Reklama

pondělí 7. března 2016

Společnost ignorantů a „smart-zombies“ chce zrušit hotovostní peníze

Květa Pohlhammer Lauterbachová
7. 3. 2016 E-republika

Žijeme v bublině, kterou léčí vlády a banky stejnými jedy, které tyto bubliny způsobily. Nafukováním bilancí bank a tiskem nekrytých peněz.


Evropská komise plánuje zavést od 1. ledna 2018 zákaz plateb v hotovosti, viz tento článek. A propaganda se snaží ostošest. Zde máte dokument televize ZDF, který zjevně podporuje cestu zvolenou ve Švédsku.

Mezitím je postupně snižována výše plateb, které je možno realizovat hotově. Pokud se podíváme na dokument ZDF z 15. června 2015, který je tomuto tématu věnován, bylo v něm prezentováno zrušení hotovostních peněz Bundesbankou jako nesmysl, jako virtuální debata. Časy se ovšem mění. A to tak rychle, že už ani nesmíme vědět, co se zcela oficiálně tvrdilo před rokem.

Zástupci německé Bundesbanky nemají v ECB už prakticky žádný vliv. Výše uvedený dokument, uvedený před pár dny, vyznívá již ve prospěch bezhotovostního placení. Kdo za propagandou čipování pomocí RFID stojí? Jistá v Londýně sídlící lobbystická skupina pod názvem Center for European Reform. Na příspěvku se podílel jeho mladý šéfekonom Christian Odendahl, který píše na stránkách této organizace opravdu zajímavé příspěvky. Tvrdí mezi jiným, že právní nárok na placení hotovostními penězi neexistuje. Kromě toho, že je to Švéd, je potřeba ještě zjistit, kdo všechno financuje organizaci, která nás žene pod kontrolu Velkého bratra. Otevřete si odkazy pod článkem. Samozřejmě Barclays, Goldman Sachs, Rotschildové a další velkobanky a bohatě zastoupené americké koncerny, jež mají své zájmy v Evropě. Zřejmě je tlak této skupiny na Evropskou komisi a veřejno-právní média v poslední době velmi stupňován. A to si tuto propagandu k vlastnímu zničení platíme sami ze svých koncesionářských kapes.

Evropská komise zřejmě počítá s tím, že od roku 2018 bude evropská mládež díky novým technologiím a úpadku ve školství dostatečně převychována. Pak si nadšeně a zcela dobrovolně nechá implantovat RFID čip do ruky, jak předvádí švédská zaměstnankyně ve výše uvedené reportáži.
 

Proč takový spěch

Aby bylo možné zachránit civilizaci, tvrdí MMF. Je potřeba stáhnout co nejdříve 10 % ze všech uložených peněz evropských obyvatel formou zvláštní dluhové daně. Tím státy získají prostředky ke snížení zadlužení na předkrizovou úroveň. Pak nasypou od nás získané peníze do bankovních děr a kasino se může dál nějakou dobu točit.

Jenže někteří plán již prohlédli a začali vybírat peníze. Například ve Švýcarsku právě probíhá hon na tisícifrankové bankovky. Bývalá švýcarská ministryně Evelin Widmer–Schlumpf se srovnala do latě, poslechla pány světa a rozjela z Washingtonu nadirigované orgie slídění a dozoru nad občany. V říjnu 2015 sice odstoupila, ale ještě stačila prosadit ve Švýcarsku mimoparlamentní direktivu, že platby v hotovosti nad 100 tisíc franků jsou zakázány. To je jen taková ukázka, jak funguje demokracie v praxi ve Švýcarsku, když jde o peníze.

Švýcarští banksteři ale stejně mají problém. Ústava občanům zaručuje, že každé úřední místo, každá firma, každá osoba je povinna přijmout platbu v hotovosti. Jak se s tím nyní vypořádají, to uvidíme. V červnu se navíc ve Švýcarsku koná referendum k zavedení Vollgeld Money, systému plnohodnotných peněz. Peníze má tisknout a dávat do oběhu pouze a výlučně Švýcarská národní banka. A to nejenom bankovky a mince, nýbrž i bezhotovostní peníze. Tím by ovšem skončila velká soukromá bankovní párty komerčních bank, které vyráběly peníze z úvěru. Nechce se věřit, že by referendum mohlo mít úspěch.
 
