svůj život dluhovými otroky, protože budou muset obsluhovat naše dluhy a platit za naše chyby.

98. Nyní, když znáte tyto informace, máte zodpovědnost za to, aby se stávající situace změnila.

99. Kongres má pravomoc zavřít Federální rezervy v jakýkoliv okamžik, kdykoliv si to bude přát. Nicméně v současnosti převážná část našich politiků zcela podporuje existující systém. Samo od sebe se nic nezmění, pokud americký lid nezačne změny požadovat.

100. Konstrukce Federálních rezerv byla od samého počátku zhoubná. Pokud nebudou přijata bezodkladná opatření, tak celý náš finanční systém čeká strašlivý kolaps.

Предвыборная гонка в США и Федеральный резерв vyšel 5. března 2016 na Fondsk.ru. Překlad v ceně 637 Kč Zvědavec.

57 komentářů :

 1. Přeloženo do češtiny:FED je kalousek v obrovském rozměru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. března 2016 21:48

   Když vezmeš velikost ČR a velikost USA, tak Kalousek trumfnul i FED.

   Vymazat
 2. Kde jsou ti chytrolíni co mají geniální poznámky jak už USA krachují tisíc let a pořád nic? V přesvědčení, že dluhovou bublinu lze nafukovat a vytloukání klínu klínem jde dělat do nekonečna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. března 2016 21:49

   USA existují cca 200 let, takže nemohou krachovat 1000 let. Samozřejmě dluhovou bublinu nelze nafukovat donekonečna, protože ona jednoho dne praskne a to znamená velký problém a definitivní kolaps financí a ekonomiky.

   Vymazat
  2. To jo ale jejich oddaní obdivovatelé se vyjadřují tak, jakoby trvaly už nejmíň tisícovku, i s tím dolarovým papírkem z války zrozeným a z válek žijícím.

   Vymazat
 3. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
  Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  - 200 let terorismu USA:
  www.olser.cz/9947/200-let
  - agrese USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  - Kenneth O’ Keefe v tom má jasno:
  www.hlavnespravy.sk/kenneth-o-keefe-v-tom-ma-jasno-uplne-na-rovinu-o-tom-ako-dnes-funguje-svet/726485
  - skutečná pravda
  www.facebook.com/136869726439573/videos/786166221509917
  •Státní dluh USA překročil 19 biliónů dolarů. Tato úroveň byla dosažena koncem ledna 2016. Částka činí zhruba 103% HDP. Z celkové sumy připadá 13,7 biliónů dolarů přímo na veřejný dluh, který mají firmy a jednotlivci. Dalších 5,3 biliónu tvoří vnitrostátní zadluženost vlády u Federálního rezervního systému. Během prezidentství Obamy se dluh státu téměř zdvojnásobil, když se zvýšil o 8 biliónů dolarů za 7 let.
  •V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
  •40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  •28% Amíků nemá žádné úspory.
  •V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  •22,5% Amíků je negramotných.
  •Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  •Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  •Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  •62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  •85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  •V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  •Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  •V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  •20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  •Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  •Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  •V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  •Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  •Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  •Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  •Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  •Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  •Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  •Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  •25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  •Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  •V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  •Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  •V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  •14% Amíků je na potravinových dávkách, protože mnozí pracující Amíci mají příjem nižší než tisíc dolarů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nutno podotknout, že USA jsou kontrolovány bankami a nadnárodními korporacemi .... většina lidí jsou fajn a perfektní, tak jako normální našinec. Bankéři a mafie rozkradli vše a zbankrotovali USA ... teď se chystají vytunelovat penzijní fondy .... pak nezůstane nic....jenom šok když to půjde ke dnu. Máme za to že se s tou potápějící lodí dá stále manévrovat. Potopení lodi zvané USA je ale velmi realnou záležitostí...

   Vymazat
  2. řešení válka - konec modré planety

   Vymazat
  3. USA nepadnou, smiřte se s tím.
   Chudí jsou "vyžraní", ze svého gauče nebo křesla před TV ani nevylezou. A "objemové krmivo" budou dostávat dál, ani na doktory nemají, ani se k němu neodvalí.
   A za chvíli tak budeme vypadat i my.

   Vymazat

  4. Tato skupina samotná se sestávala od nynějška z devíti rytířů a měla kromě ochrany ještě významné
   finanční prostředky.

