Reklama

středa 16. března 2016

Západ je nepříjemně zaskočen: Supertank Armata je již ve výrobě!


16.3. 2016 První zprávy
Poté, co byl loni ruský supertank T-14 předveden na Vítězné přehlídce, se mnoho analytiků domnívalo, že šlo jen o prototyp modelu, a k masové výrobě má stále velmi daleko, píše Expert online s odkazem na Wall Street Journal (WSJ).
„Ale nyní, necelý rok po prvním setkání s nejnovějším tankem, ruský obranný komplex nemile překvapil západní vojáky - Armata je už v průmyslové výrobě," uvedly noviny.

Vydání to sdělil generální ředitel Rostech Sergej Čemezov. Když byl novinářem dotázán,„zda nebude zmrazen vývoj tanků typu Armata v souvislosti se snížením rozpočtu ministerstva obrany“, dostal šokující odpověď: „On je již v sériové výrobě."

Podle něj se Kreml „rozhodl neukončit práci na platformě Armata, protože zastavení v jeho průběhu by znamenalo ztrátu hodně peněz".

Ruské ministerstvo obrany ukázalo poprvé nový tank Armata

Těžká pásová platforma Armata se využívá pro tank T-14, těžké bojové vozidlo pěchoty T-15 a obrněný transportér T-16. Kromě výše uvedeného vojenského vybavení, „rodina“ Armaty zahrnuje samohybné dělostřelectvo, nazvané novináři „stíhačem tanků" a je vyzbrojeno 152 mm houfnicí 2S35 Koalice.
První zprávy, Jiří Kouda

26 komentářů :

 1. Armata je opravdu mimořádně pokročilý zbraňový systém, a myslím, že je nejméně o polovinu levnější, než jakýkoli západní ekvivalent. Nicméně zamysleme se nad tím, kolik milionů tun oceli bylo celosvětově už přetvořeno na zbraně a k čemu komu jsou, kdo z toho má zisk. Já ani vy, milí čtenáři, to nejsme. A je úplně fuck, kdo ty zbraně vyrábí, jestli Amík, Germán, Rus, Číňan nebo Brazilec. Vždycky je za tím nějakej pejzatec. Dobrou noc a sladké sny přeje Havrda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Rusko jinou moznost nez zbrojit nema pokud se nechce stat dalsim Chalifatem made in EU und USS Waffen.

   Smazat
  2. A kde jsou ty ussaci a jejich Plechová kavalérie???V PRDELI!!!!!

   Smazat
  3. To 23:48 US plechová kavalerie bohužoužel v prdeli není, tanků Armata je zatím pouze několik desítek kusů. Navíc k přímému střetu US a ruských tanků sotva kdy dojde, maximálně někde v nějaké zástupné válce jako teď v Sýrii. Ja to smutné, ale generálové obou stran zase připravují své armády na minulé války. Přísčtí válka nebude o počtu děl a tanků, ale o vůli nemilosrdně potřít rasového a náboženského nepřítele. Rus to udělá kdykoli, nemá slitování s tím, kdo mu zabíjí krajany. to my jsme slitovní s každým, kdo si vyleje vodu z kecek na Peloponezu a ječí, že je "uprchlík". My to prohrajem, ale já svou kůži prodám zatraceně draho.

   Smazat
  4. ... už zase někdo haraší zbraněmi ? Proč se proboha Rusko takhle samo démonizuje (článek v NR předminulý týden ..) a ztrapňuje ? Tyto zprávy o úžasné armádě, která všechno vždycky vyhraje možná platí pro jejich místní obyvatele - ale proč tyto nesmysly přebíráme i my ?

   Smazat
  5. Máte pravdu, že podobné články jsou zaměřeny především na čtenáře v RF, ale na druhou stranu: V Sýrii se ruská armáda předvedla v tom dobrém světle a na správné straně.Tak bych se být vámi tolik nerozčiloval.

   Smazat
  6. 3:51 my jsem krmeni zase fantazmagoriemi a jiné úžasné armádě, která kam přišla, tam dostala na prdel. A stejně se nám tady naprosto beztrestně prohání její šrot po dálnicích. Jak k tomu přijdou naši dopravci, kteří musí platit mýto a kupovat drahé ekologické vozy kategorie euro6. Určitě nestraním Rusku, ale to opačné vymývání mozku, které tady funguje už 26 rokem na všech úrovních, se vážně zajídá. Běžte už do prdele se všemi stupidními americkými filmy a seriály, které se opakují už 26 let. Kupujeme americký brak a naše kultura už neexistuje.

