Reklama

.

.

středa 2. března 2016

Ruslana slibovala, že se upálí, jestli požadavky Majdanu nebudou vyplněny – Je čas, Ruslano, je čas!

Pěvice Ruslana, jedno z es krvavého Majdanu
Petr Ďoubalík
2. 3. 2016 zdroj a
Zpěvačka Ruslana a politika, Vladimír Vysockij - Svítíc druhým, shořím sám - text, překlad, procvičení ruštiny, video - píseň v podání Andreje Barbašova (Divadlo Vysockého v Jaroslavli)


Ukrajinská zpěvačka Ruslana (vítězka Eurovize 2004) pomáhala rozvášnit dav na Majdanu. Aby její slova měla patřičnou účinnost, neváhala oznámit, že se upálí, pokud nebudou požadavky Majdanu vyplněny. Jestli to bylo z její hlavy nebo to byla součást připraveného scénáře celého puče, to by možná věděli zástupci naší politické scény, kteří tam také svoji roli zahráli a podíleli se tak na krvavém státním převratu. Páčit to z nich nemá smysl.

Z požadavků Majdanu se nesplnilo nic, dokonce ani prezident Janukovič neodstoupil, pouze utekl, aby si zachránil život. A Ruslana? Sliby - chyby. Místo sebe hodlá za Bohem odpravit Putina...

Píše o tom autor žertovného příspěvku Andrej Nedoves:

Vzpomněl jsem si na slib zpěvačky Ruslany na Majdanu, že se upálí, jestli se po revoluci požadavky majdanovského bratrstva nevyplní.

Velmi důležité bude spojit příjemné s užitečným a na tuto událost maximálně upozornit, bezpodmínečně, aby ani jedna kalorie od hořící Ruslany nepřišla vniveč.

Věřím, že při cenách postrevolučních tarifů na teplo, si ráda nejméně půlka města ohřeje ruce a další části těla, kterými, zdá se, obyvatelé Kyjeva tehdy přemýšleli.

Mohly by se také uspořádat „divoké tance“ (název jedné z písniček Ruslany – pozn. překl.) kolem tohoto improvizovaného táboráku.

Vzpomínáte, jako u velkého Vladimíra Semjonoviče: „Svítíc druhým, shořím sám“ (1). Přišel čas, Ruslano, přišel čas.

1) Poslední báseň Vladimíra Vysockého, nalezená v poznámkách v jeho moskevském bytě po jeho smrti v roce 1980.

Светя другим, сгораю сам.А тараканы из щелей:"Зачем светить по всем углам?Нам ползать в темноте милей."

Svítíc druhým, shořím sám.
A švábi ze štěrbin:
"Proč svítit v každém koutě?
Plazit se ve tmě je nám milejší."

Светя другим, сгораю сам,
а нетопырь под потолком:
"Какая в этом польза нам?
Висел бы в темноте молчком."

Svítíc druhým, shořím sám,
A netopýr pod stropem:
"K čemu nám to bude?
Visel bych raději v temnotě mlčky."

Светя другим, сгораю сам.
Сверчок из теплого угла:
"Сгораешь? Тоже чудеса!
Сгоришь - останется зола."

Svítíc druhým, shořím sám.
Cvrček z teplého rohu:
"Hoříš? Také zázrak!
Shoříš – zůstane popel."

Сгорая сам, светя другим...
Так где же вы - глаза к глазам,
та, для кого неугасим?
Светя другим, сгораю сам!

Svítíc druhým, shořím sám...
Tak kde jste – z očí do očí,
ti, pro které neuhasínám?
Svítíc druhým, shořím sám!

Zpívá Andrej Barabašov:

Na Nové republice jsme o Ruslaně psali zde, bylo to ve chvíli, kdy se zdálo, že prozřela a po návratu z Doněcka oznámila novinářům, že tam "antiteroristická operace" střílí do svých, do Ukrajinců. Před pár dny ale v televizním pořadu řekla, že za všechno může Putin, že mu Bůh odpustí a naším úkolem je, co nejrychleji ho k němu dopravit. Prozření umělkyně se tedy zatím odkládá, podobně jako slibované sebeupálení. Zde je pořad, ve kterém nabádá k odpravení Putina za Bohem.

