Reklama

pondělí 14. března 2016

V Německu dramaticky houstne atmosféra! Iluze o svobodě a demokracii u našich mocných západních sousedů...

Petr Hájek
13.3.2016   Protiproud
Komentář přibližuje dramaticky houstnoucí atmosféru nejen v Německu a přináší "zprávu" Václava Klause z jeho cesty po předvolebním Německu, jež vyvrací poslední iluze o svobodě a demokracii u našich mocných západních sousedů.

Václav Klaus jako jediný z našich politiků našel odvahu a v několika posledních dnech vyjel do Německa. Nikoli jako výletník či lyžař. Aktivně tam podpořil předvolební kampaň strany Alternativa pro Německo (AfD) ve třech spolkových zemích, kde právě v neděli proběhly volby do místních parlamentů.

Po návratu (před několika hodinami) popsal český exprezident své zážitky v mimořádně zajímavé „reportáži“. Ve chvílích, kdy uveřejňujeme tento text, se v Německu právě zavírají volební místnosti. Jak vše dopadlo proto ještě nevíme (přineseme k tomu zítra samostatný komentář). Kdo si ale pozorně přečte Klausův text, uvědomí si, že bez ohledu na volební výsledky, je situace v Německu téměř nepředstavitelná. Jen o ní - v mediální mlze - mnoho nevíme.

Do temna totality

Náš západní soused, který je nám (ostatně celé EU) dáván za vzor jako příklad dokonalé západní demokracie, prožívá její příznačný soumrak. Zběsilé útoky médií a ultralevicových guerill na každého, kdo má jen trochu jiný než oficiální (merkelovský) pohled na migrantskou apokalypsu, jsou hrozivé. Začínají připomínat cosi z ještě ne zcela zapomenuté historie v minulém století – před nástupem jednoho nechvalně známého kancléře, jenž pak rozvrátil nejen Evropu, ale celý svět.

Je proto dokonale absurdní a farizejské, že všechna hlavní média u nás, v Evropě i za mořem opakují donekonečna mantru o AfD jako straně extrémistické či dokonce neofašistické. Povšimněme si, že něco podobného se děje také v Americe, kde Donald Trump čelí na předvolebních shromážděních už zcela nezakrytým fyzickým útokům těchto „obránců demokracie“. O nedávném průběhu voleb na Slovensku ani nemluvě.

Prostě všichni, kdo se na obou stranách Atlantiku odmítajíí nechat zmasírovat establishmentem a jeho sociálně-inženýrskými experimenty vedoucími do temna totality, jaká tu ještě nebyla, jsou ve stále větším nebezpečí. Už nejen politickém, ale přímo existenčním a osobním.

O to větší dík Václavu Klausovi, že se do Německa vydal a mluvil tam. Jeho „poznámky z cesty přinášíme v plném znění.


Václav Klaus: Neplánované zápisky z cesty do předvolebního Německa

Zápisky z cest píši již mnoho let, ale spíše z exotických zemí. Tentokráte musím udělat výjimku. I když Německo exotickou zemí být pomalu začíná.

Německo se opět stalo bojištěm Evropy. Za posledních sto let nikoli poprvé. Je to smutné, nečekali jsme to, ale je to tak. Právě to mě ale motivuje tam v současnosti jezdit. Totální sterilita starých politických stran dostala naštěstí alternativu, kterou je mladá politická strana AfD, Alternative für Deutschland, alternativa pro Německo. Stále ještě má všechny chyby politických začátků, ale nadějí je.

Proto jsem vystoupil na několika předvolebních mítincích této strany. Se svými zážitky se chci podělit s těmi, kteří je chtějí slyšet. Mam pocit, že ve srovnání s Německem žijeme v docela normální politické situaci. Stále ještě v něčem, co se dá nazývat demokracií, byť už bruselským diktátem poškozenou.

Slušní lidé v politickém undergroundu

Prvním problémem se ukázalo být to, že po domluvení termínů několika akcí nebylo dlouhou dobu jasné, kde se budou konat. Tomu jsme z počátku vůbec nerozuměli. Vysvětlení se ukázalo být prosté, jakmile se v rozbouřeném Německu oznámilo místo předvolební akce AfD, byl opakovaně vytvořen tlak, aby majitel objektu – sálu, haly, hotelu – akci zrušil. Majitelé těchto objektů často svůj předchozí příslib odřekli. Měli skutečný strach.

