Reklama

.

.

úterý 29. března 2016

Západ pomohl Ukrajincům a Ukrajině do hrobu

Václav Umlauf 29.3.2016 E-republika

Jistěže za všechno může Putin. Tento geniální stratég si na Majdanu postřílel vlastní lidi vlastními lidmi, aby svrhl vlastního prezidenta a premiéra a nastolil Nulandistán spravovaný skrze NATO, USA a EU.


Podívejme se na poslední kolo komedie ohledně Porošenkovy pučistické vlády, tentokrát nikoliv očima fašismu a nepotrestaných válečných zločinů. O obětech fašistického režimu jsme psali dost a dost. Byli jsme prvním českým médiem, které dva dny po upálení lidí v Oděse zaživa (2.5. 2014) předpovídalo vznik války na Ukrajině (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Za měsíc budeme slavit druhé výročí a ze zločinců pochopitelně nebyl nikdo potrestán. Vyšetřování pod dozorem EU a za blahovolného nezájmu Amnesty International skončilo, zapomeňte. Podle našich médií se vlastně ani nic nestalo, takže proč se vzrušovat.
 

Řízený ekonomický rozvrat země

Na Ukrajině chce nyní vládnout nějaká Natalie Jaresko. V současné době je tato občanka USA, narozená v USA, jen ministryně financí. Během Majdanu o ní nebylo ani slova. Byla americkou občankou, což ji v pučistickém režimu nacionálního fašismu vylučovalo z podílu na vládě. Ejhle, tato dáma nyní usiluje o premiérské křeslo a o diktátorské pravomoci. Její hlavní argument je ten, že v rozpadlé Ukrajině je třeba tzv. "vlády expertů a technokratů". Tak se na výkon těchto západních expertů podívejme blíže, abychom už nyní věděli, proč k nám přijdou uprchlíci z Ukrajiny.

Jak známo, ideologie je o žvanění a ekonomika o číslech. Tak se podívejme na zlatá léta západního hospodaření na Ukrajině, kdy byla tato země rozkrádána nikoliv proruskými oligarchy, ale prozápadními, včetně amerických bank. Klíčový syntetický graf je tento.
Nejprve se podívejte na modré tečky, které ukazují růst HDP za vlády proruského premiéra Azarova, který sledoval kombinovanou cestu země směrem k EU a k Rusku. Pád do propasti ukazuje období po Majdanu, kdy převzala otěže neoliberální parta privatizátorů a vojenských poradců EU, USA a NATO. S tím souvisí druhý graf dluhové rapsódie v modré, která ukazuje současný bankrot státu. To se prosím děje pod vedením oné US-dámy, která tento ekonomický Nulandistán vede pilně do hrobu, tentokrát ekonomického. Nakonec je z grafu důležitá oranžová čára, která ukazuje, že interní hospodářství země nebylo v tak špatném stavu jako její zahraničně-politické vztahy. Suma sumárum, graf ukazuje, že není třeba dotyčnou zemi bombardovat a podporovat v ní terorismus, jako v Sýrii a Libyi. Západní banksteři a poradci vyřídili Ukrajinu stejně spolehlivě, jako v EU bankovní Trojka zařízla Řecko.

Jak se takové zaříznutí ovce provede, pochopitelně po jejím kompletním ostříhání? Na to se podívejte na další graf, který ukazuje rozložení a dynamiku ukrajinského státního dluhu v rozmezí let 2007-2015.
Graf ukazuje, že Ukrajině od roku 2010 opravdu hrozila dluhová past a Západ se pilně postaral, aby včas správně zaklapla. V Rusku se to nepodařilo, ale Rusové měli opravdu namále. Dnes zbyl jen vztek Západu nad promarněnou šancí vyrabovat surovinově nejbohatší zemi na světě a strach z toho, co přijde po pádu dolaru a po nástupu zemí BRICS. Externí veřejný dluh ovšem eskaloval po Majdanu, ale to je celkem zbytečné zdůrazňovat. Cílem Západu bylo vytvořit z Ukrajiny vojenskou a ekonomickou kolonii spravovanou západními bankami na zvedání telefonu z Washingtonu nebo z Bruselu. Předtím sem volali Rusové z Moskvy. Ale jak je vidět, za mnohem lepších ekonomických vztahů a podmínek. Poslední graf ukazuje současný finanční bankrot Ukrajiny.
Podívejte se na růst dluhu po 2011, kterému by měl odpovídat stejný růst HDP. Ten šel ovšem přesně v obráceném poměru dolů, viz první graf. Klíčový graf představuje žlutá křivka, která ukazuje růst vnějších dluhů státu po 2014, tedy nikoliv občanů a podniků. Ostatní grafy ukazují, že jiné formy dluhů rostly mnohem pomaleji. Kyjevští janičáři a pučisté prostě a jednoduše celý stát zničili.

