Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Uprchlíci, slzák a policejní manévry

Karel Hyka
27. 3. 2016

26. března se v Praze na Václavském náměstí konala demonstrace „Za Českou republiku“, kterou pořádalo hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie. Akce začala v 14:00. Po úvodním projevu Lucie Haškové (ZNKaBZ) vystoupil Adam B. Bartoš (ND). Bartoš ve svém projevu ostře kritizoval souhlas vlády s vyděračskou dohodou EU s Tureckem. Když na adresu vlády řekl: „To už není jenom nějaká liknavost nebo neschopnost vlády, to už je vědomé budování rozvratu země. To je vlastizrada. To je vlastizrada, která musí být potrestána trestem nejvyšším,“ byl namístě zajištěn policií (v 14:42) a odveden na nedaleké oddělení policie v Krakovské ulici. Zadržení Bartoše pobouřilo část demonstrantů, kteří se jali policii následovat. Lucie Hašková vyzvala demonstranty k zachování klidu. Policie přehradila vstup do Krakovské ulice dvěma vozy a utvořila kordon z těžkooděnců. Protestující se nesnažili prorazit kordon, ani policisty neohrožovali, ale přesto proti nim jeden těžkooděnec použil slzný plyn. Zasažen do obličeje jsem byl i já. Není tedy pravdivé tvrzení mluvčího policie Jana Daňka, že policie použila slzný plyn pouze v Bartolomějské ulici. Je třeba zdůraznit, že obdobný výrok pronesl Bartoš již 6. února na demonstraci na Loretánském náměstí. Tentokrát na adresu premiéra Sobotky: „Přes 90 procent národa nesouhlasí s tím, co dělá a vnímá to jako zradu na národu. A vlastizrada se vždy trestala trestem nejvyšším.“ Tehdy však policie nijak nezasáhla. Nabízí se tedy otázka, proč byla nyní tak horlivá?

V 15:00 Lucie Hašková akci na žádost úředníků magistrátu oficiálně ukončila. Před čtvrtou hodinou vyzval Jiří Černohorský demonstranty, aby se přesunuli do Bartolomějské ulice, kde bylo podáno trestní oznámení na velitele policejního zásahu a úředníky magistrátu za zneužití pravomoci úřední osoby a omezování shromažďovacího práva.

Já jsem se vydal směrem k Lidovému domu, kde se konal trucpodnik „Za silnou a zdravou společnost aneb diskuzí proti nenávistným pochodům“, který organizoval spolek Idealisté.cz ve spolupráci s mládežnickou organizací Mladí sociální demokraté. Když jsem dostal stranickým mailem pozvánku na tuto akci, napsal jsem odpovědné osobě z MSD mail, ve kterém jsem upozorňoval, že pochod k Lidovému domu byl ZNKaBZ a ND řádně nahlášen již v únoru. A vyjádřil jsem obavu, aby nedošlo ke zbytečným střetům. To jsem však netušil, že je celá věc vymyšlena jinak. Policie vytvořila kordon jak u ČNB, tak u Dlážděné, takže se Hybernská ulice před Lidovým domem prakticky vylidnila. Z 20 000 členů ČSSD akce oslovila asi 20 lidí a nějaké idealisty, kteří stáli uprostřed Hybernské jako kůl v plotě. Plánovaná diskuze s občany se moc nekonala, takže účastnici diskutovali alespoň mezi sebou. Rozdali nějaké růže, většinou turistům, a jedli koláče. Já jsem tam oslovil dva sympatické členy MSD. Mluvil jsem s nimi o uprchlické krizi, financování uprchlíků Saúdskou Arábií přes pobočky Western Union, nešťastné dohodě s Tureckem, migračním večerníčku a Sarrazinově knize „Německo páchá sebevraždu“. Nakonec z nich vylezlo, že jsou vlastně také kritičtí k přijímání uprchlíků.

Celkově si myslím, že události z 26. března ČSSD příliš nepomohly. Posuďte sami. Stranická či polostranická akce před Lidovým domem byla (pravděpodobně nezákonně) povolena magistrátem, kde spoluvládne ČSSD, ačkoli na stejném místě byla s předstihem ohlášena akce konkurenčních uskupení. A policie pod vedením sociálně-demokratického ministra zadržela předsedu konkurenční politické strany, což bylo záminkou k rozpuštění celé akce. Myslím, že jsme u potenciálních voličů skutečně zabodovali.

