Reklama

.

.

pondělí 21. března 2016

Případ Savčenková: západní mýtus a východní realita

Petr Umlauf 
21.3.2016   E-republika

Naděžda Savčenková se dobrovolně připojila k neonacistickému praporu Ajdar. Rusko začalo trestat vojenské činitele a neonacisty Ukrajiny za zločiny proti lidskosti. Západ je z tohoto kroku vyděšen.Vyšetřování zločinů spáchaných proti civilistům na území Ukrajiny bude fungovat tak dlouho, dokud všichni pachatelé zločinů proti civilnímu obyvatelstvu nebudou stíháni. V tomto budou Rusové důslední a Evropu z toho bude bolet hlava ještě hodně dlouho. Proto to zděšení, které má svůj původ i v aktivním napomáhání Západu při zločinech na Blízkém východě, nejen na Ukrajině. Z čeho je Naděžda Savčenková obviněna? Dejme slovo obžalobě.

V době od 11 do 13 hodin, přesný čas není zjištěn, dne 17.06.2014, Savčenko N.V., jednající s předchozím souhlasem s Melničenka (Мельничук) a neurčenými osobami z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar pozorují na okraji silnice ruské novináře Korneljuka a Vološina a další civilisty. Spáchali trestnou činnost poskytováním informací s cílem zabití dvou a více osob v souvislosti s předáváním dat nadřízeným osobám, ověřeným způsobem, z důvodu politické nenávisti. Savčenková telefonicky informovala Melničenka a nezjištěnou osobu z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar o přesném místě pobytu novinářů a civilistů.

Po obdržení souřadnic umístění ruských novinářů a civilistů od Savčenkové, Melničenko a nezjištěné osoby z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar dne 17.06.2014 asi 13 hodin 00 minut podle moskevského času provedli rozsáhlé cílené minometné ostřelování blok-postu, který se nachází na kraji obce Metalist (Металлист) ve Slavjansko-Luganské oblasti ze strany dálnice Lugansk-Severodoněck. Jednali po předchozí domluvě se Savčenkovou a v rozporu s ustanoveními Ženevské Konvence z 12.08.1949 "O ochraně civilního obyvatelstva v době války" a Dalšími protokoly I a II Úmluvy o zákazu nebo omezení použití určitých typů konvenčních zbraní (New York, 10.10.1980). Skupina provedla vraždu neurčeného počtu civilistů, v důsledku které byli zabity i jiné osoby, které byly na místě a nijak nebyly zapojeny do ozbrojeného konfliktu. Byl to občan Ruské Federace, novinář RTR Anton Vološin Dmitrijevič. Další novinář RTR Korneljuk Igor Vladimirovič byl těžce zraněn a po převezu do nemocnice do obce Luhansk, na obdržená zranění zemřel.

Podle tohoto obvinění může být udělen až doživotní trest. Doživotní vězení pro ženy není v Rusku přípustné, takže Savčenkové hrozí maximální trest 25 let vězení. Obžaloba bude požadovat trest nejméně 13 let, ale může to být i víc.


Jak došlo k zatčení

Podle verze Naděždy Savčenkové narazila na hlídku LNR ozbrojenců, kteří ji vzali do zajetí. Savčenkovou svázali, zavázali oči a odvezli do Luganska na základnu praporu LNR "Úsvit" v budově bývalého krajského vojenského velitelství. SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny) tvrdí, že šlo o únos a zavlečení přes hranice. Podle verze ruských vyšetřovatelů Naděždu Savčenkovou zachytila dopravní hlídka při běžné kontrole auta ve Voroněžské oblasti. Za volantem seděl jiný obyvatel Voroněžské oblasti. Při kontrole dokladů u Savčenkové se ukázalo, že nemá pas, jen vojenský lístek. Pak dopravní policista přivolal vyšetřovatele, ten přišel a požádal o to stejné, jako dopravní policista. Zadrželi ji při dopravní kontrole, bez dokumentů oblečenou v maskovací uniformě.

Podle výpovědi byla Savčenková v zóně ATO na dovolené, působila v oblasti soukromě a neplnila svoje pracovní povinnosti v Ozbrojených silách Ukrajiny. V jejím případě je postup pro zacházení s válečnými zajatci nepoužitelný. Ukrajina a RF nejsou ve válce, a nemají proto žádné válečné zajatce.