Dlouho proto nebylo známo, kde se akce koná, k mému naprostému šoku dokonce ani ve kterém městě. Znal jsem dopředu pouze adresu hotelu, kde budu bydlet. Při posledních dvou akcích to bylo známo až tři dny předem. Pořadatelé pak svolávají účastníky přes internet – plakáty jsou politickou konkurencí a zejména levicovými anarchisty okamžitě zničeny.

Akce, kterých jsem se zúčastnil (můj poslední projev je v němčině na www.klaus.cz), navštívily stovky lidí – lidí klidných, zdvořilých, naprosto decentně se chovajících. Lidí, kteří jsou – stejně jako já – nespokojeni s existující situací v Německu, zejména s dnešní obří migrační vlnou. Neklid byl před budovami, kde agresivně vystupovala extrémní levice. V Bádensku Würtenbersku byla den před vystoupením zničena všechna okna v sále, kde měla vystoupit Frauke Petry předsedkyně AfD v celém Německu. Když jsem tam byl – druhy den a o několik ulic dále – při velmi pozorném dohledu policie, byl všude klid. Mluvím o městech Willingen-Schwenningen a o Donauschingen.

Manipulace jako za komunismu

V tom posledně zmíněném mě zaujal uprchlický tábor se třemi tisíci migrantů, umístěných v bývalých francouzských kasárnách, kde byly několik desetiletí ubytováni vojáci jedné z vítězných mocností druhé světové války. Při hodině a půl trvající besedě s redakční radou regionálních Neckarquelle jsem pochopil, že má – v projevech opakovaná – věta, že jsou lidé v Evropě a Německu tak „manipulováni, indoktrinováni, regulováni“ jako jsme byli my v pozdní éře komunismu, je plně oprávněná. Dodával jsem, že nemluvím o padesátých letech.

Publikum vždy silně aplaudovalo, ale místní novináři tomu nechtěli rozumět. Přece taky musím vidět ty děti ve člunech v Egejském moři. Snažil jsem se jim vysvětlit, že to neříká nic o tom, proč a odkud utíkají.

V Porýní-Falcku (druhá ze tří německých spolkových zemí, kde se teď konají zemské parlamentní volby) to bylo velmi podobné. Rozdíl byl v tom, že pár minut po mém vystoupení, ve chvíli kdy mluvila Frauke Petry, začaly houkat požární sirény a všichni lidé museli urychleně vyklidit sál i hotel. Byl to samozřejmě planý poplach (což jsem zažil několikrát při volebních kampaních u nás doma na počátku devadesátých let), ale akce, na kterou přijeli lidé z daleka, byla zničena. Mělo se přitom jednat o hlavní předvolební akci a o vyvrcholení celé kampaně AfD před nedělními volbami.

Země migrantů?

Rozeslal jsem o tom několik SMS – reakce byly např. „to je válka“, ale i „Welcome Germany 2016“. Hezky mi ještě v noci napsal Milan Knížák: „To je mi líto, ale je to dobrodružství. Jsme s Tebou, vojáku protievropanských sil. Salutuje M. K.“

Mimochodem při této zničené akci vedle mě seděl předseda AfD Porýní-Falcko, Uwe Junge, 58 letý plukovník Bundeswehru. Čili není to tak jednoduché, kdo v AfD je. Akci uváděl předseda místní pobočky v Neuwied (65.000 obyvatel), učitel němčiny a dějepisu na místním gymnáziu.

Odpolední procházka tímto městem, velmi nevýrazným – samé pěší zóny, ale bez ve válce zničeného historického centra, velmi prázdná poválečná architektura – byla v mnohem poučná. Je to město emigrantů, ale už těch minulých. Jsou tam samé libanonské, arabské, asijské restaurace a kavárny, samý kebab, naprosto nesourodé prostředí. Pocit beznaděje – pro každého, kdo není fanatickým stoupencem multikulturalismu – je naprostý. (Němci asi bydlí na předměstích, žádného jsem tam neviděl.)

Výsledky voleb budou v každém případě poučné. Budou výpovědí o Německu. Po přerušené předvolební akci jsem v hotelu v televizi viděl pořad o připravených volbách v Turecku. Jakýsi vysoký představitel OSN tam říkal, ze OSN musí volby v Turecku kontrolovat. Možná by se OSN měla podívat i do Německa.

28 komentářů :

 1. AfD MÁ Z CHODU VŠUDE DVOJCIFERNÁ VÍTĚZSTVÍ

  přecházi z mimoparlamentní opozice přimo a poprvé do Parlamentů zemí,kde bude už tvořit silnou PARLAMENTNÍ opozici.

