Reklama

neděle 6. března 2016

Přelomové volby na Slovensku: Vzpoura občanů proti bruselské totalitě. Trpělivost podváděných národů naráží do zdi. Jakou šanci má protektorátní Kiskova vláda? I u nás strany lidového odporu rostou

Radek Pokorný
6. 3. 2016   ProtiProud 


Radek Pokorný přemýšlí nad výsledky voleb na Slovensku a konstatuje, že pokud národní síly nezradí, Brusel jednak se Slováky nic nezmůže, ale především půjde o důležitou inspiraci nejen pro nás.


Volby na Slovensku potvrdily trend otevřené revolty občanů proti bruselskému establismhentu a šílenému sociálnímu experimentu s migrantskou apokalypsou, který můžeme sledovat dnes už prakticky ve všech evropských státech.

První parlamentní volby v Evropě po začátku migrační krize na jaře minulého roku ukazují, že trpělivost historických národů evropských států se současnými elitami právě končí. I když se mediální mainstream snaží ze všech sil zastřít a rozmělnit tuto zprávu, je to stále obtížnější. Jednou z osvědčených metod je říci, že vlastně prohráli všichni. „Parlamentní volby na Slovensku nemají vítěze, mají jen poražených. Hlavním poraženým je Slovensko jako takové,“ uvádl deník SME. Snaha takto interpretovat, co se na Slovensku stalo, je však lhaním si do kapsy.


Sen o předčasných volbách

Po očku přitom bratislavská Pátá kolona Bruselu šilhá po předčasných volbách, které by umožnily jmenovat úřednickou vládu "amerického" prezidenta Kisky, jež by se „důstojně“ zhostila úlohy při slovenském předsednictví a vrazila klín do odbojné V4 - o čemž sní i premiér Sobotka a naši bruselští kolaboranti. Refrén mediální písně o tom, že není vítězů a země míří k předčasným volbám, bude znít stále častěji a silněji i z úst našich politiků. Ovšem platí, že v tomto případě je opět jen přání otcem myšlenky.


Pokud Slovenská národní strana zůstane věrná svým zásadám, pro které ji voliči znovu do parlamentu vyslali, nemá pátá kolona šanci Fica svrhnout.

Že jde o refrén falešný, je jasné při bližším pohledu na konečné výsledky těchto mimořádně zajímavých voleb, které samozřejmě vítěze mají. Dokonce dva. Především je jím Smer Roberta Fica, který zvítězil se ziskem přes 28 procent hlasů, což v přepočtu znamená 49 mandátů ve 150 členném parlamentu. Ještě podstatnější však je, že druhým vítězem se stal „černý kůň“, o kterém jsme jako jediní nedávno předpověděli, že by mohl uspět: lídr Lidové strany - Naše Slovensko Marián Kotleba. Tomu manipulativní cinknuté průzkumy před dvěma týdny předpovídali podporu 0,7 procenta voličů. Dokázal nakonec mobilizovat vlastenecky smýšlející Slováky, a dostal fantastických 8 procent hlasů. Tedy podporu kterou má dnes u nás ODS a TOP 09. Velmi zajímavé také je, že ho volilo 22% prvovoličů, tedy pětina z těch mladých lidí, kteří šli k volbám poprvé.

Právě v jeho případě se naplno ukázal fenomén „cinknutých“ volebních průzkumů. Zatímco Kotlebovi nepřisuzovali ani jedno procento a výsledek byl 8%, miláček bratislavské kavárny a mediálního mainstremu Radoslav Průcházka se svou havlistickou „Sítí“, kterého média korunovala na vůdce „proevropské“ pravice na Slovensku a Ficova vyzyvatele (předpovídala mu 16 procent) jen s obtížemi prolezl a skončil mezi parlamentními stranami na posledním místě se ziskem 5,5%. Tento propastný rozdíl v průzkumech, lze jen těžko přisoudit objektivním příčinám. Někteří slovenští politologové považují tato čísla za naprosto skandální a za důkaz, že agentury určují průzkumy zásadním způsobem ve prospěch politického zadání.


