Reklama

pondělí 14. března 2016

"Úkol je splněn": Od 15. března zahajuje Rusko odsun vojsk ze Sýrie


14. 3. 2016     zdroj a zdroj
Prezident Ruska Vladimír Putin nařídil hlavě Ministerstva obrany RF Sergeji Šojgu, aby bylo 15. března zahájeno stahování základních ruských sil, které jsou rozmístěny v Sýrii, informovala agentura Interfax.


"Úkol, vytýčený před ministerstvem obrany a Ozbrojenými silami RF silami, byl zcela splněn, proto nařizuji ministrovi obrany začít od zítřejšího dne odsun hlavní části naší vojenské skupiny ze Syrské arabské republiky", citují agentury prohlášení prezidenta Putina.

Putin prohlásil, že Rusko bylo s to během krátké doby vytvořit v Sýrii nevelké co do počtu, ale efektivní vojenské seskupení různorodých sil. To vytvořilo podmínky pro začátek mírového procesu, podotknul ruský prezident.

Tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov upřesnil, že rozhodnutí bylo projednáno se syrským prezidentem Bašárem Asadem.

Ministr obrany Sergej Šojgu konstatoval, že ruské letectvo stačilo v Sýrii zničit asi dva tisíce teroristů, z nichž mnozí pocházeli z Ruska.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

59 komentářů :

 1. To je divný. Amíci na východě Sýrie budují z nějakého důvodu narychlo letiště (na území cizího státu) a Rus jede nehonem domů, protože je prý hotovo.
  Čichám, čichám čertovinu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pole už jsou oschlá,Turek má pěnu u huby a nezbrojilo se celý rok jen pro parádu....Je potřeba páníškovi předat Krym,řešit jeho problémy a potrestat rebely,na řadě je zase Donbas....třetí a závěrečné kolo začíná a posléze postupně vygraduje ve velké finále a následnou děkovačku....u kterého budeme také,ale nevím ve které roli....

   Smazat
  2. Vynikající zprava pro syrské běžence v Evropě a kdekoliv.
   Budou se vracet domů.

   Smazat
  3. Už na ně nebudou padat ruské bomby!

   Smazat
  4. Anonymovi 8:26 Doplnění - budou jim padat na hlavy bomby americké a k tomu jim budou ty hlavy řezat demokratičtí přátelé USA, Turecka a Saudské Arábie. Mám z toho obavy. Rusové zavedli konečně trochu pořádek na bojiště. Ochránili miliony lidí ze západních oblastí Sýrie před vpádem barbarů. Jejich odchod uprostřed bitvy dopadne podobně, jako kdyby ve 2WW odešli ze Stalingradu. Bude to minimálně velké povzbuzení pro Daeš a teroristy z Turecka a dalších zemí světa. Chybí mi zde logika.

   Smazat
 2. Nechci být zlým prorokem, ale podle mě je ještě brzy na stahování vojsk Ruska ze Syrie. Toho na 100% využijí USA a NATO a opětovně v maximální míře podpoří různé umírněné teroristy a IS. Pak se vše vrátí do starých kolejí a utečenci se do Evropy pohrnou dál v nezmenšeném množství.

  OdpovědětSmazat
 3. Zřejmě je už ve hře rozdělená Sýrie . . .

  OdpovědětSmazat
 4. Len či to nie je odozva na dohodu uzatvorenú medzi tureckom a iránom. Nebola bohvieaká, ale už len samotný fakt, že blízky spojenec a protektor sýrskej vlády, ktorý de facto dohodol s ruskom jeho účasť v konflikte, v čase ekonomických sankcií ruska voči turecku podpísal s turkami dohodu v hodnote 30 mld. USD a tiež aj načrtli spoločný pohľad na povojnovú sýriu, pričom irán sa nechystá zmraziť ťažbu ropy, to všetko sú možno dôvody, aby rusko povedalo dosť, vyberte si, s kým chcete byť. či s nami, alebo s turkami a ich spojencami. Cieľ zničiť 5000 z ruska pochádzajúcich ISIS-ákov bol určený pre novinárov a verejnosť. Samozrejme, že sa to nepodarilo splniť, čo potvrdil aj šojgu. Primárnym cieľom bolo vyskúšať najnovšie zbrane mimo polygónov pred očami celého sveta a tak si urobiť reklamu. Tento cieľ bol splnený na 1000%. Či tam zostane akákoľvek základňa putinovi nezáleží. Jasne prezentoval, že mu na pokrytie obrany postačujú rakety na jeho území a arzenál jadrových zbraní. konvenčnú vojnu s NATO rusi nebudú viesť v dohľadnej dobe, lebo ani jedna strana to nechce.
  Je možné, že až sa irán spamätá a vráti sa do košiara, nájde sa nová zámienka na to, aby sa misia predĺžila ešte o nejaký ten mesiac.
  Poslednou možnosťou je konšpiračná teória. Tá hovorí, že rusi vedia viac, ako vedia priznať a preto odchádzajú, lebo predpokladajú, že misia sa skonči

