Reklama

sobota 5. března 2016

Také já jsem proti islamizaci Evropy (komentář původního článku i komentáře Jana Přibyla)

Aleš Macháček
5. 3. 2016 E-republika

Naše redakce obdržela polemický dopis od čtenáře E-republiky ke komentáři Jana Přibyla Uveřejňujeme jej obzvlášť rádi, neboť vychází z osobní zkušenosti.

Aleš Macháček píše:
Pojem ekonomický migrant není právní označení, je to pojem pro širokou škálu lidí, kteří vyměnili jednu zemi za druhou pro vylepšení svých ekonomických a profesionálních podmínek /Independent/

Vězeň svědomí je termín vytvořený lidskoprávní organizací Amnesty International k označení lidí vězněných nebo jinak fyzicky omezovaných na základě jejich přesvědčení, původu nebo postavení, za předpokladu, že tito lidé nikdy nepoužili ani neprosazovali násilí.

Uprchlík, neboli (anglicky) refugee je osoba přinucená opustit svojí vlast, protože je v nebezpečí, nebo zažila pronásledování. Hledá především bezpečí a ochranu základních lidských práv.

Můj únik z normalizovaného Česka byl jednoduchý. Napsal jsem prezidentovi Husákovi, aby odvolal klatbu nade mnou a nechal mne pracovat, nebo aby mne pustil do svobodného světa. Po několika měsících bez práce a neschopností platit alimenty jsem byl před dalším odsouzením, tentokrát pro režim pohodlně, za nikoliv politický paragraf. Husákova StB mě zařadila do akce Asanace a už jsem jel. Jako bývalý vězeň svědomí AI jsem neměl žádné problémy se začleněním do britské společnosti. Hned v prvních dnech jsem dostal 90 liber, a v dalších měsících jsme, společně s mojí druhou rodinou, se kterou jsem doputoval do Londýna v roce 1985 za pomoci Jiřího Kavana, byli ubytováni, děti měly pomoc ve škole s angličtinou a přátelé pro mne našli práci. Bylo mi jasné, že jsem byl privilegován kvůli současné politické platformě britské vlády, tedy v rámci boji proti socialistickým režimům východního bloku. V rámci toho jsem například přeskočil stovky britských čekatelů na byt. To byl jeden z důvodů, proč jsem si často kladl otázku, jaký že to jsem migrant. A sám na sobě jsem poznal, že rozlišení je velice těžké.

O roku 1985 bydlím v obci Kentish Town u Londýna, a když jdu ráno plavat do bazénu, který mám (pouze ráno) jako občan starší 65 let zadarmo, využívám tak posledních výdobytků koloniálního impéria, nad kterým slunce nezapadalo. Po cestě potkávám kolonky školáků vystupujících z vlaku a spěchajících do školy. Již dávno jsem přestal odhadovat, jaké národnosti ty děti jsou. Tedy jestli jsou ze zemí, které britské impérium vykořisťovalo dovozem tzv. demokracie, nebo ze zemí, které demokratizujeme bombami nyní. Většinou mluví anglicky. Když občas procházím kolem místních dělníků, mluví v převážné většině polsky, ve vlaku a metru rozeznávám ruštinu a další slovanské jazyky. Když jedu za dcerou do jižního Londýna, slyším Ibo, ze kterého znám pár slov, a směs tolika dalších jazyků, že jsem si občas i jako ateista vzpomněl na pomatení jazyků.

Ve Vašem článku máte 18 otázek, o kterých se prý nemluví. Nemáte pravdu. Mluví se o nich. Většinou bez znalosti přijatých zákonů, bez znalosti demokratických procesů, které by mohly případné změny zákona prosadit.

Otázku nejdůležitější formulujete takto:
Tou nejdůležitější otázkou je otázka náboženství a kulturních rozdílů. Jedna věc je přijmout křesťana či buddhistu a druhá je přijmout muslima, pro kterého je islám jako víra na prvním místě a nehodlá se bavit o jiném, včetně tolerance vůči jiným náboženstvím

Viděl jste dokumentární film Spotlight? Stručně, po více než tisíc let je zde organizace (tedy katolická církev), která stojí nad vší judikaturou, krade, lže a przní naše děti. Upalovala a ještě v naší době je schopna odsoudit vědce za to, že nepředpověděli zemětřesení.