36 komentářů :

 1. Království boží je Ruslano otevřeno i těm, co nevědí činí.

  OdpovědětVymazat
 2. Ruslana podobně jako Skrjabin, který měl ve vztahu k ruskojazyčným ještě větší hříchy, už pár dní po vítězství majdanu pochopila o co jde a a během ATO už se snažila spoustu věcí napravit, prozřela pozdě, ale přece ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vysmívat se jí za to, co řekla v přímém televizním přenosu teď už není dost dobře možné, v podstatě nikomu z Ukrajinců, nejde už o režim, ve kterém je možné nepřitakat heslu smrt moskalům a přežít.

   Vymazat
  2. Ruslana už ví,Ďoubalik ještě ne.Kdy on prozře?Novaja gazeta č.19 že dne 25.2 2015 možná by mu pomohla,nebo Russkij žurnál, /russ.ru/operaciya/mehanicheskij-apel-sin/24.4.2008.Igor Dzhadan píše v r.2008,co se následujicich letech skutečně stalo s Ukrajinou io podílu RF.

   Vymazat
  3. Ruslana a onen Plešoun šíří jen protiruskou nenávist. Ničím nepodloženou. Oba aby se mohli dál slušně živit, na rozdíl od 99% Ukrajinců, kteří třou nouzi s bídou pod knutou banderovských demokratů. Díky Ďoubalíkovi zase jedna co prozřela byla zpracována. Připomíná mi to v malém Antichartu. Květa

   Vymazat
 3. Ruslanko raději zpívej . Kéž by ti bůh odpustil za spoluúčast na rozbití Ukrajiny a bratrovražedné válce .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vite ona by rada zpivala. Jeste pred rokem ve Lvove nabizela, ze zaplati lidem odvoz autobusy na Donbas,aby videli, ze tam opravdu strili do svych. No a uz si nezaspivala v radiu, koncert take zadny. Proste Chudak Ruslana je plonk. Tak ji vylecili.

   Vymazat
  2. Zřejmě stačilo připomenout osud Skrjabina nebo Buziny a hned se ochota dostavila

   Vymazat
 4. Pěkná židovská píča,totálně nasráno v kebuli,žádná sebereflexe,to je znakem všech zkurvených lžidokratů a jejich přisluhovačů.

  OdpovědětVymazat
 5. Podle mě čte nebo přeříkává naučený text, spolubesedník kontroluje, zda vše běží jak má a opravuje přeřeky...

  OdpovědětVymazat
 6. no, pripečená už evidentne je, možno to upálenie už nepodarene skúsila . . .

  OdpovědětVymazat
 7. no, pripečená už evidentne je, možno to upálenie už nepodarene skúsila . . .

  OdpovědětVymazat
 8. Odpovědi
  1. Co naděláte,oni ti tzv.umělci jsou většinou duté palice,jen emocionálně labilní a hysteričtí pozéři a konjunkuralisti,umně využívající situaci ke zviditelnění se.
   A odpovědnost nikde,konzistence názoru,pokud nějaký je,taky nikde.Jen o málo z nich se to nedá říct....jsou dobří jen k obveselení,aby metali kotrmelce,nic víc....

   Vymazat
 9. Slééééépko !

  OdpovědětVymazat
 10. Ty dutino, co do Vesmíru odešleš, to se ti vrátí.
  Co také čekat od serebritky, že ?

  OdpovědětVymazat
 11. Cílů Majdanu bylo celkem dosaženo:
  na Ukrajině dnes rozhodují američtí židé, je tam vyvoláná totální nenávist proti nám Slovanům, ukrajinský národ byl okraden a ponížen a ztratil jakoukoliv možnost si rozhodovat sám. Ještě ten poslední bod, to je válku pro Rusku a nám v režii žida Sorose, to je to, co ještě zbývá splnit. takže Ruslano, upalování není nutné.

  OdpovědětVymazat
 12. Kolik dostala zaplaceno se asi nedozvíme! Holt za prachy všechno....

  OdpovědětVymazat
 13. Já bych ji tolik neodsuzoval. Nikdo z nás neví, co jí provedli, aby se prozření překlonilo na druhou stranu.

