Reklama

pátek 25. března 2016

Tak to bychom měli! Díky, Václave Havle!


Jiří Baťa
25. 3. 2016
Na příslušném oddělení Policie ČR jsem podal oznámení na podezření ze spáchání přečinu „pomluvy“ podle § 184 odst. 1 tr. zákoníku, kterého se měli dopustit aktivisté John Bok a Tomasz Pe szynski, neboť se o prezidentu republiky veřejně ( prostřednictvím internetu) vyjadřovali slovy, jako že - ...prezident Zeman je obyčejný oportunní zmetek, - ...nebyl nijak výjimečným premiérem, byl totiž stejným hovadem, jako je teď, - ...je to nezodpovědný a samolibý hulvát (John Bok), - …Miloš Zeman je zasraný fašistický hovado, je fašista, hradní hlupák aj. (Tomasz Peszynski).


Domnívám se, že nejsem sám, kdo by takové neslušné pomlouvání prezidenta republiky neodsoudil, jenže ti, co by je odsoudit měli, dali od toho ruce pryč. Na výše citované podání jsem po více jak měsíci dostal od Policie ČR odpovědní sdělení ve kterém se praví, že za pomluvu není považováno výše citovaní urážlivé a sprosté vyjadřování se o hlavě státu, tj. o prezidentu Miloši Zemanovi, neboť:

Po provedené analýze a prostudování obou případů policejní orgán dospěl k jednoznačnému závěru, že vyjádřením obou jmenovaných nedošlo k naplnění znaků skutkové podstaty přečinu Pomluvy podle § 184 odstavce 1 tr. Zákoníku vzhledem k tomu, že vyjádření obou jmenovaných má ve své podstatě charakter subjektivních hodnotících názorů a hodnotících soudů.
Skutková podstata přečinu Pomluvy postihuje události a nikoliv hodnotící názory. Aby došlo k naplnění skutkové podstaty přečinu Pomluvy, musí dojít k vážnému , prokazatelnému a ohrožení vážnosti dotčené osoby v oblasti zaměstnání, rodinných vztahů, případně k jiné vážné újmě. Všechny tyto skutečnosti musí být zřejmé a jasně prokazatelné.
Ze strany policejního orgánu a vzhledem k současné právní úpravě není možné se na jednání obou jmenovaných dívat jako na urážku hlavy státu, která byla v trestním zákoníku zakotvena v právní úpravě před rokem 1989. V r. 1998 byla tato skutková podstata z tr. Zákoníku vypuštěna prezidentem Václavem Havlem.
Vzhledem k tomu, že v jednání obou výše jmenovaných nebyla naplněna skutková podstata přečinu Pomluvy podle § 184, odst.1 tr. Zákoníku, případně přestupku Proti občanskému soužití podle § 49 odst.1 písm. c) zákona č. 200/90 Sb., byla věc uložena na příslušném odd. Policie ČR.

Tak to bychom měli! Díky Václavu Havlovi můžeme na současného prezidenta nadávat jak libo, plivat, urážet jej sprostými výrazy, hanobit jeho čest, ponižovat jej urážkami všeho druhu a nic se nikomu nestane, pokud se neprokáže, že to evidentně uškodilo jeho image, rodině apod. Jinými slovy, orgány a lidé, kteří měli o opodstatněnosti prokazatelných nevhodných, či lépe vulgárních výrazů, v řeči zákona „pomluv“, resp. „přestupku proti občanskému soužití“ objektivně, věcně spravedlivě a nestranně rozhodnout, intuitivně podlehli tlaku pravdoláskařů, sluníčkářů, Havloidů a jiných elementů, kterým je M. Zeman jako prezident nikoliv jako smítko v oku, ale jako pořádná osina v zádeli. Kdybych já něco takového, jako ti dva výtečníci, řekl např. starostovi města (což je ve srovnání s prezidentem kancelářská myš), nepochybně by si to nenechal líbit, dal mě k soudu a když už nic jiného, tak by to soud projednal a já se musel v krajním případ omluvit. Tito pánové však mohou dát kydat hnůj na prezidenta a ještě se tomu budou smát!