Cinknuté průzkumy

Politolog Roman Michelko k dramatickému selhání průzkumů konstatuje: „Poraženým těchto voleb, jsou i průzkumné agentury. Jejich argumenty o čtrnáctidenním moratoriu před volbami, kdy se nesměly zveřejňovat výsledky průzkumů a o naměřených trendech raketového poklesu KDH a vzestupu Kollára a Kotleby, které už ale nestihly zveřejnit, nesedí. I ty nezveřejněné průzkumy byly dost mimo realitu. Průzkumné agentury budou argumentovat skrytým voličem, náhlými a nepředpokládatelnými rozhodnutími velké masy voličů těsně před volbami a podobně, ale jejich pověst je po tomto debaklu velmi pošramocena. Je jen otázkou, zda to bylo z "blbosti" (špatné metodiky), nebo spíše místo měření reality podlehli pokušení samy ji ovlivnit. Podle mě - B je správně.

Ani takto zásadní ovlivnění však nepomohlo k cíli, kterým bylo získání nadpoloviční většiny potřebných hlasů pro „bruselskou kiskovskou“ koalici, která by vyšachovala předpokládaného vítěze voleb Roberta Fica ze hry, a pomohla vrátit Slovensko do bruselského hlavního proimigračního proudu. Hlavní zásluhu, že naděje na pro národní vládu (i když jistě složitě sestavovanou) ještě žije, má právě „tatranský zbojník“ Marian Kotleba, který zásadním způsobem tento plán narušil.

Zřejmě nejdůležitějším momentem bylo odebrání hlasů KDH, které skončilo těsně pod pětiprocentní hranicí a nemůže tak podpořit „kiskovu alianci“, které právě těchto deset mandátů zoufale chybí. K tomu přispěla i statečnost některých katolických představitelů, kteří se přiklonili v poslední chvíli na stranu Kotleby a vyzývali katolíky k jeho volbě. Dost možná, že tímto krokem de fakto zachránili křesťanské Slovensko před zničením muslimskými hordami, které by předpokládaná úřednická Kiskova vláda jistě "humanisticky" v zemi uvítala, až kancléřka Merkelová prosadí "kvóty".

Nic ovšem není rozhodnuté a boj se přenáší do roviny vyjednávání, kde jak víme, mají „Bruselané“ s neomezenými korupčními fondy při získávání kolaborantů bohaté zkušenosti. Připomeňme si, jak jsou před rozhodujícími jednáními karty rozdány:

Kiskově alianci stačí pouze destruovat, není třeba aby cokoliv vytvářela. Její plán pro nejbližší dny je jasný. Zabránit vzniku jakékoliv vlády a rozehrát hru o předčasné volby, do kterých by více než půl roku vládl úřednický kabinet. Tato „vítačská“ vláda by byla optimálním partnerem merkelovsko-sobotkovské aliance a totálně by rozložila odpor vůči kvótám ve státech V4. Navíc by tento „proimigrantský“ kabinet vedl zemi při předsednictví EU a Brexitu. Lze předpokládat, že Pátá kolona v Bratislavě vsadí na tuto kartu vše. Situace však po propadu KDH není zdaleka tak jednoduchá, jak bruselští spiklenci proti Ficovi a Slovensku doufali.


Pronárodní varianta

Do parlamentu se dostalo celkem osm stran. Vítězný Smer získal 28,3 procent, což po přepočtení znamená zisk 49 mandátů ze 150 v Národní radě Slovenska.

Na druhém místě s 12 procenty se umístili euroskeptičtí liberálové SaS Richarda Sulíka (obdoba našich Svobodných), kteří již avizovali, že s Ficem v žádném případě do vlády nepůjdou.

Třetí příčku obsadili Obyčejní lidé (OĽaNO) Igora Matoviče s 11 procenty a 19 mandáty. Čtvrté místo patří s 8,6 procenty a ziskem 15 mandátů Slovenské národní straně.

Pátý byl „černý kůň“ voleb Marian Kotleba, se svým národním programem za vystoupení z EU a NATO s 8 procenty a 14 mandáty.