   Na jaře intervenovala tato skupina u krále Balduina I Jeruzalémského a u patriarchy. Jejím úmyslem
   bylo velebit poznání (vědění). Brzy nato se směli rytíři, jejichž obydlím byl do té doby „Německý
   dům“ jeden z Němci používaných špitálů, zřídit vlastní sídlo na místě bývalého chrámu1. Ačkoliv
   jim to vyneslo jméno „templářští rytíři“, oni sami používali místo toho „Bratři z opravdového
   chrámu Krista“ čímž se mínil „vnitřní chrám duše“
   Historie templářů by jistě proběhla docela jinak a s vysokou pravděpodobností úplně nezajímavě,
   kdyby se ruinách chrámu neobjevil nález hodný povšimnutí, s kterým si rytíři nejdříve nevěděli
   rady. Byl to pozůstatek hebrejského spisku, jen malý útržek, jehož obsah měl brzy pro rytíře a
   historii řádu rozhodující význam. Právě ony psané útržky byly předány vysoko vzdělanému Etiennu
   Hardingovi, který také obstaral jejich překlad. To se ukázalo jako prvotní náraz pro všechno co
   následovalo. Neboť z nálezů se vylíhly fragmenty zprávy hebrejského špiona (Eschaimina), který
   na objednávku kněží podal zprávu o jednání „proklatého Mamzera (zkurvysyna)) Ježíše“a jeho
   „rouhání proti bohu Izraele“. A to co tam stálo k přečtení, dokonale odporovalo všeobecně
   kázanému učení. Ježíš Kristus měl podle toho označit hebrejského boha „ Jahweho – Jehovu“ jako
   satana a židům předhodil, že sami učinili z ďábla svého jediného boha. Jasné stopy o tom se
   nacházejí ještě v dnes v Janově evangeliu v Novém zákoně, kde říká Ježíš Židům: „Máte ďábla za
   otce“ (Jan 8,44). Muselo se tedy uskutečnit násilné zfalšování pravdivého Kristova učení.
   Zde si musíme opět pokusit představit silnou víru každého rytíře, aby bylo možno si představit šok,
   který je potkal. Bůh o kterém učila církev jako „ o otci Krista“, byl podle Kristových vlastních slov
   ďábel, kterého přišel na zem potírat. Studium Bible ozřejmilo velice rychle zdravému lidskému
   rozumu jednoduchých rytířů, že Ježíšovo učení a takzvaný Starý zákon byly opačnými protiklady a
   tedy nebylo možné, aby patřily jeden k druhému. Mimo to nazývali Židé svého boha nikoliv otec,
   ale Jahve a „EL SCHADDAI“. El Schaddai byl ale oním Šejtanem, který byl pojmenován jako
   „ padlý – zavržený anděl“! (Schaddeim = zvrhlost, EL – velký anděl. El je často mylně překládáno
   jako bůh. „Bůh“ ale znamená v staroorientálních jazycích „IL“).
   Když se v roce 1128 podařilo oficiálně založit řád, měl již malý kruh templářských rytířů tajemství,
   za jehož ochránce se považovali rytíři od Bernharda z Clairvaux až do jistého stupně: byla to vůle
   obnovit Kristovu pravdu. Ještě vládli pouze pochybnosti - brzy ale měli získat jistotu. Na tuto vůli
   by se mělo pohlížet jako na naivní pobožnost skupiny rytířů, kteří slouží svému pánu Ježíší Kristu a
   jehož pravé učení chtěli znovuobjevit. Nebylo nic agresivního v této vůli, neboť oni se neupsali
   žádnému Zlu. Byl to Bernhard, který jim objasnil, že jejich ambice se nemají setkat se žádnou
   vzájemnou láskou a že pro ně bude chytřejší, když nebudou mluvit otevřeně o tom co si myslí.
   V následujících letech se nenašli žádné další důkazy o prapůvodním učení Krista.
   Templářský řád se zabýval především válečnými úkoly. Tajemství přežívalo brzy jen ve
   vzpomínkách několika, především provensálských bratří. Praktické povinnosti v Orientu
   ponechávaly jen málo prostoru a času, starat se o tajemství.
   Byl to nejspíše blízký kontakt k islámu, který dodal nový impuls. Několik dopisů, které byly
   napsány Ali Ibn Abu Thalibem (Iman Ali), padly do rukou jednomu templářskému oddílu při útoku
   na Damašek. Ali zde podává zprávu o dodatečném zfalšování koránu, které je srovnatelné se
   zfalšováním evangelií. Tyto papíry se dostaly do Provence[2], kde s tím opět ožila stará myšlenka,
   chtít vypátrat Kristovu pravdu.