Je to až neskutečné, jak zprofanované jsou naše zákony zavedením po r. 89 importované západní (americké, té nejlepší) demokracie, zákony, které morálně znevažují a podkopávají autoritu funkce prezidenta zvláště, je-li jím dnes zrovna Miloš Zeman. Je totiž neoddiskutovatelné, že za V. Klause ani za V. Havla nedocházelo k takovým slovním atakům, hanlivým a urážlivým excesům přesto, že k tomu byla rovněž řada důvodů. V tu dobu však proti prezidentovi V. Havlovi, později V. Klausovi, nebyla vyvolaná žádná kampaň, jako v případě M. Zemana, způsobená jeho výhrou na favorizovaným K. Schwarzenbergem. Ke zvolení obou prezidentů (V.H. a V.K.) byly použity obludné, do nebes volající intriky, které sice vyvolaly nemalý rozruch na politické scéně, přesto nedošlo k takovým útokům, jako na M. Zemana. Navíc, dnes zcela evidentně ke škodě věci, byl trestný čin hanobení hlavy státu V. Havlem zrušen, protože sám se svým egem měl jistotu, že jej nebude nikdo urážet , natož pak hanobit. Hlavně však tím udělal pro západ demokratické gesto! A to se počítá!

Ale je tady jiný příměr. Prezident Zeman je napadán, žalován (a viněn), že se údajně dopustil poškozování dobrého jména tolik opěvovaného a jistými kruhy vychvalovaného „předválečného“ novináře Ferdinanda Peroutky když prohlásil, že četl článek „Hitler je gentleman“, kterého má být údajně Peroutka autorem. Je sice pravdou, že zmíněný článek se dosud nenašel a je otázka zda existuje, nicméně M. Zeman trvá na svém. To se však u obviněných stává, že zapírají, že se nehodlají jen tak vzdát a přiznat se. To ale není podstata této kauzy. Tou je především fakt, že se jedná o osobu M. Zemana, který si dovolil z „něčeho nekalého“ nařknout F. Peroutku. Pokud by něco podobného řekl např. Kchárl fon Šláfenberg, žádný rozruch by to nevyvolalo, ačkoliv tento člověk toho totiž v rozporu se zákony spáchal tolik, že by už do konce svého knížecího života zůstal v teplácích. Ale protože zde máme Havlovu demokracii a protože jde právě o Schwarzenberga, tak se nic neděje, máme přece demokracii a právní stát. Na druhé straně právě proto, že jde o Zemana, děje se víc, než je zdrávo. Rovněž proto, že máme demokracii! V kauze Peroutka už zřejmě není zapotřebí rozlišovat, zda jde o Zemanův subjektivní hodnotící názor či posouzení, nemusí být prokazováno, zda došlo či nedošlo k ohrožení vážnosti dotčené osoby, zde stačí, když je to soudem či někým jiným prostě jen konstatováno. A proto je M. Zeman považován téměř za vyvrhele společnosti. Je to paradoxní, směšné, smutné, ubohé, jak snadno se nechají lidé, mj. i soudci zmanipulovat účelovou a nenávistnou antizemanovštinou.

V případě výše jmenovaných zhovadilých občanských aktivistů, morálních a charakterových ubožáků Boka a Peszynského, nebyly jejich výroky uznány jako pomluva, protože nejsou v souladu se stávající právní úpravou, rovněž nedošlo k vážnému a prokazatelnému ohrožení vážnosti dotčené osoby! Jak vidno, podle stávajících zákonů je-li prezident veřejně nazýván hovadem, hulvátem, zasraným fašistou, hlupákem atd., není to trestný čin, ale ani přestupek, protože údajně nedošlo k ohrožení jeho prezidentské vážnosti. Otázka je, co se musí v takovém případě stát, aby došlo prokazatelně k ohrožení prezidentské vážnosti. Je snad funkce prezidenta málo, aby se i slovní útok, na jeho osobu, notabene vulgárně vyjádřený, stal přestupek, natož trestní čin? Václav Klaus byl na veřejnosti verbálně napaden osobou se vzduchovou pistolí, nic se mu nestalo, ale ten humbuk kolem! V případě prezidenta M. Zemana však „voda tiše šumí po skalinách...!“

