Reklama

úterý 15. března 2016

Savčenko

Janika
15. 3. 2016      Outsidermedia


Požaduji osvobození od zabití všech zabitých novinářů, všech zabitých dětí Donbasu, všech Srbů, plnících svou vojenskou povinnost bránit vlast, zabitých v Haagu. Také požaduji osvobodit z amerických věznic, kde si odpykávají nespravedlivě 25 let, unesení ruští občané Jarošenko a Buta, kteří nikoho nezabili, neokradli, neznásilnili. Až je osvobodí, pomyslím na to, nehladoví-li Savčenko.“
Prohlášení Junny Moric na jejím facebooku, které bylo zakrátko nahlášeno jako závadné a odstraněno. Zdroj.
Prostě o jednoduchém
(Napsal S. Lopatnikov, překlad Janika)

Pozorně jsem si přečetl obžalobu.

Nejsou žádné rozpory.

Velitel Savčenkové, nějaký Melničuk, říká, že stříleli podle navigace pomocí GPS, a prokuratura tvrdí, že:
a) stříleli podle údajů navigátora, který byl ve vizuálním kontaktu s ostřelovanou pozicí;

b) navigátorem byla Savčenko.
Důkazem střelby podle údajů navigátora je to, že při střelbě podle GPS korekce není v zásadě možná a výsledek střelby bez pozorovatele je neznámý. Je stanoveno pořadí výstřelů: dvě zaměřování, potom dvakrát na cíl a po zásahu cíle zastavení střelby – to jasně ukazuje na přítomnost navigátora.

Důkazy o vině osobně Savčenko jsou v tom, že byla zajata v blízkosti přenosové věže, která se nachází na nejvhodnějším místě pro navigaci a měla u sebe mapu, kompas, vysílačku a mobilní telefony, což je dostatečné vybavení pro vizuální pozorování výsledků střelby a přenosu dostatečných údaje pro korekční výpočty správné polohy. Toto je vybavení navigátora.

Jsou zde ještě další věci: výpovědi svědků a nahrávky s prohlášeními atd.

Během druhé světové války by Savčenko při takových objektivních údajích byla na místě zastřelena.

A udělali by to správně. Co je nejdůležitější, bylo by to naprosto podle práva a svědomí.

14 komentářů :

 1. Dodatku o sadistických praktikách této hladovějící ženštiny vůči zajatcům téměř netřeba.

  OdpovědětSmazat
 2. Ještě by bylo dobré dodat, že ti novináři doprovázeli civilisty prchající z ostřelovaných domů. To by mohl schválit snad pouze Avakov s Mladičem nebo Porošenko/Turčinov s Karadžičem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladiče s Karadžičem do toho netahejte. Vůbec nevíte, co tu melete dohromady. Ukrajinské fašisty srovnávat s hrdiny srbského národa v Bosně může jen propagandou duševně naprosto vymiškované individuum. Díky Karadžičovi a Mladičovi nevyvraždili muslimové bosenské křesťany!

   Smazat
  2. Opět předvádíte dvojí metr a ospravedlňování na chlup stejného zločinu jako nějaký zfanatizovaný hitlerjugend nekriticky obdivující ty jedině správné (rozuměj) své banderovce, četniky, ustašovce a džihádisty. Ostřelování prchajících civilistů a obytných čtvrtí zůstává válečných zločinem, ať se jedná o Doněck, Srebrenici nebo Sarajevo. A můžete se spolu s Rajko Dolečkem a Naděždou Savčenkovou vymlouvat jak chcete, že kolona byla chráněna domobranou.

   Smazat
  3. Odkdy máte 20:00 výjimku z dodržování Ženevských konvencí, že si na Balkáně a Kavkaze stanovujete vlastní pravidla vedení války a nelidského nakládání s civilisty a zajatci stejně jako se na nic neohlížela německá branná moc? Nebo se Rusové a Srbové nepovažují za civilizované národy, ale barbary? To už máme blízko k americkému vybíjení indiánů a banderovské představě spravedlnosti v podobě likvidace donbaského ghetta.