Co dělala Savčenková v zóně ATO

Pilotkou Savčenková není. Z Univerzity vojensko-leteckých sil v Charkově ji dvakrát vyhodili. Spolužáci ji charakterizují jako neřiditelnou adrenalinovou narkomanku. Školu dokončila jako navigátor. Jako vojenský pilot nikdy v Ukrajinské armádě oficiálně nelétala. Kněz Vladimír Mareško podal osobní svědectví o setkání s touto bojovnicí. Byl zadržen v Charkově a vyslýchán. Savčenková mu vyhrožovala při výslechu zabitím a rozebráním na orgány.Savčenková nebyla na Donbasu náhodou, protože šla bojovat proti tzv. "separatistům". Dobrovolně se připojila k neonacistickému praporu Ajdar, který se dopouštěl zvěrstev vůči civilistům i proti ozbrojeným skupinám domobrany. Nakonec ani Amnesty International už nemohla zavírat oči a obvinila Ajdar z mučení a represí vůči civilnímu obyvatelstvu. Její problematickou zprávu jsme komentovali (Zpráva Amnesty International o mučení na Ukrajině). Existuje mnoho svědků, že Savčenková měla osobní část na mučení anti-fašistické milice DLR.


Od dubna do června 2014 se režim v Kyjevě se snažil potlačit povstání ruského obyvatelstva Novorusije. Uspěli v rozdrcení protestů pomocí násilí v Charkově, Oděse, Dněpropetrovsku, Záporoží a Nikolajevské oblasti. Viz naše porovnání s rokem 1968 (Praha 1968 - Mariupol 2014). Vyšetřovací výbor Ruské federace otevřel už v červnu 2014 zvláštní šetření pro vyšetřování mezinárodních zločinů proti civilistům spáchaných na území Ukrajiny. Kyjev přiznal, že povstání musela být potlačena násilím.


Proč Savčenková zabíjela ruské novináře

Ruští novináři byli hrozbou, protože zástupci západních korporátních médií region opustili a tím umožnili beztrestné vraždění civilistů. Zůstali jen ruští novináři, kteří točili, fotili a psali pravdu o Donbasu. To je důvod, proč se Kyjev se rozhodl zastrašit novináře únosy, mučením, a nakonec i zabíjením.


Všechny osoby, které milice LNR zatkla spolu s ní, byly vráceny formou výměny zajatců s Ukrajinou bez problémů. Naděžda Savčenková byla označena jako pozorovatel, který pomáhal organizovat útoky proti civilistům. Žaloba tvrdí, že byla zapojena do útoků na ruské novináře.

Výzva k osvobození Naděždy Savčenkové znamená souhlas s masivní represí proti novinářům, civilistům a politickým odpůrcům. Ruská společnost je v této otázce jednotná a nechápe západní show kolem ní, včetně demonstrací izolovaných skupinek v Rusku na její podporu. Politické svobody zaručené Ústavou RF dávají prostor i k takovému postoji. Rusové pro to ale většinově nemají pochopení. Vnímají podobné demonstrace jako existenci páté kolony v Rusku, která podporuje právo neonacistů na zabíjení novinářů a civilistů.Potrestáním ukrajinského důstojnice Naděždy Savčenkové Rusko jasně řekne, že nebude tolerovat žádné zločiny proti lidskosti. A dodejme, že za tohoto stavu věcí je prakticky vyloučeno, že ukrajinské soudy potrestají vrahy masakru na Majdanu a za upálení lidí v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Zločiny tohoto režimu podporovaného EU bude vyšetřovat až nová vláda v Kyjevě, pokud bude aspoň trochu slušná.Zdroje:

Psali jsme:


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

35 komentářů :

 1. Slavjansko-Luganska oblast je na Ukrajine. Zadne z obvineni se navic nepodarilo dokazat.
  Umlauf i zdejsi vlastizradni naciste i komousi by nejspis tleskali i vrazde Milady Horakove.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ Pepa iPhone IBM jede přesčas?

   Vymazat
  2. To je prostě děs, jací kreténi se až najdou, když dávají rovnítko mezi paní Horákovou a řeznicí Savčenko. To je projev takové debility, že se to jinak, než takto hrubě, nedá napsat a proto prosím editora diskuse, aby můj příspěvek nemazal. Milada Horáková byla vysoce vzdělaná dáma, par excellence zásadová, až sebevražedně stojící si za svými názory, které vysoce nadřadila nad ohrožení svého života. Dobře věděla, co jí čeká a přesto - přečtěte si její řeč před soudem. Na rozdíl od ní Savčenko je normální vrah, který nejprve z nenávisti s chutí zavraždí civilní lidi a potom před soudem v kleci s chutí vyjadřuje pohrdání nad lidmi, co se snaží jí dokázat a na druhou stranu vyvrátit obvinění. Také máte možnost se podívat na její výstup. Je to hnusná baba vražedkyně a naši politici jsou jí rovni, když se jí zastávají. Sobotko fuj ty jeden pokrytče, fuj, fuj, fuj!