  Tady vidíme VÝSLEDKY PRÁCE MUTTI MERKEL. NENÍ DIVU,ŽE NA HRANICÍCH S MAKEDONSKEM úplně zmatení lidé křiči mama MERKEL POMOZ NÁM což ve skutečnosti pro pseudohumanisty znamená.

  Pomož nám,my vás za to všechny v EU zadlužime,obereme vás o zbytky sociálního státu a pak se se musíte s námi stát musulmany ve státě KALIFÁT EU, tak jak vám to přikáže NWO pana ROTSCHILDA,který demoluje systém světových financí tiskem nekrytých dolarů a ještě v poslední chvíli ho chce dát zcepenět samopalníky IS,ti totiž nyní dostávají v Syrii příděl olova a musí jit do pekel, anebo být vyměnováni ERDOGANEM za nynějši utečence,kteři už v EU jsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Představte si všichni,že INVAZOŘI nebudou jen zadlužovat naši republiku,ale zmetci z vlády,kteři nám dávají žebrácké mzdy je zaměstnají s ještě nižšimi platy a budou poukazovat na to jak jsou pilní,ovšem pokud jim ti analfabeti nerozbijí O HUBU i ty lopaty,co jim dají na padrt.

   Smazat
  2. SOBOTKO! Každého imigranta,kterého ve svém okrese načapám,odprásknu kulovnicí poi dědovi.Amen,pravím vám,gauneři jední!!!!

   Smazat
  3. 1302 A co takhle rovnou Sobotku plus ty gaunery kolem?

   Smazat
 2. V.K. stojí v řadě politiků - rádoby popisovačů, kteří jen odvádějí pozornost od skutečné příčiny imigračí vlny z východu a Afriky.
  Politika Merkrel či Erdogana ji nevytvořili.
  Všichni příčinu znaji. Vědi odkud přichází "mráz".
  Jen se bojí ji veřejně vyslovit!
  Nikdo to za ně nemůže udělat. Který z politiků bude první.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale pozor!
   Takovému politikovi hrozí, že se už nikdy za vekou louži nepodívá!
   Tak to od žadného z nich nečekej.

   Smazat
  2. Rozlučme se z možností,že nynějši polit třida přiživníků bude dělat něco pro ty co ji zvolili.Budou muset vzniknout nové polit strany,prosazující NOVOU POLITIKU.

   Je načase,aby sami voliči začali probírat šrot programy nynějšich polit.stran,či hnutí,které dokonce ani ani ŽADNÝ PROGRAM nemají a opíjí ubohé domorodce koblihami přestřikanými na modro.

   Smazat
  3. Snězme všechny jejich koblihy a NEVOLME JE,stejně to jsou chcípáci,zastupující finanční oligarchickou TYRANII ŘIŠE ZLA, TOHO ZMETKA ROTSCHILDA VÁLEČNÉHO ZLOČINCE,který nás s našimi manželkami a milenkami chce poslat prostčednictvím svého mnistra války ČR pod pásy tanků rozzuřené PUTINOVY NÁMOŘNÍ PČCHOTY,která bude bránit ROSSII

   Smazat
  4. Okamura to říká otevřeně už dávno. To ví každý, kdo ho sleduje.

   Smazat
  5. V.K. je přesně ten politik, který nese jako jeden z mnoha destruktérů zodpovědnost za to svinstvo, co tu dnes prožíváme. T

   Smazat
 3. prečítali ste si životopis Merkelovej ??? - tak sa nečudujte!! - je na Zvedavci - kompletne o nej - kedy ským a tak ...

  OdpovědětSmazat
 4. Václav Klaus byl u zrodu největší zlodějny v dějinách našeho státu,tedy privatizace.Musel poslouchat aby se nestal jen řadovým občanem a někdo by to vzal za něj.Jsem rád,že nyní otevřeně pomáhá skutečné demokracii ale to slovo bych už nevolil,neboť je zprofanované,nazval bych to vůli lidu.Ano to teď dělá,snaží se hodně a věřím,že to dělá na záchranu nás všech,kteří ještě věří v Česko jako svobodný stát s nadějí na budoucnost a svobodu občanů.Tu nám sebral pan Havel a jeho sluhové.Václav Klaus je ten co nyní něco dělá pro náš národ a jsem rád,že jsou mezi námi i lidé jako je Petr Hájek.A co my všichni ostatní?Máme jen jednu šanci.Volit správně,pokud se najde ta správná strana a tady si popovídat.Víc možností není.Mezi lidem to už vře ale všichni se bojí jako to bylo za komančů.Drží nás pevně,máme půjčky,hypotéky,chodíme do práce ke kapitalistovi,který nepotřebuje žádné rebely,ten chce zisk.Je to celé kolem dokola,dějiny se opakují.Začínám mít pocit,že Karel Marxů na něco přišel ale jak tomu porozumět?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Klause volit určitě nebudu, raději Japonce. Vok Jan Ostrava