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K té poslední možnosti:
   Pjakin podstatu příměří vysvětluje od minuty 12:24 do 24:30 zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=Fo-xAaxo5K8

   Pokud se nadále nebude dít nic podstatného oproti době příměří, bude to znamenat, že Rusi "věděli víc" a Pjakin to "přiznal".
   Děda.

   Smazat
 5. Putler dostal napraskano a boji se noveho Afghanistanu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..vykřikl v 5:38 Šimon Pánek před tím, než se skácel pod poblitý stůl.

   Smazat
  2. Vy chlastáte "už" nebo "ještě"???
   Jinak totiž k podobným závěrům není možný dojít...

   Smazat
  3. ad Putler dostal napraskano a boji se noveho Afghanistanu.

   Vy chlastáte "už" nebo "ještě"???
   Jinak totiž k podobným závěrům není možný dojít...

   Smazat
  4. proč na tohle reagujete ?? Vám to prostě nedá, že ?
   Koloděj

   Smazat
  5. V hlavě nasráno,ale keců jak vopice chcanek.....tj.náš debil Chujmer,synátor pitomce Poserplíny a fašistickýho Veškrny!!!!

   Smazat
  6. zcela upřímně - musím se trochu usmát, jak bombasticky a nabubřele Rusové sami sobě deklarovali, že bez nich se v Sýrii nic nepohne a jak se jim zvedla světová sebedůvěra. naposledy se chvástal ten jejich komentátor v politické show v sobotu Vladimir Soloviev (doporučuji najít nějaké díly na youtubu). A najednou je všechno jinak !

   Smazat
 6. no, podle lžidnes ( nebo hovinek ? ) šojgu utrousil něco v tom smyslu, že Asad chce celou Sýrii a že to nelze za současných podmínek brát jako slpnitelný cíl. Osobně se domnívám, že Asadovi se zachtělo i Golanských výšin. Tak se nepohodli. Putin vyhlásil "splnění úkolů" a dělejte, jak chcete. Bez ruských zbraní budou stejně namydlení
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asad nechtěl Golany, ale chtěl zabránit odtržení kurdských enkláv na území Sýrie, ale to koliduje s plánovaným vznikem Kurdistánu (i na území Iráku a Turecka) !

   Smazat
 7. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395291-rozkol-mezi-asadem-a-ruskem-moskva-kroti-syrskeho-prezidenta.html


  Já vím, že hovinky ... ale na každém šprochu je pravdy trochu. Rusové přešli z 120% nasazení k odchodu. Z minuty na minutu. To se nedá okecat splněním mise.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 8. Na Čukodce se sešlo několik vojenských zástupců Číny,Ruska,Indie,Iránu.Jsou nepřesné informace, ale počkejme si

  OdpovědětSmazat
 9. Já mám jinou obavu,nic se neděje bez dalšího dění.Buď Putin potřebuje armádu do dalšího ohniska války u hraníc s Ruskem,nebo se chystá něco většího s Tureckem.
  Takže bratři Žižkové,balíme velkou polní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak stejná věc napadla i mně.

   Smazat
  2. Uvědomte si, že v Sýrii má Rusko v podstatě jen jeden letecký pluk. To není žádná významná vojenská síla.