   Vymazat
 4. V případě, že by se někdo zamýšlel nad tím proč Úsáci posílají atomové bombardéry do Austálie:

  To že Čína makala jako zběsilá po léta, a to i s Ruskem na tom aby se dal dohromady alternativní finanční systém krytý zlatem, je dnes známá věc. Věcí je že Čína maká prý dvakrát tak zběsile posledních pár měsíců aby tento systém byl uveden do provozu co nejrychleji ..... KT, nebudou bránit v rozjezdu tohoto systému. Půjde se asi okamžitě YUAN krytý zlatem ... ať je to cokoliv, je to konec PETRO-Dolaru, nebo-li dolaru.

  Z toho důvodu Úsáci onanují dnem i nocí a mají za to že Čínu a Rusko vystraší .....B-1.

  Toto jaro může být zajímavé ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde na ty pohádky furt chodíš?

   Vymazat
  2. Sráči - tam kde ty nikdy nebudeš mít přístup protože jsi bezcharakterní prodejná děvka ... velké věci se odehrávají a budou odehrávat tam kde jenom ctnostní velikáni mají přístup a ti pak mají kolem lidi jejichž jméno se nazývá HRDOST A CTNOST - váhy se přehoupávají a nacistická mafie sápe z posledního....tak jako to ukazuje ten seznam o VELIKOSTI A ÚSPĚCHU USA

   ????,
   Je mi tě líto sráči ... nakadil jsi si do kalhot a jedinné místo kam se schovat bude Israel a to jenom na čas ... tam se bude čistit taky ... vše má svůj čas.

   Vymazat
  3. Vlastíku, ty jsi normální zoufalec.
   Když si předtavím jak za pár let budeš už ležet na smrtelné posteli, bude ti zbývat posledních pár dní života a ty už budeš vědět, že se z těch tvých idiotských vygůglovaných předpovědí o krachu západu, zlatých standardech ruska a číny,..., kterým jsi tak moc věřil nic nenaplnilo, mám z toho normálně husí kůži.
   Tehdy už konečně pohlédneš pravdě do očí a zjistíš jakým kokotinám jsi věřil a zcela jsi touto vírou v totální sračky promarnil celý svůj zbytečný, idiotský život.

   A už se to nebude dát napravit nebo vrátit, protože poslední hodiny budou neúprosně tikat.
   Brrr. Ale tak ti třeba, nic jinýho si nezasloužíš, sám a dobrovolně jsi si to tak udělal, ty psychopatický idiote.

   Vymazat
  4. Petrodolar = Petro + dolar.

   http://oilprice.com/Energy/Energy-General/Will-Russia-End-Up-Controlling-73-of-Global-Oil-Supply.html
   Děda.

   Vymazat
  5. Anonymní10. března 2016 0:28
   Hej individuum! Nevím, kdo je Vlastík. Ale vím, že ty jsi totální bezcharakterní hovado.

   Vymazat
 5. Jo mimochodem - Severní Korea je jejich kontrolovaná opozice ... tzn ten mladý vystřihaný šašek je jejich agentem a na zavolání z D.C. začne dělat vlny jako kdyby byl dospělák a něco znamenal....

  Tak že ta situace je americké divadlo .... jenom v případě že jim nebude dovoleno bouchnout do toho na Ukrajině, ani Sýrii, tak mají stále Israel co může udělat chaos a k tomu šaška v Severní Koreji

  OdpovědětVymazat
 6. Mimochodem Irán odpálil pár testovacích střel aby se dalo najevo Satanyahovi z Isreale, že jeho teroristické aktivity nebudou tolerovány ...
  ,,,,,
  Taky jsem dnes někde viděl že Rusko naznačilo tomu puberťákovi ze Severní Koreje aby si dal studenou sprchu před tím než začne mlátit nesmysl za nesmyslem do ethéru ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera prošla na ČT zajímavá zvěst, EU přitvrdí v sankcích ve všech zemích,které porušily politickou stabilitu Ukrajiny.Rozumíte tomu?