Válku proti Iráku zdůvodnil anglický předseda vlády svojí rozpravou s Bohem. Jsem přesvědčen, že opravdu věřící osoba nemůže byt demokratem, neboť jeho pánem není blaho celku, ale Bůh. Militantní islám je proti vědeckému poznání a ateismu stejně jako militantní katolicismus, a je li nějaká nutnost, tak je to mírové soužití lidí všech náboženství i toho vědeckého ateismu. K tomu máme nyní příležitost, tak se jí ujměme.

Vím, že to pro vás nebude to pravé bukové, jinak byste nepoužíval slova „nepřizpůsobivý“.

Váš za všech okolností nepřizpůsobivý

Aleš Macháček

 
Související články:

23 komentářů :

 1. V rámci boje proti východoevropským zemím si Macháček vegetoval s podporou země,která rabovala po staletí v celém světě a využívala práci stamilionů otroků ve svůj prospěch!Takové štěstí jsme my neměli Macháčku.Museli jsme za tou železnou oponou zajistit životy zde žijících občanů,soběstačnost průmyslu,zemědělství,ve výrobě elektrické energie,vychovávat vzdělané občany ve školství .....Po roce 1989 jste vy chytráci to rabování přenesli i k nám,věřím,že platit alimenty vám bylo zatěžko,jen to ukazuje vaši páteř,choďte se dál koupat zadara jako občan toho velkokrálovství,protože vám je již přes 65 let!Co emigrant to vyčůraný hajzl ,stejný jak byli bolševici!

  zdraví tě zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jste nepracoval, jak to že jste nebyl zavřen za příživnictví? Každý musel pracovat(i cikáni).Lžete, pracovat jste mohl, možná že ne tam, kde jste chtěl. To nemůžu ani já dnes a nikdo mi to přitom nezakazuje. A že jste nemohl platit alimenty? Stát by vaši bývalou manželku s dětmi jistě nenechal zemřít hlady a určitě by ty děti i bez vašich alimentů měly ještě na svačinu ve škole...

   Vymazat
  2. Vězeň svědomí je člověk který za peníze CIA jde proti svému vlastnímu národu a stát ho po zásluze odsoudí a zavře. Zpravidla to bývají neúspěšní novináři,spisovatelé,herci a zpěváci.

   Vymazat
  3. Souhlasím.
   Nechce se mi ani nic dodávat,
   vychcan Macháček nestojí polemiku.

   Vymazat
  4. Statečný bojovníku Macháčku, já už vám to nežeru...

   Vymazat
  5. POMATENÝ EMIGRANT MACHÁČEK SE SPLETL V ADRESE.PROČ NENAPSAL SVEMU PREMIEROVI

   aby odzátkoval kanál DO BRITÁNIE a pustil k sobě islamské samopalníky,kteři by ten tunel pod průlivem hned ucpali.

   K TOMU MÁ NYNÍ STÁLE PŘILEŽITOST, TAK AT SE JÍ UJME,jak nás tady nabádá.To neví,že opruzuje svým psaním ,že chce svým emigrantům zaplatit CELÉ koupaliště?.

   At sí ten nevzdělanec konečně přečte KORÁN,KDE SÚRA 4-89 PŘIKAZUJE

   NEBERTE SI MEZI NIMI PŘÁTELE,dokud se nevydají na stezku boži.A jestliže se obrátí zády pak je chytte a zabte,kdekoli je naleznete.

   CO JE NÁM DO TOHO,ŽE TU PÍŠE JAK POZBYL ROZUM.

