Reklama

pondělí 21. března 2016

Rozvědka DLR hlásí: Kyjev chystá útok na Doněckou lidovou republiku o oblastech Jasinovataja, Dokučajevsk a Staromichajlovka

21.3.2016  Russkaja Vesna

Ukrajinské velení zahájilo přípravy na ofenzívu na postavení DLR, soustředilo vybavení i vojáky v Jasinovatoj, Dokučajevsk a Staromichajlovka (vše u Doněcka).


„Prakticky podél celé linie stanovené Minskými ujednáními, jsme zaznamenali příjezd čerstvých ukrajinských jednotek. Největší koncentrace ukrajinských vojsk je v oblasti města Jasinovataja, města Dokučajevsk a vesnice Staromichajlovka,“ oznámil tikové agenturře DAN zástupce ministerstva národní obrany DLR Eduard Basurin.


Chceme upozornit ukrajinské vojenské a politické vedení, že jakýkoliv pokus o vojenskou agresi proti DLR povede k další drtivé porážce ukrajinské armády,“ řekl zástupce ministerstva obrany. 
Jasinovataja a Dokučajevska se nacházejí na okraji hlavního města DLR a obec městského typu Staromichajlovka na jeho západním okraji. Již dříve bylo oznámeno, že ukrajinské ministerstvo obrany objednalo výrobu 5 tisíc reaktivních motorů pro tryskové pěchotní plamenomety (RPO). Z toho je patrné, že se radikálové chystají na boj ve městském prostředí.

Dodáváme, píší dopisovatelé agentury Russkaja Vesna, že poslední dva týdny jsou na Donbasu nejvíce 'horká' místa vesnice Zajcevo na severním okraji Gorlovky, a rozcestí u Jasinovaté severně od Doněcka. Ukrajinská armáda se vytrvale snaží zachytit na tomto území. Pod palbou ukrajinských ozbrojenců stále umírají lidí.

Překlad vd

38 komentářů :

 1. Ať ještě počkají Ukrajinští fašisté,přeci nám nepokazí velikonoce.Má se Putin co ohánět,Ukrajina,Sýrie,Poláci čekají na povel,Gruzinci,takže,asi bude muset někomu vrazit herdu jako první.

  OdpovědětVymazat
 2. Naše televize to v případě že Ukrajinská armáda zaútočí, bude prezentovat jako obranu mírumilovné Ukrajinské armády proti zuřivému útoků opolčenců - vzbouřenců, pak bude dlouho říkat o tom jak všude vítězí demokratické oddíly nevinných ukrajinských vojáků, aby jsme se nakonec dozvěděli, že Ukrajinská armáda je obklíčená a neziskové, nevládní organizace, financované ze Spojených států budou do celého světa řvát o porušování lidských práv a nutnosti okamžitě zastavit útočné oplocence - vzbouřence z Donbasu a Luhanska. Když někdo bude střílet budou to vždy vzbouřenci, když někdo bude usmrcen budou to vždy nevinní příslušníci ukrajinského fašistického oddílu AZOV. Mezitím budou u nás publikovány výzkumy veřejného mínění které nám prozradí, že nevinné fašistické ukrajinské oddíly podporují vysokoškoláci, podnikatelé, mladí lidé, a pro vzbouřence jsou nevzdělanci, nevyučenci, staří lidé, komunisti. Vše to bude operativně řízené z velvyslanectví USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blahopřeji, naprosto přesně jste popsal, na co nás, kolaboranty a národní zrádce, v ČT trénují. I honoráře/odměny budou vyšší. nezapomeňte, že EU rozdává peníze na mediální obranu proti Putionově propagandě. My všichni ve Zpravodajství ČT se těšíme na válku a nové štvaní proti Rusku. Už aby to bylo. Zahřívací kolo už běží - dnes byl hostem Libor Dvořák - slepý a skoro hluchý 'znalec' Ruska. Prostě hrdinná ČT do nich bije, až se z Rusů kouří! Slava Ukrajině - Sieg Heil!!! Váš televizní Bandera.

   Vymazat
  2. Salva Ukrajině? To tu bude co nevidět :) Ať žije prezident Putin!

   Vymazat
  3. Ještě jste zapomněl, že do bojů se opět zapojí ruská invazní armáda, kterou stejně jako v minulých dvou letech, nikdy nikdo neuvidí, ale stále se o ní v našich goebbelsovských médiích bude hovořit. Nesmí opět chybět nějaká provokace, která pobouří světovou veřejnost, např. teroristický útok opolčenců na ukrajinskou jadernou elektrárnu, protože letadlo už tu bylo. Prostě se připravme na další kolo vymývání havlisticko - kavárenských mozků, protože na duševně zdravě lidi to nefunguje. Fanatici a váleční štváči, jako Štětina, Kalousek nebo Stropnický se budou moci opět ukájet.

   Vymazat
  4. Vás je tady škoda. Vy byste mohl psát články pro ČT dopředu, jako to dělal jednoroční dobrovolník Marek ve Švejkovi.

