Reklama

.

.

čtvrtek 10. března 2016

Preference stoupají, knížecí rady nezabírají, kavárna je v panice…

Přemysl Votava
10.3.2016 Vaše věc

Prezident Miloš Zeman v preferencích drtí vládu, Poslaneckou sněmovnu i Senát. Prezidentovi důvěřuje 63%, vládě 40%, Poslanecké sněmovně 36 a Senátu 33. Meziročně si Zeman polepšil dokonce o 8 procentních bodů. O co více, oč stoupá jeho obliba u nás občanů, o to více propadá panice „pražská kavárna“.


To ona s každým vystoupením či úspěchem českého prezident bije na poplach. Straší nás občany, co všechno ten náš prezident zase pokazil, co zase „vyvádí“, co bude zase ostudy. A ono o strašení u nás občanů nezabírá. Kavárnou je nám vytýkáno, že my, plebejští občané, jsme tu volbu prezidenta pěkně zbabrali. Zvolili jsme místo knížete, jen Zemana z Vysočiny.

Tak nevím. Asi jsme nedorostli, do té jejich knížecí demokracie. Neposloucháme, nestojíme v pozoru s čepicí v ruce a s pokorou před vrchností. Asi to máme v genech … od té doby husitské. Neposlouchali jsme tehdy císařské ani knížecí rady, naopak jsme stáli pod prapory českých zemanů. Svolaná křížová tažení proti českým zemanům nepomáhala. Stačila jen písnička, chorál a oni z Čech utíkali… 

Jan Žižka je straší dodnes. Proto nejspíše slyšíme, že je nutné změnit ústavu a zabránit tak přímé volbě prezidenta. Pokud to neprojde, tak nevím, co s tím udělají, snad už zbývá, jen provést třetí pražskou defenestraci.

Na rozdíl od té „kavárny“ si my občané vážíme svého prezidenta.

Náš pan prezident se nedívá vpravo, ani vlevo, neohlíží se na všemoudrá média, ani na tu zahořklou „kavárnu“. Nezabírají na něj, ani ty trapné červené kartičky, ani ta dovedně řízená dělostřelba vajíčky, ani ty vztyčené červené trenýrky nad Hradem, které vlály místo stržené prezidentské standarty. Byla to urážka státního symbolu, za potlesku a jásotu těch zapšklých a nenávistných.

Náš prezident hájí zájmy České republiky, nestojí v pozoru, ani před Bruselem. Váží si odkazu předků i historie. Jel do Moskvy uctít památku obětí našich spojenců u příležitosti 70. výročí konce 2. světové války. Nebojí se ani navštívit Čínu a navázat obchodní a přátelské vztahy. A to je dobře. Získává důvěru a úctu nejen ve světě, ale i nás občanů.

Pro nás občany, je to jasná volba.

30 komentářů :

 1. Pan prezident Miloš Zeman určitě není ideální. Jako hlava státu se ale nebojí říci svůj názor všude kam přijde, nebojí se na otázky z lidu odpovědět pravdivě a hlavně nebojí se věci nazývat pravými jmény. Tohoto prezidenta nám všude ve světě závidí, protože má SVÚJ NÁZOR a nenechá si od NIKOHO (ani od Šapira) do ničeho mluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:31 Ano, říká o řadě věcí pravdu (ne o všech) a proto budí takovou nenávist. Nenávist těch, jejichž politická kariéra je založena na lžích. Pomocí lží vytvořili mýty, kterými podpírají svou "pravdu". Nedávno se Kalousek v parlamentu třásl jak Áda v dubnu 45, když naříkal, jak je bořen jeden symbol jejich hodnot za druhým. Říkal to v souvislosti s rozšířením názvu 17.listopadu o "Mezinárodní den studenstva a ....". Všimněte si, že vyřčenou pravdou vždy padne nějaká "hodnota". Jen namátkou: Pussy, masakr na Národní, Peroutka, imigranti, Ukrajina, Rusko, Čína. Vždy s rachotem spadne nějaká lež. A ti troubové, aby zakryli rachot bořící se lži, začnou na plné pecky troubit o čemsi zcela nepodstatném. Troufám si předpovědět, že příští stejně konstruovaná "aféra" vypukne, až se Zeman vyjádří ke kauze Savčenkové. Právě probíhá modrožlutá kampaň na její podporu, vedená kým jiným, než Kalouskem. Člověk by málem uronil slzu, když 8.3. v parlamentu žadonil o podporu pro "tu ubohou, hladovějící a žíznící holku, násilím odvlečenou z Ukrajiny do ruského žaláře". Bělobrádek to korunoval prohlášením, že osobně napíše protestní dopis a pošle ho Putinovi. Je mi jasné, kam Putin pošle jeho. Na reakci Zemana k této věci jsem opravdu zvědav.

