Reklama

středa 16. března 2016

Proč ruské bombardéry opouštějí Sýrii

Václav Umlauf
16. 3. 2016   E-republika
 

Rusové se nestahují ze Sýrie úplně, protože ještě nevybili s Asadem všechny zahraniční a domácí teroristy. Ale stahují se částečně proto, aby uvolnili prostor pro činy a pro jednání jiných aktérů.


Dokonce i korporátní média komentovala Putinův rozkaz jako velitele ruských ozbrojených sil o stažení části ruského kontingentu ze Sýrie. Oficiální důvod zní tak jednoduše, že mu nikdo nechce věřit. Kreml prohlásil, že tato část vojenská operace splnila zadané cíle. Západ je zvyklý na to, že se daná země vybombarduje, pak se v ní ustaví loutková vláda, pak americké základny, pak vznikne terorismus, pak se země rozpadne, vznikne v ní občanská válka a uprchlíci, pak Západ danou zemi humanitárně a demokraticky bombarduje znova. A přitom jedno procento a Pentagon pohádkově bohatne, a nám ničí demokracii svou nekonečnou výrobou teroru a boje proti němu. Jako to bylo v Afghánistánu, Libyi a v Iráku.

Na to Rusové nemají čas, chuť, peníze, a nejsou tak pitomí jako Západ. Bojují proti terorismu doopravdy, a proto jej nechtějí vyrábět jako Západ. Jaké cíle byly bombardováním vlastně dosaženy? Klíčové je rozvrácení tří základních opor teroristů v Sýrii:

 • pašování ropy a vykládání průmyslového zařízení země;
 • rozbití velitelských stanovišť, komunikačních uzlů a zásobování všech hlavních teroristických skupin;
 • zničení mobilních bojových svazů s dovezenou ukořistěnou technikou z Iráku a importovanou ze Západu a z wahabitských despocií, které pro teroristy nakupovaly starou ruskou techniku všude po světě.

Další plošné bombardování by už nemělo cenu a podobalo by se západnímu zcela pitomému a surovému vedení války. To jest zabíjení civilistů a následné výbuchy mediálních keců a manipulací, které mají nesmyslné zabíjení a bombardování ospravedlnit. Viz další kolo války, které teď začíná v rozvrácené Libyi. Rusové nechtějí zbytečně zabíjet civilisty, proto si je Asad nepozval. Naopak západní spojenci zabíjejí v Sýrii bez dovolení jeho vlády, a tudíž nelegálně. Rusové se chtěli vyhnout mediálnímu osočování. Proto nejprve jednají, a mluví až po činech, což dosud v Sýrii ukázali skvělým způsobem. Nyní stahují hlavní bombardovací svazy a nasadí do dalších, již čistě pozemních ofenzív, další spektakulární zbraně. Ty také potřebují prodat, nejen bombardéry a rakety. Navíc je třeba, aby se ve válce cvičili nejen piloti, ale hlavně pozemní personál, návodčí raket a vrtulníkové letky.