Zase ty neposlušné německé a rakouské spořitelny

Maria Draghiho začala bolet hlava, když už se mu nedaří nastartovat kýženou inflaci 2 % a možná už brzy prosadí zvýšení negativní úrokové sazby. Jenže vzpurné spořitelny zvažují, že se na ECB lidově řečeno vybodnou a začnou shromažďovat hotovost ve svých sejfech a v sejfech pojišťoven. Prý je to vyjde levněji: jenom 0,1785 eur na každých 1000 eur v úschově místo 0,4 procent v ECB. Zvláště, když se očekává od ECB zvýšení na mínus 0,5 % v nadcházejícím týdnu, viz zdroj zde. Zkrátka a dobře,stačí se chovat ekonomicky, což ECB rozhodně dělat nemůže.

Již dříve jsme informovali, že se spořitelny staví na zadní a zásadně nesouhlasí se zavedením společného evropského ručení za vklady v eurozóně. Přestože Česká republika není v eurozóně, jsme s ECB propojeni pupeční šňůrou. Není jasné, jaké požadavky budou vzneseny vůči nám v rámci tzv. "solidarity". Češi jsou přece jenom zdrženlivější v zadlužování a úspory domácností v bankách dosahují dvojnásobku jejich dluhů.
 
Záporná úroková sazba a odstranění hotovosti z oběhu

Náklady na úrokovou obsluhu jsou aktuálně vyšší než globální hospodářský růst. Proto musí být uvolňovány další úvěry, aby bylo možné úroky splácet a nedošlo ke globální deflaci ve smyslu zúžení nabídky peněz. Proto těch 60 miliard eur měsíčně, které tiskne ECB a které končí všude jinde, jenom ne tam, kde by jich bylo potřeba.

Státy a banky ale mohou dosáhnout jenom na peníze, které leží na účtech v bankách. Šéf ekonom v Citigroup, Vilem Buiter, řekl, že státy již v roce 2008-2010 mohly zavést negativní úrok ve výši 6 % a tím by ztráty z krize mohly být z velké části přeneseny na občany. Dosavadní úroková politika ECB a kvantitativní uvolňování nevedou k proklamovaným cílům. Draghi však řekl, že zachrání euro, ať to stojí, co to stojí. Doslova: „What ever it takes. And it will be enough.

Svou politikou dokázala ECB pouze znehodnocovat euro. Od června 2014 do září 2015 o 20 %. A zoufalí Španělé zavedli v červnu 2014 poplatek na úspory ve výši 0,03 %, a to zpětně od 1. ledna 2014. Přineslo to státní kase 340 milionu eur. Ale byl porušen slib, že bail-in, tedy vynález 21. století, jak okrást legálně odpovědné, kteří si šetří na stáří, se nebude týkat úspor do 100 tisíc eur. Poplatek naopak zaplatila většina, co ani takové úspory neměla. Jak rychle bude zaveden po zrušení hotovosti RFID čip do těla?
 