   Smazat
 10. vlast tě (5:38) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 8.45

   doba je slozita a dá se říct, že i vazna , ale vaši " glosu" přímo vyhledávám a když mám to štěstí a narazím na ni mezi příspěvky, tak mám radost jak mala holka ;-) děkuji :-)

   Smazat
 11. Putin dostal od Obamy echo, že se něco důležitého chystá. Můžete si vybrat: krach dolaru a celosvětová krize, přílet asteroidu, výbuch supervulkánu, banderovci zaútočí na Donbas, banderovci zaútočí s Tureckem na Krym atd. Stačí si jenom vybrat. Trochu fantazie, přátelé!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už do konce tohoto týdne se všichni dozvíme, oč kráčí

   Smazat
  2. tipnu si barevnou revoluci v Rusku

   Smazat
 12. Působí to na mně dokonalým a přesným tahem. Dosáhlo se příměří. Může někdo něco říci - pomohli jsme proti teroristům a nyní si to musí národy vyřešit sami. Protiklad USA, které nikdy odnikud dobrovolně neodešlo. Mimoto známe model chovaní USA, už měli nejméně 10.plánu pod falešnou vlajkou, jak hodit na Rusko nějakou špínu, že za všechno tam můžou.

  Rychlá doba (zákon času projevuje svoji sílu) bez-strukturní řízení (pomocí pomluv a lží štvát lidi proti sobě) začíná být málo účinné a už nebude efektivně schopno čelit strukturnímu řízeni a Rusové jsou v tom nejlepší. Než se pomluva rozšíří už to bude akorát trapné jak se nyní děje v mediích.

  OdpovědětSmazat
 13. Je též možné, že Putin má informaci o dni X, přímého angažmá Turecka,Saudů v Sýrii a snaží se odvrátit svět od 3ww. Taktika USA zatáhnout Rusko do vleklých válek(vyčerpat je ekonomicky) je očividná.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak k tomu vám něco řeknu:
  Co by tam dál Rusové dělali USA se ujali leteckých akcí a dnes dokonce zabili Umara Šišáního, Čečenského teroristu o staví i nové vojenské letiště na území Sýrie a Asadovi to nevadí a dokonce s Tureckem uzavřel smlouvu za miliardy dolarů o dodávkách ropy, tak co by tam dál dělali.Vypadá to, že už nejsou žádaní.

  OdpovědětSmazat
 15. Stáhneme se,... ale je docela možné, že se budeme muset vrátit. Stažením ze Sýrie dává Rusko najevo, že teď jsou na řadě mírová jednání kterým svým postojem dávají prostor a podporují je. Jak dopadnou je velká otázka. A vypadá to, že výsledek určí jestli bude Rusko znovu legitimně požádáno o pomoc, nebo ne.
  Možné také je, že Rusko ví víc a tento krok Ruska bude plně pochopen později. V každém případě má svou logiku.

  OdpovědětSmazat
 16. Došly prachy :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin už v říjnu říkal, že tato část ruské armády v Sýrii pro Rusko nečiní žádné finanční těžkosti, stejné peníze je stojí i v Rusku. A to co mají v Sýrii je jen velmi malá část ruské armády.
   Takže odůvodnění, že došly prachy, které škodolibě prezentují také některé české média nemají opodstatnění.

   Smazat
  2. Utekl ti mozek?:-))))

   Smazat
 17. Včera na ČT24 diskutoval nějaký geo-geo z UK na téma odchod Rusů ze Sýrie. Samozřejmě naše veřejnoprávní demolice opět nezklamala. Téma dne: Rusové odchází, protože se jim podařilo udržet Asada, dále je to stálo moc peněz. Ani slovo o tom, že tam pobili tisíce islamistů, že znemožnili krádeže ropy a transport do Turecka, dále, že představitel NATA ocenil jejich bojeschopnost - přesně cílené útoky (včera to vedly myslím PL jako ofic. sdělení USA představitele NATA. Takže nějak berou za své ty výkřiky o bombardování nemocnic a civilistů. Nepolepšitelná ČT a jejich demagogické lžizpravdajství.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 18. A ještě jedna důležitost - hrozná věc je, že určitě tam Rusové nechají nějaké vojáky, velké provinění. Oni Usáci nechávají vojáky všude a je to asi mírová mise, že slavná ČT?
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 19. hlavní cíl byla ale přece likvidace IS = alespon takhle nám to mnozí tvrdili viz např: http://ceskoaktualne.cz/2016/01/zpravy-ze-sveta/putin-rusko-v-syrii-likviduje-islamsky-stat-do-vnitrnich-veci-nezasahuje/ takže to znamená, že IS je zničen ? úkol je splněn ? a nebo je v tom dohoda s jejich největším nepřítelem USA ? Se kterým se jakože nedá rokovat - to nám tady také mnozí tvrdili. A nebo skutečně je hospodářství Ruska už na dně ?

