Reklama

.

.

úterý 29. března 2016

Proč pronásledovaly stíhačky NATO letoun ministra Šojgu nad Baltem?

29. 3. 2016    zdroj
28. března se stíhačky NATO Eurofighter Typhoon přiblížily k letadlu ministra obrany RF Sergeje Šojgu, který směřoval na inspekci do Kaliningradské oblasti. Incident proběhl v neutrálním pásmu nad Baltickým mořem. Agentura AaF.ru u experta zjišťovala, v čem spočíval smysl nebezpečného manévrování vojenských letounů NATO na obloze nad Baltem.

Odpovídá ředitel Centra pro strategickou konjunkturu Ivan Konovalov:

Kaliningradská oblast je naší enklávou v Evropě, která je na hranici s členskými zeměmi NATO. Proto aliance reaguje vždy dost chorobně na tamní návštěvy našeho ministra obrany. Cílem tohoto nepřátelského manévrování je ukázat, že v tomto regionu je NATO pánem ve vzduchu. A vojenský blok se tam cítí tak jistě, že si dokonce dovolí takto doprovázet letoun ministra obrany Ruska.

Ale tyto aktivity vrhají na NATO stín. Víte, jedna věc je, když je prováděno zachycení cizích stíhaček nebo letounů strategického letectva. To je, dá se říci, zavedená praxe ve světě, tímto si potenciální nepřátelé vyměňuji "injekci", udržují se navzájem v napětí.

Něco jiného však je, když letí oficiální představitel země. V tomto případě nelze podobné aktivity ničím ospravedlnit, svědčí pouze o bezmocnosti vojenského bloku, který se nemůže jinak projevit. Připomeňme si událost minulého roku, kdy Turecko sestřelilo náš letoun. Ankara se ihned vrhla, jako darebák, který nadělal škodu, pod křídla NATO, a členové aliance tehdy nebyli s to vypracovat nějaké jednotné stanovisko k tomuto incidentu. Takže blok není až takový monolit.

Proto, budu se opakovat, v epizodě nad Baltem vidíme příklad slabosti aliance. Takové provokační akce není možné provádět. Kdyby se náš letoun přiblížil k letadlu ministra obrany USA nebo, dejme tomu, Švédska? To by byl kravál! My to, samozřejmě, neuděláme, nemá to žádný smysl. Ale aliance, jak vidíte, k takovému provokativnímu kroku přistoupila.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. úbohosť. pod úroveň kritiky = konanie NATO

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Travalo nějaký rok, než člověk pochopil, jací jsou lidé od Aše na západ nízké morální bahno, a že my jsme morálně někde jinde, jen nás tenkrát v roce 1989 ta židovská parta kolem Havla prodala USA jako staré děvky. No nic, bude potřeba se z tohoto stisku medůzy dostat ven. Je nutno si připomínat neustále bombardování Srbska a Černé Hory, abychom věděli, kam až je tato západní sebranka schopna zajít. FUJ, je mi z těch lidí od Aše na západ nevolno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechápu, proč jim ten šrot Rusové nesestřelili po přiblížení na nebezpečnou vzdálenost. To neslo známky ohrožení pro ministra obrany Ruské Federace.

   Vymazat
 4. naprosto souhlasim.Ty zidovske kurvy ktere tlaci svet do valky je nutne vychytat a zneskodnit na vecne casy.jinak zde nebude nikdy mir a klid ani spravedlnost a prosperita ponevadz vsechno oni kradou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Násilí plodí násilí a nenávist zatemňuje rozum. Na to právě židi hrají, zachovejme chladný rozum. Nemám taky rád tu jejich nabubřelou povýšenost, myslí si, že jsou inteligentní, ale žádná inteligence to není, máme proto příhodné označení "vychcanej jak díra do sněhu".

   Odplata je úplně jednoduchá a možná se k ní i schyluje, budou odstaveny od řízení společnosti z jednoduchého důvodu, protože jsou prostě hloupí a vedou svět do záhuby. Bude to zároveň pro ně největší trest s tím, že přitom snad pochopí že nejsou národem vyvoleným, ale zneužitým (globálními zločinci).