   Vymazat
 7. Pro losera Pepka iPhone Vyskoče, 0:28, alias JJ (Jumping Joe). Einsteine, vysvětli nám všem, komunistickým idiotům, jak to je s těmi idiotskými sračkami, jako je např.ta, že USA dluh je nesplatitelný, nebo ta, že dolar není krytý ničím a tiskne se o sto šest. Pepku, dokaž, že jsi nepromarnil život a vysvětli nám to, hnědorudým blbcům. A pak se seber a běž se ztrapňovat a dělat trolla a fízla někam mezi tobě rovné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Vymaštěný rudohnědý imbecile, asi tě překvapím, ale žádná měna na světě není krytá vůbec ničím, včetně yuanu a slavného rublu. Všechny měny jsou tzv "fiat". Ve všech zemích světa včetně Ruska a Číny funguje vytváření měny na úplně stejném principu, ve všech zemích normálně fungují jejich centrální banky které množství peněz regulují stejným způsobem.

   Tady máš pro zajímavost kolik si vytiskli rusové slavných "krytých" rublíků, klikní na kolonku "max"

   http://www.tradingeconomics.com/russia/money-supply-m2

   Množství tvých "krytých" rublíků se za posledních 15 let zvýšilo cca 40x. To čumíš, co? Čím je asi pokryli?

   Kdežto v USA se zvýšila měnová zásoba za stejnou dobu pouze cca 2.5x

   http://www.tradingeconomics.com/united-states/money-supply-m2

   Závěr je a jasně z uvedených faktů plyne, že Rusové "tisknou" asi 15x rychleji než USA. A jejich inflace tomu také odpovídá. Překvápko, co?

   Ale jak vás, rudohnědé debily znám tak vy ty sračky o údajném zlatém krytí a jiných blbostech budete mlít dál furt dokola.

   Vymazat
  3. Ten buzík z 0:28, je tu jenom aby se pokoužel rozvracet a štvát lidi - ničit atd .... na mezinárodních stránkách co mají určitou misi a reputaci tak by byl vykopnut hned po té jak by dvakrát vypustit svoji rozvracečskou ideologii ...


   Tím neříkám, že NR nemá vizi a reputaci - věcí je že redakce se chová hezky ke všem ... což je OK ...


   Je to nikdo .... tak ať je ignorován jako nikdo - placený schapirovec ....

   Vymazat
  4. Vlastíku, já jsem předložil nezpochybnitelná fakta, ty máš v zásobě jen tupé, idiotské, konspirační žvásty. Nic víc, zoufalý chudáku.

   Vymazat
  5. Dobrý den,
   díval jsem se na odkazy:
   http://www.tradingeconomics.com/united-states/money-supply-m2
   a
   http://www.tradingeconomics.com/russia/money-supply-m2

   Vychází opravdu USA 2,5 zvýšení za 15 let.
   Rusko vychází na 17 (35:2), takže ne 40, ale i tak je to dost.

   Důležité je i že Usa se udává v USD a Rusko v Rublech.

   Takže Rusko současně 560 billion USD,
   USA současně 12500 billion USD.

   Jsem laik, chápu to dobře?

   Moon

   Vymazat
  6. To Moon 10. března 2016 11:13
   Chápete to dobře, jen ta čísla vám drobet nesedí.
   Anglosaská číselná řada je o 3 řády posunutá nahoru. Po shodně pojímaném milionu (10 na 6.) u nich následuje rovnou bilion což je synonimum s naší miliardou (10 na 9.).

   Jak vypovídá o stavu a zdraví ekonomiky výše disponibilní peněžní zásoby v trezorech centrální banky o kterou se v odkazech jedná úplně netuším nejsa ekononmicky tak na výši. Jen vím, že přímý finanční dluh USA je nad 18 biliony (10 na 12.) - tedy něco kolem 105% HDP, a nepřímý, ve kterém jsou započítány dluhy korporací, firem, domácností a snad i dluhy důchodového a zdravotního systému jsou ve výši nad 60 bilionů (10 na 12.)dolarů. Naopak dluhy RF oscilují kolem 15 až 17% HDP - přesné údaje se mi nepodařilo zjistit.