Shrňme, co Rusové získali nečekaným stažením velké části bombardovacích svazů:
 • Rusové ušetřili velké náklady na vedení vzdušné války, protože ruský obranný rozpočet je proti USA desetkrát menší, a pro příští rok se snižuje o 5 %. Viz graf výdajů na zbrojení prvních pěti zemí za rok 2015.
 • Rusové ukázali světu, jak se dělá mírová misie, nejen mise: přesně dané úkoly, přesně udělané zásahy, přesně načasovaný odchod po splněné práci. Američané a EU teď budou ve velice těžké situaci, vzhledem ke svým zbabraným misím všude ve světě.
 • Rusové zatáhli do mírového procesu i opozici. Teď je na Asadovi, aby se se všemi dohodl na společných volbách v zemi. Rusové nechtějí skončit jako okupanti v zemi, kterou budou bombardovat během voleb. Ze své komunistické minulosti se skvěle poučili, Američané ze svého imperialismu nikoliv.
 • Rusové potřebují dobýt Blízký východ diplomaticky, a ne vojensky jako USA. A to je práce minimálně na jednu generaci. Lavrov ví, co dělá, když jedná se všemi, a umí to. Nyní je všem jasné, že s Rusy se jednat dá, a že plní, co slíbili.
 • Vznikl drastický rozdíl ve světové politice velmocí. USA a EU lžou samy sobě do kapsy a podporují teroristické režimy. To bude konec jejich hegemonie na Blízkém východě. Rusové tam chtějí vládu mezinárodního práva, jako ostatně všude na světě.
 • Rusové chtějí získat trhy těchto lidnatých arabských zemí s vyspělou perskou kulturou, které budou mít peníze z ropy a které mají Rusku co nabídnout. Západ si vzal uprchlíky, a tím sám sebe rozvrátil po podpoře teroru. Dostal přesně to, co si zasloužil svými nemorálními činy.
 • Rusové chtějí po Blízkém východu, kde vzniklo křesťanství a kde začala první západní filosofie a věda po antice, skutečné civilizační hodnoty, protože jsou o něco chytřejší a více křesťanští, než upadlý Západ. S Persií mají Rusové delší diplomatické vztahy, než je celá moderní historie USA.
 • Rusko potřebuje vytvořit bezpečná území pro ropovody a plynovody do Pákistánu, Indie a Číny, kde se tvoří nová budoucnost světa bez amerického dolaru.

Opakujme na závěr. Rusové se nestahují ze Sýrie úplně, protože ještě nevybili s Asadem všechny zahraniční a domácí teroristy. Ale stahují se částečně proto, aby uvolnili prostor pro činy a pro jednání jiných aktérů. Někteří z nich jsou jejich přímí spojenci (Asad). Jiní mají své vlastní cíle, a aby je naplnili, musí to hrát na všechny strany (Kurdové). Jiným začaly padat na hlavu ruské bomby, a přitom jim došly americké dolary a zbraně, tak se připojili k Rusy nabídnutému příměří.

Rusko začalo novou éru mezinárodní politiky tím, že nechá aktéry v Sýrii jednat za sebe a ze sebe. A jako jediný limit jim dalo, že nebudou podporovat mezinárodní teroristické organizace zakázané RB OSN, proti kterým Rusko v Sýrii legálně bojuje. O tom jsem psal v článku Příměří v Sýrii: americký světový řád a ruský místní pořádek. Nový pořádek začíná i mezinárodně, nejen v Sýrii. Proto je z toho Západ a český zamini-Zaorálek úplně v šoku.

Související články:

86 komentářů :

 1. s400 zůstanou v sýrii. ...rusko se bez evropy obejde. evropa nemá nic co by si nemohli koupit od číny.

  OdpovědětSmazat
 2. Aáá, ožralý idiot Dvořák se dopotácel z hospody ze schůze bolševické buňky a realizuje se mačkáním tlačítka DELETE. Aspoň při této činnosti si tento chudák připadá důležitý a mocný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aťsi je onen Dvořák ožralý idiot, dokáže se vyjadřovat daleko rouzumněji a kultivovaněji, než nějaký moderní dobou zfanatizovaný a zdebilovaný anonym...

   Smazat
  2. Tak nám vysvětlite vy co znamená stahování Rusů ze Sýrie. Jestli se to k vám ještě nedoneslo, šokovali tím Rusové Američany, ti jsou z toho stále v šoku a neví jak reagovat. Což je u světového četníka trochu problém.

   Smazat
  3. Zdravím Tě Václave, na protest vůči obhroublému anonymovi 1:48

   Smazat
  4. Jenom chudák se pořád ohání Stb, protože si myslí, že to je ta největší potupa. Raději argumentujte věcně a neplácejte nesmysly.

   Smazat
  5. Někteří anonymové se překonávají v úsilí dokázat, že to s jejich kulturností, vzděláním a prostou lidskostí je silně nahnuté. Lituji tyto zoufalce, protože oni jako užiteční idioti jsou první na řadě, až se začnou "vyklízet archívy".