Za ním se umístila se 6,6 procenty a 11 mandáty protestní strana Borise Kollára „Sme rodina“, která v předvolební kampani vystupovala rovněž tvrdě proti imigraci a předem nevyloučila možnost spolupráce s Robertem Ficem.

"Multikulturní" Maďaři v čele s veteránem slovenské havlistické scény Bélou Bugárem ze strany Most - Híd obsadli předposlední příčku se ziskem 6,5 procent a 11 mandáty.

A až zcela poslední se do parlamentu probojovala favorizovaná „Síť“ Radoslava Procházky se ziskem 5,6 procenta a 10 mandáty.

Pokud by se dokázala pronárodní koalice shodnout a odhodit vzájemné animozity, mohl by Robert Fico sestavit většinovou koalici se Slovenskou národní stranou a Kotlebovým Naším Slovenskem. Tato varianta by byla bruselským „zlým snem“. Byla by však vyjádřením většinové vůle Slováků po samostatnosti a suverenitě. Robert Fico již avizoval, že z jednání o nové vládě nebude vylučovat nikoho. Pronárodní koalice by měla většinu 78 hlasů. Tato varianta je ovšem málo pravděpodobná, neboť předseda SNS Danko již avizoval, že s Kotlebou do koalice nepůjde. O něco pravděpodobnější je koalice Fica a SNS s tichou podporou Kotleby, který by umožnil vládě v národním zájmu získat důvěru.

Pokud by šel Smer do vlády s malými stranami Most - Híd, Jsme rodina a Síť, měla by vláda v parlamentu 81 hlasů. Takové spojení je však ještě méně pravděpodobné, neboť Kollár prohlásil, že bude podporovat pravicovou vládu SaS a OĽaNO a vyloučil spolupráci se Smerem.

Pokud by se Ficovi nakonec nepodařilo sestavit vládu, může prezident Kiska pověřit jejím sestavením SaS. Aby mohla vytvořit vládu, musela by v ní spojit všechny strany kromě Kotleby, který by do bruselské aliance nikdy nešel. Pak by vláda disponovala 87 hlasy. Do této bruselské koalice by musela jít i SNS, bez ní by tato varianta měla pouze 72 křesel, což na vládu nestačí. Taková koalice by se naopak obešla bez podpory strany Síť. Bez Sítě, ale s SNS by Sulíkova vláda měla 77 hlasů, což by na vládnutí jakž takž postačovalo - otázka je samozřejmě jak dlouho.


Zdroj: Hlavné zprávy

Úřednická vláda a pátá kolona

Prezident Kiska a jeho bruselsko-washingtonská Pátá kolona si samozřejmě nejvíce přejí, aby nebyla ustavena vláda žádná a prezident mohl jmenovat svoji protektorátní sestavu. Ať už pro jmenování koaliční bruselské vlády nebo ještě horší prezidentské je rozhodující "zrada" SNS.

Pokud Slovenská národní strana zůstane věrná svým zásadám, pro které ji voliči znovu do parlamentu vyslali, nemá pátá kolona šanci Fica svrhnout. Pokud se SNS těmto zásadám zpronevěří, vynese to sice jejím představitelům momentální zisk, ale bude to znamenat její poslední volby, neboť všichni její voliči bezpochyb utečou ke Kotlebovi, který v dalších volbách udělá dvojciferný výsledek.

A to je naděje i pro nás. Podle dnes zveřejněných průzkumů mají Úsvit s Blokem proti Islámu a Okamurova SPD 4,5 a 4 procenta. Když uvážíme že Kotlebovi „cinknuté“ průzkumy předpovídaly 0,7, zdá se, že i u nás se začínají síly odporu proti Bruselu na politické scéně zvolna probouzet.

Slovenské volby by mohly být pro tento "záchraný" vývoj mocným impulsem.

31 komentářů :

 1. Slovensko je tak trochu v patu - naprosto souhlasím s textem ve článku. Je zajímavé, že Kotleba dostal mnoho hlasů od mladých - ale ne kvůli postoji k imigrantům, ale hlavně kvůli deklarování boje proti korupci ! Včera to ukazovali na TA3.

