Reklama

neděle 20. března 2016

Sankce a lži se nevylučují


Zdeněk Hrabica
20. 3. 2016
Listoval jsem stránkami dávného literárního odkazu Julia Zeyera; překvapila mne jeho odhodlaná náklonost k carskému Rusku. Nebyl jediným. Svým hlubokým pohledem si mohl kdykoliv - i s Karlem Havlíčkem Borovským zároveň vůči „velkému slovanskému dubisku“ být rovněž hodně kritický. O Masarykovi ani nemluvě. Co se odehrává nyní, je odjinud. Většinou vyčerpáno z hodně kalné a nejspodnější české žumpy.


Zrovna včera mne poučil člověk nesmírně šikovných rukou, s čirou hlavou na svém krku, že už nevěří ani politikům ani historikům, odhazuje je od sebe a jejich negramotnost posílá v širou dál a kamsi za kopečky. Nedivím se mu, každý den u nás některý z politiků – politologů, politických demografů, tiskových mluvčích a asistentů a čert ví jak si ještě sami o sobě říkají - nepřestajně perlí.

Od druhého nejvyššího českého ústavního činitele, předsedy senátu Milana Štěcha se z ČT dozvídáme holý nesmysl, jaký nemůže mít srovnání ani s obdobím protektorátního goebelsovského lhaní. Pronesl k miliónům diváků Událostí ČT24 nehoráznost, že západní spojenci za druhé světové války „vzali do hry Stalina“. Díky poučeným - mediálnímu teoretikovi Petru Žantovskému a mediálně stejně vzdělanému Štěpánu Kotrbovi - se tentokrát dostalo popletenému politikovi pořádného výprasku.

A co říci k orodování za Savčenkovou od Bohuslava Sobotky a Lubomíra Zaorálka na sumitu v Bruselu, když se nyní vedle dřívější podpory protiruským sankcím zastali i posud souzené ukrajinské Naděždy Savčenkové? Navzdory hlasitému nesouhlasu i jiných, větších než jsme my, z EU. Co se bude dít po vynesení rozsudku, který se v nejbližších příštích dnech očekává? Nechme se překvapit, neházejme předem za hlavu názor poslance Jaroslava Foldyny nebo publicisty Václava Dandy, kteří nabídli jiný pohled na Savčenkovou než Sobotka , Zaorálek a Bělobrádek (ten dokonce již napsal i Vladimíru Putinovi) a položili si otázku:“ Za koho to orodují čeští politiici?“.

Dočkejme času, jako husa klasu.

Dokonce se ozval i starosta Užhorodu Sergej Ratušňák na Zakarpatsku (dříve Podkarpatské Rusi), že tam neřeknou Savčenkové jinak, než „krvavá Naděžda“. Jeden z očitých svědků zveřejnil v době konání procesu na Ukrajině svědectví: „Ona své oběti prostě nebila, ona je mrzačila a ubíjela. Svázané na rukou i na nohou je mlátila trubkou, rozbíjela genitálie, zhášela cigarety v jejich otevřených očích: Neustále přitom řvala: ´Prodám tě na orgány jako tamty, neboť tě rozstřílím.´“

Stejné se i u nás dělo tehdy, když Stalina „vzali do hry“ západní spojenci, a než se definitivně hlavně jeho zásluhou a zásluhou jeho armády spolu se spojenci – a těmi jsme byli i my - rozhodlo o porážce nad Hitlerem.

Psáno pro Nové slovo, Novou republiku a LUK.Obrázek Jiří Koštýř

16 komentářů :

 1. Je smutné, že nám vládnou negramoti. A nejsou ani schopni si to přiznat. Neznají vůbec historii. Měli by si zopakovat dějepis základní školy. Vždyť už první útvar na našem území založil kupec Sámo proti útokům Avarů z východu!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevládnou nám negramoti, ale gauneři.

   Vymazat
  2. Proto ty neustálé experimenty ve školství. Cílem asi bude udělat z celého národa debily, kteří uvěří jakémukoli nesmyslu. Q.

