Reklama

pondělí 21. března 2016

Sdělení náčelníka hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF, generál-poručíka Sergeje Rudskovo: od 22. března může RF, po získání spolehlivých důkazů o systematickém porušování závazků příměří ze strany ozbrojených formací, začít proti nim používat vojenskou sílu


21. 3. 2015    zdroj
Při respektování ustanovení společného rusko-amerického prohlášení o zastavení bojových operací v Sýrii, Ministerstvo obrany Ruska zaslalo zástupcům USA 25. února prostřednictvím vojenských a diplomatických kanálů projekt návrhů na zabezpečení dodržování a kontroly režimu přerušení bojových operací v Sýrii.


V daném dokumentu je odražen mechanismus konzultací mezi Ruskou federací a USA pro případ získání informace o porušení příměří, a také způsob použití vojenské síly v souvislosti s formacemi, které průběžně přijaté závazky porušují. Předpokládáme, že tyto procedury umožní zformovat efektivní mechanismus pro kontrolu a zadržování potenciálních narušitelů v Sýrii.

Po obdržení postoje USA k danému dokumentu jsme rozpracovali a 5. března zaslali americké straně kompromisní návrh dohody. Ruská strana mimo to navrhla, aby se v maximálně krátké době uskutečnily konzultace expertů pro odsouhlasení jejího textu.

Avšak rusko-americké konzultace, které se konaly 18. března v Ammánu, odhalily nepřipravenost americké strany k věcnému projednání a sladění textu dohody.

Průtahy se vstupem v platnost odsouhlasených zásad reagování na porušování režimu příměří v Sýrii jsou neakceptovatelné. V důsledku provokačních akcí a ostřelování tam každý den umírají civilisté.

Ruská strana oznamuje připravenost k co nejrychlejšímu dokončení práce nad navrženým dokumentem včetně přijetí americké delegace v Moskvě nebo uskutečnění setkání kdekoli, kde to bude přijatelné pro obě strany.

V případě absence reakce USA na tyto návrhy přistoupí Ruská federace 22. března k jednostrannému použití zásad, předpokládaných dohodou.

Zdůrazňujeme, že vojenská síla bude používána až po získání spolehlivých důkazů o systematickém porušování závazků ze strany ozbrojených formací, jež byly přijaty v rámci realizace společného rusko-amerického prohlášení o zastavení bojových operací v Sýrii od 22. února 2016.

Vůči formacím, dodržujícím režim příměří, a také civilnímu obyvatelstvu, občanským objektům nebude vojenská síla používána.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. rusové se nemusí domlouvat s usákama a mohou jednat sami mají na to mandát od legitimní vlády usáci tam nemají co pohledávat vypráskal bych je odtam co nejrychleji a stejně tak z evropy parazity zasraný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná se Vašeho scénáře i dočkáme, protože Rusové zkusili všechno co mohli, aby věc uklidnili, ale komu není pomoci...........
   Sims.

   Smazat
  2. Také bych chtěl mít vládu, která umí pojmenovat problém a hlavně umí se k němu postavit čelem.

   Smazat
 2. No jo no, pakty s ďáblem končí v pekle.

  OdpovědětSmazat
 3. Už roky nazýváme peklo nebem a nebe, naše vlastní nebe, posíláme do pekel.

  OdpovědětSmazat
 4. Pořád si myslím, že stažení části sil RF ze Sýrie je mimo jiné fintou, jak vylákat krysy z děr. Pokud kocour chodil okolo, tak někam zalezly nebo se tvářily jako hodné myšičky. Teď, když si myslí, že kocour je pryč tak vystrčí čumáky a drápky. Jenže kocour je vidí a má i rachejtličky, nemusí číhat hned u díry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobrý postřeh. Z mnoha výkladů stahování se Rusů snad nejpravděpodobnější.

   A taky, kdykoliv se děje něco nepředvídaného, ukazuje se i to co je běžně maskováno.
   Děda.

   Smazat
 5. Polopaticky.

  Oni tímto ty američany dehonestují.

  Jsou to přece "jejich" skupiny, které porušují příměří.

  Američané se k tomu nemůžou nebo neumí vyjádřit, protože by na sebe práskli koho podporují, a je jedno jestli to je umírněná opozice nebi ISIL.

  Oni tam totiž mění dresy mančaftu, podle toho jak se jim to hodí v dané situaci.

  Tož včil mudruj Obamo.

  OdpovědětSmazat
 6. DObrá odpověď na neustálé porušovájí dohod.
  Všechny dohody od roku 1945 USA a jeho spojenci
  neuvěřitelně arogantním způsobem porušíli a uboze se
  dosud vyjadřují ke Stálinovovi . Všichni tehdejší předstevitelé mají stejnou zodpovědnost za zvěrstva kkterá se tehdy udála. A z pohledu ČR jsou dle mého názoru největší zlosiní Velká Británíe a Francie
  jsou na stejné úrovni s nacistrickým Německem a jejich kecy o demokracii jsou směšné. Dnes nás do stejné zhouby vodou stejné státní útvary GB, Francie,Germáníe. Je to jen Náhoda.

  OdpovědětSmazat
 7. keď som sa snažil dopátrať, aký vlastne režim budoval Stalin, tak som sa dozvedel že prioritou bolo družstevníctvo - spolky,

  OdpovědětSmazat
 8. Nacelnik genstabu RF pro logistiku rozhodl kategorizovat munici na normalni a umirnenou. Ta umirnena se ted bude taky pouzivat podle potreby!...

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika se chová prostě jako prase, potřebuje stále jen hromady mrtrvol, nic jiného tyto grázly nezajímá. Jímá mě hnus.

  OdpovědětSmazat
 10. Havárie letu Fly Dubai v Rusku byla označena za kriminální čin z důvodu nálezu fragmentů USA střely momentálně vyráběné v Turecku !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Disponujete patrne lepsimi informacemi nez vysetrujici tymy! Hodte sem link ktery odkazuje na danou skutecnost,prosim....

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.