Neumím si představit co by se stalo s člověkem, který by podobnými slovními hrubými, sprostými a urážlivými invektivami takto veřejně tituloval anglickou královnu, v SNR německého, ve Francii francouzského prezidenta! Jakkoliv řada našich demokratů a politiků rádi poukazuje na západní hodnoty, lidská práva, demokracii a svobodu slova , sami se o tom ani slovem nezmíní naopak, rádi si ještě přiloží polínko pod kotel, ve kterém vaří či smaží prezidenta M. Zemana. Fakt je, že něco podobného bez krutých následků by si žádný občan západních (či jiných) států nedovolil. U nás ano, my máme super demokracii! Navzdory tomuto tvrzení, to však není demokracie, ale totální anarchistický bordel. Náš nový velký bratr v USA z toho má jistě nesmírnou radost, jak se mu zadařilo zasít zrno systému, který se díky V. Havlovi tak dobře ujal. K tomu ještě politika EU a je vymalováno...!

53 komentářů :

 1. Opravdu je těžké prokazovat, že uvedené výroky prezidentu Zemanovi uškodily, když jeho popularita roste. Soudím, že naopak poškodí prestiž obou pánů, pokud nějakou mají. Individua jako oni skutečně nemohou prezidenta urazit. Tyto výroky svědčí o ubohosti a hluboké frustraci jejich autorů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A což tak každodenní hnusné nadávky panu Václavu Havlovi? Ty vám coby zkrachovalému politikovi nevadí? Hanba vám!

   Smazat
  2. Zeman je vlastizradna zruda a patri ho potrestat! Davno mel zavrit hranice a odmitnout prijmout jakekoliv vetrelce, ale na to nema koule. Umi akorat zvanit! Verejne rekne, ze s pristehovalci prichazeji teroristi, ale tim to pro nej konci? Je to sasek a patri ho potrestat za to, ze neodvola vladu, a jeste ji pred vanocemi pochvalil, blb jeden.

   Smazat
  3. Havel se vybravil jako "humanitární bombometčík" a notorický lhář, rozvrátil stát, při rozkrádačkách a ničení českého hospodářství odváděl pozornost. Cíleně nechal ničit lidi i hospodářské podniky (např. Slušovice). Kdo dnes adoruje Havla, prokazuje jen svoji náklonnost k politickému kýči.

   Smazat
  4. Nejsi ty ten hitlerovsky uchyl co napadl pani Albright?
   Srandovni je, ze nadavky na prezidenta ktereho si vazi cely svet jsou u vas vlastizradnych nacistu O.K., zatimco na hradniho ozralu se nadavat nesmi.

   Smazat
  5. Zeman nám dělá obrovskou ostudu ve světě - a to mnozí ani neví všechno, co my tady u nás. Vulgarity v rádiu jsou jenom třešnička - takhle se nechová důstojný prezident . Havel - to byla jiná káva, záviděl nám ho celý svět. A vzhledem k tomu, že prezidentská funkce má u nás velmi malé pravomoci, tak největší význam získávají morální vlastnosti této figury. V tom je Zeman velmi daleko za Havlem. A můžete nadávat mnozí zaslepenci tady na fóru, jak chcete.

   Smazat
  6. Páni redaktoři, děláte to dobře, ještě do nedávna tu byl jenom ten jeden zahraniční noční plivač, přes den byl celkem klid, teď už se tu rojí více českých pliváčků a postižených koprolálií.Jenom by na ně neměli zdejší čtenáři v zájmu vlastní hygieny reagovat ve vlákně, protože jim tím dávají prostor.

   Smazat
  7. Lidé otevřete oči, copak nevidíte účelový výklad práva? Co je dovoleno Jobovi, není dovoleno volovi- platí to stále už od doby Říma.

   Smazat
  8. Buďte rádi,že nejde trestat za urážku prezidenta!!Představte si že by příště vyhrál Kalousek,tak vás za urážku prezidenta zavřou všechny,pokaždé nebude prezident co je vám po chuti,netrestání nadávání na hlavu státu je tedy i pro vás(do budoucna)

   Smazat
  9. Dodnes mám schován novoroční projev Havla po jeho nástupu na Hrad. A vidím nepopiratelně - co slovo - to kolosální lež. Jeho pravda a láska je totéž, co lež a nenávist.

   Smazat
 2. Jj, ale namalovat tykadla na bilbordy,to už si kriminál zaslouží, nebo vyjádřit svůj názor na imigranty, taky hupky dupky do státního zaopatření.