   Vymazat
  5. Já, Zdeněk Šámal, ředitel Zpravodajství ČT mám vážný zájem zaměstnat místní anonymy, pro jejich jasnozřivý pohled a pro jejich uvědomělost. Sami, bez mé a šéfredaktorovy pomoci přesně určili dopředu linii redakce. Těm našim manekýnám a homoušům to musíme denně připomínat, a snad jen Tvarůžková, Kubal, Szántó a Borek sami od sebe plní zadání.

   Vymazat
 3. Panebože ,budou krvavé Velikonoce?
  To to ještě nestačilo ?
  Začistit a udělat pořádek!Rusko! modlím se za Tvoje vítězství!
  Ať žijou medvědi!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,souhlasím.A hlavně se modleme za ty lidi v Doněcku a Luhansku.

   Vymazat
  2. Přece nenechají křesťany světit v klidu a míru nejvýznamnější křesťanské svátky. Psychopaticky se v tom vyžívají. Krvelační úchylové vládnou světu: Skull and Bones, Bohemian Grove,... Podle skutků poznáte je. Stačí se jim podívat do tváře, do očí - nic než predátorský chlad.

   Vymazat
  3. Křesťanství je stejně zvrhlá ideologie jako byl fašismus či komunismus, neboť je založeno na krveprolévání a překrucování pravdy, a to dodnes!!! Kolik mých i Vašich předků, pokud se pokládáte za Slovana, položilo svůj života za ochranu své védické víry proti tmářskému křesťanství přicházejícímu z Temnoty. Copak jste nepochopil, že i křesťanství nese na současném zoufalém stavu světa svůj vysoký podíl viny? Copak jste schopen slavit Velikonoce s vědomím, že křesťanství mečem přimělo miliony Slovanů žijících šťastně ve védické kultuře přijmout tuhle ideologii, která je zvrhlá a naprosto neodpovídá slovanskému pojetí světa??? Z úcty ke svým předkům pohrdám křesťanstvím a jeho pseudohodnotami. Odmítám šlapat po hrobech svých předků a oslavovat Cyrila s Metodějem, kteří se podíleli na odporném pokřesťanšťování našich předků. Křesťanství a totalita je jedno a totéž. Pokud to nepochopíme, rozplyneme se v moři multikulturního západního světa! A že máme dobře našlápnuto!!!

   Vymazat
 4. No, až se tam opět rozhoří krvavý konflikt (a na obou stranách budou umírat nevinné oběti), tak nám naši zaorálci jistě přispěchají vysvětlit "pravý stav věcí".
  Totiž, že kyjevký kanonenfutr - jsouce povolán ke službě nacistům - v DLR a LLR takto šíří demokracii a svobodu. Tu po americku.
  Která se tam - jaksi - ne a ne ujmout.
  Pravda šíří ji poněkud nedemokratickými nástroji, ale taková drobnost naše pokrytecké zaorálky nemůže rozhodit. Nikdy ...

  OdpovědětVymazat
 5. FAŠOUŘI ! Rusové, nedejte se...!

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem si jist, že Rusové nenechají zlikvidovat svoji národnost. Pokud by to bylo nezbytné, pomůžou jim i vojskem Fašouni jen kvičí, vyhrožují. Výcvik na dvě věci, ale střílet civilisty, to by jim šlo. Dostanou po tlamě a zastaví se až u slovenských hranic. Budou chtít opět příměří? NASRAT!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. no jestli někdo zaútočí na rusko a připojilo se k tomu USA a NATO a rusové by byli v zkých,tak ať klidně použijí atomové zbraně i na USA a evropu,ono je to jedno,možná to bude lepší než se tu nechat za několik let podřezávat těmi muslimáky co nám sem cpe zprostředkovaně USA,země se za několik tisíc či milionů let uzdraví a vivine se zde tvor jiný a lepší nežli jsme my

  OdpovědětVymazat
 8. Celá akce má strategický účel.Jedině tímto způsobem bude možné přeběhnout na opačnou stranu.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak soudruzi, na co ještě čekáte? Palice do ruky a rychle utíkejte na pomoc soudruhům Sudeťákům, eee pardon, Novorosijcům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palici do ruky bych vzal jenom tě nějak potkat nemůžu, hrdino.

   Vymazat
  2. Nejdřív by ale měli pořešit tebe, ty vánku rozumbradovej.

   Vymazat
  3. 18:53

   Ty bys toho ve svých fantaziích udělal... Ve skutečnosti ale umíš jen prdět do židle u TV nebo u počítače a poštěkávat, chudáčku.

   Vymazat
  4. 19:OO
   Ty mě nějak znáš, individuum :o) Já neštěkal, jen konstatoval. Obecně přihlédnuto k tvým reakcím,jsi ještě nevyzrálý sopel, hledající své místo na tomto světě. No nevím, jestli to není marná práce.

   Vymazat
  5. tak tebe čeká slavná kariéra na frontě rozumbrado. doufám, že se přihlásíš dobrovolně šířit svůj "světonázor" se zbraní...

