Reklama

pátek 25. března 2016

Tváří úpadku ČSSD je tvář Zaorálkova

Lubomír Man
25.3.2016 

Jistě. Protože její vnitřní politika je v pořádku. Všichni jsme ČSSD vděčni za to, že před lékařskými ordinacemi (anebo přímo v nich), už neharašíme drobnými v kapsách, abychom dali dohromady julínkovné, coby penzisti jsme spokojeni s tím, že se penze znovu valorizují, zkrátka v tomto ohledu panuje mezi lidmi a příznivci i voliči ČSSD dokonce občas i chuť znovu vhodit do uren listinu s jejími kandidáty, ale – bohužel - pro mnohé (včetně mne), už tahle alternativa padla.


A to pro jediné jméno, jedinou tvář a jediného člověka, který nám tuhle možnost vzal a vnutil nám přetěžké úvahy, koho že to teď tedy budeme volit. Protože volit dál stranu, v níž nikoliv nevýznamnou roli hraje tento malý muž, který by jinak chtěl být velký, ale daří se mu pravý opak, je pro většinu z nás nemožné. Vždyť si pamatujeme, jaký byl ještě než se stal ministrem, jak svolával hromy a blesky na americký radar v Brdech, i jak pak – zcela nečekaně, a to snad přesně v den, kdy se poprvé a už jako ministr prošel nekonečnými chodbami Černínského paláce – otočil na obrtlíku a začal dštít oheň a síru na přesně opačnou stranu.

Na Rusko a na Putina, a to s takovou vehemencí, že se zdálo, že jeho ctižádostí nemůže být nic, než přesvědčit KOHOSI DŮLEŽITÉHO, že on nebude ani o píď menší rusobijec, než byl jeho knížecí předchůdce, že půjde po Rusech ještě tvrději a nelítostněji, než se dosud v téhle republice šlo, a že v tomto ohledu kašle na to, jsou-li jeho odsudky spravedlivé či nespravedlivé, protože on je pro sebe povinován sledovat cosi podstatnějšího. Totiž další své možnosti, až jako ministr republiky skončí, protože ministrováním v jedné zemi život člověka nekončí, jsou zde daleko lukrativnější pozice v zahraničí, např. v EU, v NATO, či v OSN, místa doslova omračující, pro která mu ministerstvo zahraničí dodává v podstatě jen použitelné ostruhy.

A má-li tam nahoru skutečně dojít, musí sesbírat potřebný počet bodů. A to nikoliv v Rusku, ale na Západě, ve Washingtonu, v Londýně, v Bruselu. Odtud ho už dnes pozorně sledují a ty body mu přidělují – a jak je známo – v podstatě jen podle toho, jak moc je ochoten Rusku nadávat.

Laskavý čtenář mě v tento okamžik možná chytne za rameno s tím, že se možná mýlím. Že totiž Zaorálek nemusí být nutně protiruský z vypočítavosti, ale že takto protirusky opravdu smýšlí. Na což bych reagoval dvěma otázkami: Jak to, že to vášnivě protiruské nebylo na Zaorálkovi předministrském ani v nejmenším vidět ani slyšet? A za druhé: Máte za to, že český ministr zahraničí je takový hlupák, že neví nic o vztahu příčiny a následku?

Vždyť každý myslící člověk ví, že to, co se dnes na pomezí Ruska a Ukrajiny děje (a za což je Rusko západním světem pranýřováno), by se nedělo, kdyby Washington nezatoužil po zřízení vlastních raketových základnách ve východní Ukrajině (tak blizoučko Moskvy), a po své námořní základně na Krymu (celé Černé moře tak budeme mít víceméně jen pro sebe), pro kteréžto cíle washingtonští neokonzervatisté zainvestovali majdanský profašistický státní převrat fantastickou částkou pěti miliard dolarů. Kdyby těch pět miliard dolarů na Majdan nevhodili, nepohnul by se na východní Ukrajině a na Krymu ani lísteček.

To ví u nás každý podavač a je nepředstavitelné, že by to nevěděl český ministr zahraničí. Jenže on musí dělat, jako by to nevěděl. Jinak by totiž nemohl tak protirusky (a pro sebe tudíž tak prospěšně), soptit.

Pravda, východní Ukrajina a Krym už přece jen dodneška dost vyčpěly, a tak se tentokrát chrlí žluč proti Rusku kvůli ukrajinské letkyni Savčenkové, fracka v ženském provedení, který k soudnímu jednání chodí zásadně jen s fašistickými symboly na krku.