   Vymazat
  2. PŘEJI PANU PRESIDENTOVI ZEMANOVI MNOHO PEVNÉHO ZDRAVÍ DO DALŠÍHO ŽIVOTA,
   JEŠTĚ, ŽE ON SI ZACHOVAL ZDRAVÝ ROZUM ...

   Vymazat
 2. Ano není. Mohl by být mladší (aby nám vydržel v nejlepším zdraví do další volby presidenta), mohl by konečně pochopit (možná už chápe, pouze nedává najevo), že euro i EU je nejspíš už dnes skomírající projekt a nemusel by opěvovat tolik Usrael. Jinak samozřejmě nikdo jiný z té plejády nýmandů, co přicházeli (a budou přicházet)v úvahu jako kandidáti na presidenta mu nesahá ani po kotníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mu to "ježdění po prdeli" před židy vyčítám a on by si měl uvědomit,že to jsou proti němu v první linii právě oni,jak ti z "pražské kavárny",tak z "gay-Clubu" s Shapirem v čele,kdo proti němu hecují blbečky s příznačnými a mnohomluvnými "Rot-šildy" v ruce....

   Vymazat
  2. Myslím že nemusíme pochybovat že to myslí s naším státem na 100% dobře, že nemá vedlejší nízké pohnutky dnes u politiků obvyklé, že je schopný, a že není na bůh ví kom závislý.

   Myslím že té mizérie v jaké je euro i EU je si vědom dostatečně. Nepochybně má informace lepší než kdokoliv z nás, a víme, že je svou povahou dostatečně kritický. Jenže není jednoduché posoudit co je lepší, jestli EU rozbořit a začínat znovu od nuly (už není čas), nebo se pokoušet vyměnit neschopné a zrádné lidské figury které to kazí za lepší. Domnívám se, že v tom "celém rychle se měnící světě" bude Evropa rozprášena, zničena, pokud nebude jednotná. Příkladem je právě současný stav ohrožení imigrací a islamizací a k tomuto nedostatečná jednotnost (ale úplně jiná než lézt do pozadí Merkelové).

   Taky jsem na příklad nechápal, jak mohl propagovat tak děsně ekonomicky nevratný projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe. Ve stavu těžkého zadlužení investovat s návratností stovek let. Došlo mi to, až se o tom zmínil v souvislosti s Čínou. Ta má za sebou řadu gigantických projektů s návratností ve stovkách let, a přesto nesmírně prospěšných. A nyní neví co s penězi které může (na rozdíl od předlužené Evropy) ještě na ty stovky let investovat.

   Zemanovu předvídavost neomezuje konec čtyřletého období, ani soukromé zájmy, ani nedostatek informací. Navíc je profesně prognostik.
   A tak nám s kratším obzorem výhledu nezbývá než počkat, pokud nám to sám nevysvětlí, co například s tou politikou vůči Izraeli zamýšlí. Možná minimálně to, že mít pokud možno dobré vztahy se všemi sousedy je lepší než vztahy pokud možno špatné. Zatímco leckdo z nás považuje za mezistátní vztahy jen momentální (vrtkavé) vztahy jejich elit, Zeman to vidí určitě jinak, vidí i ty obyčejné občany.

   A tak počkejme si. (Pokud se bude stavět kanál, přijdu i s rodinami mých dětí o velké krásné zahrady v jeho trase. Ani tak, doufám, na Vladimíra Vladimíroviče Zemana nezanevřu.)
   Děda.

   Vymazat
 3. Souhlas s panem Votavou, jen by mně zajímalo, z jaké "knížecí" agentury čerpáte ty procenta. Myslím, že ta podpora 63%, je už dost stará informace a dnešní podpora je výše, než 70%.

  OdpovědětVymazat
 4. vzpomínáte....
  řada politiků EU, ministrů obran se nad Zemanem opovrživě ušklíbala, když v roce 2013 prohlásil, že na Ukrajině probíhá občanská válka.. a představte si.... ona tam skutečně probíhala a ještě probíhá
  nikdo z evropských politiků na počátku roku 2015 kladně tehdy nereagoval na Zemanův návrh, aby NATO chránilo hranice Evropské unie ... a podívejte se okolo sebe....na řecko-turecké námořní hranici hlídkují již několik dnů lodě NATO

  vadí jeho odpůrcům právě Zemanova schopnost / nekrade při oficiálních zahraničních cestáchplnící pera /vidět dále , než na obzor dění..


