Reklama

neděle 20. března 2016

Setkání ke Krymu bylo v OSN ignorováno Ruskem, Angolou, Venezuelou a Čínou

21. 3. 2016   zdroj
Na setkání vystoupil poslanec Nejvyšší rady Mustafa Džemilev, po němž bylo Ruskem vyhlášeno mezinárodní pátrání. Čtyřmi členy Rady bezpečnosti (RB) OSN - Ruskem, Angolou, Venezuelou a Čínou - bylo v pátek ignorováno neformální setkání k situaci s lidskými právy na Krymu, organizované ukrajinským stálým zastoupením. Novinářům to oznámil stálý zástupce Ukrajiny při OSN Vladimír Elčenko.


Na setkání vystoupil poslanec Nejvyšší rady Mustafa Džemilev, po němž bylo Ruskem vyhlášeno mezinárodní pátrání, a který podle ukrajinského stálého zástupce uskutečnil pro diplomaty "velmi zajímavý briefing", a také zástupci organizací obránců lidských práv Ukrajiny. Diskusi zahájil nejvyšší komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad al-Husajn.

Podle slov Elčenka se "hlavní devizou" konané debaty stalo to, že Kyjev se "i nadále těší velké podpoře mezinárodního společenství" ohledně krymské otázky.

Stálý zástupce Ukrajiny tvrdil, že na poloostrově dochází "k myriádám porušování lidských práv". Konkrétně obvinil Moskvu v "násilném vnucování ruského státního občanství" obyvatelům Krymu, také nazval "do nebe volajícím krokem" pokusy vyhlásit organizaci "Medžlis krymských Tatarů" za extremistickou organizaci.

Protiruská setkání v OSN

Setkání ke Krymu bylo uskutečněno podle tak zvaného "formátu Arria", který umožňuje členům RB výměnu názorů s ochránci lidských práv a s jinými zástupci občanské společnosti. Den před tím proběhlo z podnětu Kyjeva zasedání, spojené s druhým výročím přijetí rezoluce Valného shromáždění, v níž bylo všenárodní referendum na Krymu prohlášeno za nezákonné.

Ruská delegace v OSN ve čtvrtek prohlásila, že se obou akcí nezúčastní. "Tyto akce (dnes a zítra), organizované ukrajinským stálým zastoupením, mají zjevně protiruský charakter. Ignorujeme je. Nakolik je nám známo, některé další delegace také", sdělil tiskový tajemník stálého zastoupení RF Alexej Zajcev.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
 

19 komentářů :

 1. Setkani ke Krymu bylo ignorovano jen nekolika zlocinnymi nacistickymi a komunistickymi rezimy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava 2:19: Setkání ke Krymu bylo organizováno zločinným fašistickým režimem. Vystoupil na něm poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Mustafa Džemilev, po němž bylo Ruskem vyhlášeno mezinárodní pátrání.

   Je to ten, který organizuje teroristické ozbrojené bojůvky, provádějící sabotáže dodávek elektřiny a blokující dopravu na Krym.
   Také se o něm zmiňuje zpráva ČT z 14.3.2014: "Simferopol - Bojkotujte referendum o připojení k Rusku, vyzval krymské Tatary jejich vůdce Mustafa Džemilev. Zároveň se obrátil na NATO, aby svým zásahem předešlo masakru."
   A že to pro takové americké vlezdoprdelky masakr byl, o tom nikdo nepochybuje. Byl to také on, kdo pozval majdanuté z Kyjeva a se svými soukmenovci se pokusili násilím obsadit Krymský parlament. Až teprve v reakci na tento čin se následující den objevili "zdvořilí lidé", aby takovýmto "demokratickým" akcím zabránili.

   Vymazat
  2. Jsem velice rád,že Krym je opět zpátky v Rusku.Vzhledem ke spokojenosti většiny je vše v souladu s lidskými a občanskými právy.Hrstka kvičících fašounů podporovaných západem je slušným lidem k smíchu...!

   Vymazat
  3. Loser Pepa iPhone alias JJ. No comment.

   Vymazat
  4. I tady zase masturbuješ "jako první", úchyle ? A kolikrát ses u toho odbavil, než jsi vyblil ten svůj kravinec ?
   Na nás se nezblob, že jsi postižený. Může za to tvůj fotr, že namrdal segru. Z incestu nic než kretén vzniknout nemohlo. A to, že jsi při klešťovém porodu upadnul hlavou na beton, ti také nepřidalo. Tak se netrap. Šlehni si svou dávku, vyhoň si ho a uleví se ti...

   Vymazat
  5. Výborně, činíš se !! To bude mít Putin z tebe radost. Jsi fakt dobrý. Už téměř ani nespíš. Moloděc.

   Vymazat
 2. Krym byl, zase je a bude ruský. Není třeba o tom vůbev diskutovat. Překručovači dějin a západní politické loutky si mohou tak akorát políbit šos. Tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. a proč tedy Rusko před deseti lety porvdilo, že Krym je v rámci Ukrajiny a jejich hranice jsou nenarušitelné ? Bylo to na konci 1994 a dokument z Budepešti je podepsán prezidentem Ruska.. Tak jak to tedy je ? Kdo změnil názor ?

   Vymazat
  2. Změnila se situace, na Ukrajině došlo k nacistickému krvavému převratu, Ukrjaina se přestala chovat jako partner a stal se z ní nepřítel, který masakruje své vlastní rusky mluvící občany. Také se změnil ruský prezident. Ožralovy závazky a závazky bývalého demokraticky zvoleného vedení Ukrajiny v nově nastalé situaci přestaly platit. Pamatuj: Rusové se brání proti nepřetržité nepřátelské kampani a k válce zatím nedošlo jen díky velké ruské trpělivosti. Kdyby byl na jeho čele prchlivý Ukrajinec Chruščov, nebo třeba Josifek Džugašvili, to bys viděl ten tanec. Buď rád, že v Kremlu sedí Putin. Mimochodem, milý Počtáři, od roku 1994 nás dělí ne 10, ale 22 let.