Ale to Zaorálkovi na chutí strefovat se do Ruska i v téhle záležitosti neubírá. Případ Savčenkové je podle něj „ostudnou ukázkou“, jak se Rusko na Ukrajině chová, a je prý „odporný a vyfabrikovaný“. A Česká republika by proto „podpořila případné návrhy na rozšíření protiruských sankcí EU na ty občany Ruska, kteří se podílejí na perzekuci ukrajinské pilotky Nadi Savčenkové.“

Toto vyřkl náš ministr Zaorálek před setkáním ministrů zahraničí 28 zemí EU, kteří v pondělí zasedli, avšak k šílenému nápadu našeho ministra protiruské sankce ještě dále rozšiřovat - a nikoliv tedy končit, jak to např. žádá náš prezident – se nevyjádřili.

Inu, kováříček chtěl být nad mistra – a tentokrát pohořel...

Ale bude se snažit dál, dál bude pro sebe sbírat potřebné body a dál bude škodit ČSSD. To je to jediné, na čem se u něj můžeme stoprocentně spolehnout. A ČSSD to dál bude trpně snášet.

Slovenský ministr zahraničí Lajčák před uvedeným setkáním ministrů zahraničí řekl: "Rusko je velké, Rusko je důležité, Rusko je významné, a Rusko není jednoduché."

S takovouto definicí by si ovšem na našeho ministra nepřišel. Ten by to zkrátil na: Rusko musí být zničeno.

A takovýto lidský formát mluví ve světě za mě, za tebe – za nás všechny.

28 komentářů :

 1. Zaorálek je jedním z důvodů, proč už nevolit ČSSD . . .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. se Sobotkou tvoří nerozlučné ideové duo,oba myslí,že adolfa jim pomůže do EP za odměnu a nepomysleli na to,že je lidi za uprchlíky nebudou spolu s celou ČSSD volit a tak jim zbydou jen oči pro pláč a nenávist lidí,tedy voličů.

   Smazat
  2. 20:23 jo,vy jste připad jak ten starÿ trouba Man.Volte tedy Vandase a budete mít blíž k fašistické klíce vlàdnouci v Rusku.

   Smazat
  3. Neurážejte pana Mana za upřímné vyznání. Sociální demokracie díky postavám, jako je Zadolárek, ztratila zbytek důvěryhodnosti. Jsem na tom jako Man, soc.dem. volit už nebudu. To neznamená, že budu volit pablba Vandase nebo blba Okamuru. Taková hloupost se může zrodit jen v hlavě velmi, ale velmi duševně omezeného člověka.

   Smazat
  4. proč je podle vás Vandas a Okamura blb ?

   Smazat
  5. Vandas má partaj prolezlou denuncianty, Okamura má v sobě něco blbého, protože se proti němu postavili všichni poslanci jeho vlastní strany.

   Smazat
  6. Tohle začíná být odporné a počertu nápadné, jak zde urážíte pana Mana, Okamuru nebo Vandase. Je to takový ten klasický dvojí metr, který má manipulovatelným jedincům a prospěchářům ukázat koho velebit (vládnoucí garnituru ČSSD) a po kom v rámci šikany a dehonestace možno plivat nadávkami (mimoparlamentní strany SPD a DSSS). Už jsem si toho všiml dříve, že se na Nové republice pěstuje hulvátství.

   Smazat
  7. Zaorálek je jedním z důvodů, proč jsem vystoupil z ČSSD. Nesmí se ale zapomínat na samotného Sobotku a hajz.. s americkým občanstvím Dientbiera!

   Smazat
 2. Zaorálek je prase, položí ČSSD na lopatky, těm ostatním, co ještě u ČSSD na svou kariéru teprve čekají, je to úplně jedno, že se té své kariéry v tomto spolku tupých hlav už nedočkají? Že jich po příštích volbách už v parlamentu bude jen polovina, to jim nevadí? Nebo mají nachystáno, že Zaorálka odrovnají až před příštímy volbami, aby voliče nedráždili jeho kreténským obličejem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kupodivu k položení ČSSD mimo Zaorálka, Sobotky a dalších významně přispěje i nečlen Stropnický, aniž by svou nebetyčnou hloupostí poškodil i ANO.
   Volič-Vilč

