Reklama

.

.

pátek 15. dubna 2016

Babiš je Babiš, má také máslo na hlavě, ale jeho lidé mu připravili něco, co dlouho v PČR nezaznělo a zaznít mělo

15.4.2016  přišlo internetem resp. z Poslanecké sněmovny

Čekal jsem, že se každý poslanec, který z řečniště poslanecké sněmovny tak zásadově odsuzoval A. Babiše, na úvod omluví občanům České republiky za sebe a za stranu, kterou reprezentuje, za to, že Poslanecká sněmovna PČR po více než dvě desetiletí pokrývala bez zaváhání mlčením kauzy, které A. Babiš vyjmenoval ve svém projevu a které občany ČR stály stovky miliard korun?

Výňatky z vystoupení A. Babiše:... Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...)

... Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (…) Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA*/, kde jste to rozkradli po druhé

... A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS!

... ČKA nás stála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů.

... A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda.
Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti.

... A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům?

... Celkem Češi - daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci?

... Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes. Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.

... Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit - o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo?

... A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky?
Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun.

... Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. (...)
Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou, a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu?

... Privatizace OKD. (…) Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano, vážení horníci, 110 mld. korun.

... A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků. Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili… atd."


*/ Česká konsolidační agentura

31 komentářů :

 1. pozor toto není projev nesnášenlivosti ani vyvolaní nenávisti,/navrhuji ,postřílet pochcat a zahrabat/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slogan pod kterým se demokraticky rozkradl, v přepočtu na dnešní ceny, státní majetek ve výši 6 bilionů korun zněl: "KOMUNISTI KRADLI" a všichni, kteří si jen trouchu dovolili tento stav kritizovat, byli označení za "KOMOUŠE". Při celkové hodnotě rozkradeného státního majetku po roce 1989 + současného státního dluhu, dluhu měst a obcí a dluhu občanů ČR, což činí celkem 4,6 bilionů korun, je tady jasná odpověď, jak je možné, že za komunistů, byla zdravotní péče zdarma, byty první kategorie se přidělovaly be toho aby se člověk musel zadlužit na celý život a vydělávali na něm exekutoři, banky a lichváři, každý měl práci, bezdomovectví, nezaměstnanost, exekuce, osobní bankrot, byly zcela neznámé pojmy. Takže? DOBŘE UŽ BYLO!

   Vymazat
  2. KOMUNISTICKÝ ZBOHATLÍK PAN ANO,BUDE LÍP
   PRÝ DOSTAL ZA ÚKOL OD ŠEFŮ Z NWO NASTOLIT

   Finanční oligarchickou tyranii.Vidíme to všichni tím,že bez odporu souhlasí se snižováním našich platů, důchodů a vykrádáním našich úspor a to prostřednictvím ČNB,po stovkách miliard,kdy tamní banksteři nekrytě tisknoucí o závod naši měnu, nejsou postaveni za to před soud,který by si už dokázal vyžádat posudky proč na dotaz o použité metodě odhadu deflačních tendencí nedokáže ČNB odpovědět.

   Důvodem je,ře žádná bankovní metodika měření inflace a deflace není odborně způsobilá a argumentačně udržitelná protože MEMŮŽE obsahovat proměnné,jeř by odhalily pravou podstatu zvrácené motivace a exkluzivní pozice ČNB.JEDNÁ SE TEDY O PODVOD NA VŠECH OBYVATELÍCH ČR A ZŘEJMĚ BY STAČILO,ABY KAŽDY Z DOMORODCŮ PODAL NA TY BANKSTERY TRESTNÍ OZNÁMENÍ.Proč to neudělá právě financmajstr,který PRÝ nemá peníze a zdůvodnuje to tím,že mu je všichni ukradli,jak si stěžuje celému světu v článku na tu křiváckou polit.třidu,která stačila jeho finance zdemolovat,ale on nic proti tomu sám neudělá,akorát prý poslal do EU svou zástupkyni,aby odtamtud nařidila CENZURU a zákon o CENZUŘE to prý už dokáže schválit.

