Reklama

.

.

čtvrtek 31. března 2016

Truth - film podle skutečných událostí americké politiky. - Systém je nemilosrdný, mocní lidé neznají slitování. Máme svobodu, leč nesmíme šlápnout „vedle“.

Pavel Letko
31.3.2016   E-republika

Nedávno jsem doporučoval čtenářů, e-republiky ZDE film Trumbo, pojednávající o významném, pronásledovaném a pro politické přesvědčení vězněném scénáristovi Holywoodu, Daltonu Trumbovi s Bryanem Cranstonem v hlavní roli. Tento film ovšem zatím není plánován na uvedení v našich kinech, a tak jsou čeští filmoví diváci odkázáni na server uloz.to. Ne, není to cenzura, jen se prostě na tento film v naší kinematografické síti nedostalo času, chuti a prostoru. Stejně jako na další film natočený v USA v minulém roce s Cate Blanchett a Robertem Redfordem v hlavních rolích.


Tentokrát jde o film Truth, rovněž podle skutečných událostí americké politiky. Taková díla se ovšem vymykají vkusu naší současné české moderní antikomunistické kulturní fronty. Dnes totiž platí, že co je kapitalistické, to je hezké, a co je navíc ještě americké, je hezké zvlášť. Kaňky na skvělé demokracii na americký způsob nemáme rádi, zatímco fleky na čínských vlajkách reprezentují naší tak těžce znovunabytou svobodu ze zajetí Husákovy hrůzovlády. Naši novodobí hrdinové k tomu vyvěsí vlajky Tibetu a my všichni si necháme poradit od izraelských expertů, kterak terorem účinně okupovat Palestinu a rozvíjet apartheid. Pardon, kterak zatočit s teroristy.

Nu a koho by zajímal film s Redfordem a Blanchet, že ano? Cenzura tu není, můžeme doufat, že film budou jednou dávat po půlnoci na ČT2. A co je tím kontroverzním tématem? Nikdo menší než George W. Bush, někdejší "multiválečný" prezident Spojených států amerických. Podle nálezu investigativních novinářů televizní stanice CBS Mary Mapesové a Dana Rathera se Bush kdysi vyhýbal vojenské službě ve Vietnamu „ulejvkou“ v Národní gardě. Šlo o běžnou praxi prominentních osobností. Za toto zjištění zmínění novináři včetně jejich šéfů a celého týmu vyletěli z práce, než bys řekl švec.

Důvodem bylo, že korporace potřebuje prezidenta (jímž byl zrovna tehdy Bush připravující se na své znovuzvolení) a prezident potřebuje korporaci. Proto se někteří reportéři, než se ocitli na dlažbě, museli ještě před volbami potupně omluvit. Systém je nemilosrdný, mocní lidé neznají slitování. Máme svobodu, leč nesmíme šlápnout „vedle“. Kdo se domnívá, že „plzeňská práva“ jsou naším vynálezem, může se přesvědčit, že tomu tak není. Tolik světoví zase nejsme. U nás se podvodně „studovalo“ pro získání titulu, v USA pozdější prezident „studoval“, aby se vyhnul válce. Tedy o žádné demokracii nemůže být ani řeč. A to nejen proto, že bohatí posílají chudé do válek a sami z nich těží, ale hrdel nenasazují. Kecají, ale nečiní. Žvaní o národu, vlastenectví, ale sami raději počítají dolary, zejména ty, které už jsou v jejich kapse, nebo které mají naději, že tam brzy skončí.

Národ je jen stádem, které se nechá kovboji typu Bushe zblbnout. Ovšem, kdo nemá v hlavě bramboračku, ten to ví a hledí se válkám stejně jako Bush vyhnout. Každý však nemá takové možnosti jako rodina Bushů a také platí, že „co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi“. O zbabělosti chudých je možné psát i točit filmy. A nejen že je to možné, je to dokonce žádoucí. Naproti tomu psát a točit reportáže o zbabělosti a podvodu bohů, totiž Bushů, může vyjít setsakramentsky draho.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

41 komentářů :

 1. "Máme svobodu, leč nesmíme šlápnout "vedle"" jsme měli i za komunistů. Co kdyby my, lůza, jsme pověsili každý rok pár těch nahoře, jako "oběť bohům", místo těch obětovaných(umrzlých bezdomovců). Co nám odpoví Bůh?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za totáče nás okrádal jenom stát , dnes nás kromě státu okrádá ještě statisíce soukromníků !!