   Je jasné, že velikost dluhu je jen jedním z ukazatelů stavu ekonomiky. Se vzpomínlkou na feldkuráta Otto Katze, který lišácky prohlásil: "To se námn ro žije Švejku, když nám lidi pučujou" se domnívám, že tehdy jako dnes jsou dluhy bezvadné pro spotřebu a rozvoj, ale v době splácení jsou zátěží, která táhne ekonomiku a potažmo stát dolů a naopak rozvoj a spotřebu brzdí. A když je zátěž enormní, tak zákonitě jednou musí nastat zlom. Buď válka, která nejen dluhy vymaže z povrchu planety, nebo státní bankrot jako v Argentině. Že by USA mohly splatit takto veliké dluhy při současném trendu výkonnosti jejich ekonomiky (při faktickém přesunu výroby do zahraničí a tvorbě DPH převážně službami) je poněkud iluzorní. Podle mne je tento problém řešen tiskem inflečních dolarů a takřka nulovou úrokovou sazbou na mezibankovním trhu v USA, která spolu s nízkou cenou ropy může za součeasný deflašní trend v celosvětovém bankovnictví. Možná i to je důvod, proč se ECB rozhodla od října loňského roku měsíčně uvádět do oběhu 60 miliard Euro. Jak se zdá, ani takto mohutná stimulace nefunguje a kýžený inflační cíl blízko 2% ročně se naplňovat nedaří, byť Singer kupuje euroobligace jako o život.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
 8. čánek 97.řešení připravené USA je Válka

  OdpovědětVymazat
 9. Hezky si to Rothschild a spol. vymysleli!
  A po straně ještě utrousil: Dejte mi možnost vydávat peníze, a dál mě nezajímá, kdo (tu) vládne ...
  Od té doby tam totiž vládne Rothschild. A chabě halí prezidentskými figurkami a úsměvnými volebními tyátry kolem nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane František

   Rothschild aka ¨rotten-child¨ tak jak mu říkáme a nebo ¨rottens¨ (rotten je něco jako shnilý - rozkládající se atd) Tak že rottens jsou na cestě do kremační síně. Toto můžete brát jako fakt .... krok za krokem se utahuje smyčka kolem jejich krku .... budou vykopnuti z bankovního světa a ze světa financí za to co vše spáchali na lidstvu za posledních 200 let ... berte to jako fakt.

   Vymazat
  2. Vlastíku, Rothschild se těm tvým kokotinám jen směje, ty "smyčko" :-D
   Jak jsem psal, na smrtelné posteli se budeš zmýtat zoufalou bolestí, že se z těch tvých sraček vůbec nic nesplnilo. Ber to jako fakt.

   Vymazat
  3. Co máš s tou ¨smyčkou¨- chceš se pověsit či co aby jsi se pak ¨zmítal¨na provaze ...že ano

   Vymazat
  4. Ty už se zmítáš v těch demagogickejch kokotinách za života,Chujmere debiloviči!!!!Jestli sis nestihnul všimnout,taky ta tvoje slavná ussa je v prdeli i v očích vlastích lidí....můžeš se jich zeptat,studovanej Všeznalku!!!!!!

   Vymazat
  5. e vás to vůbec baví stále nadávat a ponižovat lidi. Vždyť to mluví především o vás, o vaší mizerné povaze, nízkém IQ a mizerném vychování. Uvědomujete si to vůbec, anonyme 12:37?! Marek

   Vymazat
  6. Jestli máš stejnej názor jako Chujmer a ten nadává všem,tak jdi do ordele,Marečku!!!!Ave Já

   Vymazat
  7. Ale vždyť to bylo na obě strany, které se neumí chovat. Marek

   Vymazat
 10. A aby vám to vy vypatlaní idioti nebylo líto, tak zde vám předkládám pro zasmání cca 10 let staré předpovědi o brzkém konci dolaru ze stejného zdroje jaký je článek :-D

  http://www.zvedavec.org/komentare/2009/03/3041-skutocne-priciny-svetovej-financnej-krizy.htm

  http://www.zvedavec.org/komentare/2008/11/2876-michail-chazin-usa-budu-coskoro-celit-novej-velkej-depresii.htm

  http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen svědectví o tom, že se administrativě USA a bankovním domům balancovat na kraji propasti. Nic víc. Problém zůstává a jednou vyhřezne. Marek

   Vymazat
 11. Kdo si počká ten se dočká. Troubo. A na odlehčení diskuze od našeho trolla trochu zábavy:
  parusky :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A
  https://www.youtube.com/watch?v=eIa7ZfJUeGU

  OdpovědětVymazat
 12. Ty vole to je bomba:
  Mrknu se ¨centrum¨a co tam nevidím:

  ¨Islámský stát utrpěl další ztrátu. Američané zasáhli při náletu mozek jeho vojenských operací.¨

  ??????
  To znamená že Úsáci asi bombardovali americkou ambasádu v Turecku ....