   Vymazat
 2. Statisíce mrtvých a zmrzačených, materâlní škody po bombardování Srbska, Iráku,ulynčovâní Kaddafiho.
  Nikdo není odpovědný.
  Clinton,Bush ml.,Tony Blair,Sarkozy, Cammeron trestán není.
  Zato Evropa vyčíta uprchlíkům ze stř. Východu, kteří utíkají před demokracii k nim bombami, tanky dovezenou, že míří do záp. demokratické Evropy.
  Zákonitỷ důsledek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tých, čo utekajú z Blízkeho Východu pred vojnou je v tej mase minimum, sú to ekonomickí migranti, asi ako p. Macháček, ktorí s vidinou západného života robia zo seba prenasledovaných chudákov. Zabúda, že žije plno ľudí, ktorí boli dospelí pred 89. a vedia "oč tu běží".

   Vymazat
 3. Tedy - tito lidé (utečenci) údajně hledají ochranu lidských práv? A kde ji v naší zemi (ČR) najdeme my, česká bílá většina? Kdykoliv ukazují v TV úplně zdemolované a zcela rozmlácené části panelových sídlišť, kde ještě nedávno bydleli slušní lidé, kteří venku udržovali trávníky a čistotu, vzmáhá se ve mně hrozný, téměř nepotlačitelný vztek. Ze spousty bytů byli slušní nájemníci vypuzeni všelijakými šmejdy, kteří se zmocňovali bytového fondu ve městech a obcích, a s plnou podporou vlády a představitelů měst a obcí jim bylo dovoleno bezostyšně zvyšovat nájmy, ačkoliv do bytového fondu neinvestovali nic - to nikdo nekontroloval. Jenom si na svých nájemnících nahrabali, pak je vypudili, mnohé do ubytoven nebo rovnou na ulici, a uprázdněný bytový fond byl dán k dispozici hnědému dobytku, za který platí nájem stát, a vůbec se neřeší, že tito dobytci byty přímo demolují a ničí. Mohl by si normální a slušný nájemce bytu dovolit byt zničit? Rozmlátit? NE! NIKDY! Byl by okamžitě vyklizen a odsouzen k náhradě škody. Za nájem odevzdáváme dvě třetiny svého příjmu. Naše odporné,servilní vlády ale hájí jen jakási práva těchto hnědých hajzlů a menšin, kteří parazitují na nás, nikdy nevidíte hnědého zmetka, že by v oranžové vestičce uklízel sajrajt z chodníků, to uklízejí pod Charitou bílí většinoví občané, kteří přišli v tomhle bordelstánu o práci, aby měli vůbec nárok na nějakou podporu. Hnědí sajrajti, kteří pro společnost neudělali nikdy nic, a nikdy nic neudělají, dostávají podpory a dávky, nové byty nebo domky náhradou za ty, které zničili, a přitom nemusí platit žádnou vzniklou škodu, se svých dávek jsou vykrmeni jak tlusté prasnice a prasáci, očumují jen před hernami - a na to se my tady musíme dívat.My, kteří jsme odpracovali pro společnost spoustu let, naši senioři, mají důchody nižší než má ta hnědá sebranka dávky, jenže senioři svoje důchody dávají právě na bydlení. A musí se dívat, jak hnědá verbež neplatí jízdné v MHD a nikde nic, kontrolor, když je vidí, raději do vozu nevleze, nebo se dívá jinam, policie se bojí proti nim zakročit. Nás netřeba strašit muslimy a islámci - naše hnědé cikánské stvůry nás nenávidí ještě více, asi za to, že je živíme, učitelé se s jejich parchanty musí ve školách bůhvíjak srát, a ještě nás kdejaký neziskový zmrd napomíná. PROČ? Kde toto strašné, neskutečné blbství, nespravedlnost, a diskriminace většinového obyvatelstva vznikla? Až dospějí jejich spratci, kterých je dnes fůra tak desetiletých - budou to právě oni, kteří budou zapalovat auta a rabovat české obchody, na ulicích pokřikovat sprosté urážky a špinit fasády. Vybydlí náš život, jako vybydlují celá sídliště... a kdo se o to zajímá? Budeme to my, kteří budeme před cikánským ksindlem utíkat? A kam? Celé čtvrti po nich vypadají jako po vybombardování - kdo se o to zajímá? Proč nám to TV vůbec ukazuje? Abychom si uvědomili, jací jsme pitomci a co jsme ze sebe nechali udělat? Justice podporuje jen podvodníky, šmejdy a protekční vlivné lotry - kde jsou nějaká naše občanská práva? Podobné články mě hodně - hodně baví. Fakt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není co dodat . Snad jen to že souhlasím s každým slovem . Kam jsme to jen dopracovali ?