  OdpovědětSmazat
 3. To by musela byt potrestana redakce NR i vsechna ta nacisticko-komunisticka hovna, ktera zde nadavaji panu Havlovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro A z 0:09 h :
   Na takovouhle situaci jste asi dlouho a velmi netrpělivě čekal, že?
   Aby jste si mohl "konečně ulevit".
   A mohl by jste nám sdělit, jak dlouho Vám vydrží ten "orgasmus", z Vaší duševní špíny?
   Pavel p

   Smazat
  2. P.S.:
   A pro další Váš "duševní výstřik"
   z 0:30 h.
   Třeba jich zvládnete ještě víc...
   Pavel p

   Smazat
  3. Oprava : z 0:18 h
   Pavel p

   Smazat
  4. Havlovi jsem nikdy nenadával, pouze ho jasně označuji za zločince a zrádce národa, přeji si, aby po čase nebyl brán jako český prezident, ale jako zločinec, kterému se nějak podařilo oklamat národ a za prezidenta se vydávat.

   Zeman je naproti tomu Čech jako poleno a snaží se hájit zájmy české republiky a lidí v ní žijící jak to jenom dokáže.

   Smazat
  5. 10:28
   Dobrý den, napsal bych to úplně stejně,mluvíte mi z duše. Ale myslím si, že tomu chudákovi, který jen nadává a dělá reklamu těm svým, není normální člověk povinen odpovídat.Pokud by byl slušný, ať diskutuje, je demokracie Ale toto sprosté zabržděné individuum by zde bylo třeba nějakým způsobem eliminovat.

   Smazat
 4. Jen si vzpomente lidska lejna, jak jste zde nadavali na americkeho prezidenta, kanclerku Markelovou, prezidenta Havla, nebo senatora Stetinu.
  Do vezeni s vami, zrudy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi viditelny troll, takze doufam, ze pritomni diskuteri na tebe hodi bobek, sionku...

   Smazat
  2. ad: Jen si vzpomente lidska lejna, jak jste zde nadavali na americkeho prezidenta, kanclerku Markelovou, prezidenta Havla, nebo senatora Stetinu.
   Do vezeni s vami, zrudy!

   Buď rád, že zatím jen nadáváme. Příště budeme už střílet!

   Smazat
 5. To nic, za pár dnů to oschne. Děda.

  OdpovědětSmazat
 6. Když to tak pročítám, stačí jen slovník, aby se poznal inteligent. Někdo kritizuje, jiný trpí slovním průjmem. Je pravdou, že úcta k hlavě státu by měla být povinností, když se lidé slušně chovat neumějí.Tam kde slušní jsou, není co řešit. Holt jsem ještě ze staré školi a tam jsme se učili být slušní ke starším lidem, pomáhat slabším i starým lidem. Hodně z toho obsahoval školní řád i slib pionýra. Až teprve teď, na stará kolena se dovídám, jak jsme se ve škole učili nenávidět a kdoví co ještě. A jak jsme v práci nepracovali a jak jsme stát rozkrádali a zruinovali a jak by bylo teď všechno v nejlepším pořádku, kdyby pamětníci už nebyli. Ach jo, ještě že už nejsem mladá a ještě že jsem si prožila tu strašnou zlatou totalitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se a opravuji: ze školy.

   Smazat
  2. 1:10 Také mám neodbytný dojem, že jsem žil v úplně jiné zemi, než jak se posledních 26 dovídám. Bohužel, mnoho lidí s vymytými mozky už věří, že lež je pravda, sobectví je cnost, otroctví je svoboda a hnus je krása.