  OdpovědětSmazat
 20. Rusko je bankrot.Celá ta operace Moskvy v Sýrii byla zbytečná.Jen to prodloužilo agónii Assada.USA opět dostaly Rusko kam chtěly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli to nebude opačně. Stažení této jednotky ruské armády také může sledovat několik cílů. Jedním z nich je, co se bude následně v Sýrii dít.

   Smazat
  2. To chtěly US dostat Rusko na stejné postavení?
   Tomu nevěřím.

   Smazat
  3. Víte, podle západních ukazatelů je datově nezmanipulovaná ekonomika RF nikoli bankrotující, ale ve stavu mírné nestability, jež odpovídá umělé politické obchodní a finanční restrikci (sankcím) proti RF. Podle týchž kritérii již i maistreamoví ekonomové shledávají těžkou nestabilitu ekonomiky US, která je na rozdíl od té ruské dlouhodobě podzdrojovaná a zdrojově se neustále více vyčerpávající. Proto ty predátorské útoky na zdrojově bohatý Irák, Libyi, uloupení Kosova Srbsku atd. Navíc, v RF je spotřební status u většiny populace (kromě tzv. nových Rusů) mimo základní priority, takže adaptabilita ruské populace na nižší spotřební standard je vysoká a snadná, opět na rozdíl od té v USA. Jenže tyto informace neleží na talíři a jsou nutné znalosti k jejich získání a zpracování. Proto ty prázdné nerealistické soudy od hospodského stolu...

   Smazat
  4. Tebe je tady škoda,ty vemeno z kachny,jdi radit Onanovi ať se vrátí zpátky na palmu....a ty s ním!!!!

   Smazat
 21. Není to rozhodně dobrý nápad a v konečné fázi to bude znamenat porážku a pád legální syrské vlády prezidenta Asada.Vzhledem k trvalému vyzbrojování IS a "umírněných teroristů" ze strany USA bude nyní syrská armáda poražena.Nelze teď vyloučit ani přímou vojenskou intervenci Turecka a Saudské Arábie.Tato rezignace se Rusku vrátí jako bumerang. Těžko říct ,co za to Putinovi
  Obama slíbil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, ověřte si své informace, hluboce se mýlíte.

   Smazat
 22. USA se taky stáhly z Afganistánu, nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je rozdíl vstoupit, rozvrtat a poničit a pak se stáhnout a vstoupit, zničit akutní hrozby a stabilizovat situaci a pak se z podstatné zbytné části stáhnout.

   Smazat
 23. Turecky premiér Davutoglu nečekaně odletěl do Íránu usilovat o mír mezi Sunnickymi a Štitskymi frakcemi islámu ! Zřejmě se obě strany dohodly na nějaké mírové dohodě navíc podepsali s Íránem smlouvu na 30. Mil prodeje ropy !!!

