Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

The Guardian: Jordánský král hovořil s kongresmany USA o roli Turecka při teroristických útocích v Evropě


27. 3. 2016    zdroj
Jordánský král Abdalláh II. oznámil v konfidenciální besedě členům Kongresu USA, že prezident Turecka Recep Tajip Erdogan navrhuje "radikální islámistické řešení" problémů v regionu a že pronikání teroristů na území Evropy je "součástí turecké politiky". Řekl také, že od začátku roku 2016 jsou do operace v Libyi nasazeny síly Zvláštní letecké služby Velké Británie. Mimo to byli britští vojáci zapojeni také do formování mechanizovaného praporu na jihu Sýrie, který bojoval proti silám vlády Bašára Asada. Novinám The Guardian se podařilo se s obsahem rozhovoru seznámit.


V období od 11. do 17. ledna 2016 informoval král Jordánska Abdalláh II. členy Kongresu USA o tom, že od začátku roku byly v Libyi dislokovány Zvláštní letecké služby (SAS) Velké Británie, píše list The Guardian, kterému se podařilo seznámit se se záznamem obsahu besedy. Jak noviny tvrdí, o situaci v Libyi byl informován mezi jinými kongresman John McCain. Monarcha také americké politiky upozornil na nebezpečí, které představuje turecký vůdce.

Jordánský král prohlásil, že turecký prezident Recep Tajip Erdogan "věří, že problémy v regionu lze řešit v duchu radikálního islamismu". Jordánský monarcha poznamenal, že "fakt, že teroristé směřují do Evropy, je součástí turecké politiky, Turecko za to pleskají po rukou, ale tomu to beztrestně prochází".

Když hovořil o rozmístění britské armády v Libyi, Abdalláh II. sdělil, že síly zvláštního nasazení budou v Libyi působit "spolu s britskými SAS". Dodal také, že jednotce pro zvláštní nasazení z Londýna je nutná pomoc jordánských vojáků, poněvadž "jordánský slang se podobá libyjskému".

Král také podotknul, že britští vojáci byli tak či onak zapojeni do formování mechanizovaného praporu na jihu Sýrie. Je sestaven z bojovníků místních kmenů, vystupujících proti prezidentovi Bašáru Asadovi.

Abdalláh II. americkým kongresmanům oznámil, že jordánská vojska jsou připravena spolu s Británií a Keňou "přejít hranici" a nanést údery skupině aš-Šabáb v Somálsku.

Jordánský král také shromážděným řekl, že "problém mnohem rozsáhlejší než DAEŠ je třetí světová válka", v níž křesťané, židé a muslimové "bojují se zločinci".

The Guardian zaslal dotaz britskému obrannému resortu, avšak tam bylo odmítnuto se vyjádřit. Jeden ze zdrojů listu v americkém senátu však potvrdil skutečnost setkání s králem, ale odmítl sdělit, čeho se rozhovor týkal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Všichni to ví,všichni o tom mluví,jen ten plešoun ve Strakovce Emanuel Moravec Sralbotka,dělá vytrvale blbýho a nejspíš mu to i zůstane....

  OdpovědětVymazat
 2. Ty zločince je však třeba pojmenovat. To nejsou jen Ti pěšáci, co vykonávají ty hrůzy. Je třeba sani utnout hlavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpoved najdete aj na: YouTube.Orbanova vyzva k odporu

   Vymazat
 3. Je známá a nepopiratelná informace, že tajné služby USA odposlouchávaly Merkelovou. Když jí odposlouchávaly, musí tedy na ní něco vědět. To něco musí být takového charakteru, co nutí Merkelovou dělat kroky proti vlastním lidem, proti vlastnímu státu, proti vlastnímu kontinentu. Faktem je taky skutečnost, jak dopadli politici v jiných státech světa, kteří se USA postavili a jejich příkazy neuposlechli. Těch příkladu je neúrekom, jinými slovy hodně, opravdu mnoho. Musí to být něco strašného, když Merkelová nemůže ani odstoupit a dělá jeden krok nařízený USA za druhým. Několik politiku vražedné útoky, nebo pokusy o jejich odstranění ze strany USA přežilo, ale bylo jich málo a následky nesou do dnešních dnů. Je to metoda řízení zahraniční politiky USA. Vynakládají na to miliardy zelených papírků s názvem dolary.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není a nemůže být vydírání. Ti škůdci jsou buď zkorumpovaní příslibem něčeho obrovského a pro ně významného (např. šéfka OSN pro Merkel, bruselský pašalík pro Sobotku atd.) nebo jednají jako spiklenci z přesvědčení na obdobném základě jako fanatická víra členů klubu vyvolených. Pokud by je totiž vydírala nějaká moc či tajná služba, újmu z prozrazení riskuje právě tato strana. Tuctové filmy jsou toho plné: zdokumentuje se nátlak a vyděrači se oznámí, že to na něj praskne, pokud se mi něco stane. U vydírání není podstatné, že něco na někoho vím, ale že něco od něho chci. Své podmínky musí vyděrač jasně sdělit. To jej činí rovněž vydíratelným. Nazdar

   Vymazat
  2. je divné co je s Merkelovou týden nepronesla žádné vyjádření k Bruselským událostem, kde je ??? a proč mlčí ???