   Vymazat
  2. ...to by mě zajímalo, čím nás..za bývalého
   režimu..okrádal stát ?
   Když si vzpomenu, kolik nás stál byt nebo bydlení vůbec..podniková rekreace, zubař..
   atd !..tak mi odpovězte

   Vymazat
  3. Myslel nejspíš daně !!

   Vymazat
  4. 16:46

   No kolik vás stál byt? Kolik lidí jste musel uplatit? Kolik kamarádíčků jste musel mít aby vás za různé protislužby posunuly v pořadníku?
   My jsme si museli v 80. letech vzít 1/4 milionu tehdejších korun půjčku na stavbu domu.
   V roce 1988 jsme koupili Favorita za 90.000. A to jsme ještě navíc museli kempovat 3 dny a 3 noci před Mototechnou aby nás zapsali do pořadníku.

   Vymazat
  5. My máme svobodu a kde ?Myslíte tu svobodu,kde nás policie na příkaz režimu ztluče či zatkne pro účast na povolené manifestaci?Nemyslím na poskakování deviantů při marši tzv.gay pride ale třeba při vyslovení nesouhlasu s kolaborantskou vládou.Posledně třeba na manifestaci V Praze v sobotu.Jinak za komunistů jste na nic nedoplácel.Byt jste měl zdarma a ten jste potom za Havloidů vykšeftoval.Těch věcí ale bylo více.Je pravda ,že jsme nemohli jezdit podle potřeby na západ.Ale ruku na srdce -neseděl jste NÁHODOU u komise ,která to vycestování povolovala nebo zamítala?A co vaši rodiče?Taky se měli tak špatně,že si vás mohli bez obav pořídit?Tak se probudte.Samozřejmě byly zápory také.Mohli jsme ale v klidu žít a nebát se války jako dnes díky naší kolaborantské válce.

   Vymazat
  6. 18:19

   Jenže ten váš slavný systém krachl. Ztratil dech. Všude. Od SSSR přes NDR až po Rumunsko. Sami lidi ho už nechtěli a dívali se závistivě přes hranice na západ a jih kde byli o 20 let vpředu.
   Kdyby to nedejbože pokračovalo dál tak by to dnes u nás vypadalo tak nějak jako na Kubě.

   Po 26 letech už byste mohli přestat fňukat, přijmout realitu a zařídit se podle toho. Váš rádoby slastný socík se už nikdy nevrátí. Nepřiveze vám ho ani Putin ani Číňan.

   Vymazat
  7. tak, za 1) v podnikovém bytě jsem bydlel 15 roků a nestál mě ani korunu a nemusel jsem nikoho uplácet ani prosit po podání žádosti jem do 3/4 roku bydlel.
   2)později jsem postavil svépomoci barák v Ostravě Zábřehu a stál 1600000 z toho 40000 návratná půjčka zbytek jsem dostal od podniku a státu nenávratně.
   3) Favorita jsem taky kupoval nastál 90000 ale cca 85 000, rok si přesně nepamatuji 88 nebo 89 když na mě přišla řada zavolali z mototechny, TAKŽE PANE ZÁMĚRNĚ LŽETE

   Vymazat
  8. Takže kde jsou kořeny a proč se na důležitá místa nedostávají Ti správní lidé, ale grázlové. Kořeny jsou v rozdělení společnosti na dav a elitu, to je podstata a je maskována a šikovně schovávána za různé ideologie a náboženství celá tisíciletí. Nezáleží na tom, kdo je Rus a kdo Američan, kdo křesťan a kdo komunista, ale záleží na tom, kdo je dobrý a kdo slouží zlu, kvůli vlastnímu prospěchu. Bohužel tím, že se rozlišujeme a sami zařazujeme do chlívečků, tím si sami tvoříme vězení, které bylo záměrně vytvořeno a toto vězení se jmenuje "kastovní systém". Ten psychopati ovládli a pomoci něho nás dovedně staví proti sobě. Cesta z toho ven je změnou myšlení, která se osvobodí od ideologií všeho druhu ať náboženských nebo nenáboženských, které nás mají pouze rozdělit.

   Lidé se dokáží domluvit a to je jejich rozhodující výhoda, tak ji využijme.

   Vymazat
  9. Říkám to již mnoho let. Tady skončila svoboda před 26-ti lety. Příchodem idiota Havla na hrad , tehdy jsme šlápli do hovna.

   Vymazat
 2. Novinka dne : Čína kupuje OKD . Horníci budou pěstovat rížu , aby se jim roztáhli hrudní košíčky :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jaktože ten film TRUTH nikdo nezakázal a může se normálně volně promítat? Jakto že nikdo nikoho za jeho šíření nezavírá?