   Smazat
 7. Tomáš Pičinský byl vždycky kokot

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Nemyslím, že by výkon nějaké funkce, prezidenta nevyjímaje, měl dávat člověku nějaké výsady na obhajobu jeho osobnosti. Na druhou stranu, pokud někdo veřejně napíše, nebo řekne nějakou vulgární urážku, jedno o kom, má dotyčný právo na obranu své osobnosti. I kdyby šlo o Pepka Vyskoče. Škoda, že Havel již není mezi námi. Zejména výroky Peczinského by se na něj hodily mnohem lépe, než na Zemana. Jeho postoj při obraně zájmů kosovských Albánců by Peczinského slova bohatě naplnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V této souvislosti mne napadá ještě jedna myšlenka. V Českých zemích jsme si po revoluci zvykli na spoustu pochybných výroků novinářů, publicistů a jinak veřejně činných osob. Ti jsou, sice vzácně, ale občas přece dohnáni k nějaké odpovědnosti u soudů. Potud v tom nevidím problém. Pak ale přijde soud s verdiktem omluvy a občas s peněžitým trestem. A tady vidím problém. Mnohokrát jsem se totiž setkal s hanlivými urážkami na titulních stranách novin. Když pak po dlouhých tahanicích soud dotyčnému novináři nařídí omluvu, najdeme jí někde zastrčenou mezi články, které nikdo nečte, otisklou navíc milimetrovým písmem. Nikdy jsem se nesetkal s výrokem soudu, který by takovému novináři zakázal činnost. A tady vidím chybu. Novináři, pracující ve službách někoho, štědře placené různými neziskovkami, nebo mecenáši, můžou vesele dál kydat vylhané pomluvy, urážet kde koho a když už po dlouhých tahanicích dojde k soudu, odbyde se celá záležitost omluvou a nějakou směšnou pokutou.

   Smazat
 10. Řekl bych, že oba dvá jmenovaní Levobok a ten druhý, se kterým jsem měl velký komfikt na tzv. Mejdanu na Staromáku, jsou židé. Dva prezidenti předtím byli židé (Klaus a Havel) a třetí je nežid, a proto tento cirkusu ze strany zejména tzv. kulturní židovské fronty. U posledních voleb z 11 kandidátů na prezidenta jich 8 bylo židů, židi nasadili do voleb, co měli k deisposici a že prohráli,tím se nyní nedovedou smířit. Proti-zemanovská nenávist pochází od židů, myslí si, že vládu v této zemi mají v rukou již navždy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, oba dva. Pičinský prudil a provokoval na jedné demonstraci proti islámu ohozený do izraelský vlajky. Ten druhej šašek, ten Bok je jasný taky.

   Smazat
 11. Mám také problém se škatulkováním na židy, křesťany, cikány, nebo bílé. Ale na druhou stranu, je náhoda, že cikáni, tvořící v naší populaci jednotky procent, jsou v desítkách procent zastoupeni v řadách odsouzených? A je taktéž náhoda, že největší bastardi světa, mající prsty v nejhorších zvěrstvech, která se v současnosti odehrávají, jsou v drtivé většině židé?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100 milionu nevinnych lidi nevyhubili ve 20. stoleti zide, ale komunisti.

   Smazat
  2. 6:41
   A kdo ten komunismus vynalezl a zavedl? A bolševická vláda byla složená z Rusů nebo z Mongolů?

   Smazat
  3. Predevsim z Rusu, nacisto.

   Smazat
 12. Mě ne, na "Václava Hajzla" nadávám kudy chodím!

  OdpovědětSmazat
 13. porevolučná vláda vedená Leninom - 300 členné politbyro jeden poliak, jeden čech, jeden černoch, 9 rusov, pár alitovcov a estóncov zbytok jevreji - napospol mali ruské mená - napr. Zinovjev - Apfelbaum a tak ďalej - najlepší z nich bol Stalin - dodávateľ financií - vykrádal banky

  OdpovědětSmazat
 14. Stoka plná hnoje.Googl slouží Pentagonu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Googl slouží pentagonu? Co čteš? 30let staré rudé právo,kde se ještě dnes píše prava,nebo RU.weby o zlejch ušákách v Evropě?Hnojáku tak na ten Googl nelez

   Smazat
 15. pre 7:12
  Churchil píše: Nie je dôvod preháňať úlohu k vytvoreniu boľševizmu a uskutočnení ruskej revolúcie týmito internacionálnymi a väčšinou atheistickými Židmi. S výnimkou Lenina, väčšina vedúcich postáv sú Židia. Základné inšpirácie a motivácie prichádzajú od židovských vodcov. V sovietskych inštitúciách je nadvláda Židov ešte viac ohromujúca.