   Vymazat
 4. Ale to je přece nad slunce jasnější! Nikdo ve vládách ovládaných špinavou světovou politikou nesmí být čestný, správný, skromný a neúplatný, pocházející z čestného a správného hnízda. Protože by byl nevydíratelný a neovladatelný. Kdyby se postavil proti špinavostem, korupci, a šmejdovým zákonům, kterými si politici drží svoje koryta a byl by nevydíratelný, kdyby se na něj nedalo nic vyhrabat - co s ním? Jak se ho zbavit? A kdyby se nedal ani uplatit? Museli by ho zabít - nějaká ta nevysvětlitelná nehoda nebo tak něco. Jak zametli s Vítkem Bártou? Naivou, který - jsa při penězích - si myslel, že by mohl špinavou politiku změnit? Jakmile začal vykydávat Augiášův chlév, uplatili ty odporné svině z jeho vlastních řad ( sprostou Kočí a další zmrdy) které pak tvrdily, že peníze, které jim Vítek půjčil, byly korupce a úplatek - pak ho politické svině zahnaly až před neskutečně ostudný a trapný soudní proces, úplatná a zkorumpovaná justiční svině ho na vládní objednávku odsoudila - zbavili se celé strany VV, přes noc si ustavili neskutečně trapnou LIDEM s tou píčou Peake a pletichařili dál - drze na očích celému národu! A co na to národ? Nic. Lidi čučeli jak tele na nová vrata - jinak nic. Ve vládách a v politice mohou být jen lidi, kteří každý na každého něco ví. Jakmile by se někdo - dejme tomu zastyděl - a odmítl pokračovat v politických hanebnostech a v občanské válce s lidmi, hned na něho použijou co na něho mají, a zastraší ho, a jede se dál. Jeden tam je větší svině než druhej, a to je drží při sobě. Nejen u nás, i když u nás je to nejhorší, protože tady se do toho motá komunizmus na kterej se oficiálně nadává, ale všechny politický, vlivný a zbohatlický svině z něj vzešly, ale i ve světě se drží jeden druhého. Proto se tak bojí Trumpa, - bojí se kohokoliv, na koho se nedá nic vyhrabat, a kdo už ví, jak to chodí a nedá se ani zabít. To je průser - co? To je jasný že Merkelovou lze vydírat, všechny sráče z EU lze vydírat, europoslance se čtvrtmilionovými měsíčními příjmy lze vydírat - a za peníze? Všivák udělá pro peníze všechno. Tady to nezmění už nic - jen nenávist, krvavé řežby, a tak. Kdoví jak je to s těmi teroristy, a kdo si objednává a platí ty sebevražedné atentátníky. Už byl na řadě Madrid,pak přišel Londýn, pak Paříž, teď Brusel - kdy dojde na Berlín a Prahu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:58- k Vaší úvaze "kdo ví jak je to s těmi teroristy", je možné přidat varování Belgie Izraelem, že letiště v Bruselu je špatně chráněné. Někdo věděl zase něco dříve.

   Vymazat
  2. Zlodej krici: "Chytte Zlodeje!" Podle Informaci na internetu je bezpecnost Brusselskeho letiste zajistovana izraelskou firmou ICTS. Tato firma zajistuje letiste ve vice evropskych statech a v USA - mj. Logan letiste v Boston, odkud odletelo nekolik udajnych atentatniku 11. zari 2001.
   Podle aktualnich zprav ma byt prohloubena spoluprace mezi ceskou a izraelskou bezpecnostni sluzbou.

   Vymazat
 5. Vážení, celá ta sranda vláda v ČR je od roku 1989 řízena CIA. Nemůžu uvěřit, že naši lidé ve vládě jsou takoví debilové. Naši vedoucí představitelé ať v minulosti enbo za komunismu si vždy věděli rady jak ten který problém řešit. Jak se psalo výše, že na všechny se něco ví, tak tomu bych věřil. Je ale třeba aby se naši vládní představitelé konečně vzchopili a začali opět používat vlastní mozek, a aby přestali poslouchat cizí rozkazy a nařízení a to bez ohledu CO NA NĚ KDO VÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Celá vláda ne. Dívejte se jak jdou šmejdi po Babišovi. Potřebují zotročit Evropu a poslat ji na Rusa. Pokud ministr šetří a roste skutečné HDP, jejim nepohodlný.

   Vymazat
  2. Dokud stačily Babišovi ke korupci úředníků miliony, držel hubu a krok. Jak šly ceny korupce nahoru, vydal se do politiky, aby ho další podvody a zlodějny nestály miliardy. Svatá prostoto, Babiš spasitel! Není snad Stropnický jeho dvorní poskok? Babiš jen šikovně a s pomocí svých médií sbírá protestní hlasy. Proto po něm ostatní parchanti tak jdou. Jinak jsou jedna rodina. Nazdar

   Vymazat
  3. 0:30 - hele ty svatá prostato, proč neřvali na Kalouska, Drabka a další šmejdy a když Standovi "půjčili" 20 milionů na nákup akcií a ten je koupil od debila a obratem prodal za 100 mega, takhle se legalizují úplatky! Svata prostoto říkej voličům ČSSD a ne mě, smejde!

   Vymazat
  4. Ty - O.3O jsi průměrnej megablb. Babiš je jedinej, kdo se na celej ten spolek šmejdůmohl a může vysrat, do naší všivé politiky vstupoval prachatej, ne aby si tady pletichama a politikařením nakradl, jako všichni ostatní, kteří vkročili do politiky s nahou prdelí rovnou z panelákových králíkáren. Dívejme se na tento ksindl dnes - čeho se domohli, co si nahrabali - a Babiš může být tím pádem v klidu, protože na něj zkrátka nemůžou ani s jejich špinavými čumáky. Všichni jsou hnusná, zlodějská sebranka - rozkradli majetek státu a jestli ne - tak kde majetek státu je teď??? Kdykoliv a na kohokoliv to může Babiš použít.

   Vymazat