   Smazat
  7. 3:51-to je jen dobře,že se Rus předvádí,to aby ta negramotná prasnice Langšádlová s poslaneckou imunitou a výjimkou z Branného zákona,její kámoš Štětináč a všichni ti proNATO řiťomilové věděli,do čeho jdou,když chtějí válku....je to taková protiváha těm execírkám pořádaným pro idioty,jako jsou např.ty trapný průjezdy toho us-haraburdí a Dny NATO na letišti v Mošnově,kde se blbečků z Ostravska sejde vždy "neúrekom",až 250.000,ale když se mají porvat o kvartýry ukradený tandemem Sobotka-Bakala,tak se jich tam sejde pět a půl....Ti hlupáci se dovedou porvat a navzájem si rozbíjet ty prázdný makovice jen na fotbale kvůli "baníčku",ale kvůli vlastnímu životu ne....to dopadla ta elita dělnické třídy a hrdinové práce....

   Smazat
 2. 23:58 Nejste sám. Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Rusko má obrovskou výhodu. Má dostatek vlastních surovin a nepotřebuje nic dovážet, na př. železo, které je při výrobě tanků nejvíce potřebné. Takže, když už je T14 ve výrobě, tak při výkonu 20 tanků za 24 hodin v nepřetržitém provozu to dělá 600 kusů za měsíc. A to jen odhaduji, možná jich vyrobí i víc. Takže za krátký čas jich bude dostatek i na prodej. Zákazníci se jen pohrnou. A co se týká využití v dnešní době? Rusko je jednou bude potřebovat, až nám bude nejhůř, k vyčištění Evropy od novodobého fašizmu. Rusko přece na Evropu nikdy nepoužije jaderné zbraně, i když by mohlo, ale Rusko není USA. Jádro má na USA. Proto potřebuje tu T14.

  OdpovědětSmazat
 4. 10:21 No jasně! Rusové jsou vlastně Blaničtí rytíři, kteří přemýšlí jen o tom, jak by nám mohli pomoci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nech si ty blbiny a běž prudit někam mezi své (tj. imbecily)

   Smazat
  2. Jó jó, to se nám to debatuje když máme cenzůrů.

   Smazat
  3. Anonymní17. března 2016 10:21
   sorry, ale tank není škodovka.Ta linka není nastavená na válečnou produkci. Reálných je 20 ks za rok. Maximálně stovka, ale to jsem optimista

   Smazat
 5. Von i Hrabal skocil s okna, potom co se vratil z ameriky...
  A zvony zní /fakt je nikdo neslyší/
  R -5

  OdpovědětSmazat
 6. A to teda potom jó. Sednu si pěkně na zápraží, zapálím si lulku a budu čekat. A až pojede kolem Vladimír Vladimírovič ve svém novém tančíku aby mě zachránil, dám mu zdvořile zabafat a ukážu mu cestu.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak vono to tenkrat v tom pětačtyřicátym bylo ?
  Dedo 2, vite ?

  R- 5 /s garmoškou v kufru/

  OdpovědětSmazat
 8. Soudruzi,
  složte se a kupte si Armatu. Pomůžete krachujícímu ruskému hospodářství a můžete se s ní promenádovat na prvomájových průvodech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč bych utrácel, to ti raději nakopu prdel a je to zadarmo!!!!

   Smazat
  2. A já tlamu aby už od tebe ty cype byl klid.

   Smazat
 9. Ja je uz kopu... a jde to celkem snadno.
  Bojuj tam kde stojis. Tecka. Žižka.
  Vy tady tem JXXD taky zatapite.
  R- 5

  OdpovědětSmazat
 10. PS: jo, je to tajenka...
  /Rezawá klika od zakristie/

  R- Alpine /5 rychlostí, jede dobře/

  OdpovědětSmazat
 11. Naposled, než jsem odejel na výstavu, jsem přispíval ve 12:50. Blanické rytíře jsem do toho zamotal v reakci na naivitu a možná fanatismus pisatele přede mnou. Nechtěl jsem na nikoho útočit, ale setkal jsem se s okamžitou urážkou a následnou cenzurou. Dnes je krásný den, nebudu si jeho zbytek s vámi kazit. Měj se hezky R-5

  OdpovědětSmazat
 12. Krásně nám dnes svítí Nibiru :-)
  Ja se neurazim...
  Taky se mej 15:39
  R- 5 /cabrio - dnes/

  OdpovědětSmazat
 13. nesouhlasím se zbrojením ! Je to jen vydírání peněz z daňových poplatníků, aby nadlidé co velí světu, měli ještě víc.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.