  V tom případě je to dobrá zpráva .... jen tak dále Úsáci...

  OdpovědětVymazat
 13. Jedno je jisté,než aby USA přiznaly krach,tak raději vyvolají válku.Už to někdo psal dříve,od krachu USA už před 20lety,zachránilo převzetí východních části Evropy a jak víme,hodně tomu pomohl i Jelcin.Místo toho,aby to pomohlo státu USA,pomohlo to jen jejím finančním skupinám.Tak se znova hledá cesta,jak zachránit USA a když to dělají ti samí,tak se to nepovede zas.O záchranu lidí jim nejde,vědí,že se jedná jen o jejich majetek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakože Gates se snaží rozpoutat válku aby zachránil Microsoft? Bezos aby zachránil Amazon? Ellison Oracle? Zuckerberg Facebook? To jsou všechno lidé s majetkem přes 50 miliard dolarů.

   Ach, ty náš debílku. Jsi vůbec svéprávný? jak se svou debilitou můžeš v reálném racionálním světě vůbec existovat?

   Vymazat
  2. A ty svéprávný seš,dementese dvěma třídama pomocný a nikdy neexistující firmou?!!!Leda ve snu,uslintaný debile!!!!

   Vymazat
  3. 13:11

   Ano jsem. A ty se ty debile běž připravovat na válku. Nakup si konzervy, diabolky do vzduchovky a zavři se do sklepa. Za chvíli na tebe zaútočí Gates aby si nemusel přiznat krach.
   S váma debilama je opravdu náramná legrace :-D

   Vymazat
  4. Anonymní.13:01
   Vždyť to píši,dělají co můžou i kdyby měla Evropa nejdřív zkrachovat.

   Vymazat
  5. Anonymní10. března 2016 13:16
   A helemese, ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   „Tenhle troll je divnej tvor, křivá držka co šíří mor.
   V makovici místo mozku má jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodí, samé sračky, bere za to asi kačky (dolary?).
   A hrdlem je prolije a tady se poblije.“ :-)

   Vymazat
  6. Diabolky ani vzduchovku na podělanýho vocase jako jsi ty a tobě podobný nikdy normální nepotřebuje!S tou plechovou kavalérii co ussa pořád straší stačí jediný....čekat až se rozpadne.A na tebe ty ubohej vymatlanej alkoholiku stačí jedno....pořádná česká facka!!!!:-))))

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13:23
   Zapomněl jste napsat,vystavujeme i úmrtný list pro naše klienty.

   Vymazat
 15. Kolegové diskutéři, dovolím si malou úvahu na možnost velkého krachu USA. Výše jsem psal, že buď válka, nebo státní bankrot.
  Jenže jsem si uvědomil, že bankrot ani nukleární válka nejsou v zájmu zbytku světa. Rychlý pád tak veliké ekonomiky, nebo jen přechod na jinou záložní měnu by zákonitě provázely otřesy ve všech státech světa (možná vyjma Grónska) spojené s nemalými otřesy a změnami ekonomickými a sociálními. To zcela jistě není v zájmu žádného politického představitele ať na východě nebo západě. Z tohoto úhlu se mi jeví, že změna a odchod USA z ekonomických, politických a vojenskývch výšin je neodvratný, ale nebude se jednat o revoluční změnu, ale postupné stahování se do malosti vlastního teritoria. Každý následující president bude tento ústup ze světových pozic a výsluní slávy pouze brzdit a snažit se minimalizovat škody. Ostatní světoví vůdci (včetně východních) budou tlumit vášně a tupit ostří akcí proti USA, aby zmenšili ryziko globálního konfliktu. Říká se, že umírající kobyla nejvíc kope. Pravda! Pro to, aby nikdo neutrpěl velkou škodu budou kolem USA všichni chodit po špičkách a podávat tišící analgetika formou finančních injekcí a výhodných půjček, jen aby se to na matičce Zemi nezvrtlo v globální všezničující válku.