   Smazat
  6. Jako komik jsi dobrý,jako propagandista stojíš za hovno. Divím se, jak si může Shapiro platit takové blby. Nebo jsi kremelský propagandista,který má za úkol primitivismem vzbuzovat sympatie k Rusku? To tipuji víc.

   Smazat
 3. Sláva. Konečně Putin bude mít čas aby se začal věnovat řešení katastrofální ekonomické situace v Rusku.
  Po nulovém růstu HDP v roce 2014 a 4% poklesu loni, se letos očekává další pokles o 1-2%.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nech rusko rusům. ty budeš mít dost problému s muslimskou hordou.

   Smazat
  2. A, Pepe JJ iPhone Einstein zase u svých čísel. Loser!

   Smazat
  3. Aje,ožrala Veškrna zase promluvil ústy debila Chujmera!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. Ignorujme ho magora 2:09. Časem chcípne sám.

   Smazat
  5. 2:09 pravda,krom toho životní minimum o 50 $ nižší.Pokračovat ve válce,když už doma začínají nepokoje,z pàtku na sobotu ekonomická rada..a Putin s jeho klika narazil na realitu tj.při stavu ekonomiky vyhodit zbůhdarma za 162 dni 1 miliardu $ a zůstávat dal,kdy začiná obdobi prašných bouří tj.armáda bez letectva,by byl za současného stavu přepych.Pán Umlauf má na odchod VKS ze Sýrie svůj názor,ale demonstrace síly za ty prachy byl hazard a nic dobrého z toho nevzešlo.Nakonec zjištění,přes veškerý moderni arsenàl,elektroniku,S-400,že na sestřeleni Mig- 21 stačí 1 Stinger něco napověděl.Vítězem v Sýrii bude nakonec diplomacie,ale to se vědělo už předtím,než si Putin cynický rozhodl zvýšit popularitu. No,teď všem dopopručím nenadávat,ale zkusit třeba www.vědomosti.ru
   /tam i mapy"úspěchů"/

   Smazat
  6. Vaše úvaha moc logiky v sobě nemá. Diplomacie nastupuje právě proto, že ten hrozný Putin udělal v Sýrii správnou věc a vyhubil několik tisíc teroristů. --- Poznámka k technice - asi jste nebyl na vojně a o zbraně se moc nezajímáte. Jinak byste se sám své úvaze o sestřelení Migu-21 zasmál. Vždyť to letadlo je z roku 1956, na světě dosluhuje už jen několik kusů. Takže to sestřelení napovídá spíš něco o vaší naivní neznalosti. Marek

   Smazat
 4. I pres masove vrazdeni civilistu dostal Rus na holou prdel a utika.
  A komunisticti idioti to povazuji za uspech. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, už zase řádíš? Loser!

   Smazat
  2. Ubohej potrate opičí kurvy,dodnes neumíš gramatiku a sereš se mezi slušný lidi...tebe přibiju na vrata,genetickej odpade poserplíny!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Vypadá to že 2:09 a 5:25 e jeden a ten samý anální speleolog.

   Smazat
  4. 9:12 tedy,nerad bych delal arbitra,ale rád bych věděl,kdo že jsou ti slušní lidé podle vás.Něco jako vy snnad ne,či jo?

   Smazat
  5. No ty určitě ne,ty Onanův aktivisto!!!!

   Smazat
 5. Na holej zadek můžou dostat tak leda Češi jestli jsi nebudou bránit svoje hranice od migrantů ! Rusové se bránit vždy dokázali sami !!!

  OdpovědětSmazat
 6. I kdybyste se hošani podělali vzteky, na realitě nic nezměníte - Rusové to zmákli civilizovaně a projevili víc smyslu pro demokracii, než pražskounijní kavárenské šikly pravdoláskařů, které jen tlachají podle toho, v čí prdeli jsou zrovna zavrtěni. Je jim jedno, že se mýlí, hlavně když to sype a mohou zrazovat národ. jejich vzteklé komentáře svědčí o tom, že to Putin dělá dobře, a že jsou si vědomi toho, že je lidé prokoukli jako lhavou bezectnou chátru.