   Smazat
  4. Milý politologu-amatére. Netahejte sem muslimský podvod Srebrenici, netahejte sem Sarajevo, kde bylo pobito víc Srbů než muslimů! Nevíte o tom nic, ale trousíte tu svoje 'moudra', která mají základ ve válečné propagandě NATO! Něco si o tom už konečně přečtěte!

   Smazat
  5. „Klečím tu před vámi na kolenou a prosím, abyste Srbsku odpustili zmasakrování muslimských mužů a chlapců v Srebrenici v červenci 1995.“, řekla srbským národem přímo zvolená hlava státu Tomislav Nikolič. Nenapadlo by mě, že někdo bude zpochybňovat slova přímo zvoleného srbského prezidenta Tomislava Nikoliće, kterého zde nedávno jako vlastence statečně hájícího srbské národní zájmy vyzvihl i Čechosrb Prof. MUDr. Rajko Doleček. A přesto se takový hňup našel, který jim hystericky podsouvá válečnou propagandu NATO. Pane jednostranný dokumentaristo, Srbsko není členem NATO.

   Smazat
  6. Nedosahujete ani kvality pouťového jasnovidce, když jste nerozpoznal z jakého zdroje čerpám. Zkuste víc zabojovat ve zdůvodnění poprav chycených a ostřelování prchajících civilistů a obytných čtvrtí (ať už se jedná o Doněck, Srebrenici nebo Sarajevo), aby to nevypadalo jako válečný zločin, nebyla poblíž takového konvoje jako doprovod nějaká domobrana nebo ozbrojení myslivci, neměl někdo z nich v armádní evidenci záznam kvůli absolvování vojenské základní služby? Však to znáte od "nezávislého" badatele Karganoviče z holandské neziskovky Historický projekt Srebrenica placené Republikou srbskou, která takto představitelům režimu obžalovaným z válečných zločinů kryje záda a ze státního rozpočtu sami sobě platí obhajobu snažící se zlehčovat spáchané skutky, zpochybňovat fakta, vytvářet nátlak na soud a manipulovat veřejné mínění. Nacionalisté na veřejnosti přeci vždy popírají nebo zlehčují své zločiny v naději na ztrátu historické paměti.

   Smazat
 3. Viděla jsem obhajobu této taky "ženy" a byl to jeden veliký hnus!!!!!!!!! Doufám, že dostane tolik, kolik si zaslouží!!! A nejen ona, ale jednou i všichni ukrajinští fašisté v čele s Porošem, Jasehňupem a celým tím hnusným spolkem... a to přímo od vlastního národa. Dagmar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba takový po vzoru 20:00 duševně vymiškovaný rusko-srbský patriot Pjakin ještě dnes obhajuje stalinské gulagy a genocidu domorodého čečenského národa. "Z trestance musíme dostat všechno v prvních třech měsících – protože pak ho už nepotřebujeme..."

   Smazat
  2. No No no, to jste s tím Pjakinem přehnal. Dáváte sem nepřesné informace, spinované přesně podle objednávky. Kdybyste ke svým výmyslům poskytl aspoň link. Ale to vy ne. Tak si pro příště pamatujte: lhát se musí umět a vy se musíte ještě hodně učit!

   Smazat
  3. Informace je přesná, pokud někdo jako Pjakin ještě dnes obhajuje stalinské represe a gulagy (přešetřením případu zatímco bude otrocky pracovat a možností propuštění z táborů smrti prací pro společnost) a genocidu domorodého čečenského národa vysvětluje povznesením na vyspělou ruskou úroveň a zároveň hanobí prezidenta Beneše, tak je to fanatik. A pamatujte si, kdo jiné lživě nazývá lhářem, aniž by si poslechl poslední Pjakinovo výmysly, tak se sám stává lhářem.

   Smazat
  4. Savčenko je nacistka, která má na triku smrt nevinných lidí a pokud bude po zásluze a spravedlivém soudu potrestána, bude o jednu bestii méně. Jen tak dál. Stydím se za to, že se jí zastávají vrcholní politici ČSSD Sobotka a Zaorálek.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.