   Vymazat
  3. A pritom se porad najdou vlastizradci, kteri zalezou kagebakovi a jeho ozrale tlupe do jejich zapachajicich zadnic!

   Vymazat
  4. Přesně tak . Nejsou to negramoti ale jsou to parchanti , kteří říkají to co jim někdo nařídil a dobře jim za to zaplatil . Nezbývá než doufat , že jednou jim jejich spoluobčané taky za to zaplatí . A nemyslím tím peníze .

   Vymazat
 2. Trojitý útok na Rusko v rozsahu pár dní ...

  1. FlyDubai

  2:
  http://sputniknews.com/russia/20160320/1036636536/boeing-moscow-surgut-crash-landing.html

  3. https://www.rt.com/news/336341-thailand-russian-plane-bomb/

  OdpovědětVymazat
 3. Proces proti pani Savcenkove je navlas podobny procesu s Miladou Horakovou. Ta statecna pani jen branila svoji vlast.
  Zlociny byvaleho KGBaka a jeho fasistu mohou obhajovat je vlastizradna fasisticka a komunisticka lejna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen si chraňte "krvavou Naděždu" jste stejní jako ona.

   Vymazat
  2. 2:25 je primitiv, nepoužívající logiku. Ukázkový americký řiťolez. Kamarád fašistů, poslušný sluha-bezmozek.

   Vymazat
  3. Viděl jste někde spisy z případu Horáková? Pak mluvte. Bohužel čistě náhodou nejsou k nahlédnutí, protože je prý již od roku 1989 "restaurují" a nějak jim to nejde. 8-)

   Vymazat
  4. Lidi, prosím vás, NEKRMTE TROLLY. Takový křivák napíše cokoli, ne snad, že by si to myslel, ale aby vás nasral a odvedl diskusi od tématu.
   J. Hruška

   Vymazat
 4. O čem nic dost spolehlivě nevím, k tomu se nevyjadřuju. Ale přecejen. Zachovaná vystoupení Dr. Milady Horákové a dostupné vystoupení paní Savčenkové ukazují nápadný rozdíl. Proto jen blbec uvěří v paralelu. A pan zamin Zaorálek? Ten je co chvíli unesen sám sebou. Jak ten Kašpárek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ba ne, v ČRo existuje nahrávka z procesu s Horákovou, na které se ona hrdě přiznává k tomu, že pro změnu komunistického režimu chtěla nukleárními zbraněmi vybombardovat Plzeň, Ostravu, Prahu, Brno ... Prostě Svatá Horáková. Marek

   Vymazat
  2. To je pravda, já ten záznam slyšel na začátku devadesátých let, když se začalo s prosazováním zločinosti komunistického režimu.

   Vymazat
 5. "Uvědomujete si,co jste způsobili?!" To je straší, mysleli, že jsou ve svých lumpárnách a zločinech beztrestní a zjišťují, že je síla, která se zastrašit nedá a která to dotáhne. Teď budou vyřvávat zhovadilosti u Savčenkové, protože to je první vlaštovka. Jaro sice nedělá, ale uvidíme, jak se s tím Rus popere dál. Já jsem přesvědčen, že se svou zarputilostí půjdou za právem a spravedlností, že tím zažehnou srdce Evropanů a zmetci budou pohnáni k odpovědnosti za své zlovolné činy. Není třeba ani u nás upravovat trestní zákoník - od § 400 je na jejich jednání pamatováno.

  OdpovědětVymazat
 6. M. Horáková prohlásila před soudem:....čekala jsem, že Američané svrhnou na Prahu atomovou bombu a tím zlikvidují komunisty a budeme mít demokracii.
  Byla popravena stejně jako Ethel Rosenbergová v USA, (ta se svým manželem, za prozrazení výroby atomové pumy). Tak to tehdy probíhalo, jen s tím rozdílem, že vyzrazení A bomby vznikla rovnováha ve světě a nebyla III. svět váka.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.