   Smazat
 3. Budu se opakovat. Stejnou rétoriku i anální alpinismus předvedl předseda vlády Sobotka. To svědčí m.j. o tom, že mají oba(nejen) stejně pitomé poradce, jejichž příkladem mohou být Špidla a O.Novotný. Netvrdím, že by takovou hovadinu nebyli schopni vymyslet i vlastní hlavou, ale úloha blbých radilů je zcela evidentní. Zrovna tak momentální pokus přiživit se na pseudo aféře "Čapí hnízdo", snaha zpacifikovat , případně odstranit A.Babiše je takové "strategicko-tragická" akce.
  Přidáme-li k této nedomyšlené neschopnosti i aféry všehoschopných manipulátorů (stranických kmotrů) v krajích, jejichž "výsledky" pomalu, ale snad jistě, začínají (Chovancovi navzdory), odhalovat orgány činné v trestním řízení, pak je vymalováno. O podvodu a lži s církevními restitucemi nemluvě. Ani teoretické, a případné, napravení rétoriky Sobotky se Zaorálkem nemůže nic změnit. Ostatně uvidíme, jak se "oranžoví kluci a holky, co spolu mluví", vypořádají s Babišovým názorem na zdanění církevních restitucí, které Bělobrádkovi černoprdelníci odmítají. To teprve bude zajímavé. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tím, že David Rath je malá ryba, ostatní hejtmanové ČSSD jsou na rozkrádačky a lumpárny daleko větší šíbři. Ne nadarmo se říká ve dne lhal a v noci krad, to je vlastizrádný sociální demokrad. Pan Man je tentokrát zcela mimózní jako nějaký zapřísáhlý všechnodobřař, když přes nasazené si růžové brýle nevidí organizovaný zločin ODS + ČSSD doprovázený katolickou a protestantskou sektou KDU-ČSL nazývanou církevní zlodějina.

   Smazat
 4. Zadolárek, nebo Dienstbier, ČSSD, nebo lidovci - dyť je to jedno - hlavně u koryta a držet palec na "tepu peněz". Zadolárek je marx-lenisky vysokoškolsky zdělaná osoba a toto je jeho chápanání dialektiky mezinárodních vztahů. Třídn boj už se nebojuje, tak osedlal křídla "Moravcova" a jako správný kolaborant kolaboruje ku škodě národa, až se z něj kouří. Kdepak, dokud tady nebude lidová spravedlnost, tak to dohromady nikdo nedá.

  OdpovědětSmazat
 5. A není to jediné jméno. Za ním vykukuje Dienstbier, Marxová, Sobotka.. Takže jsou nevolitelní. Pro levicového voliče se nabízí KSČM, ale až podle voleb jejich předsedy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tím, že David Rath je malá ryba, ostatní hejtmané ČSSD jsou na rozkrádačky a lumpárny daleko větší šíbři. Ne nadarmo se říká ve dne lhal a v noci krad, to je vlastizrádný sociální demokrad. Pan Man se tentokrát chová zcela mimózně jako nějaký zapřísáhlý všechnodobřař bránící polistopadovou vládnoucí garnituru, když přes nasazené si růžové brýle nevidí organizovaný zločin ODS + ČSSD doprovázený katolickou a protestantskou sektou KDU-ČSL souhrnně nazývanou církevní zlodějina.

   Smazat
 6. Okamura jediná záchrana .

  OdpovědětSmazat
 7. Tak já vůbec nepochybuji o tom,

  že ta rozhodující prostoduchá menšina občanů, bude svou
  milovanou ČSSD opět volit.
  Z mého pohledu je to stejná sebranka, jako ti vpravo a tím se netajím už od dob,kdy tam byl jeden,

  který to myslel upřímně...

  OdpovědětSmazat
 8. Už jsem to tu, nebo na nějaké jiná stránky psal. Měl jsem také kdysi dávno tu příležitost s tímto zmrdem absolvovat schůzi ČSSD v Ostravě Porubě za Domovem sester. Kamarád mě tam přivedl původně abych vstoupil. Objevil se tam tenhle a začal členy vyzívat a přemlouvat, aby přesvědčovali všechny lidi, že oni-poslanci nejsou žádní lumpové a zloději. Vícekrát už jsem tam nešel. Vok Jan Ostrava

  OdpovědětSmazat
 9. Omlouvám se za chybu- samozřejmě nazývat vyzývat.