   Puškinova bajka ukazující tupost židů:
   Byl mladý žid a říkal, kdybych měl peníze jak já bych slavil a každý den pořádal večírky a na dobré věci a dobrým lidem bych peníze dával.
   No a jednou k jeho nuzné chaloupce přišel démon a daroval mu kouzelný měšec, kdy každý den může vytáhnout 300 rublů a až bude mít dost musí ho zahodit do řeky. A jak dopadl, umřel ve své nuzné chýši na staré pryčně sešlý věkem, právě když si vytahoval devátý milión.

   Vymazat
  2. Souhlas s 10:07, ale jak známo 2x do stejné řeky nevztoupíš, tak ani holocaust nebude na pořadu dne.
   Jedině že by pohnali Araby na své chudší souvěrce. Počkejte na Pjakina na překlad, bude zase dobrý....

   Vymazat
 5. Je to všechno pravda (zatím žádný troll) jenomže tu si přečteme jenom na internetu a to jenom někteří. Bylo by potřeba aby pravdu říkala veřejnoprávní média, pro všechny občany i pro ty kteří nemají internet nebo na něm neumí. I když nedávno mě zaujaljeden citát, "lidé nechtějí slyšet pravdu, chtějí jenom slyšet, že to si myslí je pravda". To je ale dosti hloupé a krátkozraké protože někdo jiný zase řekl "nestarej se o politiku a politika se postará o tebe" a to je dosti velká pravda.

  OdpovědětVymazat
 6. Trollové mají náhradní volno za aktivity přes svátky (návštěva z Číny). :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ČT24 si oddychne.Vždyť to byl záhul.Protičínské demonstrace Havloidních tupců,páni profesoři,zloději a zrádci Bursík,Pánek,Štětka,Kraďousek,Sobotka,Šláfen,Langšádlová,aktivisté přivázáni ke sloupům,zničené vlajky,na podvozku Havel a zaměstnanec CIA Dalajláma-policie nenas
   la vlastníka podvozku s registračním číslem,Tibetské vlajky,svolávání aktivistů k demonstraci na Hrad v 17.hod.,výkřiky aktivistů a humanistů,vrhnutí se na Pražský hrad,rozlícený Kalous a ŠTĚTKA v přímém přenosu,že ho nevpustili,když brání Tibet atd.atd.Měla z toho ČT ale zamotanou hlavu,když chtěla být objektivní!A na okraj se informovalo o příjezdu pana ptezidenta ČLR.Největší hvězdou TV ŠOU byl jako vždy Zloděj Kalousek.Tak co vy na to ?

   Vymazat
 7. V tomto kontextu jsem si uvědomil, jak nesmírně dnes vystoupala prestiž Ruska, jeho zbrojařství a armády. Najednou si všichni uvědomují, že pod klidnou slupkou je něco, co nejsou schopni skalkulovat. A že pokud ještě před půl rokem mohli korporativní fašisti doufat, že ve skrytu je Rusko slabé, teď už vědí, že je tomu přesně naopak. Ten klid Ruska je najednou mnohem působivější :-D

  OdpovědětVymazat
 8. No jo no, nemůžou unést ruské vojenské úspěchy v Sýrii, tak se chovají jako malí rozmazlení smradi, kterým od mala vštěpovali, že jsou něco lepšího a můžou si všechno dovolit a najednou narazí na mírně ošuntělého, skromného a přátelského hocha, který se jejich majestátu nějak nehodlá podřídit, na hloupé provokace reaguje chytře a klidně, ale silně hrozí, že pokud se ho někdo skutečně dotkne, dostane parádní přes držku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano bezvadně napsáno souhlas

   Vymazat
  2. jj..bezvadně napsáno..NATO štěká jak malá čivava za plotem na velkého psa..bojí se protože neví jak z toho ven..USA radilo jak do díry a nikdo neví jak z díry ven.. lidi se bouří, pravda se ukazuje a navíc jsou slabí..neskutečně blbá pozice..A ještě jim Srbové pějí, že na NATO serou, že chcou Putinovi patřit..Ale OBAMA dostal cenu za mír..