  OdpovědětSmazat
 7. A ještě několik závěrů na doplnění:
  1. Odzkoušeli si zbraně a zbavili se staré munice.
  2. Předvedli skvělé marketingové show pro prodej zbraní.
  3. Ukázali SSA, že by mohli dostat na tlamu, když se do Rusů navezou.

  OdpovědětSmazat
 8. TOP/ Trvale opití pitomci/ co na to Langšáglová/ neboli M. Kabrhelová/ a KDU Gabal -/ neboli J. Fojtík/ to zase bude řevu v pražské kavárně...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak k tomu vám něco řeknu:
  Mimo jiné ta letadla tam tak makala, že musí do servisu, jinak by začala sama padat a to by je pak nikdo nechtěl.

  OdpovědětSmazat
 10. Nástupem Havla na trůn začalo odhalování morální zvrácenosti západní kultůry. Kdyby mě bylo třicet odejdu do Číny, naučil bych se čínsky. Kdyby mě bylo padesát odešel bych do Ruska, maturoval jsem z ruštiny. Protože mi je přez sedumdesát, musím ten hnus tady dožít ve výře, že pravda a láska zvítězí nad kapitalizmem. Motrok 21 století.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bys ale neseděl s plným bachorem a narvanou lednicí v teplíčku u internetu a televize, s pravidelným slušným důchodem a skvělou zdravotní páčí zdarma, ale v dřevěnici se suchým záchodem, troubo.

   Smazat
  2. Pro 9.41 Tak opravdu nevím ty debile,co jsi chtěl tím žvástem říct.Jestli si si nevšiml,tak ten pán má přes 70 let-nevím kolik je tobě,ale tady je vidět .jak po roce 1989 si kdejaký šmejd s IQ HOUPACÍHO KONĚ vyskakuje na starší lidi.Nojo slavná havlova mládež,zhulená,ožralá,promiskuidní a blbá stejně tak jak jejich vzor.Nazdar blbečku

   Smazat
  3. On si na svůj důchod poctivě vydělal, na rozdíl od tebe, bezectny parazite.

   Smazat
  4. Bohužel, po sametu vylezlo to nejhorší co v nás bylo někde dole potlačováno. ¨Tak,že dnes hlupák který má možná problém spočítat obvod kružnice nebo čtverce napadá sedmdesátiletýho mužskýho kterej se v tomto věku naučil na počítači.Vok Jan Ostrava

   Smazat
  5. S tím slušným důchodem jsi to kapánek přehnal a až budeš starý a budeš potřebovat léky aby ses udržel při životě, tak prozřeš, že ta zdravotní péče zdarma zase tak zdarma není, i když si toto privilegium vybojovali naši otcové po r. 1948, a tudíž to vůbec, ale vůbec není tvoje zásluha.

   Smazat
  6. 10:13

   Pána pálí dobré bydlo, neskromně a nesoudně si vůbec neváží těch darů svobodné, bohaté a vyspělé společnosti o kterých 80% světového obyvatelstva může jen snít.
   Blbeček jsi leda ty. Zapšlý starý blbec který závidí lidem i to mládí.

   10:20

   Nic si nevydělal, důchodový systém je průběžný, tzn platí mu ho dnešní pracující v dnešním systému. Dovzdělej se, hňupe.

   Smazat
  7. Vážení předřečníci ignorujme toho představitele morální žumpy. Nenecháme si pokazit radost z toho, že se časy konečně mění. On vyhnije sám.

   Smazat
  8. 10:54
   Vy vyhnijete.

   Smazat
  9. Trucovitý povaleč, který jen nadává a píše blbiny. Je hrdý na to, jak přijal za své nejhorší povrchní žvásty korporátní propagandy. Srovnává nesrovnatelné a co je typické - povyšuje se nad daleko moudřejší, zkušenější, chytřejší a vzdělanější lidi. O jeho slovníku ani nemluvím.

   Smazat
  10. Dvořáku, celý ten váš slavný web není nic jiného než nadávky a štvaní proti naší západní společnosti. V Rusku by byli takoví rozesírači jako vy označení za 5 kolonu cizích mocností a zlikvidováni. Tady parazitujete na svobodě slova, demokracii a toleranci. Jste hnusní pokrytci.