   Vymazat
  3. Pan Stalin byl měkkej! Mnoho věcí podcenil, ale se sázkou na bílou část elity USA neudělal chybu - za druhé pětiletky proběhla "foridzace" SSSR, vznikl základ pro budoucí vítězství ve válce - těžký průmysl. Jeho lidi získali přístup ke všem možným technologiím USA. Ale uvalil na svou hlavu i židáckej hněv Schiffů a další wallstreetský svoloče a tím zlatou blokádu" s následkem hladomoru. To kvůli tomu, že nechal ho pomalu uzrát a vyhnít jeho frakace v SSSR, tak že se "pátá kolona" sionismu, trockističtí a bucharinští agenti Wall streetu vyhubili z valné části navzájem mezi sebou již před rokem 1937, kdy jim zasadil smrtelnou ránu a jejich plánům na zničení SSSR zevnitř. Ovšem tím urychlil útok jejich oře Hitlera na svou zem a tam nebyl zcela připraven. Ustál jim navztek a usek jejich zločinné pařáty, které drželi skrz trockistickou kamarilu na hrdle ruského lidu. Ovšem pak se kvůli Krymu zalekl, když mu židozednář FDR pohrozil na Jlatě zastavením dodávek pomoci, pokud židáci nedostanou Trockým přislíbený Krym, odkud musel kvůli tomu vystěhovat Tatary do střední Asie. To kvůli těm hajzlům, aby si získal bílou část vládnoucí třídy USA jim dal západní Berlín a jižní Koreu, upustil od okupace Hokkaida, podpořil Čankajškovy ambice a nedovolil Maovy osvobodit Tchajwan, ryšavýmu lháři s doutníkem nechal Řecko a jeho lid tak dostal do monarcho fašounský poroby což byla prapříčina roztržky s Titem! Dosáhl jen částečnýho úspěchu, když byl politicky zlikvidován Morgentau a s ním i jeho sionistický zvlčilý plány na likvidaci Německa a Němců, které pan Stalin kontroval smělým: "Hitlerové přicházejí a odcházejí, ale neměcký lid a německý stát zůstává!".

   Vymazat
 3. Neskutečna ignorance řvát kvůli anexi Krymu a druhým dechem vyjadřovat podporu humanitárnímu bombardování a válčení pod záštitou demokracie v x zničených zemích se strašlivou spoustu mrtvých, chce se mi blejt velebnosti z některých vygumovanych mozků..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Orel much nelapá...

   Vymazat
  2. Aniž si to někteří neuvědomují, ale srovnání Krymu a humanitární bombardování jim samo dává jasnou odpověď!

   Jen pro představu:
   Kdyby bylo referendum na Krymu "zinscenované" a přitom proběhlo v klidu bez střílení a válčení, tak by v době referenda musel mít Krym 3x více lidí! Třetinu "původních" a dvě třetiny těch, kteří by je nutili hlasovat v referendu pro připojení Krymu k RF, což je holý nesmysl. Alespoň jsem nezaznamenal "zvýšený! počet lidí na Krymu. Z toho vyplývá, že rozhodnutí o připojení vzešlo z "původních" obyvatel.

   Na rozdíl od Bývalé Jugoslávie! Ta se sama nerozpadla, ta bylo k rozpadu "donucena" humanitárními akcemi společností a.s. NATO! Asi společnost a.s. NATO neměla tolik lidí na přesvědčování jako na "Krymu" a navíc neměli tolik času! Proto musela nastloupit humanitární akce!!! Samozřejmě ve jménu DEMOKRACIE!

   Vymazat
  3. Robotická ruka EU s visačkou Německa,ovládaná tlačítky za oceánem-monstrózní rypadlo.

   Vymazat
  4. Už jen to, že nejvyšším komisařem pro lidská práva u OSN je Saud, je výsměch všem zemím světa. Tam se hodí už jen Zaorálek a Sobotka.

   Vymazat
 4. No, jestli mají být tak svobodní jako to mají "svobodní" Ukrajinci, tak si myslím, že se tetelí blahem, že patří Krym k Rusku. A jestli si přejemte třetí světobou najisto, tak adorujte Clintnovku. Ta tu válku rozpoutá najisto. Ale určitě si pofouká bebínko, když trumfne manžílka, když ten se udržel i v roli lízátka a nestálo ho to postavení. Jo, v USA je možné i nemožné...............morálka se nenosí.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 5. Navrhuji řešit v OSN ukradení Kosova Srbsku a jeho návrat, navrácení Severního Irska Irské republice, Navrácení Texasu a Nového mexika Mexiku, bezpodmínečné navrácení námořní základny Gwantanámo Kubě, opuštění a osvobození Havaje z anexe USA, vyklizení Tahiti, ale i úplný odchod vojáků NATO z Afghanistánu, vrácení Golán Sírii, navrácení uzemí Palestině. No seznam by byl ještě dlouhý, ale to by se říše tzv západu jaksi scvrkli a jejich demokratické hodnoty jim to nějak nedovolují. Dovolují to pouze v případě jejich expanzivní prolhané politiky. Takže celý ten kolotoč ukroušů je jen k pobavení a ignorování.

  OdpovědětVymazat
 6. Kyjev se nadále těší velké podpoře vrahounů, lupičů a veškerých západních demokratů. Jejich heslo zní "Fašisté všech zemí, spojte se!" T

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.