   Vymazat
 2. Tak Ti opravdu mají co mu vyčítat. Hlavně Kalousek. A ještě by mohl konečně promluvit Rath jak to bylo s korupcičkou v ČSSD a už nebude o ničem pochyb. No a co třeba takové restituce církví, kolik ta sranda vlastně stojí ročně a kolik z toho odteče do nenasytných kapes pánů z TOP 09 a jejich kumpánů. Co Blanka a Mazánek? Co Opencarta a jízdenky pražského dopravního podniku na Panenských ostrovech? Co z toho občan, daňový poplatním vlastně má. Jen už to prádlo konečně vyperte ať se dozvíme kolik si napakoval klan Topolánek-Julínek-Nečas-Nagyová-Němcová, jen už nám konečně řekněte co nás stál Brčál, Jcques, Vávra a spol nebo klany rodin Diensbeerů, Havlů, Vondrů. Pročpak nám pan Šapiro a jeho CIA neřekne kam miží 26 let peníze ne ve velkém ale přímo astronomickém měřítku. Copak kauzička s privatizací a rozkšeftováním Plzeňské Škodovky,Plzeňské banky, Kladna a řady dalších podniků a co ČKD a pak O2 aréna, neuvěřitelný krach hazardu krach Sazky. Samá náhodička a nikdo o tom debatu nepožadoval.Divné že? Kdyby se to mělo soudit po právu, tak pro tyhle "ekonomy" by museli postavit další věznici a otevřít nový kamenolom. Nebo ta prasata postavit nahá na gumový člun a poslat do Afriky ať tam dělají demokratůru.

  OdpovědětVymazat
 3. V tištěné formě si to užívám lépe než při poslechu. Stáhnout, vytisknout, užívat ve volbách na plakátech, v diskuzích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Voliči 2017, nebuďte naivní.Nenechte se oklamat líbivými slovíčky předsedy. Jeho kritika poměrů vám lichotí. On ale něco jiného říká, a něco jiného dělá. Vždyť i on zvedl na podzim ruku ve vládě pro kvóty, společně se Sobotkou, pro přijetí 3091 Arabů do r. 2017. Strana ANO je skrznaskrz prolezlá eurohujery, kariéristy a národními zrádci. Až se dorvou k moci, začnou se chovat úplně stejně, jako ČSSD. Babišův spolutvůrce politiky, jeho zahraničněpolitický konzultant Macháček (*1965,Praha) řekl: "Škoda, že EU nevede někdo takový, jako Soros - má všech pět pohromadě, nadhled a vizi." (Soros Evropě doporučuje přijímat pevnou kvótu 300-500 000 migrantů ročně). Novinář Macháček je předsedou správní rady think-tanku Institutu pro politiku a společnost založenou předloni hnutím ANO. Institut slouží jako ideologická a programová základna pro výchovu nových politiků hnutí ANO. Macháček v minulosti působil jako předseda správní rady Knihovny Václava Havla a jako předseda správní rady Transparency International. Za rok 2009 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropu-by-mel-ridit-George-Soros-ten-ma-filipa-Toto-vazne-doporucuje-sef-Babisova-institutu-430999

   Vymazat
  2. 15:02- asi jste mne nepochopil, já hlas Babišovi nedám, ale jako ministr financí ví o čem mluví. Ve volbách se budou vytahovat kostlivci ze skříně. Babiš možná vyhraje ale "tradiční" strany odejdou do historie. Ani Babiš nemá vítězství jisté, to ale ani (raději) nedomýšlím.

   Vymazat
  3. 15:02 Jsem téhož názoru.
   Jestli se začneme hrabat v ekonomických tunelech, budeme o málo později skalpováni přistěhovalci.

   Babiš sám jediný by mohl být vynikající ministr financí, ale k čemu nám bude klesající dluh, když nám a našim dětem začíná jít o krk. A to také "za asistence" Babiše.
   Jako nepatrný příklad z mnoha:

   http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14653-to-je-pruser-katastrofa-cr-v-ohrozeni-tohle-se-nam-sem-vali-je-to-desive-mladi-bojovnici-isil-zverstva-tajne-sluzby-prinesly-zasadni-varovani-a-toto-nam-rekli-babis-gazdik-ci-okamura.aspx
   Děda.

