Reklama

.

.

čtvrtek 31. března 2016

Proč David Cameron tak mlčí o osvobození Palmyry z drápů ISIS?

Robert Fisk
31. 3. 2016   Zvědavec

Nakonec to byla syrská armáda – a její spolubojovníci z Hizballahu z Libanonu, a Íránci a Rusové – kdo vytlačil vrahy ISIS z Palmyry.


Je to největší vojenská porážka, kterou ISIS utrpěl za více než dva roky. Osvobození Palmyry, římského města císařovny Zenobie. A my mlčíme. Ano lidičky, zlí hoši zvítězili, ne? Jinak bychom všichni oslavovali, nebo ne?

Méně než týden poté, co ztracené duše „Islámského kalifátu“ připravily o život více než 30 nevinných lidských bytostí v Bruselu, bychom měli – nebo neměli? – tleskat nejdrtivějšímu vojenskému zvratu v historii ISIS. Ale ne. Když černí mistři poprav utekli tento víkend z Palmyry, pánové Obama a Cameron mlčeli jako hrob, do kterého ISIS odeslal tolik svých obětí. Ten, který svěsil naši vlajku na počest hlavy usekávajícího krále Arábie (mluvím o Davovi, samozřejmě), neřekl ani slovo.

Jak říkával můj již dlouho mrtvý kolega ze Sunday Express, John Gordon, zvedne vás to ze židle, ne? Zde je syrská armáda, podporovaná, samozřejmě, Rusáky Vladimira Putina, vykopávající klauny ISIS z města, a my se neodvážíme říct ani slůvko o dobře odvedené práci.

Sýrie: vládní síly odminovávají Palmyru po osvobození města od ISIS

Když Palmyra vloni padla, předpověděli jsme pád Bashara al-Assada. Ignorovali jsme, mlčeli jsme o největší otázce syrské armády: proč, pokud Američané tolik nenáviděli ISIS, nebombardovali sebevražedné konvoje, které prolomily frontové linie syrské armády? Proč neútočili na ISIS?

„Pokud Američané chtěli zničit ISIS, proč je nebombardovali, když je viděli?,“ zeptal se mne syrský generál po porážce svých vojáků. Jeho syn byl zabit při obraně Homsu. Jeho muži byli zajati a byla jim uřezána hlava v římských ruinách. Syrský představitel pověřený správou římských ruin (o které jsme se tak zajímali, pamatujete?) byl sám připraven o hlavu. ISIS dokonce nasadila brýle na jeho useknutou hlavu, pro zábavu. A my tehdy mlčeli.

Putin to zaregistroval a mluvil o tom a přesně předpověděl znovu dobytí Palmyry. Jeho letadla zaútočila na ISIS – americká nikoliv – předtím, než ji syrská armáda dobyla. Nemohl jsem si pomoct a smál jsem se, když jsem četl, že americké velitelství se hlásilo ke dvěma náletům na ISIS kolem Palmyry ve dnech před jejím osvobozením vládou. Chtěli zničit ISIS, ale ne až tak moc.

Takže nakonec to byla syrská armáda a její spolubojovníci z libanonského Hizballahu a Íránci a Rusové, kdo vytlačil vrahy ISIS z Palmyry, a kteří by mohli – bůh nás chraň před takovým úspěchem – dokonce zaútočit na „hlavní město“ ISIS, Rakká. Napsal jsem mnohokrát, že syrská armáda rozhodne budoucnost Sýrie. Když se opět zmocní Raqqa – a Deir el-Zour – kde fronta al Nusra zničila kostel na památku arménské genocidy a rozházela kosti již dlouho mrtvých křesťanů (1915) po ulicích – slibuji vám, že budeme opět mlčet.

Nemáme ISIS zničit? Zapomeňte. To je Putinova práce. A Assadova. Modlete se za mír, lidičky. O tom to přeci je, ne? A Ženeva. Kde přesně to vůbec je?


Why is David Cameron so silent on the recapture of Palmyra from the clutches of Isis? vyšel 27. března 2016 na independent.co.uk. Překlad v ceně 203 Kč Zvědavec.

18 komentářů :

 1. Proč zoofil mlčí ? Inu, zapíjí prohru ve Westminstru a zcela pod parou hrozí svou sulcovitou pěstičkou na Východ. Takže teď nemá na řeči o Palmýře moc náladu.
  Koloděj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mlčí,mlčí nebot mají obrovskou zlost na syrskou armádu,iránce,hrdinný Hizballah a také na ruských specialistech za to ,že byla Palmyra osvobozen.Opět byli poraženi vrazi z IS ,vedených přímo CIA a Izraelem.Je velice známo,že tito islámští řezníci byli amerikány navezeni na na Ukrajinu,kde se po boku fašistů a vojáků USA zúčastnují vraždění ruskojazyčného obyvatelstva.

   Vymazat
 2. Smutek se vyjadřuje navenek zpravidla uzavřenim se do sebe!

  OdpovědětVymazat
 3. Na to vám ten anglickej pacient neodpoví!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Před chvílí jsem si prdl. Proč o tom Cameron tak usilovně mlčí? A Obama taky! Měli by se ke každému mému prdu vyjádřit!!!