Proč máme být očipováni

Ti, kteří plánují zrušení hotovosti, jsou velkými příznivci zavádění RFID čipů. Mávneme rukou a máme zaplaceno! Kolik může občan, který se nebude bránit, zaplatit, bude dáno jako na telefonní kartě: Bude mít nabito! Mastercard nyní testuje nasazení funk-čipů Pay Pass. Vypadá jako kreditka, ale obsahuje RFID čip, který čtečka přečte bez dotyku. Švédsko vede: RFID čip si nechalo dobrovolně implantovat již 300 osob. Jestli si myslíte, že většina se nenechá přesvědčit, mýlíte se: Švédsko zavedlo před rokem a půl čipování domácích miláčků a je v tomto směru opět jedničkou. Je to zcela běžná rutina a pro Švédy zřejmě nic, co by bylo považováno za neetické zacházení se zvířaty. Egon von Greyerz k tomu v rozhovoru s Ericem Kingem z King World News poznamenává:
Válka proti hotovosti jede na plné obrátky. Ve Francii a Itálii lze platit cash pouze do 1000 eur. Pseudo důvody, kterými nás budou krmit dnes a denně v rámci mediální propagandy: potírání terorismu, daňové úniky, zabezpečení proti krádeži peněz, pohodlí při placení a dokonce snížení nákladů na zajištění oběhu bankovek a mincí!

To, co probíhá je pouze začátek. Peníze budou mít už brzy velmi malou hodnotu“, říká Eric King.
Bude tlak, aby úspory byly převáděny násilně do státních dluhopisů, aby lidé financovali stále rostoucí státní dluhy.
Všechny měny, které jsou v systému tvorby peněz prostřednictvím dluhu, zkolabují. Dolar, euro i další měny.
Nemůže přežít bankovní systém, ve kterém pákování dosáhlo poměru 1:50. To znamená, že z jedné koruny úspor je vytvořeno 50 korun úvěru. A to nepočítáme 1,5 biliard bezcenných derivátů. V takovém systému znehodnocení peněz prakticky není možné zachránit privátní úspory.

Bude trvat desetiletí, než se finanční systém postaví znovu na nohy. Věřitelé bank, kteří ještě nepochopili, že peníze, které dali do bank, nejsou jejich peníze, se probudí a zjistí, že jejich peníze byly použity jako zástavy pro obchodování soukromých bank.

Kdo bude ještě vůbec vydělávat?“, ptá se Egon von Greyerz? A následují rady Erica Kinga.
Lidé, kteří budou vydělávat, budou insolvenční správci. Chce-li Vaše dítě studovat ekonomii nebo právo, doporučuji orientaci na insolvenční právo a konkurzy. Insolvenční správci a daňoví poradci budou určitě potřeba. A následují tipy, do čeho investovat a které obory mají šanci? Zastavárny, bezpečnostní služby a zabezpečovací technika, zemědělství především, hledat skuliny, kde nejsou korporace a koncerny.

To je opravdu velmi poučná debata dvou zasvěcených.
 

Závěr

Od založení Fedu v roce 1913 vzrostlo celoplanetární zadlužení z téměř nuly na 230 bilionu dolarů. To je víc jak trojnásobek světového HDP, který nyní ostatně jde prudce dolů.
A toto číslo nezahrnuje nekryté závazky ve stovkách bilionů dolarů a 1,5 biliónu eur v derivátech. Žijeme v bublině, kterou léčí vlády a banky stejnými jedy, které tyto bubliny způsobily. Nafukováním bilancí bank a tiskem nekrytých peněz. Exponenciální růst objemu peněz zničí měny a vyvolá anarchii. Po hyperinflaci přijde deflační imploze s plným dopadem na hospodářství. Když budou implodovat dluhy, musí se také zhroutit hodnoty toho, co jsme si mysleli, že má smysl financovat pro naši budoucnost: nemovitosti, akcie, dluhopisy ve fondech, umění a vše, co bylo hnáno do výše dluhovou tvorbou peněz. Cena zlata a stříbra byla manipulována po celou dobu, kdy se bubliny nafukovaly. To je obecně známý fakt.

Je ovšem otázkou, jak přežít v Evropě mezi ignoranty a smart-phone zombies. Většina mladých je „dobře digitálně připravena“ a mediální propagandou zpracována pro přijetí nových, dlouho připravovaných, ale jenom zdánlivě pokrokových platebních technologií.


Zdroje:
http://kingworldnews.com/legend-warns-of-coming-anarchy-hyperinflation-and-a-frightening-endgame/
ww.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/2426356/ZDF-heute-Sendung-vom-15.-Juni-2015?
http://www.neopresse.com/europa/bargeldsverbot-in-europa-schreitet-voran/
https://www.cer.org.uk/
https://wikispooks.com/wiki/Centre_for_European_Reform

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme!