  OdpovědětSmazat
 2. Pane, viděl jste už politika, který nedeklaroval boj proti korupci? I Kalousek s Pandury a Nečas s kabelkami za milióny se na tomto sloganu přiživovali. Hlupáci jsou lidé, několikrát vstoupí na stejné hrábě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenze na rozdiel od tych deklarantov, Kotleba to aj realne v BB kraji robi. Verejne zakazky vybavuje za 2/3 az polovicu ceny, ktoru za rovnake prace platil jeho predchodca.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. milejpane problém je v tom, že ako píše Petr Bočan, Kotleba sa už prejavil ako čestný a nepodplatiteľný

   Smazat
 3. Občané České republiky my bychom si měli uvědomit před volební taškařicí v tomto a příštím roce kolikrát jsme byli po roce 1989 podvedeni a nedat probruselským gaunerům ve stávajících stranách šanci a volit někoho jiného.Vězte,že někdo se do voleb najde a zlaté jablko v podobě hlasů voličů zvedne z chodníku.Hlavně se nesmíme nechat oblbnout čt,čro,nova,prima a podobnými hlasnými troubami ssa a světovým gaunerů.
  Pacholci potřebují dostat od lidí pořádně přes držky,aby už více neškodili.

  OdpovědětSmazat
 4. Pavel Sklenář7. března 2016 6:43

  Přesné a především správné vyhodnocení Slovenských voleb. Děkuji Radkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1/ Najväčšie kalibry nevystupujú na televíznej obrazovke. 2/SNS prešla "rekonštrukciou", teda je národná a /super/ konštruktívna/Slotovo stigma!/. V mene národa bude spolupracovať s kýmkoľvek, iba s ĽSNS nie! 3/ Problémom je Bugár. Naštval ho Matovič, ktorý mu neokrôchane kradol hlasy ešte tesne pred voľbámi a o moc lepší nebol ani Sulík. SNS je pre Bugárových voličov /po Slotovi/ červenou handrou. Ale "rada starších" z bodu 1 si žiada "historický kompromis" - od Bugára, nie od Fica, ktorý ho pomenoval. Po príslušných tanečkoch bude takej neodolatelnej prosbe vyhovené. Inteligentný Bélla samozrejme vie, že v danej konštelácii by najmenej sebavražednou alternatívou bola "veľká koalícia" so Smerom. Aký by bol dopad po ďalších voľbách ťažko uhádnuť, ale volič detailnejšie zvládne 1,5 roka, tak že nádej by bola. Čo ale s prezidentom, ktorého by asi trefil šľak/o ostatných ani nehovorím/. 4/ V rezerve je Kollárovo Sme rodina. Konzervatívec si stranu koupil, platí ju a je zárukou stability. Nemusí do vlády, pretože jeho čas ešte príde, ale parlametnú podporu Sulíkovi zaručí.

   Smazat
 5. To je problém,ti kteří lezou USA do zadele.
  Jak už prohlásil Sulík,jde se poradit s Kiskem,takže Sulíkovi chybí kus mozku.Co mě chybí,nějaké vyjádření i schopnostech Kotleby jako župana B.Bystrického kraje.Po odchodu Sloty od SNS,také se snad vzpamatovaly a vědí co mají dělat.

  OdpovědětSmazat
 6. A to mě připadali ti Slováci chytřejší než my. Ale také se dají oblbovat jako Češi. Síla manipulace se u nich projevila už volbou USKisky. Volební průzkumy tedy zakázat nebo nesledovat. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, také mě Slováci zklamali. Řešit v době, kdy Evropě hrozí, že ji převálcují muslimové, platy sester a učitelů, může jem blbec nebo sobec, kterému nedochází, že s takovou nemusí za pár let dostat ani tu základní mzdu. A korupce? Ta bují ve všech státech i v těch nejvyspělejších. Tzv. odhalováni a odstavováni od moci jsou pouze ti politici, kteří se bruselským a washingtonským elitám nehodí do krámu.

   Smazat
  2. z 200 000 učitelov štrajkovalo 5000 a 1000 sestier z nemocnic , za pomoci medii to maximalne nafukli a niekomu to velmi pomohlo.Sučasne idu demonštrovať učitelia v maďarsku a prebiehaju demonštracie v polsku .Je to všetko riadene z jedneho centra.