  OdpovědětVymazat
 5. Nejdůležitější je zbavit se Sobotky. Je hezké, že Zeman má takovou podporu, ale bohužel jeho rozhodovací pravomoce jsou nulové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo si nemůže být jistý životem, svobodou ani majetkem, dokud zasedá parlament...

   Vymazat
  2. No, to bych úplně nesouhlasila, s těmi pravomocemi. Vezměte si třeba současnou povolební situaci na Slovensku. Lidé se vyjádřili zcela jasně, ale mají jeden problém, a to je proamerický prezident, který má teď jasné zadání, a sice aby se nepodařilo sestavit vládu a on mohl ustanovit svou úřednickou, samozřejmě "na dobu" do předčasných voleb. Ale to víte, chvátat s nimi nebude a to z jediného důvodu, že tato vláda otevře brány Slovenska uprchlíkům dokořán a zároveň vrazí klín do V4, která se začínala stavět na zadní. To samozřejmě nadšeně uvítá náš Sralbotka, bude se mít zač schovat, to on rád. A co je momentálně největší problém Evropy, tedy i náš a Slováků? Imigranti. A na to slov. prezidentovi jeho pravomoci vystačí až až.

   Vymazat
 6. Kdepak je dnes troll od Schapira?

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní 9:02
  Sobotka je Schapirův kůň a víme proč.
  Časem vyjde najevo,že to nebyl puč od Haška na Sobotku,ale puč Sobotky na Haška v režii USA.Já osobně nevidím osobnost,která by nahradila Zemana,tak doufám,že zvládne i to druhé volební období.Co mě jaksi zaráží,studenti,umělci v celé šíři,byly takoví předvoj pokroku v současnosti spíš zpátečníci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slavkovský rodák Slávek Sobotka byl chloubou městečka a celkem normálním politikem dokud nejel do nejskvělejší země na světě a nebyl donucen poklonit se tam příšerné bustě jednoho jakéhosi dramatika a "elitního" politika. Pak v jeho chování nastal veletoč. Jediné co z tohoto neuvěřitelného ideologického obratu vyplývá je, že mu tam zřejmě bylo vyhrožováno intervencí NATO, proti které byl rok 1968 procházkou růžovou zahradou. Jako nadhodnotu
   k těmto výhrůžkám dostal i tzv. mind control, je prostě ovládán, běžná to praxe tajných služeb. Nic z toho ho ovšem neomlouvá, národ by si ho vážil alespoň trochu kdyby se raději ke všemu přiznal - kauzou OVKD počínaje. Jenže on je úplně mimo realitu, sám proti všem a pravdu nemá vůbec v ničem. Ví, že mu zvoní hrana

   Vymazat
 8. U umělců je to jako u politiků - jde jim o to, aby byli slavní a bohatí. slušní lidé jako Viondráčková s manželem a L.Bílá se alespoň občas inteligentně vyjádří, jinak většina je cinklá havloidismem a vůbec nechápou co se děje, proč lidi "zrazují" Havlovy ideje. Typický příklad obstarožní Filipovská, přečasně slavný oškliveček Jirka Mádl. Ale jsou i stateční jako Filip Renč, Ivan Vyskočil, na plány elit dlouhodobě upozorňoval K.Got.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jste zapomněl na madam Kolářovou nebo Z. Svěráka, u kterého mě to mrzí a překvapuje snad nejvíce. Kromě těchto zoufalců si vážím všech ostatních, kteří buď seberou odvahu a vystoupí proti proudu, byť riskují potíže a nedostatek obživy, ale i těch, kteří prostě jenom mlčí a dělají svoji práci, kterou umí a kterou od nich lidé očekávají, ať už si myslí cokoliv. Pokud jenom trošku můžu, těm shora uvedeným vydělat nedám. No ale ona jim to některá prominentní, z našich daní dotovaná divadla a koncesionářská Čt vynahradí.

   Vymazat
 9. Panu prezidentu fandím už od doby, kdy jsme byli ve velké krizi po vládě ODS a pan Zeman nás z toho vytáhl. Kdo mu poděkoval, kdo ho oslavoval, kdo podle něj chtěl pojmenovat letiště?? Nikdo. Tedy nikdo z těch, kdo měli tu moc. Takový rovný, čestný, poctivý, i když trochu svúj - ten se jim nehodil do krámu. A my, kteří nejsme ovce, máme vzdělání a přehled a hlavně si dokážeme hodně věcí prostudovat a dát je do souvislostí - my do českého tisku nemáme přístup. Dříve se člověk mohl alespoň vyjádřit v rádiu, ale i to už před několika lety skončilo. Je sice obrovská demokracie, ale my nemůžeme nic, jen dávat hlasy. Takže, vážený pane prezidente, Vám jedinému dávám svých 100% a velmi Vám děkuji, že alespoň za jediného českého politika se nemusím stydět. Přeji hodně zdraví, síly a podpory.

