Reklama

čtvrtek 17. března 2016

Rusové v Sýrii pokračují. Tentokrát s bitevními vrtulníky Ka-52 a Mi-28N


Geo
17. 3. 2016  Euroasie24

Zatímco svět v uplynulých hodinách sledoval stahování části ruské letecké techniky z Latakie a debatoval nad tím, co bude v Sýrii dál, některé zásadní odpovědi se skrývaly v obrázcích natočených na ruské základně v Hmímímu.


Ne, Rusové v Sýrii nekončí. Taktické letectvo, zastoupené stíhacími bombardéry a bitevními letouny, vyplnilo svoji misi a ruská podpora v boji proti terorismu bude mít nyní odlišný charakter. Jaký, to naznačuje přítomnost moderních bitevních vrtulníků Mi-28N a Ka-52 v Hmímímu, odhalená ve středu 17. března.

Oba typy vrtulníků jsou primárně určeny k přímé podpoře pozemních jednotek. Není známo, v jakých počtech budou tyto stroje v Sýrii nasazeny, nicméně už jejich přítomnost značí, že půjde právě o tento druh operací. Podle ruských médií byly vrtulníky do Sýrie dopraveny teprve v posledních několika dnech prostřednictvím těžkých transportních letounů An-124.

Předpoklad, že se Ka-52 zapojí do operace v Sýrii, Eurasia24.cz publikovala s odkazem na odborná média už v polovině ledna letošního roku. Zde je screenshot videa reportáže TV Zvězda ze středy 17. března, kde je tento vrtulník dobře patrný v pozadí.Vrtulník Mi-28N je zachycen na těchto záběrech 15. až 18. vteřina8 komentářů :

 1. Ano situace v Syrii se začíná projasňovat ! Putin sice se Syrie odvolal část sil jehož jádro tvořili bombardéry ( SU-24M SU-34 ) ale dnes se na základně Hmejnim objevily nové těžké bitevní vrtulníky MI-28 N Noční lovec . Putin podle situace nahradil jeden druh vojska druhým !!!

  OdpovědětSmazat
 2. Ano, situace na bojišti se změnila, takže nasazují jiné taktické zbraně. Je ale sranda, jak celý svět s napětím sleduje každý jejich tah a každý Putinův výrok, aby pak mohl spekulovat a spekulovat, až do dalšího ruského tahu. Je to vysoká škola vojenská a mezinárodních vztahů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a také a především škola propagandy. Tvrdé z pohledu porovnání s tou socialistickou, ale především úděsně hloupou v době internetu. Dokud prostě bude internet svobodný, bude západ směšný.

   Smazat
 3. nova technologie ochrany vrtulniku byla proverena na Ruskych polygonech.Ted je treba proverky novych SSA prostredku "natvrdo".Vypada to,ze ty "ventilatory" to v pohode utahnou a jeste s vetsi presnosti!A nicmene-Rusove potrebujou novy instruktory pro ventilatorovy posadky,zkusene v ostrych konfliktech aby predavali dale vedomosti a grify...
  Stahnuti "rychlych kridel" byl takticky tah vojenskeho velitele,ktery uvedl SSA do stavu " volakej zmetenosti"...
  Zaroven tenhle tah byl testem pro Nato jak rychle dokazou analyzovat situaci a prijmout rozhodnuti.-Pohorelo na cele care!Byt to tak ostrej konflikt tak ztrati 48 hodim a to by je takticky hodne odrovnalo. Dokazu si predstavit jak by pentagonu spadla sanka kdyby ve v pousti objevili rusti specnazove s nafukovacima kajakama!....

  OdpovědětSmazat
 4. Jak řekl Švejk:
  Na frontě se mění situace každým okamžikem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, nepřítel Amíky zradil,že ?

   Smazat
 5. Trochu zapomínáte, že samy vojenské základny také potřebují ochranu a pro tu jsou vrtulníky ideální. Z fotky jednoho vrtulníku je poněkud smělé spekulovat o změně ruské taktiky.

  OdpovědětSmazat
 6. Některé vrtulníky mají nové radary.Jsou pasivní a zároveň informují o frekvenci nepřítele.Tuto rezonanci potom dokáží zahltit .Je to poslední výkřik techniky Rusů.Podkladem byla Věra a Tamara.Spolupracují s technikou Rass.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.