   Smazat
 7. Už prý uvažují prý o nových volbách.
  Občané, "hlase boží", volili jste, ale blbě. Pěkně si to zopakujete, protože my, pravdoláskaři to tak nenecháme. Tak se věci mají?

  OdpovědětSmazat
 8. Je jasné,
  že jejich prezident cítí šanci...
  Něco tak lidsky odporného,slizského, jako je slovenský prezident, se jen tak nevidí.

  OdpovědětSmazat
 9. Chcem len poznamocku,to,co je v usa ochrana statnych zaujmov a patriotizmus,to je vo vazalskych statoch xenofobia a nacizmus,alebo sa mylim ?:O)))))

  OdpovědětSmazat
 10. Strany, ktore sa dostali do noveho slovenskeho parlamentu, maju jeden spolocny znak: Jasne sa vyhranili proti diktatorskej politike Bruselu. Sulik jasne prezentoval svoje nazory pred celou Europou v nemeckej televizii, SNS je tradicna narodniarska strana, Kollar sa zviditelnoval antimigrantskymi videami na FB a Kotleba je najtvrdsi obhajca slovenskych zaujmov. Spolocenska objednavka na Slovensku je po TVRDOM OBHAJOVANI NASICH NARODNYCH ZAUJMOV a odpor proti BRUSELU.

  Smer klesol vdaka praci mimovladnych organizacii, ktore vytvorili tlak prostrednictvom strajku zdravotnych sestier a ucitelov kratko pred volbami.

  A moze mi, prosim, niekto vysvetlit, preco je Kotleba oznacovany ako pravicovy extremista? Co je na jeho programe pravicove? Bezurocne pozicky pre mlade rodiny? Materska na 3 roky? Mimoriadne zdanovanie monopolov? Podpora len pre tych, ktori pracuju? Hmotna zodpovednost politikov? Vyhradne zmluvy pre slovenskych vyrobcov do verejnych sluzieb?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás jsou také některé strany označované jako extrémistické a já marně hledám důvody..... ale vlastně je znám.

   Smazat
  2. Přiznám se, že slovenskou pol. scénu nijak podrobně nesleduji, ale hned jak jsem se doslechla na "vhodných" médiích, že na Slovensku zvítězil fašizmus a xenofobie, pomyslela jsem si, že to asi vlastizrádci prosrali a je to pro Slovensko dobře. Jak vidno, moc jsem se nemýlila.

   Smazat
 11. Západní "eliy" jsou nástroj globalizátorů. Jako "echt" demokraté v čele se Spojenými Státy Agresorskými přinesou světu "svobodu a demokracii" a "pravdu a lásku" i kdyby přitom měly vyvraždit polovinu populace. Co nezvládnou "humanitárně" vybombardovat do doby kamenné, to dokončí jejich regulární námezdné armády ISIL, Al-Kajda, Al-Nusra a desítky dalších teroristických jednotek, které vyzbrojily, vycvičily a platí.
  Současně také "obohatí" evropské národy o miliony vetřelců včetně tisíců "umírněných" teroristů, aby vykořenily "zastaralé" pojetí národních států a nastolily Nový světový pořádek s univerzální euronegroidní rasou s IQ-tykve.
  Pokud nepochopíme, že skutečná "osa zla" je Fashington-Londýn-Paříž-Brusel-Berlín-Ankara a nikoli Rusko, nemůže se změnit svět k lepšímu.
  Západní kryptofašistická neoliberální demokratura s multikulturní korektivistickou totalitou je jen formou zločinného "tlupo-elitářského" systému, který je nutno vykořenit do základu, jinak civilizace zanikne.