  OdpovědětVymazat
 14. Ty banderovský svině by se měli upálit do jednoho....zvášť ty,co jsou tady!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co se týče Ruslany a jiných umělců, není nic hloupějšího než se plést do politiky. Například u nás kdo z nich veřejně podporuje například presidenta má okamžitě proti sobě všechny, kteří ho nemusí. Třeba takový božský Kája není hloupej a nikdy pokud vím tohle neudělal. No a co se týče ukroušů? Ty jsou úplně vymaštěný když chtěj náhrady od Mongolů za nějaké křivdy ve 13. století. Už i Mongolové z nich mají bžundu a proto od Ukrajinců chtějí jemnný seznam poškozených Ukrajinců, kteří mimichodem ještě tehdy neexistovali. To prostě nevymyslí normální hlava, ale úplně vydlabaná palice.

   Vymazat
  2. Tak pro informaci. Karel Gott se někde vyjádřil, že je to práce iluminátů a prosazovatelů NWO, to svinstvo, co se v světě děje. Já viděla na nějakém servru, jak jistý Jan Kurvan, který mimochodem vyučuje na univerzitě, Gotta pokáral, že je sice dobrý zpěvák, ale jinak jen obyčejný elektrikář a proto mu nepřísluší, vyjadřovat se ke světovému dění. A tak raději pozvali do médií k posouzení situace Pavlínu Filipovskou.

   Vymazat
  3. Na to Gottovo vyjádření si dobře pamatuju,bylo to nejmíň před 15 -ti lety a velice mě udivil.
   Dokázal tím,že není na rozdíl od spousty umělců ignorantský kašpar,že věci sleduje a vyzná se v situaci a že si nechce dělat zbytečně nepřátele a zneužít se v politice gaunery....I tímto potvrzuje své kvality i úroveň,kterou většina našich kašparů a kekjlířů nesleduje ani z povzdálí....

   Vymazat
  4. Takže pro úplnost, to Gottovo vyjádření o iluminátech můžete najít na adrese "Český portál" a i když už to je dlouho, je stále v rubrice "celkově nejčtenější" na prvním místě. Doporučuji, tenkrát to vypadalo jako fantasmagorie a dnes...

   Vymazat
  5. Kurvanovi nevadí, že se ke světovému dění vyjadřují i jiní herci? Je to proto, že zastávají jeho názory? Proto můžou být herci i na postech poslanců a ministrů a ti Kurvanovi nevadí?

   Vymazat
 15. Nejvyšší čas se zapálit Ruslano !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potom by mohla poctivě řící,/pokud by to ještě šlo/ že byla pro věc zapálená.

   Vymazat
 16. No tak z její hlavy to určitě nebylo (stačí se na ni podívat) někdo využil blbku pardon umělkyni podle české kavárny, to že je čas aby splnila co na majdanu řekla to by za ni taky někdo musel udělat ona má jen velkou hubu a prázdno v bedně.

  OdpovědětVymazat
 17. v lidech Evropy je ohromná síla takže jestli ty kurvy z NATO něco začnou budou mít v zádech tuto sílu která je srazí na kolena !!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Preco sa vyjadrovat k nulovej filcke ?

  OdpovědětVymazat
 19. Je zhola zbytečné cokoliv dodávat, Ruslana je zcela vypatlaná.

  OdpovědětVymazat
 20. Možná by nebylo špatné,si změnit jméno !...
  ruslana - no to je vrchol!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všimněte si, jak se Amíkům podařilo rozeštvat na život a na smrt rusky mluvící Rusy z tzv. Ukrajina a z Ruska. To se bude hojit po generace. Marek

   Vymazat
  2. To majî ukrajinci za to,že zapomněli , že jsou Rusové...
   j.

   Vymazat
 21. Ještě bycho k té čubce mohli přiložit čubku frau Merkel a třeba i našeho Kalouse a Kchárla s Brčálem aby se jim fritování stalo veselejším. Nakonec na cestu do pekla se jim půjde lépe ruku v ruce. Budou tam mít dobrou společnost třeba Vencu kulisáka a Donespivo starší a spol.

  OdpovědětVymazat