Důsledek dalšího "failed state", neboli rozpadlého státu hned za našimi bývalými federálnímu hranicemi, je celkem zřejmý a budeme se mu dále věnovat. Je třeba s předstihem vědět, odkud k nám přijde další vlna uprchlíků a proč. Jistěže za všechno může Putin. Tento geniální stratég si na Majdanu postřílel vlastní lidi vlastními lidmi, aby svrhl vlastního prezidenta a premiéra a nastolil Nulandistán spravovaný skrze NATO, USA a EU. A my teď máme ušlechtilé starosti, jak tuto zemi dát do pořádku. Ale pokud to náhodou bylo jinak, je dobré o tom vědět.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

14 komentářů :

 1. Č.R. dodala také podporovatele zla p.Štětinu.Musí se zodpovídat a ne sedět v parlamentu EU

  OdpovědětVymazat
 2. Ukrajinu vyrabovat mohli. Vzali to jako generalni zkousku nna Rusko. Jenze rusko je centralizovany a silou rizeny stat, tam ty Majdany nejak nelze protlacit... Nevim, co bude po Putinovi, a nevi to nikdo, ale dokud tam bude on, Rusko bude i pres vsechny potize a protivenstvi jen a jen posilovat, i kdyz to bude za cenu velkych vnitrnich obeti, tak jak to v Rusku vlastne je cele jeho dejiny... Nedelam si iluze o imperialnich ambicih Ruska, kazda velmoc je ma a kazda velmoc haji sve zajmy, ale nemuzu si pomoct, nejak necitim to ohrozeni temi ruskymi tanky, co se na nas v tisicovych mnozstvich pry chystaji... Ja jen vim, ze mi hrozi, ze za barakem mi vyroste klarinet s hulakajicim muzeinem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja 19:13 jeste dodam, ze to, ze si Ukrajinci nechali vyrabovat svou zemi, to svedci jen o jejich naproste nezralosti a naivite a vlastne i o jejich neschopnosti k samostatne statni existenci. Jejich stat je uz jen papirova polozka, nepatri jim krome radiaci zamoreneho Cernobylu uz vlastne skoro nic. Takze si to uzijte, ba
   nderovci. Ale je dost smutne, ze my jsme na tom po 25 letech po zmene rezimu dost podobne, jen nam nebouch ten Temelin... Netouzim po navratu rudochu, me rodine dost ublizili, ale to , co tu mame dneska, pro to jsem klicema nezvonil...

   Vymazat
  2. Nedejte se oklamat falešnými termíny jako "imperiální ambice". Jde o sjednocení světa pod nějakou lidskou koncepcí, opačně to povede k záhubě. Západ je ovládán ve známe historii zločinci používající metodu rozděluj a panuj a je to naprosto zřejmý fakt a je to cesta záhuby. Rusko naopak se zase snaží ve všech připojených oblastech budovat státnost a místní elity po celou dobu historie (můžete si ověřit z dostupných faktů) mají přístup ke kariéře v "impériu". Všimněte si, že Rusko do připojených oblastí investuje a dotuje je, kdežto západ z připojených oblastí dělá méněcenné kolonie a vysává je, což je dlouhodobě neudržitelné. Ještě si všimněte, kdy se národy začleňují do Ruska je to v případě když již teče do bot, když jim hrozí genocida a vyhlazení (jako na Krymu). Je to boj, všimněte si, že západ se neustále snaží po celou dobu zničit a rozložit Rusko. Vytvořil "Banderovský projekt" již za Rakouska-Uherska, poslal tam Lenina, pak Hitlera, v Norsku a Finsku bránil dlouho vytvoření státnosti, aby se elita nemohla propojit s Ruskem. Jo všechny národy začleněné do Rusko si uchovali svoji kulturu a rodnou řeč. (Například na Ukrajině už uvažují o výměně azbuky za latinku).

