Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Ruské letectvo zničilo ropný konvoj DAÉŠu blízko tureckých hraníc

Eugen Rusnák
6.3.2016 Hlavné správy
Na juhovýchode provincie Homs 120. brigáda 2 divízie Sýrskej arabskej armády spolu so Silami nacionálnej obrany, brigádami „Jastrabi púšte“ a „Štít Kalamuna“ obnovili útok na strategicky dôležité mesto El Kariatein.

Pred niekoľkými hodinami ruské letectvo uskutočnilo niekoľko úspešných útokov na veliteľské centrá a pozície islamistov na východe provincie Homs a taktiež blízko tureckých hraníc zničilo veľkú kolónu nákladných vozidiel DAÉŠ, ktoré dopravovali palivo a ropu. Zaútočilo taktiež v okolí mesta Palmýra a v niektorých lokalitách v provincií Rakka a Aleppo.

Sýrska armáda medzitým pokračuje v útokoch v provincii Homs. V okolí mesta Tel Kariatein vládni vojaci zlikvidovali jeden tank a niekoľko ozbrojencov DAÉŠu. Taktiež vládne jednotky sa blížia k starobylému sýrskemu mestu Džebel Mhassa. Jednotky kurdskej sebaobrany dobyli dediny Tarvazia a Siraba v okolí mesta Tel Abiad.

9 komentářů :

 1. Při vší úctě mi to trochu přpomíná zprávu Hlasu Ameriky z období války ve Vietnamu. Bylo to nějak takto:
  "Dnes ráno zaútočila divize námořní pěchty za podpory tanků a letectva na pozice komunistických záškodníků. Po celodenním boji se je podařilo vytlačit na pobřeží, kde bylo všech 5 teroristů zneškodněno palbou lodních děl".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak byste si tu zprávu představoval ??

   Vymazat
  2. 18:13 Proti zprávě nic nemám. Jenom mě, stejně jako tenkránt, zarazil nepoměr mezi použitými silami a ztrátami protivníka.

   Vymazat
  3. Asi seš zvyklej dívat se na hollýúdské válečné filmy od Spielberga,nebo s Rambem a Schwarzenegrem,kde hloupí nepřátelé svobodné Ameriky skáčou jako opice rovnou před ústí střílejícího,nejlépe 6-ti hlavňového kulometu,krev stříká proudem a těla nepřátel bez údů a údy bez těl,létají vzduchem po celý film dokonce i během reklamy....

   Vymazat
 2. vemte si mapu a představte si jak si ISIL převlíká pemprsky při útěku k turkům na ty turecký kurvy přijde taky brzo řada
  a do nich a tvrdě bez slitování !!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. souběžně by měl běžet útok na ameriku smazáním z mapy

  OdpovědětVymazat
 4. Az se v dobytych uzemich v pohranici s turokami usadi Kurdisi dostanou kvalitni velkorazovou technologii Made in Russia vcetne delostreleckejch radaru a vysko efektivni, nicici munice a ustanou i "podjebavky" z Osmanske strany hranice.Pak bude:jeden vystrel-jedno delo!
  Zatim to jaksi "nejde"....))))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:37 Zatím to "nejde" (a bohužel nepůjde), protože právě toho chce Turek svými provokacemi dosáhnout. Pak by jako "napadený" mohl s podporou Západu konečně vyrazit do Sýrie.

   Vymazat
  2. To,co dělá Turek,není žádná prdel.On maří smlouvu mezi Ruskem a USA a kvantem dalších stran konfliktu ,smlouvu podporovanou RB OSN.
   Brzy mu udělí "důtku" prostřednictvím diplomacie a když toho nenechá,dostane do rypáku,aniž by se NATO vzrušovalo....

   Vymazat