Reklama

.

.

sobota 5. března 2016

Zpráva NATO: VKS RF podstatně předčily síly aliance v Sýrii


5. 2. 2016   zdroj a zdroj
Stratégové Severoatlantická aliance se připravují vyvodit závěry z neúspěchu své vojenské operace v Sýrii. Vojenský blok NATO vyslal do Syrské arabské republiky daleko více letadel než RF, ale protiteroristická operace Leteckých a kosmických sil Ruska dosahuje mnohem lepších výsledků díky dovednostem ruských pilotů a síle bojové techniky. 5. března o tom píše německý časopis Focus s odkazem na tajnou analytickou zprávu.


Ve zprávě je řečeno, že pouze 40 ruských stíhaček, které jsou dislokovány na letišti Hmeimim v syrské provincii Latakia, činí až 75 bojových vzletů během 24 hodin. Přitom pokaždé zasazují bojové letouny VKS RF "přesné a efektivní údery na pozice DAEŠ".

Síly NATO mají celkem 180 bojových letadel. Ale každý den zničí pouze 20 cílů. Jaké cíle to konkrétně jsou, není upřesněno.

Kromě toho používají VKS RF v Sýrii nejmodernější techniku. Do Sýrie byla například vyslána čtyři letadla Su-35, která, podle hodnocení expertů NATO, převyšují většinu západních modelů letadel.

Zpráva NATO také uvádí, že Moskva aktivně používá informace syrské letecké rozvědky a údaje ruských zvláštních služeb, které průběžně oznamují strategicky důležité objekty teroristů.

Analytici Severoatlantické aliance podotýkají, že právě vojenská operace RF přinutila teroristy skupiny DAEŠ prchat s obsazených území v Sýrii a přerušit "tvrdou demonstraci síly".

Podle údajů německého listu není ve zprávě NATO ani slova o tom, že by VKS RF zasazovaly údery na civilní infrastrukturu Sýrie, což má vést k četným obětem mezi civilním obyvatelstvem. Západní politici však neustále opakují právě toto.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Rusové dosahují daleko lepších výsledků, protože úzce spolupracují s vládní armádou, Hisbaláhem a Kurdy a jejich zpravodajskými strukturami na územích okupovaných islamisty. Zbraně, které nasadili Rusové proti Islámskému státu a dalším islamistickým uskupením jsou většinou ze starší generace, nepředstavují technologickou špičku, ale přesto je jejich účinek velmi zřetelný. Kdo má podporu lidu, ten většinou vítězí. Marek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejen proto dosahují lepších výsledků, ale i proto, že opravdu chtějí. Nepotřebují nic předstírat.

   Vymazat
 2. Islamisty je potřeba vyzabíjet do posledního, at´již tvrdý a nebo mírný, aby nám tu potom v česku neseděli na nezaměstnanecké podpoře, a brali peníze za to, že nám tu budou oplodńovat Žilkovu

  OdpovědětVymazat
 3. No, jenom podle počtu letadel a zničených cílů za den to vypadá že jsou Rusi o řád úspěšnější. Ale je takové hodnocení spravedlivé?

  Ono se to Rusům bojuje! Zaměří cíl, pošlou letadlo, shodí bombu, bum, zničí cíl, udělají si čárku, a hned nanovo. To je jednoduché, to už umí na počítači s těma hrama střílečkama každý školák. Američani to mají nesrovnatelně obtížnější, a to by se jim mělo taky uznat.

  Assad jim nedovolil plynovod pro Evropu aby odstavili Rusko, nemá zájem o jejich demokracii atd, atd, tak ho potřebují zničit. Přímo, to by jim nespolklo ani OSN, ani světová veřejnost. Ale může to udělat Daeš, kterou si i k tomuto vyšlechtili, vykrmili, vycvičili, zásobili. A zároveň už několik let proti ní, jakožto teroristům, musí vést a vedou válku. Ale toto skloubit dohromady, to je přece setsakramentsky obtížné.

  Na příklad, vezměme nálet na jejich objekt. Někdy jim potřebují shodit peníze, někdy zbraně, někdy munici, někdy nějaké zásoby, ale často taky nějakou tu bombu, aby se neřeklo. A jak to skloubit? Když jde o bomby, musí je včas varovat. Nebo, jak jim shodit zbraně aby se to nedověděl prezident Iráku a nevyžvanil to celému světu?
  A v poslední době je to zvlášť obtížné, nejen pro přítomnost Rusů jako svědků. Mají-li zničit velitelské stanoviště, musí v něm zabít náčelníky kteří by mohli pozděj moc mluvit, nemí ublížit jiným které potřebují zachránit pro nasazení jinde (nějak je dostat do Turecka, Lybie, Evropy, pozděj Ruska atd.), a co nejhorší, zároveň jim udělat nějaké škody, a současně nenarušit transporty kradené ropy do Turecka atd.. Provádět bombový nálet, a současně je neoslabit když bojují proti tomu Assadovi. Z takových požadavků zaráz jim musí jít doslova hlava kolem.
  A to neuvažuji o jejich masivní podpoře opozice, která má bojovat proti DAEŠ pokud možno jakoby, a současně proti Asadovi pokud možno nejakoby.

  Je tedy otázkou, jestli hodnocení úspěšnosti pouze podle počtu náletů, a nebrat v úvahu jejich zmíněnou náročnost pro západní koalici, není trochu nespravedlivé. Nemyslíte?
  (A bez obav, já si to nemyslím,) Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice trefné! Navíc, jestli vzpomínáte, Štětina a jeho kamarádi vykřikovali, že Rusku je třeba ukázat sílu, atd. Jak vidět, ono to platí, ale na ty naše "demokraty" a na ty "naše bastardy".

   Vymazat
 4. V tom nadpisu: Síly aliance...to se myslí včetně ISIL??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi ano, alespoň já to tak chápu. Přeci přítel našeho přítele je i náš přítel. = USA - Saúdská Arábie - ISIL

   Vymazat
 5. JJ, štětina, Bush, Blair, Šárkozy, Berlusconi a podobní lumpové by byli v každé trochu slušné demokracii stíháni pro podněcování k útočné válce, či podněcování k ní. Osináč-Isináč a jeho kumpání by byli stíháni národním soudem (§ 400 a násl. trestného zákoníku), ti ostatní mezinárodním soudem za zločiny proti míru. Ale to by musely být hodnoty nejen v hubách, ale i v mysli a srdci. Ne prázdné fráze sloužící k odůvodňování válečných zločinů.

  OdpovědětVymazat
 6. Zřejmě je jiná motivace bojovat jen za žold a jiná bojovat sice taky za žold a navíc přesvědčení.

  OdpovědětVymazat
 7. Ano bojovat za vlast je jiná, ale jít znovu strádat za Evropu bude těžké.Musí se spojit Frantíci , jako za de Golla.opustit NATO.Ale rychle než bude pozdě.ČR už neseženeš střelivo.

  OdpovědětVymazat