Reklama

úterý 15. března 2016

Syrská opozice komentovala Putinovo "nevyslovené poselství", které naznačil rozkazem ke stažení vojska ze země

15. 3. 2016     zdroj
Podle opozice je rozhodnutí Moskvy signálem pro ostatní státy k opuštění syrského území.

Syrská opozice prohlásila, že rozhodnutí ruského prezidenta Vladimíra Putina o stažení základního kontingentu vojska ze Sýrie je signálem pro ostatní státy k opuštění syrského území. Prohlásil to člen opozičního Syrského demokratického fóra Samir Aita.

"Je to skvělá iniciativa orgánů RF. Ukazuje, že přerušení vojenských operací, na němž se Rusko a USA dohodly s RB OSN, bylo uplatněno proti očekávání. Rovněž je to důkaz, že Rusko ctí suverenitu Sýrie, a také znamení pro ostatní státy, aby rovněž respektovaly její suverenitu. A signál pro mnohé zahraniční síly k opuštění území Sýrie, aby ukončily válku", uvádí komentář politika agentura Sputnik.

Podle něj rozhodnutí Moskvy také demonstruje Bašáru Asadovi, že Rusko jej nebude podporovat "bez jakýchkoliv podmínek" a vůdce Sýrie bude muset přistoupit na kompromisy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. jejdanánek jejdanánek, to se pražská kavárna zesere, jejdanánek jejdanánek, Zadolárek,šláfeberg, Kraďousek, Osináč, čt, obě jednotky blbosti a vůbec celý ten sešiklovaný výsadek pravdoláskažskej je v hajzlu - žádný pokyny, neví, s kým se mýlit ... jejdanánek, do jaké řitě teď zalezou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už by jim na ambasádě (vím které) měli konečně dopsat noty. Zatím kavárníci trapně bloudí a to by se sirotkům po Humanitárním Bombarďákovi nemělo stávat. Vždyť v takových trapných chvílích i ty Šípkovi lavičky ztrácejí glanc.

   Smazat
  2. Ony by ty noty dopsali, ale sami je neznají.

   Smazat
 2. Tady je spíše přání otcem myšlenky. Jen to dokazuje, jak těžké je s někým takovým se potom domluvit.

  OdpovědětSmazat
 3. Taková úvaha opozice má svou logiku. Řešit situaci "doma" jen s domácím osazenstvem! Jediný zádrhel je v tom, že v případě "nevýhodnosti" jednání pro takovou opozici, by znovu nesáhly po zbraních.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.