 

Související články:

28 komentářů :

 1. Stáhnout z kůže ty smrady zlodějský!
  takovou sprosťárnu jsem ,Květuško ,už dlouho
  nečetla..!
  Nemáte tam nějakou veselejší uklidňovačku?
  (to je zase den)
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TISK NEKRYTÝCH PENĚZ ZPŮSOBIL,ŽE BANKY PUKAJÍ VE ŠVECH VIRTUÁLNÍMI PENĚZI

   které si nechce nikdo půjčit,aby platil úroky.Docházi k tomu,že se MUSÍ násilně zadlužovat celé STÁTY.K tomu nyní slouži invaze IS,která si vynutí SAMA O SOBĚ masívní zadlužování.Tak není vůbec nutné pseudohumánní litování utečenců nebot NENÍ možné zachranovat celou ARABII a AFRIKU. ZADLUŽOVÁNÍM A PÁDEM STÁTŮ DO DLUHOVÉ PASTI-to je skutečným cílem pro majitele světa hroutícího se vadného finančního systému,kdy začiná být otevřeně vidět jeho agonie..

   Hlavním a prozatím ještě skrytým cílem je zničení sociálního státu NĚMECKO,kterému bylo po válce povoleno mocnostmi dát si ten sociální stát do ZÁKLADNÍHO ZÁKONA, tedy provizoriu sloužicímu DODNES okupované zemi jako ÚSTAVA. TRNEM V OKU JE NYNÍ POMĚRNĚ VELKÁ STŘEDNÍ TŘIDA,KTERÁ VZNIKLA PRÁVĚ V DŮSLEDKU TOHO SOCIÁLNÍHO STÁTU A ZÁKONŮ NĚJ NAVAZUJÍCÍCH.

   Právě vymoženosti tohoto státu stojí v cestě TTIP rabovací obchodní smlouvě,která nadnárodně má do dna vykrást a položit to co zbylo z EU rozbité na kusy kancléřkou MERKELOVOU,která už žádnou kancléřkou není,ale jen politovánihodným symbolem,ke kterému volají masy mohamedénů mama MERKEL pomoz nám.

   MYSLÍ SE TÍM POMOC K ZAVEDENÍ AGRESIVNÍHO ISLAMSKÉHO STÁTU KALIFÁT EU,ZADLUŽENÍ A ROZBITÍ NA KUSY STÁTŮ EVROPY.To si dali za úkol i naši polit. šmejdové,kteři se prodrali vadnými zákony k vládě a neoliberálními prolhanými sliby, nám občanům- voličům ukradli a znovu se budou snažit ukrást naši moc občana.

   Smazat
 2. Michal Masopust7. března 2016 23:50

  Ono to s tím bezhotovostním placením do důsledků, čili zrušením hotovostních peněz (bankovek a mincí) úplně zase nebude tak horké. Možná, že mládež pro tuto velezlodějnu z velké části získají, ale u nás starších s tím nebudou mít úspěch! S tímto paranoidním "snem" budou muset světoví banksteři počkat, až naše starší a stará generace vymře, a jimi zparchantělá dnešní mládež se dostane do našeho věku 70+ a na to si ta banksterská svoloč bude muset ještě pár desetiletí počkat! My, dnešní důchodci jim to žrát NEBUDEME!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bať. Když tam si uděláme svoje vlastní lokální peníze pro platbu hotovostí. Už to běží na několika místech v Evropě.

   Smazat
  2. Ale budete to žrát a dokonce to, co vám naservírují protože vám nic jiného nezbude. Buď žrát podané nebo chcípnout, protože už není na té vesmírné kouli kam u t é c t !

   Smazat
 3. Masopust to je slabá útěcha,radši bojuj s námi za Novou republiku v HzNR a jako dalši bod tu přines kritický pohled na šrot Programy polit.křiváků a jejich chcípáckých polit.stran,které na př. lžou už ve svém názvu jako ČSSD..