  OdpovědětVymazat
 10. Nikdo není dokonalý, ani pan prezident. Důležité je, že nezklame v těch věcech, které jsou pro stát a jeho občany podstatné. Kavárna složená z rádoby umělců, vědců a historiků či takynovinářů nemá žádnou odpovědnost k ostatním občanům a často jen přežívá v té své virtuální realitě, neschopná rozpoznat podstatné od nepodstatného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že z pozice prezidenta, nemá téměř žádné možnosti něco měnit. To se v našem systému dá jen z pozice premiéra.

   Vymazat
 11. Nikdo není dokonalý, ale to, co zastupuje evropské státy v Bruselo, to už je na pováženou. Vyvolávají ve mně představu, že se tam shromáždili samí doktoři Cvachové (viz seriál Nemocnice na kraji města) z celé Evropy. U sebe doma se na nic nehodili, tak je vykopli "nahoru".

  OdpovědětVymazat
 12. Nevěřím těm statistikám, že prezidentovi důvěřuje jen 63%, vládě zase 40%, .... Jak tak ty agentury sleduji, tak jsou vždy cinklé podle zadavatele. Podle mě na tom bude president o dost lépe a vláda hůře. TES

  OdpovědětVymazat
 13. No pražská kavárna bije na poplach protože jim brzy šapitó uzavře kohoutek s doláči, nejsou výsledky podle USSA přání nebudou doláčky nedá se nic dělat, ten tupí národ to ne a ne pochopit to je děs.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:53
   Všechny převraty řízeny penězi

   Vymazat
 14. kavárna je v panice- Ale nyní trochu o školách .Kdo učí na našich školách, kdo ovlivňuje studenty.První co bylo havul zajistil, že ti, kteří byli utiskováni režimem dostanou doktoráty narychlo.Tak se stalo-p.Kroupa štváč na škole v Ústí nad Labem zadávájí do počítačů "mozků" studentů chaos.

  OdpovědětVymazat
 15. Když mluví jako prezident, když jedná jako prezident, když vypadá jako prezident, tak je to prezident České republiky Miloš Zeman !!!

  OdpovědětVymazat
 16. Pražská teplárna.

  OdpovědětVymazat
 17. Ať si o Miloši Zemanovi myslíme každý to své, je prvním popřevratovým, který je nepopiratelnou osobností. I když i on je omylným, i on nemívá "štěstí" na lidi, kterými se obklopuje.
  (Snad mu jednou i Srbové odpustí to jeho selhání, když po "pár" dnech ve funkci premiéra odsouhlasil přelety letounů NATO, které zločinně bombardovaly býv. Jugoslávii.)
  První kašpar z těch dvou předchozích prezidentů republiky se docela poodhalil svým lokajstvím k US hunům i svou neskrývanou nenávistí k Srbsku, aby proto přišel s ideou "humanitárního" přesvědčování, druhý zas přišel jen s ideou zafixovat v soukromých rukou vše, co předtím z národního majetku umožnil rozkrást.
  Vím, po těch dvou není až takovým uměním vyniknout, ale to bych Zemanovi hodně křivdil. Zejména, pokud bych neocenil jeho osobní statečnost.
  Nemá totiž zapotřebí sbírat lacinou popularitu podbízením se zdejší páté koloně řízené tím, co se má za US místodržícího.

  OdpovědětVymazat
 18. Zajímalo by mě, co by bylo, kdyby premiéra dělal např. Okamura. To zděčení v řadách kavárny, ODS a TOP. To by byl totiž konec jejich rozkrádání, zadlužování, lezení do zadku USA a NATO.Tím vůbec nemyslím, že bychom měli lézt zaase na druhou stranu, ale stát se suverenním, soběstačným státem, zalaoženým na spolupráci se všemi při zachování ostražitosti a rozumu. Toho se tady asi už nedožuji a nechci se dotknout myšlení většiny čechů, kteří mají za symbol jenom majetek a many. Těm poctivým a rozumným bych se zároveň omluvil za to, co si myslím o našem národu. Ale bohuže......

  OdpovědětVymazat