   Smazat
  11. Děkuji za váš originální názor. Nejste nahodou také poronoherec jako ten thing-tank Janda? Jeho názory odpovídají vašim. On je za vše co dělá před kamerami či mikrofony slušně placen. Vy též? ---- Jen mi není jasné, jak lidé mohou, podle vás, parazitovat na svobodě slova, demokracii a toleranci. To mi prosím vysvětlete. Předem děkuji.

   Smazat
  12. Dvožáku, parazitují tak, že si svobody (nejen) slova dosyta užívají k šíření svých názorů a ve výsledku je chtěj zrušit. Něco jako islamisti tady.
   Jak jsem psal, ve vámi tolik obdivovaném rusku by byli rozesírači státu jako jste vy tady, zlikvidováni.

   Smazat
  13. Islamisti, komunisti, fašisti... nechají se zvolit ve svobodných volbách aby je po získáni moci obratem zrušili, nebo častěji vzali pod svou kontrolu. To jste vy, Dvořáku.
   Ale vy toto dobře víte, jen děláte na oko blbého.

   Smazat
  14. No, moc jste mi to nevysvětlil, mimo deklarování vaší paranoi. Podsuování, že jsem komunista, islamista, fašista (nebylo by tam ještě něco?)... to je málo, to je málo. Já jsem přesvěčen, že na svobodě slova, demokracii a toleranci se parazitovat prostě nedá. Tento web vznikl jako reakce na lhaní, cenzuru a překrucování v korporátních a tzv. veřejnoprávních médiích - to abyste si uvědomil, že nežijeme v demokracii. Ale vám to asi nevadí, vy honíte 5.kolonu, fašisty, bolševiky, rasisty, islamisty ... určitě jsem na něco v vašeho reprtoiru zapomněl.

   Smazat
  15. 12:01 ty si na dementního vohona hrát nemusíš,ty ses už taky díky zmrdům ala Havlíček a Poserplína a ussacký žumpě už jako degenerovanej vyskytnul!!!!

   Smazat
 11. 16. března 2016 9:06

  O Rusku začínám vážně uvažovat a je mi přes 50.
  Už obhlížím nemovitost a v létě se tam chystám zajet.
  Tady končí všechna sranda.

  https://www.youtube.com/watch?v=-6-TOByyhds
  https://www.youtube.com/watch?v=yUvpZSJ50oc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. šťastnou cestu do Ruska ! tam určitě takové věci neuslyšíte - Rusko je ideální země pro dožití důchodcům. Doporučuji nějakou malebnou dědinku 200km za Moskvou - tam je to naprosto krásné, všechno funguje a je tam bezpečno !

   Smazat
  2. 16. března 2016 11:23

   Přesně tam! Máte nějaký, rád si nechám poradit.

   S díky
   K.

   Smazat
 12. http://www.hlavnespravy.sk/demokraticky-institut-albrightovej-a-mcfaula-vyhanaju-z-ruska/756641

  OdpovědětSmazat
 13. Anonimu9,41. Nesedím na zadku, nekupuji blbosti, nemám zdravotnictví zadarmo, důchod mám průměrný ale nechci si stěžovat, jenom jaksi nevidím v tomto systému perspektivu pro průměrné občany. Zcestoval jsem mimo skandinávských států celou evropu a byl jsem za tohoto režimu i v číně, je za mnou hodně pořádné práce, co je za Vámi. Motrok 21 století.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:59 většina lidí to cítí jako Vy a nemá smysl se tady zabývat tupým plácáním análního speleologa 9:41, po kterém nic jiného než ono tupé plácání nezůstane.

   Smazat
  2. 9:59

   To jsou takové pivní kecy. Realita je taková, že desetitisíce Čechů odjíždí pracovat a žít do západní Evropy, USA, Austrálie, Kanady. Do Ruska krom pár hokejistů a vrcholových manažerů poboček evropských firem vůbec nikdo.
   Tolik k těm vašim perspektivám.

