Reklama

.

.

úterý 29. března 2016

Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy prezidenta ČLR

29.3. 2016  hrad
29. března 2016

Vážený pane prezidente,
chtěl bych se Vám omluvit za to, že nemám funkční zlatý kočár, kterým bych Vás svezl tak, jako Vás svezla královna Alžběta II. Chtěl bych se omluvit i za to, že nevlastním Bílý dům, kde jste se nedávno setkal s prezidentem Obamou. Chtěl bych jenom poznamenat, že Praze se říká „Zlatá Praha“ a zlaté město je více než zlatý kočár. A Bílý dům byl postaven čtyři sta padesát let poté, co tady v Praze vznikala katedrála, kterou jste viděl. Takže není se za co stydět.

Vážím si jak našeho osobního přátelství, tak navázaných skvělých obchodních vztahů mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou. Zítra na Žofíně budeme na business fóru podepisovat konkrétní obchodní smlouvy, a jestliže jsem odhadoval, že objem čínských investic v tomto roce bude čtyřicet pět miliard korun, hluboce jsem se zmýlil. Je to jenom na tento rok devadesát pět miliard korun.

Ale samozřejmě, že investice jdou i opačným směrem. Vážím si toho, že firma Škoda Auto, což je naše nejúspěšnější firma, bude v průběhu příštích pěti let investovat šedesát miliard korun pro výstavbu svých závodů v Čínské lidové republice. Vážím si i investic našeho leteckého průmyslu a tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Skončil bych tím, že vztahy mezi našimi státy nejsou založeny jenom na ekonomické základně. Snažíme se rozvíjet i výměnu osob. Jsem rád, že už platí pětiletá víza pro čínské podnikatele, ale bylo by dobré zjednodušit vízovou povinnost i pro další osoby. Za chvíli se setkáme s čínskými a českými fotbalisty, což je záležitost spolupráce v oblasti sportu, a věřím, že stejné úrovně spolupráce dosáhneme i v oblasti kultury a v oblastech dalších.

Závěrem bych popřál, aby, slovy našeho premiéra Bohuslava Sobotky, se Česká republika stala vstupní branou pro Čínskou lidovou republiky do Evropské unie a sám bych dodal, aby byla klidným přístavem, do kterého se budou vracet po nejrůznějších bouřích čínské lodi, aby tam nalezly přátelské přijetí.

Děkuji Vám za pozornost.

7 komentářů :

 1. A co na to řekl čínský prezident?

  OdpovědětVymazat
 2. Agenti USA, Kocáb, Bursík, uspořádali na pokyn velvyslanectví USA nucené demonstrace s vlajkami Tibetu aby dali najevo, že by chtěli v rámci lidských práv zřídit v Tibetu demokracii která tam byla, to znamená vládu Lámů a otroctví lidu Tibetu, kterému vládli Lámové kteří zotročovali lid Tibetu. To jsou lidská práva. A co jsou to lidská práva? To je zastřelení černocha v USA za přestupek že mu nesvítilo na autě světlo. Dále je to vystřílení celého zásobníku do černocha který ukradl v supermárketu sušenku. Je to taky mučení vězňů na Gantanámu. Lidské práva je bombardování nemocnic v Jugoslávii. To jsou všechno lidská práva, kterých si Kocáb a Bursík a další Havloidi nevšímají a schvalují to. Kdyby se USA podařilo rozložit Čínu tak jak to udělali 17. listopadu u nás, to by bylo soustečko, které než by Čínu rozkradli tak by jim to stačilo na několik let, za to my jsme byli rozkradení během několika měsíců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je třeba výše uvedenou pakáž odstranit z české kotliny, přidat k nim i tu ostatní výše nejmenovanou, zabavit vše co nakradli a definivně je odeslat do propadliště dějin. Havlova éra je minulostí a bude třeba po něm uklidit.

   Vymazat
  2. Ti naši ochránci lidských práv chtějí v celé Evropě nastolit lidská práva po vzoru Saudů a tibetských lámů. Díky - to raději padnout v boji proti těmto zrůdám z dalekého dávnověku.

   Vymazat
 3. Když už k nám budou proudit ty Čínské investice tak by bylo rozumné jich část využít k tomu , že koupíme v Řecku nějaký ostrov a nastěhujeme tam všechny ty Havloidy , Sluníčkáře a ostatní podobnou pakáž i se současnou vládou .Ať si tam hrají na demokracii a nás nechají napokoji .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řecko není ta správná adresa po lumpenkavárnu. Co takhle Čukotka, nebo Sibiř?!

   Vymazat
  2. To by ti nebylo líto Čukčů a Sibiřanů? Pro psychopatickou verbež by nejlepším místem byl Měsíc.

   Vymazat