  Obavu mám jen z chování sionistických banksterů. Svě světové panství NWO mají již na dosah a tak by mohli (pod vlivem blízkého konečného vítězství) učinit kroky, které by naopak tu kobylu vydráždily k nepříčetnosti. A pak se teprv máme na co těšit!!

  Mír s námi!!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 16. Vie niekto poslat odkaz na tych "100 namietok proti fedu" v anglictine. Mne to nic nevyhodilo. Dakujem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vlado vlado 10. března 2016 15:05

   Zkuste třeba tohle:
   http://www.zerohedge.com/news/2016-02-24/donald-trump-right-here-are-100-reasons-why-we-need-audit-federal-reserve

   Je tam spousta zajímavých pododkazů, tak přeji příjemnou zábavu.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 17. Vite Pane od 0:28, já jako ekonomický debil, si řikám, že pravdu mají všichni jen ne Vy z těchto důvodů:
  1. knižka Přelom, autorka doc Švihlíková - krach nynějšího tedy neoliberálního kapitalistického systému v rozmezí 10-l5 let /knižka vyšla loni v Bratislavě, autorka je doc. na vysoké škole ekonomické v Praze/. Domnívam se že věcech ekonomie je kompetentnější osobou než jste Vy.
  2. prof. Staněk - Slovensko, domnívám se, že jedná z největších ekonomických kapacit Slovenska /kromě pana Vitkoviče, který se vyjadřuje v podobném duchu, jak to dělá profesor, ale dobu bodu zlomu blíže nespecifikuje/ říká že ke krachu dojde letos.
  3. Ten Váš slovník, zde pravidelně se objevující, se mě zdá, že svědčí o nějaké mozkové dysfunkci. Kladu si otázku jestli Vy při tom psychickém rozpoložení, jaké tu prezentujete, něco pořádně umíte. Zdá se mi, že jste hlučný, stejně jako zvon - a hluční jsou vždy lidé, kteří uvnitř jsou prázdní.

  OdpovědětVymazat
 18. Velmi nerad se zapojuji do tak vyhrocené debaty, ale vážení pánové zapomněli jste na jednu podstatnou záležitost. Kdo drží ty obrovské "dluhy" USA? Z velké části Čína a ta bude rozhodovat, co se s USD stane. Dolar nemůže krachnout rychle, protože by Čínská centrální banka přišla o obrovské sumy. Proto se bude dolar "rozpouštět" pomalu, ale ani to není řešení. Spíše dojde k pozvolnému ekonomickému
  převzetí světových opratí Čínou a také Ruskem, které poskytne vojenské silové pokrytí! Rychlý pád dolaru není pro nikoho na světě vítězstvím a proto se budou potřebné bankovní operace vyvažovat ne lékárnických vahách. Je jisté, že v nejbližší době převezmou světovou ekonomiku jiní hráči, než USA! O tom není sporu. Ale proč ničit USA? To je přeci naprostá hloupost. Přeci jenom jde o velmi silnou, technologicky vysoce schopnou společnost a byla by obrovská škoda pro celou světovou komunitu o takový přínos přijít!!! Že je svým způsobem americká společnost "blbá" a neskutečně rozežraná a že má úplně pitomou vládu, o tom není žádného sporu! Ale proto jí přeci nebudu ničit, to fakt může napsat jenom hlupák, který nemá všech pět pohromadě. Nechte si tady někteří diskutéři trochu ty svoje příspěvky projít hlavou. Jsou trapně hloupé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zničit krtka...zničit krtka...zničit emerickýho krtka...!!! :-)

   Vymazat
  2. Pan Peleška má pravdu. Díky mu za připomínku. Je to tak, Nic dramatického, ale postupný, relativně dost rychlý proces. Mimochodem, nestojí to za urážky spoludiskutujících. Tím se jenom diskvalifikujete ze společnosti slušných lidí. Pavel P.

   Vymazat
 19. peleska110. března 2016 18:13
  Příspěvky jsou různé. Jestli jsou hloupé, či dokonce trapně hloupé, může posoudit ten, kdo zná detailně, zákulisí globální politiky. To zde, není z nás asi nikdo. Můžeme si ujasňovat věci, ale pokud neznáme plán a hlavní síly, které určují směrování politiky, tak pouze hádáme. Smiřte se s tím také, že i Vaše příspěvky jsou na podobné úrovni. P.K.

  OdpovědětVymazat