   Smazat
  2. Chce to něco si od toho K. Marxů přečíst a naleznete odpovědi na všechny stěžejní otázky a problémy současného vývoje. T

   Smazat
 5. V. Klause musíte brát s jistou rezervou.

  OdpovědětSmazat
 6. Proč mi vše, na co jsem si stěžoval za "reálného socialismu",dnes připadá tak absurdně směšné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože ve srovnání s tím vším co je dnes, to byly vyložené prkotiny. Jo, demogratická totalita, to je bezmoc při které jde už o život. Zatím nám to moc nedochází.

   Smazat
 7. Kdo jednou zradil a rozkrádal-není možno věřit.Provaz

  OdpovědětSmazat
 8. Klaus je politická mrtvola tyjící z veřejných peněz i nadále,viz.jeho "institut". Tento stařec je tak ješitný, že mu jsou politické hrátky drogou.Je to morálně odepsaný škůdce. tetelí se radostí, že žije a tyje v Česku, v probudilejší zemi by stál před tribunálem a dožil v base za loupežnou, lid ožebračující privatizaci podniků, které právě lid vybudoval svou PRACÍ.Ovšem tento ubožák obdivuje Pinocheta.Teď se zviditelňuje za pomoci Hájka...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Institut" Kikiny není placený zz veřejných peněž, ale platí jej Kellner. Proč asi?

   Smazat
 9. Tak já dnes vím,že nebudu volit TOP O9-KDU ČSL-ODS
  a na pochybách jsem i u ANO.Tak se rozhlížím dále po stranách a sleduji jak se která chová.---LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD - Okamura se chová konzistentně.

   Smazat
  2. SPD ! Nemusí to být na věky, musí to být na řešení akutního rizika. Pak se uvidí. Děda.

   Smazat

 10. Německo:
  Merkelová se vzpamatovává z řady volebních ztrát - CDU ztratila dva ze tří regionálních států.
  Volby byly načasovány tak, že se staly virtuálním referendem o migrační politice Merkelové. Jejich výsledky by mohly vážně ohrozit snahu Merkelové přesvědčit partnery v EU o dohodě s Tureckem.
  CDU byla poražena ve své pevnosti, Bádensku-Württembersku, poprvé za 50 let.
  V Porýní - Falci se původní náskok 10 % odpařil za pouhé 4 měsíce a CDU naopak klesla o 2,7 %. A přitom se původně očekávalo, že CDU porazí vedoucí SPD.
  V Sasku-Anhaltsku, kde se CDU podařilo udržet na prvním místě, je úspěch CDU utlumen tím, že protimigrační strana AfD obsadila druhé místo s 23% (nyní 24,3 %).
  AfD vybojovala křesla ve všech třech státních parlamentech a ve městech Pforzheimu a Mannheimu získala dva přímé mandáty.
  Vynořila se přes noc jako politická síla, kterou si již Merkelová nemůže dovolit ignorovat.
  Předsedkyně AfD Frauke Petry s Albrechtem Glaserem (AfD) po vyhlášení výsledků

  OdpovědětSmazat
 11. V.Klaus a další co u toho byli.Co dělali.
  To je vidět dnes, pomáhali vše rozkrást-řešní provaz a všichni.

  OdpovědětSmazat
 12. Němci ať si doma dělají co chtějí.Jenom to nesmí
  vyvážet za hranice!Je ovšem možné,že vlastizrádce
  Sobotka dal té jalové polofašistické svini právo
  mluvit i za ČR.Nedivili bych se tomu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 13. Kikino, kdo tebe může, po tom všem, co jsi nám názorně předvedl, brát ještě vážně? Leda tak hlupák, nebo pobaveně mazaný zloděj. Ta Německá strana AfD asi neví, kdo ty opravdu jsi. Kamjdu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.