  Prominentnú – najdôležitejšiu súčasť systému terorizmu vykonáva ČEKA (neskôr GPU, OGPU, NKVD a KGB), ktorá bola ovládaná Židmi. Historik Salo Baron uvádza, že v tajnej polícii ČEKA na Ukrajine boli Židia zastúpení osemdesiatimi percentami. Talmudská pomsta “pohanom” dala podnet k masakru v tomto období. V auguste 1918 Židia Peters, náčelník ČEKA v Petrohrade, nariadil “masový teror” na Rusov a Zinoniev (Apfelbaum) žiadal, aby desať miliónov Rusov bolo “vyhubené”. Britská vládna Biela kniha o boľševizme (1919) zaznamenáva masaker ruských mužíkov, ktorý nasledoval.

  David R. Francis, US veľvyslanec v Rusku, varoval v januári 1918 v jeho depeši do Washingtonu: “Vedúci boľševici sú Židia a väčšina z nich, možno deväťdesiat percent, sa nevrátila z exilu (väčšinou z New Yorku) a nemajú záujem o Rusko ani žiadnu inú krajinu, ale sú to internacionalisti, ktorí sa snažia o vyvolanie svetovej sociálnej revolúcie”.

  Nizozemský veľvyslanec v Rusku, Oundendyke (1920), vyjadril podobný názor krátko po Churchilovi: “Pokiaľ boľševizmus nebude uštipnutý v zárodku, tak sa rozrastie do Európy a celého sveta, keďže je organizovaný a prevádzaný Židmi, ktorí nemajú národnosť a ich cieľ je ničiť pre ich vlastné výhody existujúci poriadok”.

  Izraelský historik Louis Rapaport (Stalins´s War Against the Jews, New York: Free Press 1990) píše: Hneď po revolúcii mnoho Židov žilo v eufórii vzhľadom k ich vysokej účasti v novej vláde Lenina, ktorého prvé Politbyro BOLO OVLÁDANÉ ŽIDMI, ktorí sa účastnili na všetkých aspektoch revolúcie, VČETNE TEJ NAJŠPINAVŠEJ PRÁCE.

  Americký židovský učenec Frank Golder v roku 1925 napísal: “Pretože tak mnoho sovietskych vodcov sú Židia, antisemitizmus rapídne získava, obzvlášť v armáde a medzi inteligenciou, ktorá sa cíti byť vytláčaná synmi Izraela.”

  Vo francúzskej verzii “Les dernier jours des Romanofs” (Robert Wilton) sa na stranách 136 – 137 dočítame, aké bolo rozdelenie moci v najdôležitejších vládnych orgánoch v roku 1920:

  Ústredný výbor: 62 členov: 5 Rusov, 1 Ukrajinec, 6 Litovcov, 2 Nemci, 1 Čech, 2 Arméni, 3 Gruzínci, 1 Karaim a 41 Židov.

  Komisia pre Moskvu: 36 členov: 1 Nemec, 1 Poliak, 1 Armén, 2 Rusi, 8 Litovcov, 23 Židov.

  Rada ľudových komisárov: 2 Arméni, 3 Rusi a 17 Židov.

  Podľa dát zo sovietskych novín: z 556 dôležitých funkcionárov v boľševickom štáte v roku 1918 – 1919 bolo: 17 Rusov, 2 Ukrajinci, 11 Arménov, 35 Litovcov, 15 Nemcov, 1 Maďar, 10 Gruzíncov, 3 Poliaci, 3 Fíni, 1 Čech, 1 Karaim a 457 Židov.

  V knihe, ktorú napísal Prof. Dr. Denis Fahey, “The Rulers of Russia”, možno nájsť detailné zoznamy mien ľudí dosadených do určených pozícií. Je tiež málo známe, že “Čech” Volach (Wallach) sa premenoval na Litvinova a bol skutočný ruský Žid.

  Bolo by omylom sa domnievať, že Židia ovládali len boľševickú stranu. Iné ruské politické strany mali podobné politické vedenie.

