Reklama

.

.

sobota 5. března 2016

Ruské námořnictvo ve Středozemním moři v létě posílí letadlová loď (video)

5.3.2016   Eurasia24
Skupina ruského námořnictva ve Středozemním moři dostane v létě významnou posilu. Jak informuje agentura TASS s odkazem na své zdroje v hlavním velení námořních sil, do regionu zamíří ruský letadlový nosič Admirál Kuzněcov.Těžký letadlový křižník se nyní nachází v loděnicích v Murmansku na severu Ruska, kde je loď připravována na plavbu a další bojovou službu. Mimo jiné budou modernizovány skladové prostory s ohledem na nové typy letecké munice.

Jaké úkoly bude tento letecký nosič plnit coby vlajková loď skupiny ruského námořnictva ve Středozemním moři, zdroj neupřesnil.

Těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov je aktuálně jedinou letadlovou lodí ruského námořnictva. Plný výtlak plavidla činí 61,4 tisíc tun, délka 305 metrů a šířka 72 metrů.

Hlavním typem palubního bojového letounu je Suchoj Su-33, což je námořní modifikace typu Su-27. V rámci běžné služby letadlového nosiče operuje jedenáct těchto letadel, která jsou primárně určena jako stíhací. Ještě v letošním roce je mohou doplnit nové, víceúčelové stroje MiG-29KR/KUBR.
4 komentáře :

 1. Takže se Rusové chystají i na Libyi? A nebo počítají s tím, že syrijská kampaň se zadrhne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kam divé USA vtrhne
   střeva div nevyhrne
   divákovi muk běsnění
   pro člověka to není.
   Rusko ty rány zahojí
   jak za příměřím stojí.
   To je civilizace naše
   národy jsou nade vše.

   Vymazat
 2. Ach jo, tak na dovolenou k moři už nepojedeme.
  Ještě že EU zaplatí hoteliérům . Ideální stav - turisté nepřijedou, ale své peněženky na dovolenou pošlou.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU führering kanzler Merkel to zařídí - není přeci možné, aby trpěl Osman za svoje lumpárny, když je může odsrat občan EU.

   Vymazat