   Vymazat
 4. Děkuji za článek, dobrá práce!

  OdpovědětVymazat
 5. Pravda černá na bílém, o které většina občanů - oveček neměla ani ponětí. Věčně živá píseň Wericha, Voskovce a Ježka: Záleží na nás!

  OdpovědětVymazat
 6. Nějak tu postrádám výrok o komoušovi Babišovi, který by rád žil znova v socíku. Kde jsi ty ubohý diskutére?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunista již není nadávka ale pochvala, že dotyčný nelže a nekrade. Pokud jej chcete urazit, vynadejte mu do demokratů, pravdoláskařů a sorošofilů. Velice odpudivé je nazvat dotyčného havloidem, ale to už je velice vulgární nadávka a příspěvek může být smazán.

   Vymazat
 7. A to nejzajímavější?Co na to to ty soudružky státní zástupkyně tak politicky horlivé odsoudit Konvičku?Ty nezajímají ty stamilardy a stamilirdy rozradeného majetku?Tak soudružky státní zástupkyně DO TOHO!!!!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Konvička bojuje proti tunelování ČR a následnému dluhovému zotročování občanů a proto je potřeba jej demokraticky zavřít pomocí nastrčených "zástupců zákona", aby zvítězila pravda a láska.

   Vymazat
 8. Tady vidíte černé na bílém jak je to tady ve skutečnosti s tou demokracií, právním státem....

  OdpovědětVymazat
 9. Považuji Babišova slova, přednesená v PSP ČR, za pouhou snahu o získání ještě většího počtu voličů.
  Kdo jiný, než ministr financí, který prostřed-nictvím svých podřízených, má přístup ke všem dokladům firem a podnikajících osob, jejich bankovním účtům, smlouvám, apod., by měl všechny zjištěné a prokázané "tunely" předat k šetření a případnému vyvození trestní odpovědnosti,orgánům činným v trestním řízení ?
  "Řeči se vedou, voda teče ..... " L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste naivní jak Červená Karkulka! Většina těch kauz je díky platné "legislativě" buď vůbec nestíhatelná (privatizace byla z větší části vyloučena ze soudní přezkoumatelnosti) nebo je promlčená nebo je Tuneldědek amnestoval. Takže si je můžeme připomenout a znovu se nas.at, ale to je tak skoro všechno, co se s tím dá dělat. Možnost nevolit příště odpovědné strany je sice taky možnost, ale na důsledcích minulosti už těžko něco změní.

   Vymazat
  2. 15:54 Zřejmě pokládáte vše, co vám naše média předkládají, za neměnnou "pravdu".
   To ale v historii nikdy neplatilo, neplatí a platit nebude. Jen hlupáci a lumpové předkládaným účelovým "pravdám" věří, zřejmě jim ,z rozličných důvodů, nic jiného nezbývá....

   Vymazat
 10. Pan Babiš má pro mě absolutní důvěru neboť je počestný a ve volbách mu dám svůj hlas, těším se podruhé když půjdu volit a komunistické období si nevzpomínám tehdy jsem ještě na světě nebol.Sledujte čt a iDnes a budete Mít střízlivou představu o světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste zřejmě zářným příkladem faktu, že lidská blbost nezná mezí ...

   Vymazat
 11. Jak je možné , že za tyto prasárny od hadráku 89" nebyl nikdo odsouzen a oběšen ? To rozum nebere .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemějte obavy. "Spravedlnost" se blíží. Za tyto jejich prasárny padnou tresty. Potrestáni budeme my. Rukama džihádistů, které sem zvou a stěhují. Jste spokojen?
   Děda.

