Reklama

neděle 24. dubna 2016

Výňatky z vystoupení A. Babiše...Tak, že vás okradli jak chtěli a naprosto beztrestně...Co vy na to?

24.4. 2016   Rukojmí
Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země (...)
... Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard. (…) Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA*/, kde jste to rozkradli po druhé
... A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS!
... ČKA nás stála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů.

... A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda.
Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti.

... A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům?

... Celkem Češi - daňoví poplatníci zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci?

... Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne,
očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes. Za rok 2016 vydá český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané.

... Dotační podvody.
Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit - o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo?

... A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky?

Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun.
... Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga. (...)

Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg a s panem Bakalou, a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu?

... Privatizace OKD. (…) Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano, vážení horníci, 110 mld. korun.

... A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků. Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili… atd."

Česká konsolidační agentura

20 komentářů :

 1. No jasně, že má každý v naší politice kostlivce ve skříni a jejich počet se navyšuje úměrně s dobou pobývající dotyčného u korýtka. Přitom koeficient rychlosti nabývání kostlivců v čase je jasně zřejmý u ODS a TOP-ky i zářezy do pažby státního majetku jsou nejhlubší. Ovšem zatím nevíme v jakém stylu se povede budoucí politika ANO pod vedením p. Babiše. A také nic nevypovídá o nabytí jeho velkého majetku v minulosti. Není to jen krok z bláta do louže?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aniž jsem byl a nikdy nebudu volič Babiše, musím konstatovat, že má pravdu! Viníci jsou známi,jejich potrestání v nedohlednu, za současného politického vedení, dle známého-kapři si... atd. Ještě k Babišovi, využil šanci jako jiní a odpracoval si ji. Jeho pracovitost mu závidím, osobní nasazení. I v politice, která mu může jen uškodit, hospodářsky Je pod světlem medií, konkurence. Nebudu ho volit ale hájím jej za "rvavost" svého pojetí hospodářství. Jednou bude hodnocen jako nejlepší ministr financí po 89. V té době bude "současný nejlepší", Kalousek sedět, doufám za katrem!

   Smazat
  2. TEN ČLOVĚK MÁ V HLAVĚ PILINY.PRÝ CO VY NATO.KAŽDÝ VIDÍ,ŽE SI STĚŽUJE SVĚTU

   jak mu všichni kradou peníze a on je pravá bezmoc,protože jako financmajstr je bez peněz a nemůže přeci zvyšovat daně svým oligarchickým soukmenovcům,kteři mu vylupují pokladnu a on je k soudu proto nikdy nedá..

   Na př ČNB mu tisne jak o z8vod STOVKY MILIARD korun a on,aby ty zloděje požádal,aby mu dali aspon půlku,aby je mohl dát vládč,která by vypsala projekty,na kterých by naši podnikatelé mohli vydělat a dobre přitom zaplatit své dělníky a rolníky,tak jim trpí,aby ti banksteři kupovali dluhy vyspělých států a eura,která tiskne DRAGHI z ECB zdarma každý mesic v dnes snad 80 milliard eur.

   A PROTO HO MUSIME ZNOVU VOLIT A VOLIT BUDE TA OLIGARCHICKA TYRANIE NEBO ANO NEBO NE?

   Smazat
  3. Ani já nepatřím mezi voliče a fandy Babiše, tím méně spolku, který reprezentuje. Zastávám názor, že mezi ním a lidmi, které kritizuje je pouze ten rozdíl, že o nich už to víme. Na Babiše to vyplave až časem . Ale zatím toho na něj opravdu až tak moc nevíme.

   Smazat
  4. NA CO BY JSTE NA NĚHO POTŘEBOVALI NĚCO VĚDĚT,KDYŽ PŮJDETE VŠICHNI DO VÁLKY

   i s manželkami a milenkami,přičemž zajistí,aby vás nahradil muslimskými invazory.Jeho ministr války už protlačuje NATO zákon o vaši mobilizaci včetně neosráčů z mami hotelů,kteři půjdou první pod tanky námořní pěchoty našeho cara Putina budou přitom dobře křupat,nebot náš stát řidí jako krachující firmu v likvidaci.

   Smazat
  5. Je pravda, že Babiš má již asi nakradeno dost a dost a více krást "ve velkém" už nepotřebuje. Co na něj kdo vyšťoural??? Zatím nikdo nic a nebo se o tom zatím nesmí mluvit. Já tomu člověku fandím, on přesně ví kam šáhnout, co navrhnout a co udělat, aby těm zlodějům (ODS, TOP-09, a další) co kradou ve velkém zaťal tipec. Proto je tolik křiku ze strany opozice kvůli registračním pokladnám a daňovým hlášením. To je to kde se šidí nejvíce ve stylu 2x, nebo 3x pro mě a 1x pro stát. Doufám, že na postu ministra financí vydrží dost dlouho, aby vše dotáhl do konce. Samozřejmě, nejsem tak naivní, abych nevěděl, že když se kácí les, tak lítají i třísky a že něco padne i na nás řadové občany.

