Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Turecká policie vzala kanceláře opozičního listu útokem


6. 3. 2016     zdroj
Turecká policie vtrhla do kanceláří oblíbených opozičních novin Zaman v Istanbulu a rozehnala vodními děly a slzným plynem několik set protestujících proti možnému zrušení listu. Informovala o tom 5. března agentura Reuters. V současné době probíhají v kancelářích novin prohlídky, policie rozhání demonstranty, kteří žádají, aby byly zastaveny útoky na Zaman. V důsledku použití speciálních prostředků jsou postižení, a to i mezi opozičními poslanci a pracovníky samotných novin.

K útoku na budovu policie přistoupila poté, co 4. března istanbulský soud dosadil nucenou správu v Zamanu. Kolektiv listu se obává, že to povede k jeho zrušení.

Znepokojení v souvislosti s možným zrušením Zamanu vyjádřil v pátek oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA John Kirby. Nazval rozhodnutí soudu "krokem turecké vlády proti médiím" a vyzval Ankaru, aby dodržovala tureckou ústavu a mezinárodní normy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Nějak tady neslyším hýkat zastánce demošky o svobodě slova a podobné plky.

  Aneb evropská demoška v praxi.

  OdpovědětVymazat
 2. Novináři v celé evropě+turecko a další islámské země začínají sklízet to co zaseli.Nejdříve pomáhali se svazáckém histerickém nadšení budovat totalitu a když díky této novinářské žumpě se totalita pevně ukotvila už prolhané novinářské prostitutky nepotřebuje.Je to zatýkání v Turecku i v Německu.Dobře jim tak,co chystají pro nás,jako první zcela logicky odnesou.Kdo seje vítr....Kdo jinému jámu kopá....Nelituji žádného novináře.

  OdpovědětVymazat
 3. Turkmenpaša bude vzorovým vůdcem pro každou elitní loutku v celé EU. Je třeba co nejdříve přijmout Turecko (a současně i Ukrajinu) do EU !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to budou poslední dva hřeby do rakve již tak smrádnoucí mrtvoly EU. T

   Vymazat