  OdpovědětSmazat
 4. Tak takhle vypadá skutečná totalita. Budou mít otroky pod kontrolou. Děkuji Vaclavu Klausovi, že nejsme v tzv. eurozóně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POMATENÁ KIKINA VŮBEC NEVÍ VO CO DE

   byla to hlava zlodějů a o tom jak krade ČNB nás neinformoval.O tom že nejsme v euru,které ted DRAGHI tiskne v rozsahu ŠEDESÁT MILIARD MĚSÍČNĚ zdarma, neumí napsat ani řádku.Byl to a je prý jen ekonom nám potřebný jako z kozí pyče patrontaška.

   Smazat
 5. Amatéři komunističtí,....teď teprve pochopíte, co to znamená vstoupit do světa financí. Zavzpomínejte na Ježíše Krista-proroka, který vzbudil rozkopáním lavic s mincemi "židovských bankéřů" a zmanipulovaný dav (ještě ne denním tiskem) pod vedením Kaifáše požadoval ukřižování našeho prvního a čistého komunisty. Rozumné a právní argumenty zastupitele římské říše proti nenávisti, hysterii, řevu a vycvičenému davu nic nezmohly. Zblblí a zmanipulovaní proletáři se tehdy spojili a donutili odsoudit Ježíše ukřižováním. Zběsilost, chamtivost a vztek na straně jedné, hloupost a manipulovatelnost na straně druhé, to je obraz dnešní doby. A když bude něco "drhnout", pozveme si z ciziny jinou skupinu k potlačení těch trochu doma myslících, které ještě zmlátíme poslušně sloužícími pitomými policajty...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane kardinále, děkujeme vám za vaši protilidovou osvětu.

   Smazat
  2. ...jó když blbí proletáři nechtěli poslouchat V.I.Lenina s jeho "Učit se, učit se, učit se...!" tak budou poslouchat řev nadřízeného ve fabrice a budou makat do padnutí a bát se o tu mizerně Němci, Američany, Brity, Japonci, Číňany, Holanďany, Francouzi placenou práci na výrobních linkách v tzv. Česku...

   Smazat
  3. ....klasické podobenství-dodnes platné!
   j.

   Smazat
 6. Na misto hotovosti pokazde rychle nastoupi "lidova" mena. Cim jde platit a komu je pokazde jenom otazka co nekdo chce nebo nechce. Uz jsem v zivote "platil" ceckama (kdo jeste pamatuje?), cigaretama. Po valce existoval v DE (a nejenom tam) vymenny obchod. Takove neco jde jenom lokalne, ale k necemu takovemu to speje..... asi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jsi platil ceckama? Nechal jsi si je olizovat?

   Smazat
  2. Ne cecky příteli, nýbrž céčka... Tudíž tvoje představa platby tímto padá. Zde se ukazuje výhoda používání diakritiky. Nicméně s názorem o výměnném obchodu souhlasím.

   Smazat
  3. doktor: znám jednu , ta ale opravdu platí ceckama...

   Smazat
  4. Ale jistě, tohle platidlo a i další části těla fungují už mnoho století... ;)