   Smazat
 2. Bezděky mne napadá zdánlivě odlišné téma. Za co asi dostávali od komunistů předúnoroví "demokratičtí" politici mnohaleté tresty nucených prací a další , vč. trestu smrti? Když si uvědomíme, že v roce 1946 dostali komunisté ve svobodných volbách téměř 40 % hlasů, musel tady být po válce také pěkný bordel. Ne nepodobný tomu současnému. A představa, že Kalousek, kníže, Benda, Klaus a mnoho dalších, musejí kutat 10-20 let uranovou rudu ? Ta se mi ve světle prožitého čtvrt století v naší banánové republice vůbec nepříčí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kažodopádně by měl být den, kdy bude Kalousek odveden v klepetech, vyhlášen státním svátkem. To bude historická událost, na kterou hospodští v celé zemi nikdy nezapomenou. Takový obrat už nikdy mít nebudou. To bude asi ten den, kdy bude národ slavit ve velkém a kdy půjdou rozdíly v politickém smýšlení stranou.-:)

   Smazat
  2. Bojím se toho, aby to u nás znovu nedopadlo jako v roce 1948. Lidi jsou již dost naštvaní a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se znovu volili komunisti a nebo nějaká jim podobná strana, protože ti už v roce 1948 a dále dokázali, že pořádek ve státní správě udělat umí. Bohužel ten pořádek dělali zase jen lidé a ti jsou od přírody pohodlní a mají tendence ledasco ošidit a tak to dopadlo jak to dopadlo. Hodně tomu taky napomáhá, že velcí zloději jsou známi, ale v současné době jsou minimálně postižitelní, protože každý na každého něco ví a to je ten problém.

   Smazat
 3. 3:35
  I když jsem ho volil, ztratil jsem o něm iluze už i z toho důvodu, koho si do té jeho partaje nabral, Zlatuška apod. Teď ale Rusové odtajňují staré záznamy KGB, takže se uvidí, kdo je kdo, včetně Babiše.

  OdpovědětSmazat
 4. Nevěděli jak na Babiše, tak rozmázli, přesněji "vyrobili" dotační kauzu Čapí hnízdo!
  Drtivá většina právníků tvrdí, že VŠE proběhlo dle litery zákona o dotacích.

  Babiš jim na oplátku připomněl, jako první a veřejně, jejich "úlety" z minulé doby!

  Mělo by být normální vytýkat a kritizovat nešvary.
  Když se má někdo zkompromitovat a neporušuje zákon, tak se použije "kázání! o morálce. Důležité na tom je, že "hořká slina" byla vypuštěna a úkol tak může být splněn.

  VRAH O MORÁLCE KÁŽE- Karel Kryl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zloděj vždycky křičí, chyťte zloděje.

   Smazat
 5. Stačí na svobodném radiu poslechnout zprávu BISS o baišovi...má 3 díly a pojednavá o jeho majetku k němuž přišel..na svobodném foru byla cca po 1 h stažena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem zprávu BISS z roku 2006 pustil. Tak bureš není agent STB/tady asi slovenský soud rozhodl správně???/ , ale KGB/FSB/ tak to je bomba...

   Smazat
 6. Babišovo Ano je jen hnutí, tzv. stranické demokracie se obává. Vše rozhoduje sám. Lidé v tom (doopravdy) jeho hnutí jsou ryzí kariéristé. Nejhorší (a všehoschopný) z nich je pelikán, co s pomocí SS vystrkali Válkovou. Už připravují zákony, s kterými nás za podobné diskuse budou stíhat. Ani teatrální ministr nepůsobí takové škody.

  OdpovědětSmazat
 7. Pro Strelec o1.
  Takže Vás může i napadnout,že Babiš není tím čím se dělá.Zatím jeho firmy prosperují,tak se bije v prsa,jaký je schopný podnikatel.Kdyby přišly problémy,tak se chová stejně jak Bakala.Víme,že jeho začátky byly v Pentě,pak se nějak rozkmotřily,také by se mohl někdo rozepsat,jak vydělal na privatizaci firem.Hlavně je potřeba hledat začátky v PZO z tohoto podniku máme nejvíc podnikatelů a miliardářů.

  OdpovědětSmazat
 8. No nevím pane Babiši . Pravdu máte ale jak to že nyní v koalici i s lidovci mlčíte k tomu že Bohuš se socany odmítají uznat rozhodnutí soudu o splacení dluhu ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je soukromá věc ČSSD a jejího vedení. Je to vztah mezi ČSSD a Altnerem, nic víc a nic míň - je to občansko právní problém, an ne trestný čin. Babiš jako ministr financí s tím nemá absolutně nic společného, tak proč by se měl angažovat nechápu.

   Smazat
 9. kdyby si chtěl toho Babiše někdo poslechnout na živo, zde to je:

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/216411058320323

  OdpovědětSmazat
 10. Já jsem tento článek, po trošce úpravy také publikoval (http://desitka.org/?p=6369) a přidal jsem k tomu odkaz na podstatně starší článek s názvem "Česká cesta privatizace". Kdo má zájem, najde ho na http://topcz.net/tunel.html. Jsou v něm hezky popsány začátky privatizace v ČSFR.

  Jinak, pokud jde o Babiše a jeho minulost, já nevím o nějaké zprávě BIS, ale vygůglil jsem odkaz na, podle mě ne zrovna seriózní web, Svobodné fórum, kde publikují článek pod názvem - "Získali jsme tajnou analytickou zprávu o Andreji Babišovi z prostředí tajné služby". Má to být materiál, od "utajeného bývalého pracovníka nějaké tajné služby". Odkaz - http://svobodneforum.cz/tajna-analyticka-zprava/ . Je to dlouhé jak pracovní týden. Přečetl jsem to celé, ale podle mě, je to snůška faktů, polopravd a hovadin. Přejí hezké čtení.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.