   Vymazat
 12. Pavel Sklenář15. dubna 2016 19:26

  Babiš je stejný oligarcha a prospěchář,jako ti které kritizuje. Mít v té době stejné možnosti, určitě je bez mrknutí oka využije. O to však nejde. Nejstrašnější je zjištění, že všechny tyto prokazatelné zlodějiny v tomto zkorumpovaném státě nebudou nikdy kompenzovány, ani potrestány.
  Když si člověk uvědomí o jak velký objem peněz jde!
  Kolik lidi žije na hranici chudoby, ukradení hornických bytů, propouštění horníků, valorizace důchodů o 40 korun, spoluúčast pacientů, zdražení vody, energií, daní z nemovitostí ...........
  A lidé co? Lidé mlčí.
  Kdy si konečně uvědomí, že se stali otroky oligarchů a politických přisluhovačů a konečně se ozvou?
  Dokáží to alespoň u voleb, když jsou už tak pohodlní, že do ulic nejdou?
  Dnes však nevidím ani jednu stranu v koalici ani opozici, která tento problém vyřeší.

  OdpovědětVymazat
 13. Jsme narodem zlodeju a Babis byl prvni, ktery na nektere superzlodeje ukazal. A co se stane -.nic
  udelaji z Babise zlodeje.
  Takto se chova narod zlodeju - nechal rozkrast biliony a tem, co na to maji dohlizet nechal ukrast stovky a je klid.
  Beda takovemu narodu o kterem rikal jeden vyznamny Polak - Cesi se lisaji svym nadrizenym
  ale po strane je pomlouvaji.fuj a dodal Cesky narod zgine.

  OdpovědětVymazat
 14. Vše, co tam Babiš prezentoval, je jen pokračování začátku, jímž byla "ta správná česká cesta privatizace", nastolená vrchním guru Klausem, za podpory ostatních, co "nejsme jako oni". Ano, nebyli jako my, protože my, i když jsme vykonávali různé hospodářské funkce, nekradli jsme.

  Přehled o tom, jak začala ta mega zlodějina, můžete najít na webu, který jsem nazval "Tunel", neboli "Česká cesta privatizace". Najdete to na URL adrese - http://www.topcz.net/tunel.html.

  OdpovědětVymazat
 15. Babiš to řekl přesně a nemaže se s nima. Proto zvedám palec nahoru. Jen měl na toto místo ministra financí přijít aspoň o 7 let dřív, ne - li dávno. Přesto budu volit Okamuru.

  OdpovědětVymazat
 16. Oblíbené heslo stran, které ty zlodějny umožnily a využívaly, je třeba upravit, vytesat do kamene a tvrdě uplatňovat:
  "Co bylo od roku 1989 lidu této země ukradeno, musí být vráceno".
  Politická strana s tímto programem by volby hravě vyhrála.

  OdpovědětVymazat
 17. A ty věříš, že doopravdy ve volbách vyhraje? Až se dozvíš oficiální výsledky při konečném sečtení 100% hlasů, tak se dozvíš, že tato strana skončila v poli poražených a to ziskem 4%. Zvítězili opět strany ODS, TOP 09, KDU ČSL, ČSSD a jako poslední se ziskem 5,2% ANO. Volby v našem státě jsou vše jiné, než poctivé.

  OdpovědětVymazat
 18. To je sranda, když Babiš - podvodník a zloděj - ukazuje prstem na jiné zloděje ve snaze dokázat, že on sice krade, ale jiní kradli už před ním a mnohem víc :-) Přesně v duchu komunistického hesla "kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu" :-) No jo - zloděj kříčí :Chyťte zloděje! Pitomci, kteří jste volili Babiše, běžte do koupelny před zrcadlo a pořádně si tam nafackujte :-))

  OdpovědětVymazat
 19. To Pavel Sklenář: Pane Sklenář, volby nikdy nic nevyřešily. Kdyby volby dokázaly něco vyřešit, pak by byly už dávno zakázány. Jediný nástroj, který v historii někdy něco vyřešil, je AK 74.

  OdpovědětVymazat
 20. kdy bude stíhaný soudruh Bakala za obr tunel možná to Bohouš nedopustí

  OdpovědětVymazat