   Vymazat
 9. Autor té úvahy Ivan Konovalov má naprostou pravdu.
  Západ se ve svých provokacích k čelným představitelům Ruska chová jako agresivní fracek, čímž je trapnější než lopuch ...

  OdpovědětVymazat
 10. naprosto zbytečný článek, když už se nic neděje - tak si musíme asi něco vymyslet. hlavně aby to bylo proti (dosaď si .. EU, NATO, USA atd..)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se děje.Trvalé a stále se stupňující provokace
   NATO zvyšují nebezpečí celosvětového konfliktu,který může přerůst v jadernou válku , kterou už nepůjde zastavit.Ti kdo neustále provokují a úmyslně zvyšují napětí ve světě si neuvědomují ,že si tím podřezávají i vlastní větev.Sice přežijí jadernou válku ve svých perfektně vybavených bunkrech o půl roku déle než ostatní ale nakonec budou závidět těm co zemřou hned.To těm psychopatům dojde až už bude pozdě.

   Vymazat
  2. Ono se pořád něco děje jen tobě a tobě podobným to nedochází a takové vládní elita potřebuje, ustrašené a blbé. To k tobě sedí, tím zbytečným jsi tu jedině ty a tvůj štěk.

   Vymazat
 11. Běžné hrátky chlapečků, kteří si hrají na vojáčky. Dělají to všechny armády, jak ve vzduchu, tak i na moři. Obvykle pak jedna strana kvičí cosi o nebezpečných manévrech a ta druhá chválí profesionalitu svých pilotů. Samotní aktéři z toho obvykle mají srandu. Netřeba nijak komentovat...
  Galio

  OdpovědětVymazat
 12. Ubohost a nekončící provokace.
  Ti tupci si myslí, že jim Rusové na provokace skočí. Tady je krásně vidět rozdíly v mentalitě a myšlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono by stačilo,kdyby příště jim zapli směrovou rušičku elektroniky a byl by klidek :-)

   Vymazat
 13. Když ruské stíhačky přelétají v blízkosti výsostných vod např. Velké Britanie, tak je pokřik slyšet ještě na ČT24 v Událostech ve 22 hodin.
  Když NATO kouká ruskému letadlu na stolky pasažérů co mají na talíři, tak je ticho po pěšině.
  Fakt zvláštní poměry.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové před lety v dobré naději, že NATO a především USA po skončení studené války budou spolupracující přátelé, snížil počty jaderných ponorek "na patrole", neprováděli hlídkové lety nad Atlantikem a Pacifikem, zrušili základny na Kubě atd.atd. - prostě důvěřovali Amíkům. Ale odpovědí byla agresivní politika paktu NATO, rozšiřování základem k ruským hranicím, humanitární bombardování Jugošky, podpora musulmanů v Bosně a na Kosovu, pak i v dalších zemích, posílání muslimských teroristů přes Turecko na Kavkaz a stupňující se protiruská propaganda. Tak ty lety kolem Skotska a Francie berte jako varování, že každá provokace a každé nepřátelství může překročit únosné hranice a za nimi začíná válečné atomové peklo, kterému se agresor nevyhne!!! Marek

   Vymazat
 14. Trapárna, prostě trapárna. Gumoidy ve 14 vyrazí z domova, aby je někdo aspoň trochu vychoval, tak je fláknou do nějaké vojenské školy, kde ale nějak extremně rozumu nepoberou. Takže prožijou zelenou pubertu, místo, aby chodili za normálníma holkama, do normální party a tak nějak zůstanou v tom svém "pubertálně zeleném chlapství" zamrznuti a pak to takhle dopadá. Zaštěkaj, poplácaj se po ramenou, udělí si odznaky, aby něco měli na jejich uniformách a jdou do svých zelených ubytovan, snít své vlhké zelené sny. Žádné vlastenectví, žádná odpovědnost, jen zelená dutá mozkovna. Před spaním mrknou na tývý na Top gun, nebo nějaké podobné veledílo a to je vše, co umí. Zaštěkat, pro jistotu z bezpečné vzdálenosti, ochcat roh a zmizet.

  OdpovědětVymazat
 15. Je to jednoduchý, měli z něj strach. Nechápu je, já jsem strach neměl!!!

  OdpovědětVymazat