  OdpovědětSmazat
 10. Na úvod, jsem rád, že pan Man je zdravý a nechodí se svými dětmi a rodiči k lékaři, jinak by nemohl psát takové hlouposti. První věc, po ohlášení se na recepci zdravotnického zařízení je, že vás pošlou do účtárny vyšetření (spoluúčast) zaplatit. Dle koupěschopnosti obyvatelstva se obvykle jedná o částku cca 250 až 500 Kč. V případě akutních stavů na pohotovosti drobných 90 Kč. Zaplať, nemáš, zdechni!

  OdpovědětSmazat
 11. Dovolím si doplnit, že nejde jen o Zaorálka, Sobotku, vlastizrádného vítače islámců Dienstbiera, ale např. o ministryni Marksovou-Engelsovou za sociální politiku a její "láskyplný vztah" ke Klokánku -kdy raději dá stovky miliónů na neziskovky vítačů ilegální migrace než českým dětem - považte sociální ministryně za ČSSD proti českému národu ... To jste to v ČSSD dopracovali. Takže Okamura to jistí vlastizrádná strano. Za to, že jsem Vás dříve volil už jsem si nafackoval a stejnou chybu neudělám dvakrát. ČSSD v propadlišti dějin...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřeji si dostávat do schránky leták protektorátních kolaborantů z ČSSD (strana nacistických zločinců, zrádců a jejich pomahačů), kteří zasílají výzbroj a výstroj banderovcům na Ukrajině a podílejí se na likvidaci našeho národa přijímáním uprchlíváků a odnáším jej vrátit na místní pobočku těchto kolaborantů. Na černochy a Araby vyčleňují miliardy, zatímco na přesídlení rodin volyňských Čechů zpět do vlasti chybí vůle a peníze.

   Smazat
 12. Japato, že nevidíte sociálnědemokratické prasárničky na krajích a radnicích, za které by se nemusel stydět ani organizovaný zločin ODS a snažíte se vše házet na jednu proflákou krysu Zadolárka? Komunisté byli proti vám hrdličky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste uúpřesnit, na kterých krajích a radnicích? Asi jste geniální analytik regionální a místní politiky.

   Smazat
 13. Já jsem 20 let volil ČSSD a volili jsme je celá rodina, naposledy, co už tam nebyl Paroubek, jsem volil KSČM. Ale po tom, co jsem viděl za vlády dvojky Sobotka + Zaorálek, už je nikdy volit nebudu, povídám znovu, nikdy, takové pokrytectví, které čpí z této dvojice, mě znechutilo na celý život, a může tam být předsedou, kdo chce. Kde se berou ty cinknuté předpovědi s 22% pro ČSSD a více, to je mi jasné. U příštích voleb budu volit Národní demokracii,ale jít na demonstaci proti této vládě, nemám problém ani s Vandasem. Sobotka slíbil Turecku 800 mil. Kč, je to dar českých dańových poplatníků tureckému sultánovi na pokrytí ztrát z ropy, tedy té ropy, o kterou přišel, když mu Putin rozmlátil jeho kamiony. FUJ, FUJ a FUJ pro ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem je volil dvacet let, a je tam pár lidí, které bych rád volil znovu. Ale ne pod tímto vyhraněně proamerickém vedení.
   Nejde o vztah k Americe, ale o trend, který Amerika ve světě silou protlačuje. To je krystalické gaunerství a pokrytectví. To mohou podporovat jen gauneři a pokrytci.
   Budu volit jiné gaunery a pokrytce, takové, o nichž to ještě nevím, nebo gaunery, kteří budou dočasně stát na straně práva. Ale útěcha z toho neplyne žádná, a naděje taky ne.
   PB

   Smazat
 14. Lubošek je pouze malý český zbaběleček, který se bojí, že dostane za byť i za mírné projevy suverenity přes papulu. Takových běhá po světě celá stáda a proto jsou vybíráni do pozic stádní závislosti na svých globálních zlopastýřích. ČSSD je typický produkt davově-elitářské společnosti. Tváří se, že je z davu a je k němu solidární, ve skutečnosti se cítí být elitou a davem opovrhuje již tím, že ze svých řad vytěsňuje nekorýtkářské kooperativní solidaristy. Takže příliš mnoho kalu v socanském pivním korbelu... Ale pozor, jinde je to ještě horší!

  OdpovědětSmazat
 15. Nezpomeňte volit ČSNS, spojení národní suverenity, efektivní soběstačnosti a sociální ohleduplnosti je to, co nás vede kupředu. Nepolitikaříme, ale odborně a odpovědně sloužíme své zemi a jejím občanům.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.