  Proč se Putin nevyjádřil k zabití muže č. 2, šéfa financí IS amíky? Co skrývá?

  Jo a ta zmínka jak teroristická organizace Hizballáh něco hrdinně dobývá je také kouzelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omyl, to nebyl prd. Smrdí ti z huby jak si dejcháš pod nos. Jak žebrákovi z igelitky.
   Ale to je otázka tvé osobní hygieny. To nezajímá Putina, Obamu ani nikoho z nás. Když na nás nedejcháš.

   J.

   Vymazat
  2. 10:19

   Nepsal jsem že smrdím, ale že jsem si prdl. Ale ty to víš zřejmě líp než já, protože jsi na prdy a smrady odborník.
   A prozradím ti šokující tajemství. Smrad se po síti nedá přenášet. Takže pokud něco cítíš tak jsou to zřejmě tvoje vlastní sračky.

   Vymazat


  3. Anonymní31. března 2016 10:36

   10:19

   Nepsal jsem že smrdím, ale že jsem si prdl. Ale ty to víš zřejmě líp než já, protože jsi na prdy a smrady odborník.
   A prozradím ti šokující tajemství. Smrad se po síti nedá přenášet. Takže pokud něco cítíš tak jsou to zřejmě tvoje vlastní sračky.
   llllllllllllllllllllllllllllllllllll
   PROBOHA, nebavte se s tím patnáctiletým
   fakanem!!!
   Trep.

   Vymazat
  4. 11:22

   Soudruzi nedočkavě čekali na tvoje instrukce. To se jim ale ulevilo že teď už vědí co maj dělat, debile.

   Vymazat
  5. Hňupe 10:36, nikoho to nezajímá, protože jsi totální nicka, právě jako ten tvůj prd. Můžeš to sdělit tvému dementnímu otci Plavcovi, ten smrdí také po bolševicku.

   Vymazat
  6. 8E US zabili ministra financí ? A co jiného měli dělat, podle tebe, víš, kolik ten haljzl ví věcí? Mrtví nemluví.
   I když je otázka, zda ho zabili nebo "zabili". Nevím, jak moc byl pro ně důležitý, ale v rukou syřanů by mohl být mnohem nebezpečnější.
   Takže proto k tomu Putin nic nevyhlašuje, protože us věřit je ošidné. Kdoví. jak to bylo

   Vymazat
 5. Protože je to politická šlapka a z tohoto vítěztví pro něho nic nekouká !jinak výborně Rusko děkujeme Íránu blahopřáni do Sirye !!

  OdpovědětVymazat
 6. Všimněte si, přitakávačem všech amerických vpádů a špinavostí byla vždycky VB. Tak to v vždy v dějinách bylo - ruka ruku myje, či - já na bráchu, brácha na mě. Takže, VB není o nic lepší než USA, na jejich rukách leží stejná krev, jako na rukách USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemlčí jenom Cameron.Mlčí amerika i eu.Proč?Něco nevyšlo...

   Vymazat
  2. Michal Masopust31. března 2016 11:27

   Přesně tak, souhlasím! Vždyť celý ten "slavný" tzv. "commonwealth", není nic jiného, než anglosaská expansionistická politika, prováděná po staletí po celém světě?! Anglie vyvážela svojí kriminální verbež do celého světa a tudíž není divu, že takové státy, jako Kanada, Austrálie, Nový Zéland a hlavně ussa jsou jí jak architektonicky, tak hlavně charakterově podobné, jako vejce vejci?! V bílé kadibudce ve Washingtonu se ta černá opice uprdne a celý "commonwealth" má už profylakticky nejméně dva dny dopředu s..... jako hrom!!!!

   Vymazat
  3. Přesně to někdo popsal co se tomu věnoval na vlkovém blogu ohledně osvobození Palmýry: německá média přes 4 minuty a ČTžumpa 14 vteřin, zřejmě nedali notorik-kokot ani exstraník-plavec na plac svá moudra.

   Vymazat
 7. Ten Cameron,to je normálně zoufalej šašek.Nic víc.Vrcholný přizdisráč a nej.loutka v rukách USA!!!Nemá napsané notičkyproto nemluví...Jen zírá s otevřenou hubou,jak se mu hroutí jeho syrský sen...

  OdpovědětVymazat
 8. Cameron,Obama su neštastny že IS ktoreho zrodili syrka armada vyhnala z Palmýri. Radšej by boli keby zabijaci IS dalej popravovali syrčanov v Palmýre. Oba SSmani Cameron ,Obama by radi videli umiernenu opoziciu - teda umiernemých zabijakov v Palmýre ako syrsku armádu. Zase to tým dvom pokrytcom - umierneným zabijakom nevyšlo. Je to hrúza ked samotní syrčania a ešte za pomoci rusov vyhnali Cameronových,Obamových zabijakov z Palmýri,to týto pokrytci nevedia prežuť. I Verejnoprávna ČT TV je ticho,iste dostali z USSA ambassy inštrukcie. Bolo by to slávy v ČT TV keby naopak zvrhli Assada.

  OdpovědětVymazat