Autor je člen ČSSD

45 komentářů :

 1. Chcípající kobyla kolem sebe kope...

  OdpovědětVymazat
 2. Tady vidíte jak je důležité jezdit na demonstrace,oni se jich bojí!!!kdyby se nebáli demonstrací nechali by je na pokoji!!Takže se přestaneme přežírat a vymlouvat jak to nejde a začneme jezdit do Prahy aby ty vesnický politici(Sobotka,Bělobrádek,Babiš,Kalousek)věděli že republika je národa a ne party vesnických poslanců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ono - republika je naše a zásadní věci by měly být řešeny cestou referenda. Ať za nás nerozhodují ti, kteří v zásadních otázkách rozhodují zcela odlišně od vůle většiny národa !

   Vymazat
 3. Arogance a zvůle nemocných mocných nabývá na velikosti a zrůdnosti!! Jak dlouho si to ještě necháme líbit??!! Není nejvyšší čas ke spolupráci všech protivládních organizací a táhnout za JEDEN provaz?! Vždyť je všeobecně známo, že v JEDNOTĚ je síla!!

  OdpovědětVymazat
 4. Doufám, že ČSSD bude po volbách brečet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To,co socDemáci předvedli s těmi svými "soudruhy mladými",je ukázka,jaká je opravdová vnitrostranická demokracie a potvrdili to,že žádná,že ta partaj je stejně prohnilá,jako ODS a ANO,řízené vždy svými fírery a jejich štáby,kteří určují do detajlu činnost strany i obsazení exekutivy,vydávající již pouze rozkazy "dolů",bez možnosti chod strany ovlivnit "z členské základny".
   Je to jen "křoví" a "výtah k moci a ke korytům" karieristů ve vedení,nikoli nástroj k prosazování vůle lidu/členů strany.
   Styďte se socDemáci,hlavně ti blbci "dole",dělající vskutku "užitečné idioty"....

   Vymazat
 5. Socan je nevolitelný, ale je třeba ocenit, jak si policajti dost hbitě vytvořili jednoduchý trik na ovládnutí povolených demonstrací. Prostě je za a) nepustí z kotle jako na Národní třídě. Zatím ještě nedělají uličky, ale ono stačí, když mimopražským několik hodin blokují odjezd z Prahy. A Pražáky (těch několik málo kousků) pak pomaličku povodí krásnými uličkami v centru Prahy. A pod záminkou bezpečnosti za b) zamezí pochodu na ohlášený cíl. Co kdyby socan něco v Hybernské zaslechl nelichotivého? Nebo Pičinský před Úřadem vlády?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevolitelný ?

   Socani se o svou politickou budoucnost nemusejí obávat.
   Přesto, že svými prostoduchými voliči ve skutečnosti pohrdají (viz emaly Sobotky ap.),
   tak jim ta US agentura, za těch avizovaných 100 mil.Kč zase něco trefného vymyslí...

   A při volební účasti kolem 50% ,to pak v tomhle státě vypadá, jak si jen lidi zaslouží.

   Vymazat
  2. Myslím, že to tak nebude, volil jsem je vždycky, ale po tom, co provedli s restitucema (ta zoufalá, netroufám si napsat přímo hloupá baba Gajdůšková, která za ně jednala, to byl fakt výsměch inteligentnějším voličům) už pro trošku myslící lidi jsou odepsaní. Takže jim zbyli akorát ti hloupější a to jsou ti, které Babiš jednoduše odláká a pak ti zarytí, poctiví, sociálně cítící, ale těch nebude víc než 8%. Podívejte se na komunisty, ti mají setrvale kolem 13% a to mají starou základnu. Skončí jako ODS s plusmínus 8%. To bude rvačka o první místa na kandidátce.

   Vymazat
  3. "Socani se o svou politickou budoucnost nemusejí obávat" - a kdo je bude živit, až budou všichni na dávkách?

   Vymazat
 6. To už Sobotkovci překročilu červenou čáru, škoda že jsem mimo ČR, ale toto si Chovanec odskáče, nejdříve pošle polis-fašisty na Hradě na Thunovské proti demonstrantům a ted´nasadí ty samé na Václaváku zase v jiných škraboškách. Tato vláda vyhlásila lidem válku a budou ji mít. Už jdu psát Sobotkovi, kreténu Chovancovi už jsem ráno napsal dva dopisy: sobotka@psp.cz
  Jesltli se najde pár slušných lidí v ČSSD, tak by měli vystoupit a dát se k opozici v parlamentu, stejně už na ně místo v parlamentu po příštích volbách nezůstane, ted´ si mohou ještě alespoń zachovat svou tvář.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se,že poslední opravdový sociální demokrat padl ještě v zákopech 1.světové války....
   A ti dnešní,říkající si "levice" se liší od tzv. "pravice" jen tím,že se jim pytel pouhupuje v levé nohavici.Jiného markantu jsem nepozoroval už hodně dlouho.
   SocDemáci jsou permanentní zrádci,dávno už historicky znemožnění....

