Reklama

.

.

úterý 8. března 2016

Moje rodina v Tureckém Kurdistánu...

Yekta Uzunoglu
8.3.2016 
.... pak jako děti jsme pochopili, že ve škole, v úřadech nesmíme říct, že doma posloucháme kurdské písně, či báje, pohádky....

Moje rodina a moje mládí v Tureckém Kurdistánu jsou pro mně celoživotním zdrojem síly, úcty a lásky ke kurdským tradicím, k mojí rodině. Můj otec byl právník a dědeček velkostatkář. Matka pocházela z rodiny vzdělané v tradiční Medrese, což je tradiční neoficiální, státem neuznaná a téměř ilegální škola, kde se vyučovalo vše v kurdštině.

Moje obě babičky (jak ze strany otce ale také i z matčiny strany) byly sirotci arménské genocidy, kde moje pra-pra rodiče. V rodině se o tom nesmělo mluvit. Otec bylvnitřně nevěřící a matka nemohla být fanatickou mohamedánkou, když věděla, že její matka byla Arménka a její prarodiče byli oběti masakru. Tajně mne pokřtila a mým „kmotrem“ byla moje arménská chůva, která musela opustit později Turecko a nyní žije v SRN. Komu a čemu máme věřit, rodiče nechávali na nás.
Se spolužákem Prof. MUDr. Pavlem Martáskem v mém rodném městě Farqin

Před cca čtyřiceti lety začala ještě k turkifikaci Kurdů, islámizace Kurdů vedená tureckým státem. Násilím se snaží implantovat do Kurdistánu svou sunnitskou ideologii, bohužel byť částečně v některých oblastech Kurdistánu mají i úspěch!

Kurdové přijali islám za cenu toho, že téměř polovina celého obyvatelstva byla zmasakrována a násilím přijaté náboženství nikdy nemůže vynahradit to původní! Proto žádný islámský svátek nemůže být pro Kurdy svatější, než jejich NEWROZ (svátek jarního slunovratu) i pro ty málo „hluboce věřící“ Kurdy je NEWROZ, kdy všichni společně tancují a radují se kolem ohně, významnější než islámský svátek.Proto Kurdové vytvořili v rámci islámu svůj vlastní směr, který se jmenuje šafia a Turci jsou hanifa!

My jsme v dětství žádné turecké sousedy neměli. Turectví začalo se školní docházkou. Kurdské školy neexistovaly, nesměly existovat. Z dětství nesu v sobě dvě traumata, na které nelze zapomenout. Můj dědeček (otec matky) byl statečným a láskyplným Kurdem. Neuměl turecky. A nosil kurdský kroj ke kterému patří i šátek kolem hlavy. Jednoho dne mne chtěl vzít do tržiště do města, asi mi mohlo být šest nebo sedm let. Zastavil nás mladý turecký voják a nějak chtěl, aby dědeček sundal svůj šátek z hlavy. Dědeček mu nerozuměl a ten voják mu chtěl jeho šátek sám sundat z hlavy, ale dědeček mu to nedovolil a odstrčil ho od sebe. Kurdům se na hlavu nesahá! Hned kolem se nás objevili další vojáci (žandarmerii) a násilím odvedli dědečka a přitom mu servali jeho šátek z hlavy a když ho odvedli, já jsem zůstal stát a on se snažil ke mně se otočit, viděl jsem, jak ho to zraňuje, toto zacházení s nim a jak i při té situaci má o mně strach!

A druhý bolestný "příběh" se odehrával v základní škole, kdy turecký učitel se nás ptal, kdo jsou mezi námi Kurdové, abychom zvedli ruce a já jsem s pár ostatními zvedl ruce. Přizval nás k sobě a donutil nás, abychom drželi ruce před sebou a prsy k sobě a začal dřevěným předmětem nás mlátit do prstů... .... a já jsem pochopil, že za kurdství se ve škole trestá .... pak jako děti jsme pochopili, že ve škole, v úřadech nesmíme říct, že doma posloucháme kurdské písně, či báje, pohádky...