  Vždyť vy komunističtí idioti popíráte sami sebe.
  Starejte se raději o vaše slavné Rusko a Čínu kde by něco takového možné zaručeně nebylo.

  OdpovědětVymazat
 4. TAK
  já jsem se asi naivně domníval, že se na těchto stránkách vyhnu podobné koncentraci hlouposti a ubohosti, jako
  na ceskenoviny.cz , aktualne.cz a lidovky.cz , kde je normální diskuze absolutně vyloučena.

  Mnozí "diskutéři" už vzájemně znají své postoje k tématům a každého, kdo má jiný názor, tak onálepkují,
  nejčastěji jako agenta Kremlu.

  Je mi líto, že se tito blbové rozmnožují i tady...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj maas pravdu diskuse a la czechia, mas jiny nazor, jses hned debil popripade curak, mas lq houpaciho kone, musis zpet na zakladku, k chocholouskovi do bohnic nebo na protialkoholni leceni, co dal? uz mne jic neenapada!!!
   zkratka, musis jen pritakavat!!!

   Vymazat
  2. jj maas pravdu diskuse a la czechia, mas jiny nazor, jses hned debil popripade curak, mas lq houpaciho kone, musis zpet na zakladku, k chocholouskovi do bohnic nebo na protialkoholni leceni, co dal? uz mne jic neenapada!!!
   zkratka, musis jen pritakavat!!!

   Vymazat
  3. jo jeste tu mame ses hloupej, idiote a blbecku
   hosi kurva kdy se naucite akceptovat i jiny nazor, bez direktivnich osobnich vypadku? neni cloveka na teto "zemni kouli", by vedel vse!!!

   Vymazat
 5. Pokud se za socializmu žilo tak špatně je nelogické, aby ti co to přežili, museli jít později do důchodu. Naopak by měli všichni co v těch hrůzách museli žít odejít do důchodu dříve-podle hrůz líčených v ČR a ČT maximálně v 55 letech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 80. léta.....1.4 milionu starobních důchodců
   2016.........2.4 milionu starobních důchodců

   Prober se.

   Vymazat
  2. Důchodci nevadí , horší jsou nepracující a kapitalističtí zloději !!

   Vymazat
  3. Pro lháře (18:09)
   pár čísel ČSÚ:
   V r. 1989 bylo v ČR lidí starších 65 let 1,29 mil., v r. 2014 jich bylo 1,88 mil. Počet příjemců starobního důchodu v r. 2006 činil 1,42 mil. osob a r. 2014 dosahoval 1,74 mil.
   V r. 1988 představoval průměrný důchod 61 % průměrné čisté mzdy, v r. 2014 klesl tento poměr na 54,7 %.
   Již jednou jsem Vaši lež vyvracel, ale zkoušíte to znova. Jste blbý, nebo zaplacený?
   KR

   Vymazat
  4. 21:46

   IDIOTE KR,
   10 let staré údaje si strč víš kam si strč víš kam:

   http://www.mpsv.cz/files/clanky/23956/TZ_vybrane_ukazatele_prehled2015_priloha_09022016.pdf


   70. a 80. léta:

   http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/EA0AE990-9489-4915-AFDD-99F9B4149B5C/432/priloha.xls   Vymazat
  5. Vstupuje-li do diskuse hovado, jako je "modrý statistik" 22:08, tak je lepší ho mazat, než se s ním dohadovat. Jde jen o zaslepeného pravicového politruka, nic víc. Marek

   Vymazat
  6. Marečku,

   když komouše jako ty člověk začene jasnými FAKTY do kouta a nevíte kudy kam, tak vám nic jiného než to mazání nezbývá. Chudáčku bolševický.

   Vymazat
  7. Nevychovanec co útočí na KR pohrdá staršími statistikami, asi proto, že je tehdy nestihl pro svůj kojenecký věk falšovat. A tak se vzteká a zapomíná češtinu. Legrační stav "moderého statistika", hlásné to trouby dnešní mizerné české reality. :-D) Marek

   Vymazat
  8. Blbečku Marečku,

   já nepohrdám staršími statistikami, ale blbeček KR uváděl údaje za rok 2006. A dnes se píše jaký rok? 2016. Počet důchodců je dnes "překvapivě" daleko vyšší než byl v roce 2006.

   Oba dva jste tragédi. Byl to KR který napadl mě, ne já jeho. A jak se ukázalo vůbec na to nemá. A ty? Ty jsi jen ubohý přicmrndávač.