   Vymazat
  2. Super komentár, aj pre takého Macháčka, ktorý vo vidine pohodlného dožitia za peniaze britských daňových poplatníkov je ochotný prehliadnuť "obohatenie" britského štátu a kultúry o "hodnoty" takýchto privandrovalcov. Ale nech nezabúda, že kým Británia najprv profitovala z predkov týchto prisťahovalcov a má voči nim morálny dlh, Česi a Slováci boli samé utláčanými a vykorisťovanými národmi, takže oprávnene nepociťujeme žiadnu povinnosť nechávať sa "kultúrne a inak obohacovať".

   Vymazat
  3. Drsné, leč pravdivé. Souhlasím! Právo a Pravda byly Lží svlečeny do naha. Velmi dobře vystiženo v textu písně JN: Pravda a Lež. Ve všech městech stejná, ne-li horší scenérie. Žijeme ve století chaosu, bezpráví a zotročování. Pohybovat se ulicemi za bílého dne nebo cestovat MHD bez osobních bezpečnostních alarmů se stává nebezpečným rizikem. I když na druhou stranu se obávám, že lhostejnost občanů dosáhla maxima a žádný zvuk SOS ho už nevzruší.

   Vymazat
 4. A ešte niečo: to, že p. Macháček vraj nemohol pracovať a preto neplatil alimenty, je lož. Pracovať musel, lebo by inak sedel za príživníctvo, druhá vec je, že ako protištátny živel nemohol pracovať tam, kde by on rád. Bolo by dobré, keby sa nám pochválil, kde pracoval a za akú rozvratnú činnosť bol akože uvalený do kliatby. Zaujímavé, že dnes, v tejto "slávnej demokracii", pokiaľ pracujete v nejakom verejne exponovanom odbore a verejne prezentujete iný názor ako mainsteam, tiež sa dočkáte pokusu o profesnú a spoločenskú likvidáciu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak , naprostý souhlas.

   Vymazat
  2. Pitomost, nikdo nemusel pracovat. Příživnictví nebylo o tom, že nepracuje, ale že se živí nekalým způsobem života, za přečim "malého" příživnictví byl stíhán ten, kdo se byť i z části živil nekalým způsobem života. Takže - nemusel nikdo pracovat, stqačilo dědictví, výhra ve Sportce ....

   Vymazat
 5. Migrační vlna, která letos už jede na plné obrátky je dílo Američanů, kteří v letošním roce plánují dostat do Evropy 3 miliony uprchlíků. A vše nasvědčuje tomu, že to ho hravě dosáhnou, když celé vedení EU pracuje na splnění tohoto úkolů. Předně začátkem roku zasedala EÚ a dohodla se na tom, že počká do března letošního roku, jestli Řecko konečně zavede tzv. hospody a jestli jako vnější stát EÚ začne plnit své povinnosti. Ještě není ani konec března a už počet uprchlíků z Turecka přesahuje maximální dosažené počty ve srovnání s minulým rokem a Evropa čeká co Řecko. Mezitím Francouzký prezident Olán a Německa kancléřka Merkelová začali křičet na ostatní státy Evropy, že musí otevřít hranice a že Šengen musí být zachovaný a jednostranné kroky států jsou pro Evropu nepřípustné. Polák Tusk za Evropu jednal s Tureckem a posunul termín do konce června letošního roku, tedy do konce června bude Evropa čekat, jestli Turecko začne něco dělat proti tomu, aby z jeho území proudili stovky tisíc uprchlíků do Evropy. Lze tedy předpokládat, že do konce června bude na území Evropy jeden a půl milionů uprchlíků, pak se všichni, kteří vedou západní Evropu opět sejdou a řeknou ,že se bude čekat do konce roku 2016 jestli Řecko něco udělá a Turecko jestli začne něco dělat a do konce roku tady budeme mít další jeden a půl milionů uprchlíků. Pak se nařídí direktivně, že každý stát převezme nařízené kvóty uprchlíků a americké nevládní a neziskové organizace budou dohlížet na to, aby uprchlíci dostali přednostně byty, co nejvyšší podporu, tedy jako na západě, jeden tisíc Euro na osobu na měsíc a jeden tisíc Euro na ubytování na měsíc, tak aby uprchlíci nebyli diskriminování před těmi kteří tyto podpory dostávají v Německu. Jak se to zajistí je už vymyšlené. Řekla to ministryně pro místní rozvoj Šlechtová, která sdělila, že Evropa nám dotace, které nám přidělila, může vázat na to, aby jsme je použili na uprchlíky, oproti původně zamýšlenému použití na infrastrukturu, nebo jiné programy. Takže vše je už vymyšlené, jenom to provést a jelikož Turci jsou řízení ve všem Amerikou, tak jako vedení EÚ, letošní plán tří milionů uprchlíků do Evropy bude splněn.

