Reklama

úterý 22. března 2016

Veterán CIA láme dvojí metr... Puč v Kyjevě, ozbrojený převrat, jenž svrhl legálně zvolenou vládu, označil za „nejflagrantnější převrat v dějinách....“
Ray McGovern
22.3. 2016   Střípky ze světa
Na téma Krym a závazky velmocí
„Obamova administrativa a její stenografové v americkém mediálním mainstreamu by si přáli, aby se dějiny Ukrajiny počítaly až od 23. února 2014, kdy byli ´Yats´ a jeho pučističtí kumpáni pasováni na ´legitimní´ moc,“ píše Ray McGovern.


27 let byl důstojníkem CIA. V odboru pro „sovětskou zahraniční politiku“. S restitučním nárokem na to, jak to bylo doopravdy, přichází dva roky po reunifikaci Krymu k Ruské federaci. Všem, kdo se dovolávají budapešťské úmluvy z roku 1994, jíž se – výměnou za ukrajinskou rezignaci na jadernou výzbroj – mocnosti zavázaly respektovat mj. její územní celistvost, připomíná jiné klauzule téhož dokumentu, o nichž jeho západní signatáři mlčí. A „co puč v Kyjevě, inscenovaný ze Západu?“ Což závazek „respektovat nezávislost a suverenitu Ukrajiny neporušil právě ten“? A co příslib „zdržet se ekonomického nátlaku, kterým ten, kdo ho vyvine, podřídí výkon práv, inherentních suverenitě Ukrajiny, svým vlastním zájmům“?

Ozbrojený převrat, jenž svrhl legálně zvolenou vládu, označil za „nejflagrantnější převrat v dějinách“ sám George Friedman, šéf agentury STRATFOR (přezdívané též „nevládní CIA“). To, že Washington do jeho příprav investovaly 5 miliard dolarů, ráčila vyzvonit Victoria („Fuck the EU“) Nulandová, náměstkyně šéfa Státního departmentu. To, že se to podniká s cílem udělat premiéra z Jaceňuka, pustila táž madam do éteru nekódovaným telefonátem s americkým velvyslancem. Washington pučistickou juntu uznal neprodleně. Navzdory prvním desítkám mrtvých, jež měla na svědomí hned startu.

Veterán CIA pak cituje i z libret, připravených dopředu v šuplatech „neocons“. Putin měl dostat na vybranou jen z nepřijatelných variant. Tedy že buď nasadí vojenskou sílu – a poskytne tím alibi pro casus belli. Anebo hodí mrtvého brouka – a ruské vojenské námořnictvo může na základnu v Černém moři zapomenout.

Právě to – připomíná McGovern – bylo pro „neocons“ předehrou k dominu, vedoucímu až ke „změně režimu“. Bez všech skrupulí to formuloval například Carl Gershman, prezident National Endowment for Democracy (NED), „nevládní“ jedničky na „barevné revoluce“: „Putin to může prohrát nejen v blízkém okolí, ale i v Rusku samotném.“

O připojení Krymu k Rusku se rozhodovalo v referendu. Pro bylo 96 procent voličů. Krok, odvracející posun NATO až do měkkého podbřišku Ruska, nestál jediný lidský život. Na rozdíl – srovnává to McGovern – od „protiteroristické operace“, jíž své odpůrce masakruje kyjevská junta, instalovaná teroristickým pučem. Ta už si – „podle konzervativních odhadů“ – „vyžádala minimálně deset tisíc životů, z velké části mezi civilisty“.

Třebaže „pučem“ – „nejflagrantnějším v dějinách“ – nazval počátek kaskády sám neoficiální mluvčí establishmentu, právě na tento pojem si mainstream ukládá už dlouho přísné embargo.

Od dob, kdy jsem jako důstojník CIA pracoval v Moskvě – uzavírá McGovern – uběhly desítky let. Tehdy se lidé typu prodavačů s cizinci do debat o politice většinou nepouštěli. Teď o ní mluví s gustem. A „hrdostí na způsob, jímž Putin nasadil ´zdvořilé zelené mužíčky´ garantující, že nám Krym nesebere NATO“.

6 komentářů :

 1. Takže měla,,jako už jsme se o tom
  tisíckrát přesvědčili,opět ta "konspirativní holota"
  z alternativních webů PRAVDU!
  To je pŕekvapení,co?
  j.

  OdpovědětSmazat
 2. Sice pozdě Rayi, ale dobrý. I pozdě se probudit je lepší než usnout navěky.

  OdpovědětSmazat
 3. žádný překvapení,ale jasná realita.Kam strčí ussák rypák,tam je na hodně dlouho ZLE!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. No, kavárno, budeš už konečně držet hubu? Už nás nebaví, ti to pořád opakovat!

  OdpovědětSmazat
 5. Je nutné dostat takové články mezi lidi, hlavně ty, co sedí u bedny ČT a Novu vysílající a požírají brambůrky a zapíjí je pívem. Ti co chodí na tyto weby již tyto informce ani nepotřebují.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 6. Podpora fašistických pučistů je vydávána za podporu té jediné a pravé svobody a demokracie. Takže ta západní svoboda a demokracie se = fašismus!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.