   Smazat
  3. 10.35 jo a mají tam děsné potíže s imigranty. Sousedovic dcera se vrátila z Francie už před rokem, to jsme se ještě divili. Dnes se nediví už nikdo.
   Jak dopadl ten lékař, kterého udal Čulík z BL?

   Smazat
  4. 10:46
   To že imigranti z Blízkého východu a Afriky jsou průser, nepopírám.

   Smazat
  5. A tisíce mladých ze západu utíká k nám z důvodu bezpečnosti. To Rusko možná přijde na řadu později, až to u našich vzorů na západě praskne.

   Smazat
  6. Stovky britských důchodců hledají klidné dožití v Rumunsku, Bulharsku, Černé Hoře atd. Časem přijdou na to, že i Krym je ideál, nebo třeba Soči. Kdo umí počítat, ten se zařídí chytře. A když se počítá, tak se na ideologii moc nekouká, to je prostě jiná kategorie.

   Smazat
 14. Bojí se Rusáci Americké vojenské síly a mějí pořádni strach,Kdyby nebylo Ruských okupantů v 68 a putlera mohli jsme si žít jak prasata v žite a bili by jsme na úrovni Rakouska nebo Nemecka,nemuseli jsme čekat dalších 21 let do osvobození Američani v boji za demokracii,neučili jste se dejepis komunisté že jo soudrozi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tebou by jsme byli akorát tak v prdeli magore. Vrať se zpět do pomocné školy a udělej reparát z češtiny. Tak takoví neandrtálci by chtěli mluvit do budoucnosti českého národa. To stojí ta lumpenkavárna na pevných základech.

   Smazat
  2. O Sýrii se dohodli už před 10 dny Putin s Obamou. Rusové dělají zahraniční politiku s perspektivou 50-100 let, Američané s perspektivou příštích voleb. To je velký rozdíl. Rus může ze Sýrie odejít a stejně získává sympatie v celém Arabském světě, demaskuje Turecké islamistické Erdoganovo vedení, udělá marketing na zbraně, zvedne morálku, ale i úroveň výcviku a vyzbrojení syrské armády, nastartoval mírový proce, ke stolu přivedl protiasadovksé vůdce, kteří na chvíli skočili na lep americké propagandě a může se kdykoli vrátit. Budou ho vítat s květinami. A co Američané? Daří se jim stejně? Pražská sešiklovaná kavárno - přemýšlej! Marek

   Smazat
  3. Když už máš v palici nasráno,tak to pořád nevystavuj na odiv,Chujmerovský zdegenerovaný pochcaný hovado!!!!!!!!!!

   Smazat
  4. Ne nereagovat, na to jsem nestudoval !!!!

   Smazat
  5. Československo po roce 1989: Z průmyslově vyspělé země na rozvojovou s dostatkem banánů i v létě. To je výsledek 26 let vládnutí polistopadové garnitury, nyní vylepšený o církevní zlodějinu, která překlenula staletí a věky až před dobu osvícenskou. Vše zakončeno likvidací evropských národů a vyhlazením původních bělošských obyvatel po vzoru severoamerických (vystřílením) a jihoamerických (exotickými chorobami) indiánů z rukou muslimáckých novousedlíků.

   Smazat
  6. Pro pana Chytrého z 10:58

   můžete mi, prosím, vysvětlit věc, které opravdu -ale opravdu- nerozumím? Revoluce tady proběhla v roce 89, tudíž už přes čtvrt století tu nevládnou komunisti, ale máme demokracii, svobodu a další vymoženosti...

   Tak jak je možné, že jsme tam, kde jsme? Jak to, že jsme pořád ještě nedohnali (neřkuli předejnali) Rakousko a Německo, jak to, že i v německých firmách máme mizerné platy, jak to, že nemáme na důchody, jak to, že na své nemocné děti musíme sbírat víčka od pet flašek? A takových otázek bych měl víc...