  OdpovědětSmazat
 12. Uvidíme. Zase tolik do toho nevidím, takže nevím, na čem se přesně Sulík profiloval, protože tady ho známe jenom jako diskutéra v německých pořadech, čili vyloženě protiimigrantského. Ovšem časy se mění a když půjde od džob, tak se jeho preference změní. Pokud si vyhodnotí, že imigrace se opravdu stane velkým problémem a on by nevyužil potenciálu, který má Fico, tak riskuje, že zase pohoří, jako pohořel s Radičovou a musel se moc snažit, aby to napravil. Takže určitě bude volit s ohledem na budoucí vývoj. Fico má třetinu národa, zbytek jsou přelétaví voliči, tam není žádná nadějná formace. Takže snad to vyhodnotí správně a půjde s Ficem do vlády, ale bude to opravdu těžké pro všechny. Když to neudělá a sestaví zase nějaký pravicový slepenec, tak zase do dvou let skončí a znovu bude mít Fico 45%. To jsem přesvědčen. Snad už Sulík pochopil, že kiskův amíkostán Slovensku opravdu v ničem nepomůže. Pokud je inteligentní tak to takto vyhodnotí, pokud je spíše ukrajinského myšlení, tak se budeme ještě hodně bavit.

  OdpovědětSmazat
 13. Já si myslím, že vládu lze dobře sestavit. Nevidím v tom žádný problém. Stejně jako u nás budou ve vládě 3 strany. A Fico dostal dost hlasů, co by za ty hlasy naše strany daly - např. ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 14. Včera do německé TV pozvali Sulíka, asi se s Ficem dohodnou, i když se moc "nemusí", vědí, že jinak ženou vodu na mlýn Bruselu, kterému mají za pár měsíců předsedat. Ani jeden si triumpf současné bruselské kliky nepřeje.
  Proti vetřelcům se Sulík vyjadřoval logicky - oni nechtějí do zemí V4 a my nechceme je.
  Rakouský ministr zahraničí upozornil diskutující, že Rakousko přijalo % víc vetřelců, než Německo, a svou kapacitu vyčerpalo. Zároveň zmínil, že sami vetřelci mají zájem o pobyt jen v některých zemích, takže v případě Schengenu jsou jakékoli kvoty nesmysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíme jakkoliv zabránit nezvratné situaci, jaká je v Anglii, Francii a nyní Německu, Rakousku:
   http://rogozov.bigbloger.lidovky.cz/clanok_disk.asp?cl=436597

   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396861-cesky-lekar-upozornil-na-kolegyni-operujici-v-hidzabu-a-byl-suspendovan.html

   Smazat
  2. Rakousko bych rozhodně nezavrhovala, jsou nám ze všech nejblíž, jejich zákony mají stejné kořeny, jako ty naše. Oni je ale umí dobře využívat. Loni novelizovali náboženský zákon z 1/2 19. st. o vztahu státu a církví. Tento zákon zakazuje kazatelskou činnost osobám, které nestudovaly na území R-U / Vídeňská theologie otevřela loni katedru islámu/, kázat lze jen v místním /německém/ jazyce a náboženské organizace mají zakázáno přijímat finance ze zahraničí.

   Smazat
 15. Vodítkem mi je - kdo jim nejvíce vadí? Koho se nejvíce bojí?SPD Okamury. Úsvit bude tančit jak budou pískat. Stejně jako ta pipina z VV, s tou její LIDEM či jak.

  OdpovědětSmazat
 16. Slovensko jen ukázalo,jak to dopadne i v dalších státech,kde se neřeší krize s utečenci.Voliči jen vyslyšeli obavy a hrůzu co může nastat.Podobně fašisticky jsou označovány,Pegida,Podemos,Maria Le-Pen u nás Okamera,Konvičkovci,tak je to sluníčkárská propaganda.Nikdo ze současných EU politiků,není schopen,ani ochoten úplně zastavit migrační vlnu,tak očekávejme,že tyto strany a uskupení budou vyhrávat volby.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Když se jedná o ohrožení národa, měl by zapomenout na žabomyší spory a semknout se při tom, s jehož názory se ztotožní. Volit připosraně pořád dokola špatnou jistotu je nesmysl. Komu to takto nevyhovuje a chce změnu, pak ji musí také volit. Chápu sam., že český volič byl již mnohokrát podveden jak tradičními, tak novými stranami. Ale pokud nebudeme věřit ve změnu k lepšímu a pracovat pro ni, žádná se nedostaví. No ne?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.