   Vymazat
  3. 7:26. Ničomu nerozumieš, žiješ mentálne v období prvej studenej vojny. Po 26 rokoch "demokracie" napr. na SK je podpora komunistov pod jedno percento. Nevidím dôvod ich tu spomínať. Tu ide o konflikt civilizácií, pričom tá západná chce rozobrať Rusko, ktoré sa bráni. Ukrajina a západ potrebujú Savčenkovú mŕtvu. Jedine mŕtva Savčenková má cenu, živá je im na nič. Takže Rusi ju paradoxne chránia pred smrťou, lebo im je toto jasné. Treba pracovať na vykorenení banderovštiny z Ukrajiny, pretože toto boli a sú fašisti, ktorí počas II. sv. vojny zmasakrovali cca 80 tis Poliakov, nemálo volynských Čechov a 14.SS divízia Galizien zložená z Ukrajincov potláčala SNP a neskôr vraždili v Juhoslávii. A Ukrajinci sa k Banderovi hlásia!

   Vymazat
  4. Jsi psychopat a úchyl, což prozrazuje mimo jiné i ta skutečnost, že zde doslova "číháš" na každý nový článek, abys vystartoval "jako první" a mohl napsat svůj idiotský příspěvek. Podobné žvásty, svědčí, že máš vývod tlustého střeva do evidentně prázdné dutiny lebeční a proto bliješ takové sračky.
   Jsi však neobyčejný ubožák, protože podobné debilní píčoviny dokážeš prezentovat pouze zde, anonymně. Odvahu říci podobné kraviny v hospodě mezi chlapy bys, pochopitelně, neměl. To bys totiž dostal přes tlamu a vykopali by tě z hospody.
   Tak si tady, zmrde, onanuj a ukájej se, ale jednou na tebe dojde. Takovou kreauru lidé poznají na sto honů a jednou si budeš moci vybrat akorát tak kandelábr, na kterém budeš viset.

   Vymazat
  5. popravde Miladu Horákovú popravili pre vyhrážky že zverejní fotografie z koncentráku, na ktorých Zápotocký pomáha vešať svojich súdruhov, nechcela prezradiť odkiaľ ich má, bolo zrejmé, že ich dostalo z druhej strany hranice a že bola napojená na špionážnu sieť - v celku jednoducho povedané - dobre urobili, tak ako aj v prípade savčenkovej, našli u nej aj iné veci, takže - škoda slov ...

   Vymazat
  6. Ba ne, v ČRo existuje nahrávka z procesu s Horákovou, na které se ona hrdě přiznává k tomu, že pro změnu komunistického režimu chtěla nukleárními zbraněmi vybombardovat Plzeň, Ostravu, Prahu, Brno ... Prostě Svatá Horáková. To by se anonymnímu psychopatovi 7:26 taky jistě líbilo. Marek

   Vymazat
  7. VÝZVA! KDYŽ UŽ MUSÍTE REAGOVAT NA BLBA NEREAGUJTE VE VLÁKNĚ, TAK HO ZVÝRAZŇUJETE. PIŠTE POD SEBE!

   Vymazat
  8. Zas od rána chlastáš,ty ussácký vymytlaný hovado ala Láhev Veškrna?!!!!!!

   Vymazat
  9. Hlupče ze 7:26-Rusko končí až v "Čiernej pri piči",až tam začíná už normální železniční trať a Slovensko.
   To,o čem ses zmínil,je toho Ruska jen okraj a proto se mu říká "U-krajina"....
   Žádný st.útvar s tím názvem nikdy neexistoval,to jen soudruzi zajordánští slované kdysi ve své době,v opilosti vytvořili ten problém a nacisti toho využili a hlupáci,joko ty,jim to žerou...

   Vymazat
  10. To 8:18 s tím Zápotockým jeto naprosto blbost, znal jsem osobně člověka, který s Tondou seděl v lágru a protože to byl zarytý antikomunista, nemlčel by o něčem takovém.
   to 8:24 ano existuje nejen nahrávka ale i písemná forma její výpovědi.