   Žiješ mizernou realitu? Bereš míň ka 15.000? Tak přestaň fňukat a nadávat po diskusích a začni se sebou konečně něco dělat.

   Vymazat
  9. Pro (18:09, 22:08, 9:02, 13:41)
   Možná nejste lhář, ale určitě Jste popleta. Srovnáváte nesrovnatelné údaje. Vámi uváděný údaj současných 2,4 mil. důchodců se skládá z řádných (cca 1,8 mil.) i předčasných (0,6 mil.) důchodců. Můžete nám prozradit, když Jste takový statistik, něco o předčasných důchodcích před r. 1990?
   Prozraďte též, kde Jste přišel na to, že používám deset let staré údaje. U každého ze tří ukazovatelů, které jsem uvedl, jsem uvedl starší (1989, 2006, 1988) a současný (2014) údaj - stačilo vždy dočíst větu do konce. Pro dokumentaci skutečného vývoje mezi závěrem 80. let a současností to bohatě stačilo a vyvrátilo Vámi uváděný vývoj, k němuž Jste dospěl kvůli Vaší statistické nekompetentnosti.
   Ještě dodám, že hned jsem uvedl - na rozdíl od Vás - i zdroj údajů (ČSÚ).
   KR

   P.S.
   Arogance není dobrý rádce

   Vymazat
  10. Ještě drobný doplněk - počet příjemců nekrácených, tj. řádných starobních důchodců se v r. 2006 a 2016 liší jen o necelou tisícovku (1,6676 mil. ; 1,6685 mil., mezi tím ovšem vyskočil v. r. 2011 na 1,716 mil. a pak zase klesl). Takřka celý vzrůst starobních důchodců mezi uvedenými lety připadá na ty, kteří odešli do důchodu předčasně.
   Statistiky sleduji 40 let, takže Vámi uváděné údaje, resp. rozdíl mezi nimi, mi nepřipadaly reálné. Proto jsem uvedl i počty obyvatel nad 65 let, aby byly jasné hrubé limity možného vzestupu počtu starobních důchodců.
   KR

   P.S.
   Děkuji panu Markovi za reakci na trolla

   Vymazat
 6. Přiznejme si to všichni, tak jak to je. Kdo byl Václav Havel? Byl to silný alkoholik, silný narkoman - závislák na nikotinu, který si zničil sám zdraví, slaboch, který podváděl svojí umírající manželku. Byl špatný spisovatel! To co napsal, nečte nikdo. Proč? Protože se to prostě, i při sebevětším úsilí, nedá číst. Byl špatný filmový režisér. To co nafilmoval, jako film "Odcházení", je odštrašující příklad totální neschopnosti. Ten, kdo si to otevřeně nepřizná, by se nad sebou samým, měl zamyslet. Přesto, právě v méně Václava Havla, byly všechny ty proti Čínské protesty, pří návštěvě čínského prezidenta, organizované. Jenže dnes již není doba, několik dní po 17 listopadu a ti, kteří tehdy se nechali nachytat propracovanou západní propagandou, jak nám se západem bude, jako v Ráji, vědí, že naletěli. Je zcela jasné, když ukázali tu hrstku lidí v čele s Kalouskem, Kocábem, Bursíkem a jeho Biomasou, jak se snaží a snaží a podpora ze strany obyvatelstva ČR žádná! Článek jasně dokazuje, že těm co si říkají pravdoláskaři již odzvonilo, ale oni ještě s podporou velvyslaneství USA budou ještě dlouho otravovat život těm, kteří musí dnes a denně do práce, aby obdrželi míň jak 15 tisícovek měsíčně, to znamená v přepočtu na měnu před rokem 1989 je to méně než 1500 korun měsíčně, jenže dnes těch míň, než 15 tisícovek měsíčně pobírá víc jak 70% pracujících a před rokem 1989 to bylo 20% pracujících, protože ostatní měli mzdu ( vpřepočtu na dnešní úroveň mzdy ) ve výši víc jak 30 tisícovek měsíčně. Prostě, dnes, demokracie, jak má být. Máme se jak v Ráji? Nenechte se znechutit a sledujte, jak pražská kavárna slábne, až zanikne. Ale my jsme tady byli před kavárnou a budem i po ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "míň než 15 tisícovek měsíčně pobírá víc jak 70% pracujících"

   Proč ty svoje lži tady neustále dokola opakuješ?

   Vymazat
  2. Pište prosím své glosy pod příspěvek, na který reagujete. Váš přípis ze 18:30 asi patřil někomu jinému, že?!