   Smazat
 7. Lidé najdou cesty úniku, alternativní řešení. Zatím na stovkách míst světa funguje místní měny, zhruba polovina případů je v Evropě. Velmi známý je kupř. chiemgauer, který běží už půldruhého desetiletí. Zkoušeli se už i u nás (ve Šluknovském výběžku TNE, který ale nenašel odezvu, Zvolenský a Bratislavský živec žijí). Hrozba zániku hotovosti a banksterských zlodějin s úsporami určitě povede do rozšíření obchodu se zlatem a stříbrem mezi běžnými občany. Nepochybně se najde firma, která bude vyrábět cenné kovy v malých hmotnostech, takže dojde na nákupy nikoli 500 USD ve zlatě, ale zlata v momentální hodnotě 500 USD. Přesouvání nemalého množství zlata a stříbra do domácích sejfů bude ovšem razantním impulzem pro růst jejich ceny včetně zdražení jejich použití v průmyslu (elektrotechnice). Dá se očekávat rozvoj dalších komoditních měn, ať už složené (či seriozně kryté) z jedné komodity, nebo určitým souborem, který bude mít větší naději na hodnotovou stabilitu při rozkolísání některé z komodit. Mohou to být některé zemědělské produkty, průmyslové polotovary a výrobky (obilí, hliník, měď atd.), které společnost soustavně potřebuje. Rovněž se dá předpokládat zájem o jiné hotovostní měny, jejich emitenti do tohoto idiotismu a gauneřiny nevstoupí. Pokud si Číňané, Indové, Rusové, Švýcaři, Australané, Izraelci, JAR, jihoamerické státy zachovají chladnou hlavu, tak z toho mohou těžit. Může to znamenat návrat k dolaru - právě reakce USA a Izraele na tuto šílenost bude jedním z indikátorů, kdo za tím stojí a co zamýšlí (A. Pinochet, který v Chile vojenským pučem svrhl S. Allendeho a který zavedl v zemi důchodový model založený na penzijních fondech (v ČR nedávný "2. pilíř), nikoli na státním průběžném pilíři, z něho vyňal a pod státem nechal koho? Silové složky! Na nichž přeci stála jeho moc a on nechtěl riskovat ztrátu jejich loajality v ekonomickém dobrodružném experimentu "chigagské školy", který měl evidentně napakovat majitele fondů nikoli zajistit penze seniorům.)
  Není nutno propadat panice, ale střízlivě zvažovat, jak utéci orwelovským mocipánům z lopaty. Jednal šance již existují, jednak naděje, že to vymyslíme, se blíží jistotě. Myšlení lidí, kteří respektují vzájemnou nenadřazenost, rovnost práv, svobod a povinností, suverenitu a důstojnost lidí, je totiž hlubší, širší a schopné komplikovanějších procesů, než myšlení egoistů zacílené jen na to, jak vydrbat s okolím. Ti, kteří preferují kooperativní model před konkurenčním, musejí totiž nejen vysledovat a pochopit vykořisťovací model egoistů, ale nalézt i protizbraň. Naopak egoisty nezajímá výstavba modelů a zajišťování principů rovnosti, suverenity každého a spolupráce, jen zkoumají danou situaci, jak ji zneužít.
  KR

  OdpovědětSmazat
 8. Banksteři se jistě podělají hrůzou, když zjistí, že jsem zakoupil v Kauflandu Olomoucké tvarůžky obzvláště uleželé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když uleželé, tak jistě dobrá "tvrdá" měna. Vyměním za dva sáčky mrkve.Berete?
   Ale vážně, tohle je tak nebezpečná cesta do otroctví, že už snad horší nebyla. Je třeba všude a všem o nebezpečí říkat.Mladým i starým. A volit jen toho, kdo se zapřísáhne, že to u nás nikdy nedopustí. A nelže. J.B.

