Reklama

.

.

středa 23. března 2016

Že by ČT již přešla na inkluzi?...

Michal Kotyk
23.3. 2016   Rukojmí
Když jsem se včera díval na Události ČT, abych ukojil mou touhu po informacích, tak jsem značně znervózněl. Pomalu jsem měl pocit, že mne někdo zkouší zda nejsem mentálně postižený.

Velice dobře vím, že teroristické útoky v Bruselu byly velkou zátěží pro novináře, ty televizní zvláště. Něco o tom vím, více jak třicet let jsem se tím živil. A takový den jako včera dá jednomu zabrat. Mám tedy něco jako soucit s „kolegy“. Včera mne ale zklamali. Tedy ti v Událostech od 19:00, prostě hlavní zprávy. Nějak jsem měl pocit, že nechápou, že chápu.

Vsadím se, že jsem si během půl hodiny v podstatě musel vše vyslechnout nejméně třikrát. Ke konci jsem už dokonce předříkával. Měl jsem skutečnou radost sám ze sebe. A ty obrázky jsem už také znal nazpaměť. Dokázal jsem je již samostatně komentovat. Pochopitelně, že jsem byl hrdý na to, že asi nejsem mentálně postižený.

Ale pak jsem se naštval. Jsou Události opravdu zkouškou mé inteligence? Nebo je to nová forma příspěvku pro to inkluzivní vzdělávání? Tedy mám se jako solidárně zapojit i já? Tedy s ohledem na pomalu chápající diváky? Dobrá, jsem člověk tolerantní, ale je to skutečně nutné?

A nebylo by možné produkovat jiné „Události“ pro ty normálně chápající? Já se klidně podřídím. Podívám se později, či na jiném kanálu. Docela bych to přivítal. Rád se dovím co je ve světě nového. Zatím si vypomáhám německou televizí. Není to špatné. Stručné a jasné. No prostě Němci. BBC moc nemusím a CNN nemám rád, protože tam na mne strašně řvou.

Rád bych tedy, pokud se tady mám cítit jako doma, kdybych mohl být informován česky. Nemám moc velké nároky. Může to být klidně tak dlouhé jako teď, ale srozumitelné. A taky bych byl právě rád, kdyby bylo možno brát ohled na to, že chápu celkem normálně. Tedy stačí, když to důležité bude vysloveno jenom jednou a pokud možno s patřičnými obrázky. Ty prosím také uveřejňovat v nějaké souvislosti s textem.

Nevím, kdysi se tomu říkalo profesionální novinářská práce. Možná, že se to dnes jmenuje jinak, možná, že se změnila i podstata samotného pojmu. Ach, teď mi napadá, zde nejsem přeci jenom mentálně postižený. Vždyť já tady žebroním o něco, za co vlastně platím. To jsou přeci ty televizní poplatky. Jsem to ale hlupák. Vlastně tady píšu asi nesmysly.

Měl bych to zahodit. Na druhé straně se ptám, zda se nemohu chovat jako ti „kolegové“ z ČT. Když už jsem se tolik snažil s tím ťukáním do klávesnice, tak to přeci nezahodím. Vždyť mohu také vysílat. Konec konců to dělám zadarmo. Nikomu netahám peníze z kapsy.

Takže co? Nic. Prostě to pustím do světa. A nikdo si nemůže stěžovat. Nikdo mne také neplatí za to, abych lidi informoval, nebo dokonce vzdělával. Nejsem přeci žádný veřejnoprávní zdroj informací.

23 komentářů :

 1. A co tím chtěl básník říct ? Díval jsem se na televizi taky a nic takového mne tedy fakt nenapadlo .. to už nemáte jiné dopisovatele a musíte publikovat jakoukoli blbinu ????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, prostě si ten článek přečtěte znovu, hezky pomalu a u těch pojmů, které vám nebudou dostatečně jasné, nahlédněte do slovníku.

   Vymazat
  2. Zkus se zeptat (sám sebe) proč tě teda fakt nic takového nenapadlo. Odpovědi se zřejmě nedočkáš. Ale i to o něčem svědčí. Úspěchem je nakonec i teda fakt, že umíš trochu číst.

   Vymazat
  3. já si tohoto "fenoménu" všiml už dávno u různých jiných pořadů (většinou tedy pocházejících zpoza velké louže) - jednu a tu samou scénu opakují několikrát za sebou, občas se k ní vrátí...

   já tomu prostě říkám "vysílání pro blbé" ;-), aby jim něco neuniklo... A má to i tu výhodu, že se toho může natočit méně, hezky se tím opakováním pořad prodlouží...