   PS. a ty shnilé banány, ty si strč... víš kam ;-)

   Smazat
 15. Diskuze připomíná pavlačové pokřikování. Škoda. K postupnému stahování Rusů ze Sýrie jen tolik, že Putin určitě ví co dělá a jak už se stává tradicí, Západ jen překvapeně čumí a nechápe. Abych pravdu řekla, o Rusku také uvažuji jako o zemi, kde bych si uměla představit žít, pokud by se tady život stával nesnesitelným. Myslím, že situace se začne otáčet a lidé ze západu se budou do Ruska jezdit dívat, jak se pěstují zdravé potraviny bez GMO, na nezdevastovanou přírodu a jak vypadá láska k vlasti v praxi. V horším případě to budeme my, kdo budou noví uprchlíci před západní idiocií, které jsme nedokázali zabránit, k východnímu rozumu.

  OdpovědětSmazat
 16. Naše škola patří pod neziskouku a máme dobrý Česko Americké vstahy ti komunisto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to nezbývá než gratulovat.

   Smazat
  2. 11.10 A jinak zdravíčko slouží,až na tu hlavu,co.

   Smazat
  3. Vaše družební škola tě nenaučila ani moc česky 'TI KOMUNISTO' a ani moc logiku. Jinak bys nepřispíval do diskuse s tak nepatřičným příspěvkem. Polepši se a trochu na tu češtinu sedni. Pílí se dá všechno dohnat. Marek

   Smazat
  4. A dnes se na zvláštních neziskovkách neučí?

   Smazat
  5. škola americká neziskovka = řízená debilizace národa...

   Hodně štěstí v životě :)

   Smazat
 17. Článek přesně popisuje momentální světovou realitu. My jsme bohužel díky naší vládě maličkým smítkem, které je vlečeno nesprávným směrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:21
   Přesně tak.
   Možná už jste zaznamenal,jaké má pověření Sobotka od vlády pro jednání v dalším summitu,ohledně smluv s Tureckem.Odvážet utečence z Řecka zpět do Turecka a tím také dovážet utečence z Turecka i k nám.Naprostý souhlas s návrhem Merkelové,tak se máme na co těšit.Takže s tím souhlasí i Babiš a Bělobrádek.Naprosté selhání vlády,tak u voleb naprostý stop vládě i opozičním stranám.
   zemedelec.

   Smazat
  2. 11:52

   "Vláda i nadále odmítá, aby dohoda s Tureckem představovala jakékoliv nové závazky pro členské státy v oblasti relokací a přesídlování."
   ================
   Zase lžeš zemědělče. Proč to děláš? Máš za to něco slíbeno nebo jsi jen užitečný idiot?

   Smazat
  3. Anonymní 12:05
   Nepředbíhat události,z prstu jsem si to nevycucal.Už to prohlásil Sobotka i na posledním nezdařeném summitu.
   zemedelec.

   Smazat
 18. Pro 10.40 Pána vůbec nepálí dobré bidlo,pán je totiž sice už na důchodě,který si svou pílí a pracovitostí zasloužil a pro tuto společnost něco vykonal,nebot pracoval 41 let a ani jeden den nebyl na podpoře.To je sranda,co ty chytráku.A mládí nikomu nezávidím,já ho měl krásné a hlavně smysluplné,což se o dnešních mladých nedá vůbec říct.

  OdpovědětSmazat
 19. Tak tohle je zatím nejlepší analýza jakou jsem četl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochopitelně v angličtině, ruštině, španělštině a francouzštině se lze podobných anaýz dočíst mnohem více, což pak dává nikoli izolovaný, ale komplexní pohled na realitu, resp. její nám poněkud vzdálenou část.

   Smazat
  2. Po osobní zkušenosti si nejsem jist, jestli máte pravdu s tou angličtinou, francouzštinou a dalšími prameny. Jestli čerpáte z mainstreamu těch jemnovaných zemí, tak to je jako čerpat z českého iDěsu či Lihovek. Květa

   Smazat
 20. Pro 10,35. USA drancuje již ndlouho celý svět, proto si může dovolit dobře platit vzdělané lidi a tímto dále drancovat tyto státy. Řečeno klasikem ZA KAŽDÝM VELKÝM MAJETKEM JE ZLOČIN. Největším zlem jsou vyžírkové v podstatě lenoši, babička říkávala že lenost je matka všech neřestí. Většina lidí na světě jsou MODERNÍ OTROCI 21 STOLETÍ.