  OdpovědětSmazat
 24. Další mistrovský tah vedení RF na globální šachovnici. Tím prvním, náhlým vstupem VKS do boje proti teroristům, byl zcela rozmetán plán globálních elit (GP) na vytvoření ropného koridoru SA-Katar-IS(Sýrie)-Turecko a následné vytvoření islámského chalífátu Evropa. Současně byl GP nucen odebrat USA mandát ke globálním operacím, protože RF dokázalo, že když se chce, tak to jde. Za pět měsíců přítomnosti VKS v Sýrii došlo k zásadnímu potlačení teroristických skupin v Sýrii. Současně ruští poradci účinně pomohli zvýšit bojovou i servisní přípravenost SAA, které se podařilo zásadně zkvalitnit personální i technický stav. Proto se v posledních měsících daří SAA ve spolupráci s dalšími protiteroristickými uskupeními likvidovat teroristy a jejich zbytky vytláčet a umožňovat deterorizaci a dedoktrinaci mnohých násilím zverbovaných Syřanů do teroristických skupin. Nyní RF jako místně i globálně aktivní garant obnovy syrské státnosti a stability pro neinformované překvapivvě stahuje nadpočetný kontingent. Tím zcela jasně sděluje, že situace se stabilizuje a může se začít politicky jednat o mírovém uspořádání v Sýrii. Tím se jakékoli snahy ze strany Turecka a Saudské Arábie o invazi do Sýrie stávají jasným porušením mezinárodního práva a nelze je klasifikovat jinak než jako agresi. Další aspekt souvisí s brzkým obsazením syrských ropných zdrojů, jež okupuje IS, SAA, což umožní Sýrii refinancovat RF tu část pomoci, která nebyla dosud uhrazena. To posiluje zdrojovou stabilitu RF. A co na to "pan primátor"? "Pan primátor...koukal..." Všichni jen nevěřícně zírají, že slova a činy RF jsou ve shodě bez kamufláže a mediálních manipulací, což je v ostrém kontrastu s rozporem slov a činů washingtonské kliky a s kamufláží skrývající slova i činy GP.

  OdpovědětSmazat
 25. doktor já bych s hodnocením počkal.Jak je to v tom vtipu "všechno je jinak...."

  OdpovědětSmazat
 26. At žije Rusko a Vladimír Vladimírovič Putin

  OdpovědětSmazat
 27. Myslím,že je ve hře opět ukrajinský problèm.
  Vždyť bližší košile než kabát...V Sýrii volby jistě
  podpoří Asada ,ale na ukrajině opět hoří.
  Ta je teď nejdůležitější.
  O Putinova logická rozhodnutí strach memàm..
  Rusové moc dobře vědí jaká bije a co je třeba udělat.Jestliže dali přednost tomuto řešení,je na bíledni,źe se chystá k nějaké situaci,jež by pro
  geopolitickou stabilitu Ruska mohla být nějakým problémem v případě,že by se zanedbala.
  Uvidíme.V Rusko - v Putina věřím...
  vlaštovka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem již zaznamenala, že má být na Ukrajině horký květen. A to co vyvádějí okolní státečky u UK taky něco symbolizuje. Amíci se tam asi už nyní hemží. A ještě si myslím, že s Krymem to ještě neskončilo. Putin je geniální stratég, to jsme se již mohli vícekrát přesvědčit a proto taky všechny tak štve.
   Sims.

   Smazat
  2. Dovolím si upozornit, že stahovaná vojenská síla je z pohledu Ruska zanedbatelná. Stejně jako náklady jsou jen o málo vyšší, než kdyby cvičili doma.
   Naproti tomu souhlasím, že Putin je dobrý stratég a také judista. V judu je základní strategií porážky protivníka to, že ustoupíte a sílu jeho útoku využijete v jeho neprospěch. Pokud bych tedy také zaspekuloval, může stažení ČÁSTI sil sloužit k tomu, "aby krysy s pocitem bezpečí vylezli z děr" a následně dostali za uši, třeba už vyzkoušenými raketami. JL

   Smazat
 28. Putin je sice skvělej,ale co má dělat bez peněz?Do léta je po Sýrii.Krym taky ruský dlouho nevydrží.