   Vymazat
 2. Savčenková dostane co zaslouží, jenom doufám, že ji hned nevymění, i když by si to Ukrajinci zasloužili, aby jim tato psychopatka předvedla zač je toho loket. Nechat ji pár let změknout a pak ji tam vyměnit, to by bylo vhodné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podivuji se místopředsedovi Vlády České republiky p. Bělobrádkovi, že psal Putinovi, aby zakročil ve prospěch členky pomajdanovské ukrajinské "Gvardie Ajdar", která je pohrobkem tamních nacistů a banderovců z let 1941 a později.
   Místo toho, aby zakročil proti KAPSCh CZ, která je dcerou vídeŇské KAPSCH a která spolupracovala s gestapem na území Protektorátu B+M po roce 1939 a dodávala této zločinecké organizaci zařízení na vyhledávání odbojářských vysílaček a pročeš zahynulo několik stovek českých odbojářů i československých vojáků s rodinami a příbuznými.
   viz Lidce, Ležáky
   To ho netrápí ani, že zcela nevýhodné nevypověditelné smlouvy s KAPSCHem CZ, kdy nás znova KAPSCH znovu sleduje a doslova ždímá uzavřel v roce 2006 jeho stranický koleda ministr dopravy p. Šimonovský?
   Proč na tento průšvih nereaguje?
   Ukazuje to, že nyní KDÚ chrání pohrobky nacistů na Ukrajině i působící v ČR.

   Vymazat
  2. Tak za prvé, když vidím Bíloubradu, tak mi vždy vyvstanou na mysl rozličné válečné filmy a myslím si, že by mu to seklo v hezké nažehlené uniformě šéfa tábora (název si dosadit dle libosti, efekt jejich práce byl totožný). Nyní byl rovněž kritizován, že díky němu nebdou vyčeprány peníze na vědeckou činnost, protože chlapec nemaká, ale jezdí po USA a monitoruje své internetové stránky. Z KDU vychází poněkud "zvláštní" lidičky. Jeden, bývalý šéf a pozdější přeběhelík nám to ukazuje dodnes.
   Sims.

   Vymazat
 3. Západ hlásá lidská práva a Rusko je na rozdíl od západu dodržuje a zapad je tím zaskočen, včetně ČS medií.

  Tento způsob snyhy Oligarchy řídit svět, zdá se býti poněkud nešťastný.

  OdpovědětVymazat
 4. Všichni zločinci jsou pro demokratický západ účelově vydávání za disidenty, když se to demokratickému západu hodí a když to je v souladu s prosazovanými imperiálními zájmy demokratického západu. V každé společnosti, státním útvaru jsou lidé, kteří nechtějí dodržovat zákony státu ve kterém žijí, provokují orgány státní správy dané země, jako policii, soudy, úřady. Ve vybraných státech, kde má demokratický západ zájem, tyto státy rozebrat a porobit, demokratický západ využívá tyto lidi a vyhlašuje je za disidenty a pokud tamní státní správa po těchto lidech vyžaduje dodržování zákonů, je to demokratickým západem vydáváno za porušování lidských práv a útlak disidentů. V tomto duchu se u nás po roce 1989 stal jeden z největších zločinů, když náš prezident Václav Havel pod dojmem tohoto principu, že všichni odsouzení zločinci do roku 1989 jsou disidenti a proto všechny je na obrovskou amnestii, která v dějinách našeho sátu neměla obdoby, PUSTIL NA SVOBODU. Důsledky této amnestie byly katastrofální. V důsledku této amnestie bylo spácháno stovky vražd, znásilnění, loupežných přepadení, krádeží, násilí. Trvalo dalších pět let, než se policii podařilo všechny tyto demokratické disidenty pochytat a vsadit opět za mříže. Zavraždění, znásilnění, okradení, jejich příbuzní, samozřejmě nemají nárok od naší demokratické společnosti nárok na nic a nikdo jim nepřiznal a nikdy nepřizná žádnou újmu pokud tady bude vládnout nynější demokratický, všehoschopný v méně západních imperiálních zájmů, zločinecký režim, vládnout. Je to úkol pro budoucí generace, aby vyhodnotili a odsoudili zločin který Václav Havel v méně takzvané demokracie spáchal. Demokracie znamená vláda lidu, neboli většiny. Pochybuji, že by většina společnosti schvalovala tuto zločinnou amnestii spáchanou Václavem Havlem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jinak. Fašistický západ chrání své fašistické soukmenovce a vydává to za obranu demokracie. Zdá se, že většina lidí jim to žere.