15 komentářů :

 1. Po jednom století mají Kurdové historickou šanci založit svůj vlastní stát (který měl vzniknout již po první světové válce), ale velmoci na to poněkud zapomněli !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jako probíhala převýchova k turecké národnosti tímto učitelem, tak byli na Turky násilím "transformovány" i jiné národy obývající území stávajícího Turecka. Měli dvě volby: stát se Turkem nebo zemřít.

   Vymazat
 2. Až budou mít ten svůj stát, tak se úrčitě Yekta vrátí domů.

  OdpovědětVymazat
 3. Lokajské prase zvrhlý šéf Blistů Jan Čulík udal českého lékaře Vladislava Rogozova, pracujícího v sheffieldské nemocnici, takže ten je nyní vyšetřován pro své údajně islamofobní výroky na adresu svých muslimských kolegů!

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fuj-ty-prase-lokajsky-napsal-Stepan-Kotrba-Janu-Culikovi-Duvod-stoji-za-to-425236

  Neuvěřitelné!! Neuvěřitelné??
  Spíš asi příznačné 8-o !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. čulík je svině!!!

   Vymazat
  2. můj kolega už před několika lety označil BL termínem "blicí listy", je to svatá pravda

   Vymazat
  3. už za protektorátu se Čechy vyznačovaly velkou hustotou konfidentů všeho druhu

   Vymazat
  4. Čulík ? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej !

   Vymazat
  5. Čulík je bezmeznej Ču..k!!!!!
   Ale co čekat od pablba,kterej fandí zdegenerovanýmu knížeti a alkoholikovi pod drnem....?

   Vymazat
  6. Čulík - kamarád Albrightové, kolaborant s Novým světovým řádem, patron islamistů, protektorátní udavač.

   Vymazat
 4. No nevím jak to bude s jejich územím.
  Předchází si je Američané,dokonce spolupracují s Rusi a Turecko je vyvražďuje.Pokud si neuvědomí,že je Američané potřebují na špinavou práci a kdyby se podařilo Assada vykouřit,tak je Američané stejně hodí přes palubu,nebo Turkům jako kořist.Také to bude i jiný záměr,pomocí Kurdů,získat velký kus Sýrie,kde by stejně vládli Američané a ne Kurdové.

  OdpovědětVymazat
 5. S potlačováním práv Kurdů v Turecku se od dob mládí autora článku, Yekty Uzunoglua, nezměnilo k lepšímu zhola nic.
  Spíš dále zhoršilo. Proti kurdské menšině jsou totiž vedeny zločinné bojové operace stejně jak je proti východoukrajinským vedou kyjevští náckové.
  Jenže!, dnes je turek ze strany EU a všech těch jejích loutkových junckersů a merkelek pokrytecky považován za příkladný vzor dodržování těch euro-atlantských "hodnot".
  To když jej chtějí protlačit do Unie.
  K smíchu to není a pláč nepomůže. I v tomto s námi hrají tu jejich sviňskou hru.

  OdpovědětVymazat
 6. Turecko se nesmí nikdy stát evropským státem,pro-
  tože jím není.Jeho nynější vydírání,podporované i Sobotkou,ukazuje,co je to za verbež.Hlavně že bude
  Sobotka mít prostor pro vyjednávání.(Jak tvrdil).
  Jen neřekl,co bude vyjednávat.Nezapomeňte tu svini
  za gulášek opět volit.V tom případě jste stejní
  vlastizrádci,jako je on,Kalousek,Bělobrádek a řada
  dalších.To si srovnejte se svým svědomím,pokud ale
  nějaké vůbec máte.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Uzunoglu je zločinec který obchodoval s drogama a zbraněma,je to dvojitý agent a diví se že po něm jde policie.Lékaři bez hranic byla buňka CIA a když přestali dávat informace tak je začli bombardovat také...

  OdpovědětVymazat