   Vymazat
  4. 13:41 Zrovna jsem chtěl napsat totéž. Jasně to vypovídá o tom, kde jsou čeští redaktoři školeni ve vymývání mozků a jak potom do prázdných hlav nalít žádoucí obsah. V tomto případě rozhodně neplatí "Opakování je matka moudrosti". Zde je spíše na místě "Opakování je potomkem blbosti".

   Vymazat
  5. Já se na ty magory z ČT vůbec nedívám.Jen mě pořádně sere,že jim musím platit poplatky. Je to jako kdybych musel platit za benzín, který neprojedu. No dlouho už to trvat nebude.

   Vymazat
  6. Proč se lidé na fotkách z místa "atentátu" smějí???
   www.svetkolemnas.cz Tyto důkazy vás přesvědčí, že bruselské útoky jsou opět uměle vytvořené tajnými službami k vyvolání strachu.

   Vymazat
 2. Autor příspěvku řekl to , co po shlédnutí zpráv na ČT pociťuje každý normální občan ČR . Stejně jako autor i já si doplňují informace poslechem německé , francouzské , ruské a slovenské televize . Copak v ČT si myslí , že český národ je houf primitívů a hlupáků ? Už je snad na čase přestat s nesmyslnymi kydy a hodnoceními situací doma i ve světě podle pošahaných pravidel " pražské ksvárny " , ne ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém ČT je v tom, že podklady pro každodenní propagandu asi dostávají jenom z amerických zdrojů a Američané jak známo mají "jinou kvalitu" ovčanů. Postupnou výchovou se na americké ovčany dotáhneme i tady v Čechách, ale chce to čas.

   Vymazat
 3. Pohrdání ČT ovčany se vůbec nedivím, co jiného k nim mohou cítit, když volí to co volí a místo lynče chodí na Kavky žádat o autogramy ...

  OdpovědětVymazat
 4. Všimněte si, že jak politici, tak media zaujímají tzv. kruhovou obranu. Vědí, že se brání přesile a že bude změna. Není to dobrá zpráva? Chvíli budou kopat jak umírající(v jejich případě chcípajíc) kobyla s modlitbou-díky za každé nové ráno ve funkci. Jednou však "nové ráno" nepřijde pro ně ale pro nás!

  OdpovědětVymazat
 5. Mimochodem;
  kde je zase Nick Honolulu?
  A Vlastimil!?
  chlapci ozvěte se !!!
  vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. agenti provokatéři dnes slouží s flintama v ulicích

   Vymazat
  2. "vlaštovko", Vlastimil nevím ale "honolulu" je jistě zaneprázdněn volební agitací za Trumpa. Jistě si najde chvilku na sdílení zážitků.

   Vymazat
  3. Pražská vlaštovko, mně nesháníš a nechybím Ti?!
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
 6. na ČT se dívám sporadicky, ale jestli mně tam dnes někdo chybí, tak je etalon masmediální pravdy 1 borek nepřekonatelný

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Borak nevidět, přecházím na etalon Spadlé ucho (Kubal). Jde také o velmi silnou jednotku opisování od amíků, demagogie a hlouposti.

   Vymazat
 7. Pozoruji, že zejména dnešní "později narození" mají trochu potíže s pochopením smyslu. P í s m e n k a dokáží přečíst, ale k porozumění textu občas potřebují výkladový slovník. Doporučuji tento
  http://www.nechybujte.cz/slovnik-soucasne-cestiny

  OdpovědětVymazat
 8. Na čt24 je žalno pohledět. Důležité věci přefrnknou a věnují pak několik minut divadelním premiérám nebo regionálním starostem nějaké obce. Přepínám kolem 19.20 na TA3, je to o mnoho lepší zpravodajství.
  ČT působí už skutečně dementně, úplně stejně jako v 80.letech minulého století.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je smutné,když chcete "dostat"kvalitní a ne jednostranné zpravodajství,tak musíte na jiné a ne české vysílání a i na internetové stránky,přičemž kdo tyto možnosti nemá,je tak dezinformován,jako ti naši kavárenští povaleči.

   Vymazat
 9. ČT vsadila na mládež, jako Mládež vede ČT. Analytičky parlamentního dění, katastrofy v Bruselu a složitých mezinárodních jevů jsou teď dívky které jakoby před krátkou dobu ukončily školu.Na zkušené komentátory se musíte dívat v zahraničních televizích. Přečtou co jim někdo napíše a tváří se velice, velice důležitě. Na ČT24 zase každý druhý týden Tvarůžková, jejíž otázky proti Rusku, pro imigranty a celkově jakoby ještě napravo od tzv.pravice si může posluchač domyslet ještě než je vysloví.

  OdpovědětVymazat
 10. Železná zásada pro blbé Američany se možná do Evropy až tolik nehodí.
  Řekni co chceš říct, řekni to, řekni co jsi řekl.

  OdpovědětVymazat