   Vymazat
 5. doktor / píšete o té stejné Miladě Horákové (krycí jméno v německé evidenci agentů Milada Pěkná nebo Králová), které byla za války jednatelkou profašistické Ženské národní ligy,po 15.březnu obdivovatelkou Národního socialismu (který je tak vstřícný právům žen),,tu, která se stýkala s K.H Frankem a E.Moravcem),lesbicky se stýkalo s Moravcovou ženou a s velmi pochybným střídáním cel ,věznic a pobytů na svobodě (vytěžení odbojářů...)????Vzpamatujte se.Po válce funkcionářka NS - účastníka Koš.vládního programu, takže ji nemohli zavřít.Výroba idolů je jednoduchá,když máte k dispozici uplacené sdělovací prostředky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden slovenský partyzán mně osobně před smrtí vyprávěl, jak se třeba u nich po válce z hlinkovců stali najednou komunisté, účastníci SNP. Když zjistil, že v místním akčním výboru je i osoba, která udala jeho rodiče gestapu, tak z Československa emigroval.

   Vymazat
  2. TO: Anonymní21. března 2016 9:24 - nebyly by nějaké odkazy? To co píšete je tak závažné INFO, že bez odkazů mi to připadá jako z prstu vycucnutý HOAX.

   Vymazat
 6. Odpovědi
  1. A takový fašistický,sadistický svině ze zastává ten "Sitzpinkler" Sobotka a pokrytecký prolhanec Zaorálek.
   A po té dohodě s Turkem chtějí i Ukropi za odměnu za ta zvěrstva na Donbasse bezvízový styk,takže jim oběma i těm ostatním čurákům v Bruseli zatleskejme a začněte se na tu návštěvu chystat,abychom je přijali důstojně a postarali se jim o konfort přiměřený jejim zásluhám o náš skvělý život v demokratické a sociálně spravedlivé EU....

   Vymazat
 7. Tato koza je bezpečná právě vRuskem vězení na Ukrajině by ji rychle zabili když ne Porošenko tak USA kterým posloužila a teď pouze překáží je také možné že ji zabije advokát podáním nějakého jedu do pití !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ako som písal 7:54 oni ju potrebujú mŕtvu v Rusku, nie na Ukrajine.
   http://zpravy.idnes.cz/porosenko-vyznamenal-savcenkovou-dtp-/zahranicni.aspx?c=A150302_223838_zahranicni_jj.
   Aj Hitler menoval Paulusa do hodnosti maršala preto, aby sa pri Stalingrade nevzdal. Tiež ho potreboval mŕtveho.
   A Sobotka a Kiska by ju chceli prepustiť, ak to myslia vážne, sú blázni, čo nechápu ani potreby svojho chlebodárcu.

   Vymazat
 8. Nelze se ničemu divit když žijeme ve fašisticko-katolickém státě kde je Bandera Mašíni národním hrdinou.

  OdpovědětVymazat
 9. Jinak odbočím- syrská armáda chytila 4 bojovníky co zničili ruský záchranný vrtulník letící pro piloty. Už jsou na cestě na ljublanku...více na aktuální konfikty.cz...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý,čerstvý sibiřský vzduch jim jen prospěje....

   Vymazat
 10. vlast tě (7:26) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neustále opakovaný vtip přestává být vtipem a začíná diskusi zahlcovat a ostatní diskutující otravovat. Divím se, že to Admin nemaže.

   Vymazat
  2. toto není vtip, toto je jediná možná a správná reakce na trolla, agenta provokatéra, který se vyznačuje nejenom hloupostí, ale vyhraněně vulgárním slovníkem

   Vymazat
 11. Na Ukrajině už časomíra odečítá čas do dalšího převratu, kde se tentokrát bude mydlit každý s každým. Zbraně jsou už přerozděleny mezi Ukrajince po celém území. A zbraněmi nejsou tentokrát myšleny pouze ruční zbraně nebo granáty, ale i bojová vozidla všeho druhu! Američtí soudruzi, pokud to ještě stihnou, převratu zabrání pouze vyhlášením stanného práva. Na místo diktátora dosadí svoji občanku, paní Jareskovou (dosavadní ministryně financí). Chlap, byť s anerickým pasem, by na této pozici nebyl vhodnou figurou na uklidnění světové veřejnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina se vrací o 100 let zpátky a protože se od té hrozné doby nijak nepoučila,prožije si to znova....a Evropa taky.

   Vymazat
  2. Evrop už za pár let nebude existovat.

   Vymazat
 12. Savčenková.....šup tam s ní, šup tam s ní, šup tam s ní.

  OdpovědětVymazat
 13. Ta psychopatka fungovala jako návodčí v týlu protivníka. Divím se tomu, že byla vzata do zajetí. Všechny strany za války zacházejí s návodčími dopadenými v týlu vlastních jednotek velmi jednoduše - po krátkém výslechu je čeká popravčí četa.

  OdpovědětVymazat