  Menševici: 11 členov, všetko Židia, Ľudoví komunisti: 6 členov, 1 Rus a 5 Židov, Pravicová opozícia: 12 členov, 2 Rusi a 10 Židov, Anarchisti: 5 členov, 1 Rus a 4 Židia, Poľská komunistická strana: 12 členov, všetci Židia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych doplnil vzor všech "západních" revolucionářů Trockého alias Bronsteina...
   Velmi zajímavých je "200 let pospolu" od Alexandera Solženicina, kde mapuje historii židovské "menšiny" v Rusku (velmi kvalitně ozdrojováno a doloženo dobovými dokumenty) a popisuje všechna úskalí soužití s nimi...
   Solženicin byl také židovského původu, takže o antisemitismu nemůže být řeč.
   Jinak vzhledem k tomu, že Stalin tuto mocenskou kliku likvidoval, vysloužil si přiřknutí zločinů které spáchali "jiní" a následnou pahistorickou démonizaci a "pozvednutí" na úroveň Hitlera (a jiných diktátorů), přestože právě Hitlera porazil a osvobodil Evropu...

   Smazat
  2. 7:57 Nemohl byste prosím uvést podobný přehled složení kapitalistických vlád? Zvláště těch současných. A také složení vedení našich pravicových stran. Předem děkuji.

   Smazat
 16. P.S.: Nikdy nezapomenu, jak slovutný pan Hřebejk v přímém přenosu okomentoval Zemanovo vítězství slovy: "Rudý a hnědý prasata dotáhli Zemana nahrad." Jaký to demokrat, kterému nevadí, že jeho díla tato prasata z valné většiny platí. Krásný příklad trpasličí morálky naší kavárny... 😀

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to jen u nás, stejné útoky od zmrdů pátých kolon zrádců národa z umělecké a kulturní fronty zažívá ve své zemi též i premiér Orbán nebo třeba nová polská vláda.

   Smazat
 17. Zmíněný článek na Peroutka se už našel. Zde je link:
  www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf%20

  OdpovědětSmazat
 18. Podobné články byly napsány i dříve, před vznikem protektorátu, navíc daleko drsnější než články jsou autorovy odpovědi na dopisy čtenářů v listárně Přítomnosti, přesto je stanovisko soudu k Zemanovu výroku (přes donebevolající absurdnost takového stanoviska) zatím platné: "urážlivý hodnotící soud byl vyvozen z nepravdivých skutečností a proto je nepřiměřený". Neboli jinými slovy se říká: nezáleží na tom, jaká oslavná slova a jaké články byly v Přítomnosti autorem publikovány, podstatné pro soud je, že oslavné výrazy nebyly použity přímo ve článku, jehož název uvedl prezident Zeman, ale byly ve článcích jiných. A jestliže se zmýlil v názvu článku, musí se tedy "logicky" omluvit.

  OdpovědětSmazat
 19. Doktor David je psychiatr a zcela odložil profesionální nestrannost, když omlouvá Zemanovo chování a výroky. Když mizel ze scény Klaus, doufali jsme ve zlepšení, leč tahle hlava státu je normální sociopat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. uvedete nějaké nepravdivý výroky, za který by se měl prezident omluvit?

   Smazat
 20. Peroutka byl novinář a nelišil se nijak od těch dnešních.Tak proč tolik křiku?Jediný,který za něco stojí je starý Petránek a to je bída.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. třeba proto, že někomu větu, kterou jste napsal zakáží vyslovit, případně že se za její vyslovení dostal před soud..

   Smazat
 21. To je řečí kvůli takové nule vzešlé z veřejných záchodků ( bývalý zaměstnanec veřejných WC , hajzldědek Bok ) přímo do havlistické politiky . A takovému budižkničemu budeme ještě věnovat pozornost ? Copak jsme po ránu spadli z višně na hlavu . Bývalý hajzldědek bude pořád kolem sebe šířit odér sraček .

  OdpovědětSmazat
 22. § 184 Pomluva
  (1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
  (2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

  Nikde v zákoně nečtu, že by mělo jít o událost.
  Je v něm jasně uvedeno, že Pomluva je nepravdivý údaj, který může vážnost dotyčného poškodit u spoluobčanů. Což výroky těch dvou buzerantů splňují naprosto. Takže pan fízl lže a je třeba podat trestní oznámení přes státní zastupitelství, které se ze zákona MUSÍ případem zabývat.

  OdpovědětSmazat
 23. Věřím tomu že Havel by jel podpořit majdan a a benderi . Jelikož nemůže , tak tam jezdil Schwarzenberg a Kalousek . Pokud by je pozvala ang. královna do kočárku s číňany , tak by přiběhli jak pejsci :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.