Reklama

.

.

pátek 25. března 2016

Těžko věřit, že uvnitř není člověk. Podívejte se, co umí bojový robot Uran-9 (video)

- Geo -
24. 3. 2016  Eurasia24

Pokud ještě někdo tvrdí, že ruská armáda je sice „balšaja“, ale technologicky stále pozadu, je na velkém omylu. Ruský vývoj spurtem v uplynulých patnácti letech plně dohnal ten západní a v některých oblastech se dostal do čela. Například v oblasti bojových robotů pro pozemní vojska Rusko ujíždí svým konkurentům z celého světa.


A to doslova, jak můžete vidět na následujících videích. Štáb televize Zvezda pořídil nejnovější záběry bojových robotů Uran-9, o kterých už Eurasia24.cz nedávno psala. Uran-9, na rozdíl od předchozích konstrukcí, není jen experimentálním strojem, ale plně připraveným robotickým bojovým komplexem, jehož zkušební program už byl završen a který zanedlouho čeká služba v armádě.

To znamená, že pro naši armádu přichází nová epocha, kdy společně s lidmi budou bojovat vojáci budoucnosti – bojové robotizované komplexy. A Uran-9 v tomto smyslu bude první,“ řekl autor pořadu TV Zvezda Alexej Jegorov, jehož tým dostal jako první z novinářů možnost seznámit se s robotem Uran-9 přímo na zkušebním polygonu.

Základní výzbroj dálkově ovládaného robota zahrnuje 30milimetrový kanón 2А72, spřažený s další hlavňovou zbraní ráže 7,62 milimetrů. Bojový modul pak může nést například čtyři protitankové řízené střely Ataka nebo vícenásobné odpalovací zařízení pro protiletadlové rakety Igla. Hmotnost plně vyzbrojeného stroje činí více než deset tun.

Robot je řízen dálkově až na vzdálenost tří kilometrů. Je rovněž vybaven systémem detekce ozáření laserovým paprskem, zařízením pro detekci, identifikaci a sledování cílů a také kamerovým systémem, umožňujícím činnost ve dne i v noci.

Uran-9 je určen pro průzkum a palebnou podporu. Robot najde uplatnění při provádění vojenských a protiteroristických operací a jeho nasazení umožní značně snížit ztráty na životech vojáků. Uran-9 může působit i v městském prostředí.

Sestavu komplexu tvoří dva bojové roboty, tahač Kamaz pro jejich transport a mobilní řídící pracoviště.

15 komentářů :

 1. Jen Tak dál, čím bude Rusko silnější, tím bude více míru ve světě. Někdo silný musí držet gaunery na uzdě, nevidím jiný způsob.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle jsem už slyšel.Na Kubu měli dodat rakery a málem byla třetí světová

   Vymazat
  2. Když chtěl Rus na Kubu, tak byla málem třetí světová, zato když chce Američan na Ukrajinu, nebo do Gruzie, tak je to O.K. Tak je to správné, tak to má být.

   Vymazat
  3. ano. usa vždy zabíjejí demokraticky.

   Vymazat
 2. Jak rychle si to dojede pro Porošenka ?

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavně aby vás nerozstříleli Ukrajinci jak neviditelnou kolonu po překročení hranic :-) Maladci !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom nic nevím, snad jen že Porošenko měl včí mlhu a viděl ruskýho mužika za každým stromem. No posrali to ti tví fašistiščí kámoši pěkně :-) dnes po nich ani pes neštěkne.

   Vymazat
  2. Tech kolon rozstrileli desitky. Mozna stovky. Mozna dokonce tisice. Slava Ukrajine! Slava panu Banderovi a vsem oddanym nacistum.

   Vymazat
 4. Mno netřeba se z toho pokakat, roboty to určitě nejsou, spíš je to dálkově ovládáno člověkem. Ostatně je to trend, který se bude čím dál tím více prosazovat aby se šetřila lidská síla. Ale je dobře že rusko zachytilo trend a nezůstává pozadu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic nového pod sluncem.První,,chytré zbraně,,měl Hitler.Rusko ten trend chytá 70let.Hlavně neztratit stopu

   Vymazat
 5. No...a..byly mu platné jak mrtvýmu pyžamo. A co tím chtěl pán jako říct ? Že nemá rád Rusy ? Na to vám stačila jedna věta.
  Jiří

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor tohoto článku se snaží šokovat ruskou technikou a militaristickýma choutkama ruska.Pan autor článek obšlehl na RU.webu a ted" čeká,že se všichni po......u.To je ubohost novinářského řemesla

   Vymazat
  2. Autoru nelze upřít radost z toho, že ruská armáda modernizuje a nezůstává pozadu.To "šokování a militaristické choutky" jste si přisadil vy, protože byste asi raději viděl ruskou armádu jako partu mužiků ve válenkách motající se po dvou stachanech kolem rezavé T34 :-)).Berte to tak, že ne každý musí fandit "mírové" US army a vlajce s pruhy.
   Jiří

   Vymazat
  3. Pro 16:21 - článek byl přeložen. Myslíte, že překladatel je novinář? Kdo je ubohý, když nerozeznáte ani řemeslo od řemesla?

   Vymazat
 6. Pro 19:46 Autor toho článku je novinář(NR) a ten je v žoldu Putlera Pro 18:47 Ruská armáda je TOP na světě to je pravda.ale má špatného velitele,US army nefandim a nejsem havloid ani sluníčkář.

  OdpovědětVymazat