   Vymazat
 7. Podívejme na komouše jak se ze všech sil bijí za nácka. Jaké to "překvapení".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to psal,jsem levičák, ale jsem vlastenec, a i když se s Bartošemv hodně věcích neshodnu, v otázce invaze nelegálních příživníků podporovaných vládou a jeho zatčení mu s ledovým klidem budu stát po boku a budeme největšími kamarády!

   Vymazat
 8. Vládnoucí smečka neodejde dobrovolně ta musí být svržena tak jako kolaboranti Frank a podobné hyeny a potrestáni exemplárně pro výstrahu.

  OdpovědětVymazat
 9. Začínám mít pocit, že represe, ktetých jsme nyní poslední dobou svědky nabraly vyšší obrátky než ta taškařice v roce 1989. tenkrát to byl řev kvůli "obrněncům" s přilbami a štíty a vodními děly. Dnes je to slzný plyn, obušek a možná i semtam paralyzér. Rozdílu nevidět.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Dvořák,
  děkuji za článek!
  Všem na Nové Republice přeju
  Krásné a klidné Velikonoce !!!!!
  jituš

  OdpovědětVymazat
 11. Tato vláda vyhlásila národu válku, tak to je, a proto musí jít. A půjde. Po příští demonstraci.

  OdpovědětVymazat
 12. Zajímalo by mě, kolik z těch zasahujících policajtů je ve skutečnosti nadšeno z toho, že nám sem násilím nacpou imigranty, budoucí potížisty. Jedno je ale už teď jisté, přátele. V naší malé české kotlině přituhuje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mezi policisty neznám ani jednoho, který by souhlasil s migrační vlnou. I oni však musí živit rodiny, a nedělá jim radost, že musí zasahovat proti těm, s kterými souhlasí a chránit ty, proti kterým by rádi zasahovali. Přesto se mezi nimi určitě najdou takoví, kteří si rádi bouchnou do kohokoliv, jelikož to mají v povaze. Tomu se zabránit nedá. Magoři jsou ve všech profesních skupinách.

   Vymazat
 13. Zde je ukázka politika, který bojuje za svůj národ. To by měl povinně číst Sralbotka a jeho přídupek Zadolárek. Ale taky tady ti všichni diskutující, kteří jen kecají a nemají ani odvahu zvednout se od počítačů a jít na demostrace. Ono totiž jde skutečně do tuhého, a bude hůř.
  http://zvedavec.org/vezkratce/12495/

  OdpovědětVymazat
 14. Tak nevím, ale tak nějak mi to připomíná policejní bitku s "Biomasou". Tenkrát byla podobným způsobem zviditelňěna slabě volitelná osoba i strana...
  Nechci samozřejmě křivdit, ale pokud je Bartoš "spolupracující", tak by mohl na sebe nalákat spousty nespokojených voličů. Vytváření mnoha stran a rozdrobení politické moci až k neakceschopnosti je oblíbená finta podporovaná "demokraty" ze zámoří prostřednictvím pátých kolon. Ukázkou této politické praxe (a Havlova snu) jsou nedávné volby na Slovensku...

  OdpovědětVymazat
 15. Je to smutné, že policie (a snad brzy i armáda?) - na příkazy shora - zasahují proti národu (z jehož daní jsou rovněž placeni). Pokud by byla možnost rozhodnout se sami, komu a na jaké účely půjdou daně pracujících - brzy by ti "sralbotkové ve vládě" byli bez výplaty. ČR je malá a má zbytečně moc politiků, kteří činí vše proti názorům většiny !!!
  Bohužel nežiji v ČR, ovšem stále nechápu, proč Pražáci a lidé z blízkého okolí nezaplní konečně Letnou - vždyť jde o budoucnost VŠEM ???
  Ty středověké tresty + defenestrace měly přece jen něco do sebe !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka s Chovancem jenom kopírují to co provádí policie v Německu proti demonstrantům .

   Vymazat
  2. Také nad tím už nějakou dobu přemýšlím, proč jsou Pražáci stále tak klidní. Jenomže, bohužel, ona jsou to vyžraná prasata, která si akorát spokojeně chrochtají, jak se mají dobře, a bláhově si myslí, že to tak bude navěky. Vůbec těm pražským idiotům nedochází, že ta idyla končí i pro ně. Pražáci prostě ty své líné zadky nezvednou, dokud nebude Praha plná muslimáků. Jenomže pak už bude pozdě na cokoliv.