  OdpovědětSmazat
 29. Rusové Krym nepustí, o tom jsem naprosto přesvědčená. V Krymu jde o hodně - o strategickou cestu k Černému moři, k tomu, co by se stalo s Rusy na Krymu, ale hlavně, a to nepochopí opravdu ten, kdo nechápe ruskou duši. Rusko je hospodářský proti Evropě i USA zaostalé, kulturně je však na mnohem vyšší úrovni. Pro ně vlast, historie, boje o Krym s Tatary a Turky, (kterým tehdy pomáhali Francie a Velká Británie, jen aby oslabilaRusko), Krym coby letní sídlo ruských carů, Krym jako symbol hrdinských bojů o Sevastopol - to je pro Rusy svaté místo. Rusové v případě napadení (nedej Bože) budou o něj bojovat do posledního dechu. Je možné, že zmírající Ukrajina potřebuje dát o sobě vědět, tak jim američtí poradci odsouhlasí nějaké vojenské akce, to by ale určitě nedopadlo dobře pro Ukrajinu, ale mohlo by to být zlé i pro ostatní. K Sýrii - myslím, že to bylo úžasné Putinovo gesto - pomohli jsme vám, a to jsme chtěli, nechceme vás okupovat nebo tady zůstat a vybojovat si kus vaší země. Dostali jsme vás z nejhoršího, máte od nás zbraně a letadla, stačili jste konsolidovat armádu, podařilo se nám jednat i s opozicí, takže teď už to musíte dobojovat za pomocí opozice vy, udělat si svobodné volby a sami si rozhodnout o své zemi. Kdyby ten státník nebyl Putin, ale někdo jiný, byl by oslavován po celém světě. Pane prezidente Putine, vážím si Vás.

  OdpovědětSmazat
 30. Zajímavé je to, že USA, které jsou astronomicky zadlužené a jejich ekonomika je založena na produkci drceného kancelářského papíru který jako seno jedině exportují a jinak všichni občani mají v rukou kreditní kartičky a žijí z tištěných dolarů které se na rotačkách tisknou dnem i nocí. Jedete přes celé území USA a nikde žádná výroba. Všechno co vidíte kolem sebe, vše je na dluh. Tento neutěšený stav se musí vyvažovat válečnými konflikty které USA po celém světě vede. Ekonomický liberalismus, jeho hlavním motorem je skutečnost, že když všichni kradou dojdeme k blahobytu je u konce sil, protože když všichni kradou nakonec nic nikde nebude. A v USA už nikde nic není. V Rusku naproti USA není dluh žádný. A proto, že Rusku se s EU moc dobře ekonomicky dařilo, musely USA tento slibně se rozvíjející ekonomický potenciál co nejdřív zastavit, což se podařilo investováním pěti miliard dolarů do rozvrácení Ukrajiny a její poštvání proti Rusku s následnými sankcemi také proti Rusku za účelově Američany sestřelení MH 17, které se hodilo na Rusko. Rusko zdánlivě tahá za kratší konec, ale jenom zdánlivě, protože USA ekonomicky balancuje nad propastí hospodářského krachu. USA se nedaří zatáhnout Rusko do války a Rusko kde může tak před válkou s USA a přisluhovači USA v NATO, vždy chytře uhne a USA má opět prázdné ruky. Samozřejmě, že miliardy dolarů se investují na rozvrácení Ruska zevnitř. Poslední taková akce bylo Američany zabitého Němcova před Kremlem, což bylo tak okatě a naivně provedeno Američany, že každému bylo jasné, že to nemohli být Rusové. Ale zdá se, že USA jde také o čas a na to jak to vypadá už Američani nemají čas. Takže USA provede akci, zabití Němcova a pak už za minutu všechny demokratické sdělovací prostředky na celém světě řvou o zločinnosti Ruského režimu a kdo vysloví něco proti tomu, je označen a spolupracovníka Putina. Je otázka zda se USA podaří dříve než hospodářsky krachnou ovládnout Svět. Sice rotačky na zelené papírky jedou na plný výkon, ale čas se krátí a co raz více subjektů už nechce zelené papírky z Amerických rotaček, protože ví, že až USA padne, nejenom že to bude strašná rána, ale pak zelené papírky nikdo nebude chtít a nic se za ně nepořídí. Předtím ale Čína a Rusko se snaží všemožně se těch hor zelených papírku zbavit a tak Čína po celém světě skupuje kdejaké aktivity v podobě fabrik, léčeben, turisti z Číny zaplavují celý kontinent. Rusové se snaží dělat to samé sami a také přes Čínu. Jo, a odchod Rusů ze Sýrie. V rámci cvičení rychlého přesunu vojsk, cvičí rychlý odsun a zase budou cvičit rychlý přísun a přemístění vojsk a techniky. Armáda musí cvičit, protože jak říkal již známý vojevůdce: Těžko na cvičišti lehko na bojišti. Takže cvičit, cvičit, cvičit...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.