   Vymazat
 7. Ale "18:17" ma pravdu, predsedo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-vydelavaji-o-tisicikorunu-vice-prumerna-mzda/r~a7cff8c8e75c11e59e52002590604f2e/

   Polovina zaměstnanců bere víc než 24.000, polovina méně. Průměr je 28.000

   Fakta hoši, fakta.

   Ten desetinásobek si ten ulhaný osel také vytáhl odněkud z pr...le

   Vymazat
  2. fakta pane, a to ze statistického úřadu.

   https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/index.jsf?page=statistiky#katalog=30847

   Odkaz "Příjmy domácností podle postavení osoby v čele domácnosti" odpovídají více tomu, co lidi mají.

   No, zatím naši kapitalističtí matematici pracující do roztrhání těla, zpracovali rok 2013, ale že by vzrostly příjmy o 8000,- za 3 roky, je sci-fi.

   Také je pro úřady "vhodné" používat průměr (a proto se používá), protože medián by byl hned o 20% nižší.

   Také by potěšila statistika porovnání příjmů Střední Čechy proti např. Jižní Čechy. Ale to by vyvolávalo závist a to nelze.

   Tož fakta sú fakta pane.

   Vymazat
  3. 20:10

   Jseš hloupej? To co jsem postl jsou ty nejčerstvější, jen 2 týdny staré, údaje z Českého statistického úřadu.

   https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-ctvrtleti-2015

   Vždyď jsem jasně psal že MEDIÁN je 24.000 a PRUMĚR je 28.000.
   Zkoušej ty své hlouposti na někoho jiného, ju?

   Vymazat
  4. Podívej se na ten můj odkaz, laskavě. Poděl si ta čísla číslem 12. Je to sice rok 2013, ale nechceš nikomu nakecat, že jsme průměrně dostali přidáno za poslední tři roky 8000,-Kč. Že ne?

   Vymazat
  5. Nejčerstvější oficiální data z ČSÚ z března 2016, přesto je to marný, je to marný, je to marný... Bude si prostě mlít tu svou odrhovačku stále dokola jak flašinet.
   Inu, komu není z hůry dáno...

   Vymazat
  6. https://www.czso.cz/documents/10180/20568571/33008415q3e2.pdf/a6c7986e-8fed-42ea-85b4-edfd6a104826?version=1.1
   Tak se podívej.
   Jak do dubu.
   Nepodívá a nepodívá.
   Najde jednu statistiku a mele a mele a mele.

   Vymazat
  7. Na co se mám dívat, IDIOTE???
   Já mám 2 týdny stará data z ČSÚ!!!
   Celá ekonomika, státní rozpočet, všechna ministerstva,... se řídí daty ČSÚ. Nejčerstvějšími!!! Nikdo jiný než ČSÚ ta statistická data v ČR oficiálně nesleduje, není žádný jiný zdroj dat. Veškerý tisk a úřady přebírají data ČSÚ. Chápeš, zabedněnče?

   A i kdybych teda vzal za platnou tu tvou tabulku, tak i podle ní je to co si vymyslel ted druhý idiot v 18:17, že "víc jak 70% pracujících v ČR pobírá mzdu nižší než 15.000", naprostá kravina.

   Vymazat
  8. Tak se podívejme na rok 2015, tam máme podrobné údaje, nikoliv předběžné.

   Vezmu 773 lidí po 33.343,- (Praha)
   pak vezmu 87 po 22.149,- (K.Vary)
   Když udělám průměr? Je to krásných 32.210,6-
   Je to správný průměr? Je!

   No jo. Nezahrnul jsem další kraje. Vím.

   Proto je nutné vždy koukat co jde do vstupů. Ne jen mávat jedním číslem, ať už ho prezentuje kdokoliv, např. ředitel ČSÚ. A najednou jsou průměry jiné a vidíš proč tu spousty lidí se státním průměrem nejsou schopni se smířit. Zkrátka ho nemají.

   Vymazat
 8. To 23:10
  Příjmy domácností podle stejného (Vašeho) úřadu
  https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/index.jsf?page=statistiky#katalog=30847
  Nejsou to mzdy, jsou to hrubé i čisté příjmy.

  A IDIOTA bych si vyprosil.

  OdpovědětVymazat
 9. Půjčka na dům byla 100tis bezúročná, 100tis nenávratná a stačilo mít svých 100tis a měli jsme dům jako z pohádky. N8jem v bytě v centru Prahy byl 300 Kč za 3+1 druhé kategorie (to zmanená vlastní plynové topení). Jen ten telefon byl drahý. Jeden hovor jedno jak dlouhý stál korunu.

  OdpovědětVymazat