  OdpovědětSmazat
 21. Pro pitomce z 11:49. Zda zbožňuješ tu svoji západní společnost, tak se do ní odstěhuj, a nevnucuj ji slušným lidem. Mě je čtyřicet, což je dost na to, abych se cítil Slovanem, a o žádný západní hodnoty jako je multikulti prasečineč, a už vůbec ne protiruskou propagandu nestojím. Honza Faltus

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potěšující, že se zdravé názory šíří všemi generacemi. Je třeba to ale vysvětlovat rovněž dětem, které jsou pod vlivem našeho zmanipulovaného školství které překrucuje historii a vymývá maloletým mozky.

   Smazat
 22. Ze své totalitní minulosti a imperialismu se Rusové skvěle poučili? Ne tak velkoruský fanatik V.V. Pjakin, který ještě dnes obhajuje stalinské represe a gulagy přešetřením případu zatímco bude vězeň otrocky pracovat nebo možností propuštění z táborů smrti prací pro společnost, genocidu domorodého čečenského národa vysvětluje povznesením na vyspělou ruskou úroveň (požadujíc vděčnost pravděpodobně stejně jako u nás za srpen 1968 nebo Maďarsko 1956) a při tom zároveň hanobí prezidenta Beneše. Moc by mě zajímalo, co na tyto velmocenské choutky a touhu po osvíceném vůdci (u Pjakina v rámci bolševické, u Strelkova oblíbené carské a u Kyrila teokratické moci) a vykoupení domnělé viny nepřátel režimu (autokracie) stylem Arbeit macht frei říká pan Vedoucí Kolotoče z Aeronetu, který přebírá Pjakinovo názory a terminologii. Nevím jak Vám, ale mně to připadá jako touha po silném Rusku za každou cenu, bez ohledu na oběti, ve stylu Nas mnógo.

  OdpovědětSmazat
 23. Tenhle proud myšlení byl v Rusku vždy přítomen. Je zajímavé, že stejné velkopanské proudy jsou v Polsku a na Ukrajině, o Spojených státech ani nemluvím. Ale toho si nikdo raději nevšímá, páč jsou to sráči na "naší" straně. Pavel P.

  OdpovědětSmazat
 24. Pan Dvořák je duševní naháč. Píše zde nesmysly a když se někdo proti němu ozve, tak avůj tupý názor-článek odstraní a kritický slušný názor na tento článek rovněž. Pane Dvořák Vy jste horší než ty které zde káráte a to z důvodu, že nesnesete kritiku. Pro moji osobu jste duševní naháč a manipulátor.

  OdpovědětSmazat
 25. Pro 19,43. Pjatkin neobhajuje ale vysvětluje v souvislostech. Nikdo z naší rodiny nebyl v KSČ, měli jsme práci která nás uživila a já jsem s manželkou pracoval v dělnických profesích a za 9 let jsme měli automobil a domek v Praze. Nechci obhajovat minulý režim, je to nanic ale v současné době je přes 30 tisíc dětí v ústavech protože jejich rodiče nemají byt. Je hodně lidí, kteří nedokážou domyslet kam je malá půjčka dovede ale nato mají pamatovat zákony. Svoboda nemůže být bezbřehá. Dravci musí být regulováni i v přírodě a jak řekl klasik za každým velkým majetkem se skrývá zločin. Průběžný důchodový systém bez sociálního inženýrství nemůže existovat proto je to nesmysl.Práce vytváří nadhodnotu a musí pomáhat řešit sociální problémy. Daně ze soukromého majetku musí od určité výše být silně progresivní. MODERNÍ OTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětSmazat
 26. Tak já mám taky uže něco nalítáno /asi jako Mi24/,
  ale na tyhle trotly /dnes englišspík trolly/ stačím
  levou zadní gumou...
  R- Alpine /modrá - Sámo/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.