   Vymazat
 16. Napsal jsem kokotovi Chovanci, že jestli chce válku, tak ji bude mít. Bartoši, jdeme s tebou, napište Chovanci, co si o něm myslíte: chovanecm@psp.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj nácku. My s tebou ale nejsme.

   Vymazat
  2. 13:48 mluv za sebe idiote !

   Vymazat
  3. Běž si zahajlovat před zrcadlo, naolejuj si vzduchovku a vyraž na Chovance, debílku. Pak sem napiš jak jsi dopad.

   Vymazat
  4. Anonymům 13.48 a 14.23 : To je pak těžký, s takovejma lidma. Čtou to tady, ale jakákoliv konkrétní akce je děsí. Raději si nechají sluníčkově uříznout kebuli..

   Vymazat
 17. Zasahují pouze proti vlastním lidem, proti "vetřelcům" chránit národ nedokáží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,je to dobytek zaprodanej,zkorumpovanej..

   Vymazat
  2. ...pojebanej! )))

   Vymazat
 18. Máme tady demokracii jak vyšitou. No, co jsme si vycinkali, to máme a nic jinýho si asi nezasloužíme.....nebo snad ano????? Dagmar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokracii nejen jak vyšitou . U nás se rozbujela do obludných rozměrů . Takovou nemají ani v USA . Dovolil by si tam někdo něco podobného jako v Česku ? Například sundat z Bílé chýše vlajku a místo ní tam pověsit trencle ???

   Vymazat
 19. A.B. Bartoš sice správně poukazuje na zrádnou a trestuhodnou politiku vlády, měl by se však vystříhat zbytečně silných slov o trestech nejvyšších. Jednak tím vyvolává nesmyslné vášně (o které snad ani neusiluje), jednak si tím "nabíhá na kudlu" policejní moci.
  Nemůže přece očekávat, že by si kdo u nás dovolil poslat za protilidovou politiku ty vládní loutky za katr. Dělají ji již 25 let.
  Je už jen na voličích, aby politiku těch dnešních až nedůstojně loutkových sobotků a bělobrádků "ocenili" v příštích volbách.
  A autorovi článku (Karlu Hykovi) děkuji za to nestranné sdělení. A prosím, aby své členství v té jeho partaji využil k nápravě, pokud je vůbec možná. Nebo ji raději co možná ihned opustil a neohlížel se zpět ...

  OdpovědětVymazat
 20. Sobotko končíš.Za vlastizradu je jenom jeden trest..A nebudeš sám

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cela vlada a pulka parlamentu ma dohodu s SSA ze je deportuji vrtulnikama na vojenskou zakladnu Nato v nemecku! Tak si nedelejte iluze ze na ne dosahnete. Budou si na vas vsechny delat ksichty pres okynka a stouhat vam mrkvicku))) Vy statecni "hovnometnici" :-)))..ha-ha -ha!

   Vymazat
  2. 20:32- to by nebylo vítězství, je vyhnat?!?

   Vymazat
 21. Co se týče hanobených vlajek a proč nikdo nic neví, je to jasné. Kdo tady organizoval demonstraci proti Zemanovi se stejnými, anglicky psanými transparenty a stejnými červenými kartami. Dokonce velvyslanec USA si dovolil otevřeně vystoupit v ČT 24 a otevřeně zaútočit na našeho prezidenta Zemana. No a máte odpověď, kdo to opět organizuje, platí a jaký bude výsledek vyšetřování, kdo to spáchal. Pražská kavárna, řízená velvyslanectvím USA má takovou moc, že tzv. nezávislý soud se dokonce odmítl zabývat krádeží prezidentské vlajky ze střechy hradu skupinou Stohoven ( proč asi dnešní disidenti si dávají sprosté názvy nevím ) protože podle tohoto soudu přeci o nic nejde, pokud se to děje proti prezidentovi, kterého si zvolil lid této země, kterým jak pražská kavárna tak nezávislé soudy, tak těžce pohrdají!!!

  OdpovědětVymazat
 22. Brusel demonstrace http://www.gazeta.ru/social/video/2016/03/27/massovaya_draka_na_skorbi_po_pogibshim_v_bryussele.shtml

  OdpovědětVymazat
 23. V Bruselu se to mlátí...
  Mlátí se to všude...
  Bude brzy ještě veseleji , než je.....
  j.

  OdpovědětVymazat
 24. Člene ČSSD který se zbaběle schováváš, nějak ti unikl závěr demonstrace a UDÁLOSTI NA VÁCLAVÁKU, kde se zatýkalo a mlátilo lidi dál !

  OdpovědětVymazat