Reklama

úterý 15. března 2016

Putin stahováním vojsk ze Sýrie absolutně zaskočil Američany!Podle odborníků z americké zpravodajské a analytické firmy Stratfor, rozhodnutí o stažení ruských jednotek ze Sýrie, který se shoduje se začátkem jednání v Ženevě, by mohlo vést k průlomu v rámci konzultací o budoucnosti Sýrie.

15.3.2016   První zprávy
Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina o stažení ruských jednotek ze Sýrie nachytalo Bílý dům zcela nepřipravený, uvedl deník Politico.
Publikace píše, že prohlášení Putina „oživilo obavy, že ruský opět prezident obelstí Baracka Obamu". Podle deníku byl mluvčí Bílého domu Josh Ernest během briefingu zcela zmaten dotazy k tomuto tématu. Rovněž uvedl, že jiní američtí představitelé se snažili rychle shromáždit všechny potřebné informace. „Viděli jsme zprávy, že prezident Putin oznámil plánované stažení ruské armády ze Sýrie. Doufáme, že se více dozvíme v příštích hodinách,“ řekl jeden z vysokých úředníků.
Jak noviny uvedly, Putin tím poněkud zostudil Obamu, který prohlásil, že Rusko v Sýrii zabředlo do „bažiny“ a že zde „vykrvácí“. List podotýká, že se ruský cíl – zcela zničit IS – dosud nenaplnil a teroristé ještě ovládají rozsáhlá území Sýrie. List přesto připouští s odkazem na odborníky, že se Rusům povedl obrat ve válce, posílila se role Bašára Asada a „udělali, co řekli“, navzdory „negativní kampani mezinárodního tisku“. Politico rovněž spekuluje o tom, že se současně může jednat onátlak na Asada, který byl vůči podmínkám dojednaného příměří „rezistentní“.

Barack Obama: Sýrie stáhne Rusko do "bažiny"

Podle odborníků z americké zpravodajské a analytické firmy Stratfor, rozhodnutí o stažení ruských jednotek ze Sýrie, který se shoduje se začátkem jednání v Ženevě, by mohlo vést k průlomu v rámci konzultací o budoucnosti Sýrie. Odborníci rovněž ocenili akce Ruska v Sýrii. Stratfor, podobně jako Politico poznamenal, během ruské operace se posílila pozice syrské vlády, zatímco Islámský stát oslabil.

Vladimir Putin včera nařídil stahování ruských vojsk ze Sýrii od 15. března.Prezident Ruska uvedl, že úkoly svěřené ministerstvu obrany byly „v zásadě splněny".„Proto nařizuji od zítřka začít stahování hlavní část našich vojenských jednotek ze Syrské arabské republiky," řekl Putin. Ruská vojenská základna v Tartus a Hmeymime bude fungovat v obvyklém režimu. Letecká „záloha“ ruské armády však již nebude v původním počtu za podmínek příměří, nutná.
První zprávy,Jiří Kouda

7 komentářů :

 1. To je jasné Obama chystal Rusům druhý Afghánistán( Vietnam)navíc na jaro chystají válku proti Donbasu.Zapomínají že Slované nejsou pitomci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:04
   Poslední věta je v pořádku.Že se opět satan chystá na ukrajinu je také fakt,který musí být zohledněn ;ale co má Opice chystat Rusům-
   to jsem nepochopila...
   osvětlit!
   j.

   Smazat
  2. Anonymní15. března 2016 22:04
   S tou heroizací Slovanů, bych byl opatrný. On i takový Zaorálek je Slovan. P.K.

   Smazat
  3. Zadolárek je degenerát - má sklony k pejzatejm, a je členem pražské havloidní trockistické The Kibbutz Family přes jeho románek s fanatickou havlistkou Pajerovou, nejspíš je Zadolárek taky jevrej.

   Smazat
 2. Ustašovci či Banderovci jsou taktéž Slované - a jde o vůbec ty největší pitomce na Zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Ustašovci či Banderovci" - jsou jen židoustašovci a židobanderovci

   Smazat
 3. 23:06, dovolím si trochu upřesnit - zrádce slovanů. Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.