  OdpovědětVymazat
 6. " Islamizace Evropy dobrá věc" rika Rabín Baruch Efrati a věří, ze Židé by se měli radovat z toho, že Evropa platí za to, co nam dělal po stovky let!!!podle Efratiho ztrácí Europa svou identitu.
  to jsou vyroky, co???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten zidko dokonce tvrdi, ze i islam je lepsi nez krestanstvi a proto je rad, ze evropu tzv. ocisti
   dobre, ne?

   Vymazat
 7. Jasně, že má autor pravdu. Náboženství je ideologie směřující k oblbnutí lidí. Nemá to s humanismem a už vůbec ne s demokracií nic společného. V Biblbi najdeme mnoho morálky, ale církve si, jako každá politická strana, vezmou jen to, co jim promastí kapsy. Kdyby katolíci mohli, tak nás upalují dodneška. jen se přizpůsbili a čekají. Pan Macháček správně poukazuje na to, že jediná cesta, jak z toho ven, je rozmach občanské společnosti založené na ideálech a ne na náboženství. Islamisti jsou to samé, co katolíci před pár stoletími.

  OdpovědětVymazat
 8. Zlatá slova za všech okolností nepřizpůsobivého Macháčka: Militantní islám je proti vědeckému poznání a ateismu stejně jako militantní katolicismus, a je li nějaká nutnost, tak je to mírové soužití lidí všech náboženství i toho vědeckého ateismu. K tomu máme nyní příležitost, tak se jí ujměme. Mírové soužití s islamisty neznamená nic jiného než - přizpůsobit se bez pardonů, za všech okolností nepřizpůsobivý Macháčku, který by se přizpůsobil hodně rychle.Ty to jistě dokážeš, když nyní nastala ta příležitost, které se máme podle mudrlanta s jeho pravdou ujmout. Nepřizpůsobit se pracovní povinnosti např. kopáče, když kotelny byly již obsazeny jinými prominenty a nechat mámu svých dětí bez alimentů, to je tedy postoj na vyznamenání přímo Václavem Havlem.Jistě tahle reakce nebude to pravé bukvicové ale ořechové to trošku možná bude. L.P.

  OdpovědětVymazat
 9. Když pozoruji jak se "příležitosti mírového soužití" ujímají Francie, Německo, Británie, tak pozoruji rostoucí "soužití vražedné".
  A jestli se panu Macháčkovi líbí pomatení jazyků (a zánik tamější národní kultury), proti gustu žádný dišputát. Ale ani proti gustu našemu.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak nevím, proč byl pan Macháček v ČSSR nespokojen.
  Jestliže byl členem KSČ = hodlal se po zádech svých nestranických kolegů vyšplhat na vedoucí pozici, zjednodušit si cestu k bydlení a dětem ke studiu.
  Vyloučení z KSČ znamenalo pouhou ztrátu privilegií. Jestliže se potom nebyl schopen uživit hlavou, mohl rukama. Neplacení alimentů na vlastní děti je svinsvo bez ohledu na jakýkoli režim.
  To, že mu v Anglii pomohl komunistický donašeč Kavan už je jen třešničkou na dortu.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.