   Vymazat
  6. 18:42 Už zase si myslíš, že všichni jsou jako ty a tvoji soukmenovci?

   Vymazat
  7. Pepku, máš to nějak popletené. Sudeťáci přišli na naše území. Rusové tam vždy byli. Tzv. "Ukrajinci" vznikli popolštěním Rusů. Ale jinak v pohodě, nezapřel jsi svoji retardaci, soudruzi z Izrahelle ti jistě pošlou nějaký ten šekel na přilepšenou. A teď vyskoč!

   Vymazat
 10. A co na to OBSE? Hluchá a slepá jako vždy...že se vůbec ptám. Dagmar

  OdpovědětVymazat
 11. Kudy tudy na Donbas ? Nemáte kontakt ? NOPASARAN !

  OdpovědětVymazat
 12. No, vzpomínám si, že jeden z těch ruských "starců" - tj. nějaký ten prvotřídní pravoslavný mnich- řekl toto, než zemřel koncem roku 2013: "Po mé smrti vypukne válka v sousední zemi Ruska. První pascha (tj. velikonoce) bude krvavá (2014), druhá bude hladová a třetí vítězná". Na jaře 2014 domobraně chyběly pořádné zbraně a ukronáckové je masakrovali. Loni byl po celé Ukrajině (tj. na obou stranách) hlad. Připomínám, že pravoslavné velikonoce jsou časově posunuté na pozdější dobu oproti našim. Vypadá to, že ukronáckové tak v druhé půlce dubna dostanou přes Banderu a bude na chvíli klid, než osmahlý ušatý chlapec vymyslí novou kovbojku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž by to byla pravda.....Dagmar

   Vymazat
  2. 20:04 pokud píšete, že separatistům chyběly zbraně na začátku 2014 - a potom už ne, tak kde je vzali ? pokud z Ruska - tak to je přece jasný důkaz vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny .. nebo jak to tedy je ?

   Vymazat
  3. 22:05
   Je to jednoduché. Když mohou USA zdarma dodávat zbraně na Ukrajinu, může i Rusko darovat zdarma zbraně Luhanské a Doněcké republice. Vojáky posílat nemusí. Ty si ony republiky dodají sami.

   Vymazat
  4. 22:05 tu předstírá zájem o informace. Kdyby nečuměl jen do bedny a nečetl Lihové noviny a iDěs, mohl už dávno vědět, že na východní Ukrajině byly ještě z dob Varšavské smlouvy umístěny velké sklady zbraní pro případ mobilizace. Dále existoval a stále existuje trh na zbraně v Rostově na Donu, kde se dá za vytěžené donbasské uhlí koupit téměř cokoli a najmout do armády téměř kohokoli z RF. A ještě jednu poznámku - Ukrajina jako státní útvar v dnešní podobě nikdy neexistovala. Je to jen bolševický slepenec území s rozdílnou historií, kulturou, obyvatelstvem. Podle názvu je jasné, že jde o okrajové území velké Ruské říše. Jasné, vy vnitřní záležitosti?!

   Vymazat
  5. To 22:05
   A v neposlední řadě jim zbraně poskytují sami Ukroši. Jednak jim je prodávají, když mají hlad (protože jejich velitelé na ně kašlou) - zní to neuvěřitelně, ale je to tak, jednak k opolčencům masově přebíhají i s výzbrojí a technikou a jednak je opolčenci získávají jako válečnou kořist. Nemám už v hlavě přesná čísla, ale dá se to dohledat - např. v Děbalcevském kotli zůstaly stovky tanků, BVP, desítky samohybných děl a jen na jediném palpostu, ze kterého Ukroši utekli, ukořistili opolčenci 50 tun munice.

   Vymazat
  6. 22:05
   Pepku, i kdyby jim Rusové zbraně dodali v zájmu ochrany ruského obyvatelstva, tak je to pořád lepší, než když Američani povraždili 3.000 civilistů v Panamě, v rámci "ochrany amerických občanů". Panama ani nesousedí s USA, jen tam chtěl ten agent CIA, který si začal moc vyskakovat, znárodnit průplav. Přitom nebombardoval civilní města, ani neoznačil Amíky za podlidi, které je potřeba pozabíjet, jako to udělali hodní ukronacisti. Nicméně je mi jasné, že tvá vrozená retardace ti zabraňuje tyto věci chápat. A teď vyskoč!

   Vymazat
 13. Opolčenci spolu s nespojenými Ukrajinci poženou banderovce na Kyjev a tam to skončí. Ukrajina se očistí od banderismu a Západ? ten se v tu dobu bude muset bránit hochům z ISISu, které přijal do své zbabělé náruče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: ..spolu s nespokojenými Ukrajinci....

   Vymazat
 14. Zdá se, že kam Amíci strčí čenich, tam následuje rozvrat země a k moci se dostávají fašouni a teroristé z IS.

  OdpovědětVymazat
 15. 22:08 To se nezdá, to je již dávno známá skutečnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, tak to "zdá se" škrtám.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.