   V Rusku jsou problémy a Ruská se duše ptá boha co mám dělat, což je výhoda, ale i nevýhoda, protože s nadšením do sebe nasává novinky a novosti z okolního světa, ale pak to nějak zvládne, přetvoří a přežije silnější. S tím chlastem je to taky trochu jinak, když si najdete historické statistiky a další údaje zjistíte, že to byla plánovaná genocida, zblbla se lidem hlava, že to je kulturní popíjet.

   Ještě k tomu impériu, to ze západu byli dovezeny tyhle choutky, měla proběhnout celosvětová revoluce, ale Lenin trochu vypekl zednářům rybník, když stanovil tezi, že socialismus se může budovat v jedné zemi a uzavřel mír. Zednáři již chtěli obsadit celý svět a proto do marxistického balamutění zakomponovali, že revoluce musí proběhnout na celé zeměkouli najednou. Mimochodem než se podařilo stranu očistit bylo v ní až 70% zednářů.

   Je to takový hrubý nástřel, snad se Vám podaří se trochu podle toho zorientovat. Rusko si neidealizuji a žít bych tam šel pouze pokud nebude zbytí, a to když se podaří celou Evropu islamizovat, ale současné trendy zatím dávají šanci, že se tomu vyhneme.

   Vymazat
 3. Přátelé ještě,že na konci každého potrubí dnes je náš car a jeho blahorodí PUTIN a tak nám zima nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vis co? Podivej se na mapu a zkus si predstavit, odkud od jinud chces ten plyn tahat? Z Arabskeho poloostrova? Kudy? Pres Turecko? Dnes, v tehle dobe? Z Norska? Norove nam misto sveho plynu dodali jimi prekoupeny rusky plyn, oni sami uz maji tak akorat pro svou spotrebu tak na 15-20 let, malo se to vi... Nevytezi si vlastni zeleznou zasobu. Rus potrebuje plyn prodat, my ho potrebujen koupit, nebud naivni, valka se nevyplati nikomu.

   Vymazat
  2. Ty si taky génius informací, nesmíš sežrat každou sraačku, kterou ti v pražskévšivárně na briefingu naservírují mezi uši. Gazprom se podílí 39 procenty na dodávkách do Evropy. Takže ne na konci každého potrubí jsou Rusové. Ani cara tam nemají, to ti asi nacpali do hlavy ti tvoji kávoši pravdoláskařsští, kteří se pořád opájejí provedením bolševické revoluce, kterou v padesátých letech zpackali (bohudík). Di se vychcat, napiš si úkoly, ať tě zejtra ušitelka nevytahá za uši, popros rodiče, ať ti nafackují a mazej spát.

   Vymazat
  3. 19:17 pro vás už existuje nový termín "havlárna", škoda písmenek na dvojsloví pražská kavárna

   Vymazat
 4. Ten pablb a sympatizant prapory Azov a jemu podobný byli na školení na velvysranectví u Šapita a každej z nich má slíbenou osobní audienci u Jacehňupa,Porochčenka a jinej banderovskejch sviní!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Letos neexistuje zásadnější postoj evropského politika, než-li projev Orbána. Ostatní vystoupení politiků EU stojí za pendrek. Orbánův projev by si měl osvojit každý, kdo chce zůstat žít v Evropě i v budoucnu: http://pravyprostor.cz/viktor-orban-nastal-cas-postavit-se-na-odpor/

  OdpovědětVymazat
 6. No a nádejný nový minister financií Ivanko Mikloš Ukrajinu už dorazí, podľa jeho nominácie vidieť, že ešte sa dá z Ukrajinu niečo vytažit

  OdpovědětVymazat
 7. Je to trochu mimo téma, ale ... Napsat k výročí upálených lidí v Oděse --- "budeme slavit druhé výročí" ---- to snad přece jen ne!!! Možná Štětina, Kocáb, Schwarzenberg a pár dalších.

  OdpovědětVymazat
 8. To bylo jasné hned od Majdanu ,že bez přátelského a spolupracujícího Ruska bude Ukrajina v řiti.Jednou se bude muset Ukrajina vrátit na tuto cestu ,ale musí to provést sami Ukrajinci.I když mám pochybnosti ,jestli na Ukrajině existuje aspon jeden slušný nezkorumpovaný politik

  OdpovědětVymazat
 9. Štětina - to je fašistickej hnůj a ukronácek.A mimo jiné politik.Jak paradoxní.Kašpáýrek a tajtrlík....

  OdpovědětVymazat