Reklama

.

.

středa 9. března 2016

Tvůrce meldonia vysvětlil zařazení preparátu do seznamu zakázaných prostředků a odmítl považovat preparát za doping

9. 3. 2016  zdroj a zdroj
Tvůrce meldonia, lotyšský vědec Ivar Kalvinš, prohlásil, že preparát byl zařazen do seznamu zakázaných prostředků kvůli tlaku ze strany konkurence. Informuje o tom agentura RIA Novosti s odkazem na rozhlasovou stanici Baltkom. 
(pozn. red.: Meldonium bylo minulý týden prokázáno u Marie Šarapovové.)

"Myslím, že jde o lobby výrobců karnitinu. Tento preparát je nejrozšířenějším potravinovým doplňkem, který používají sportovci, bodybuildeři. Naše skupina, která svého času meldonium vyvíjela, konstatovala, že karnitin není neškodný prostředek, může ovlivňovat rozvoj aterosklerózy", řekl Kalvinš.

Vědec také vyjádřil názor, že výrobci karnitinu se snaží chránit svůj byznys a všemi způsoby se snaží ovlivnit konkurenty nebo ty, kteří mluví o negativních vlastnostech tohoto preparátu.

Profesor Ivar Kalvinš prohlásil, že jeho preparát nebyl vyvíjen jako doping. V rozhovoru s Le Monde popsal farmakologické účinky prostředku.

"Rozsáhlý farmakologický a biochemický výzkum potvrdil, že meldonium snižuje hladinu karnitinu v organismu člověka a zachovává rychlost metabolických procesů. To buňkám umožňuje kompenzovat nedostatek kyslíku při fyzické zátěži", prohlásil Kalvinš.

Profesor rovněž dodal, že meldonium je ochranný preparát, který nevede ke zvýšení fyzického výkonu nebo zlepšení fyzických schopností člověka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Prostě je potřeba zlikvidovat konkurenci, hlavně ruské sportovce.

  OdpovědětVymazat
 2. Proti Rusům jsou povoleny jakékoliv prostředky bo-
  je.Že je to lež se řešit nebude.Jen by se měli více soustředit na americké sportovce.To by asi byla ně-
  jaká mela.Zřejmě by se to ututlalo.Jako Armstrong,
  dokud aktivně sportoval.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O kauze Armstrong víš evidentně úplný hovno. A Šarapovová nemá s Ruskem nic společného, krom toho, že někdy reprezentuje. Od dětství žije "překvapivě" na Floridě.

   Vymazat
 3. Šarapovová je chudák holka.
  Ta prasata jí hodí na hlavu doping ze dne na den.
  To může udělat jen farmaceutická lobby.
  Ten chlap má pravdu.
  Až na to, že karnitin naopak arteroskleróze brání.
  Už z principu, protože má přezdívku "tukožrout".

  OdpovědětVymazat
 4. Přátelé, je to už absolutní hnus. Dnes zase žvanili ve zprávách, že ruští sportovci asi nebudou připuštěni na Olympiádu, neboť nedodržují podmínky stanovené po dopingové aféře, či co. Chvíli před tím plakali nad Savčenkovou a mezi to si Kalousek střihnul monolog na téma Babiš, podvodník ve vládě (nejspíš jediný). Tak já nevím. Zbláznili se oni a nebo já?

  OdpovědětVymazat
 5. Soudruzi, nemusíte této děvy vůbec litovat. Je to nejbohatší sportovkyně všech dob. Ta si bude v klidu až do smrti užívat amerického kapitalistického blahobytu.
  Naopak, v duchu vaší ideologie byste ji měli spíše nenávidět za její nezměrné bohatství a hlavně za to, že opustila ruský ráj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:17 Prázdný sud nejvíc duní...

   Vymazat
  2. Picasso kdysi řekl "Jsem komunista, mé umění je komunistické." A že se ti kapitalističtí snobové mohou přetrhnout, aby něco od něj vlastnili. Tomu říkám paradox, soudruhu!!!

   Vymazat
 6. 22:46
  Oscar Niemeyer, architekt (řídil návrh nového hlavního města Brasília) se vyjadřoval podobně. Kdyby měli v Brazílii naše předáky, museli by zbourat hlavní město.Ale žil jen krátce, zemřel asi ve 104 letech...

  OdpovědětVymazat