   Smazat
 9. Pane KR, to je povzbudivá myšlenka, ale co když mi bude důchod od státu chodit na účet v bance, hotovost nebude existovat, z čeho budu žít? Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Část svých bezhotovostních prostředků patrně použijete na běžné nákupy kartou (z koupi chleba a mléka toho ÚOOÚ moc nevyčte) a část s nějakým úmyslem vyvedete z banky na účty firem transformující bezhotovostní prostředky na alternativní měny. Domnívám se, že nebude důvod všechny peníze vyvádět ze šmírovacího systému, protože si za ně stejně koupíte zboží či služby, pro něž nepotřebujete systém svobodné, nešmírované hotovosti (zmíněné potraviny každodenní spotřeby). Svobodnou měnu budete patrně chtít jednak pro svobodné nákupy a pak jako uchovatele hodnoty mimo dosah banksterských manipulací se zůstatky na účtech bezhotovosní měny.
   Firmy, které budou obchodovat s alternativními měnami, kupř. zahraničními hotovostními měnami či komoditními měnami, budou zčásti napojeny na nesvobodný šmírovací bezhotovostní systém, ale zčásti do volného systému, do obchodu s hotovostními měnami, resp. do obchodu s komoditami. Takže cizí hotovostní měnu si buď koupíte sama v běžné bance, nebo prostřednictvím zmíněné firmy. Komoditní měnu si koupíte u obchodníka s ní, který za peníze Vaše a dalších klientů zakoupí patřičnou komoditu, naporcuje ji k prodání, nebo seriozně uschová a Vám vydá doklad - obchodovatelný cenný papír - o deponování daného množství dané komodity pro použití doručitele toho cenného papíru. Je fakt, že obojí systém spotřebuje část Vašich prostředků na náklady firmy transformující Vaše bezhotovostní peníze na hotovostní či komoditní měnu, resp. na náklady uschování komodity atd.
   Způsobů, jak idiotský šmírovací systém bezhotovostních peněz obcházet, bude vícero (teď mne napadají třeba veřejně obchodovatelné papírové akcie či dluhopisy na doručitele firmy na cokoli) a stane se to zajímavým podnikatelským džobem. Proč by ale vypečené podnikatelské kruhy nevytvořily umělou nesmyslnou překážku, když na jejím obcházení budou vydělávat?
   Obávám se, že nejlepší investicí v současné blbostí napadené Evropě (EU) je zakoupení pustého řeckého ostrova - pokud chcete klid, tak kdesi dál od tureckého pobřeží, pokud chcete obchodovat s mobily, čluny atd. tak blíže Malé Asii.
   Přeji pěkný den
   KR

   Smazat
 10. Kazdopadne bezhotovostne peniaze je najpodlejsi sposob okradnutia ludi na celej Zemi. Totalne zotrocenie. Za nieco take sa priklanam k trestu smrti.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane KR, děkuji za odpověď. Jen nevím, jestli takový systém bude životaschopný a nenajdou se v něm další a další podvodníci, kteří nás budou okrádat a kde naše peníze dojdou úhony. No, uvidíme. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 12. Pan KR uvažuje dobrým směrem, ale tak trochu pozapoměl na to, že se uvažuje, že se nebude smět platit hotovostně nikde v EU (tedy pokud to projde), dokonce už od roku 2018! Předpokládám, že onu cizí měnu (měny) uvažuje ze zemí, kde ještě velmi pravděpodobně zůstane. (Británie, USA, Rusko, Čína?). Nepochybuji, že Česká "kreativita" se dokáže systému postavit, nějak ho "očůrat". Ale je to riskantní "partyzánština", na kterou stát bude hledat protizbraně. Přesto je nutné být připraven i na tuto alternativu.
  Jsem však přesvědčen, že je opravdu životně důležité se pokusit bojovat proti tomuto svinskému zotročení dříve, než se začne realizovat. Mám zkušenost, že většinu lidí to nikdy ani nenapadne, že je to nebezpečné, dokud jim to nevysvětlím. Například na onom banálním příkladu nákupu chleba.
  Jsem přesvědčen, že bude muset znovu přijít doba svépomocných kampeliček a spotřebních družstev, kde si členové vzájemně dokáží nejen pomáhat, ale hlavně si své prostředky ohlídat. Tam trh bez přívlastků nesmí vstoupit. Chtělo by to najít odborníky na bankovní systémy, kteří by dokázali navrhnout systém, který by primárně nežil z úroků z peněz, ale z výnosů financovaných aktivit. To je na hodně odbornou debatu, na kterou osobně nemám vzdělání. Ale vím, že taková možnost existuje. Najde se někdo, kdo by to dokázal? J.B.

  OdpovědětSmazat
 13. Naprosto souhlasil. Skvělý článek. Je možná nějaká spolupráce. Provozují jistý malý web o finanční gramotnosti viz www.goldencashflowxlub.cz

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.